Pages:
Author

Topic: 2024: Emeklinin Yılı - page 4. (Read 642 times)

legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
January 17, 2024, 06:03:24 PM
Zam üstüne zam yapıyorlar, valla bizlere bu kadar zam gelmedi Cheesy
Adamlar zam'a doymuşlardır inşallah, artık yaşamak için bir sebepleri kalmadı zaten o maaşlarla yaşamaları bile şans ama neyse.
Şaka gibi bir ülke, emekliye nefes alabilsin diye üç beş kuruş veriyorlar, öldürmüyorlar ama süründürüyolar.
Sanki biri üzülüyorsun gibi bir soru sordu ama gram üzülmüyorum kendileri yaptılar kendileri çeksinler Smiley
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
January 17, 2024, 04:59:01 PM
Doğru demiş bu maaşla bu yılı ölmeden geçirebilirlerse gerçekten onların yılı olacak. Bu şekilde hayatta kalmayı başarana madalya takmak lazım.
Gülüyoruz ağlanacak halimize. Ekonomiyi o kadar kötü yönettiler ki bu hale geldik hani kimse ekonomiyi yönetmese hiç karar alınmasa ülke daha iyi durumda olurdu. Tüm emeklilere hayatta kalma mücadelelerinde başarılar diliyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 17, 2024, 04:23:15 PM
Paşa saraydan çıkıp halkın içine karşımadığı için bu söylem çok normaldir adamın gerçek hayattan haberi yok 10000 tl'nin çok büyük bir para olduğunu sanıyor sanırım piyasada 200 tl'nin ne kadar fazla olduğundan haberi yok zaten nereden bilecekki sonuçta ekonominin sorumlusu da o değil dur lan o benim demişti değilmi.

2024 Emeklinin yılımı Cheesy bunu bir başkası dese dalga geçiyor derdim lan yoksa dalga mı geçiyor Cheesy adam kendi kendinin muhalefeti olunca şaşıramıyorsunda.

10.000 TL ile bal gibi geçinecekler ne olacak abi emekli ne yapsın et alıp fazla protein tüketip hasta mı olsunlar zaten yaşları belli milleti kalp krizinden koruyor vallaha bu kadar düşünceli başka birini ben görmedim. 10.000 TL ile soğan ekmek yerler hayatlarını bir güzel geçirirler bak maaş 10.000 tl olunca simit gibi gereksiz ürünleri hayatlarından da çıkartmış oldular. Vallaha billaha reislerine helal olsun.
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
January 17, 2024, 04:17:05 PM
İstanbulda sikko bi apartman dairesinin kirasının 20.000 Lira olması dışında gayet güzel bir gelişme.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 17, 2024, 03:48:01 PM
Emekliye 10k maaşı reva görüp üzerine dalga geçer gibi 2024 yılı emeklinin yılı olacak demek ne demek oluyor ki. Umarım tüm emekliler seçim zamanı tepkilerini ortaya koyarlar ve dedikleri gibi o zaman tam anlamıyla emeklilerin cevap verdiği bir yıl olur. İnsanlar yaşlandıklarında bari rahat etmeleri lazımken layık görülen ücret oldukça az.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 17, 2024, 03:42:05 PM
Bu gün tam nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama 2009 yılında emekli maaşının 1,5 kat asğari ücret olması gerektiğini söyleyen kanunun iptal edildiğini yeni öğrendim. %bakın sürekli bu halka seçim arifesinde yaptıkları ve yapacaklarını bangır bangır söylüyorlar halkta bunlara yapmak istediklerini yap diye yetki veriyor. Sonuç mutsuz emekli. Siz adamın artık laf anlamadığı bir zamanda yani 65 geçtiği zaman işlem yaptırmak için akıl sağlığı raporu istediğiniz bir dönemde oy kullandırıp bunu sağlıklı sayıyorsunuz. Gerçi şimdi bu da iptal edildi. 
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
January 17, 2024, 03:36:57 PM
Moral olsun diye söylenmiş bir söz gibi duruyor. Yoksa büyükşehirlerde evi olan birinin bile ayda 10 bin lira gelir ile düzgün bir hayat sürmesi imkansıza yakın. Hoş, Türkiye'deki emekliler normalin çok altında bir hayat sürüyorlar ve görünen o ki hallerinden oldukça memnunlar. O yüzden artık çoğu emekli için üzülmüyorum. Emekli maaşının yanına ek gelir yaratmaları gerekiyordu. Kendini biraz olsun geliştirseler zengin olmaya yeterdi.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 17, 2024, 01:52:22 PM
dün recep tayyip erdoğan emekliler için bu cümleyi kullanmış: "2024'ü emekliler yılı olarak ilan ediyoruz. "

en düşük emekli maaşı bildiğiniz gibi 10 bin tl oldu. ana maaşı 10 bin liradan düşük olan emeklinin alacağı maaş artık bu. bu para ile büyük şehirlerde pek bir şey elde edemezsiniz. sanırım emekli 2024 yılında hayatta kalırsa yıl onun yılı olacak:)
gerçekten bu para çok düşük dostlar. bilmiyorum ama sosyal güvenliğin tamamen ortadan kalkmasını mı istiyorlar artık?! millet amerika'daki gibi olsun demiş ama biz o sisteme geçtiğimiz zaman daha 2 sene geçmeden sokakta insanların birbirini yerken görürüz. ne bileyim lan işte devletin elinden gelen de ancak bu kadar demek ki.

not: akp-chp-20 sene önce-20 sene sonra muhabbetine çevirmezseniz sevinirim dostlar. sosyal güvenliğin içinde yer alan bu ufak konu hakkında bilginizi merak ediyorum.

Hocam söylemde bir hata goremiyorum ben, evet onların yılı olacak, Survivor gibi ama, hayatta kalmak için ayrı, dokunulmaz olup adaya veda etmemek için ayrı mücadele edecekler, babam da emekli, şimdiden antrenman programı yaptım ona, durumu anlattım, yarım saat sulalemdeki herkese sövdü, dedim bu sinir iyi değil, hırsını parkurlarda ver, motivasyonunu düşürme, adam size koskoca yıl hediye etti değerini bil. Şu anda evde köşe kapmaca oynuyoruz, ondan önce adaya veda etmezsem iyi😅
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 17, 2024, 12:31:12 PM
dün recep tayyip erdoğan emekliler için bu cümleyi kullanmış: "2024'ü emekliler yılı olarak ilan ediyoruz. "

en düşük emekli maaşı bildiğiniz gibi 10 bin tl oldu. ana maaşı 10 bin liradan düşük olan emeklinin alacağı maaş artık bu. bu para ile büyük şehirlerde pek bir şey elde edemezsiniz. sanırım emekli 2024 yılında hayatta kalırsa yıl onun yılı olacak:)
gerçekten bu para çok düşük dostlar. bilmiyorum ama sosyal güvenliğin tamamen ortadan kalkmasını mı istiyorlar artık?! millet amerika'daki gibi olsun demiş ama biz o sisteme geçtiğimiz zaman daha 2 sene geçmeden sokakta insanların birbirini yerken görürüz. ne bileyim lan işte devletin elinden gelen de ancak bu kadar demek ki.

not: akp-chp-20 sene önce-20 sene sonra muhabbetine çevirmezseniz sevinirim dostlar. sosyal güvenliğin içinde yer alan bu ufak konu hakkında bilginizi merak ediyorum.
Pages:
Jump to: