Pages:
Author

Topic: 2024 Zam Ana Konusu - page 2. (Read 564 times)

hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 25, 2024, 03:04:16 PM
Pi Hole + inattv + xioami mi tvbox 4k + stremio

Bu dortlunun maliyeti 3000 TL civarında belki de daha ömür boyu herşey bedava. Eskiden kullandığım herşeyi orjinal almaya bakardim ancak hayat eskisi gibi değil. Bu platformlara para dayanmaz hepsi aylık ödeme istiyor hepsine para verecek olsan aylık 1000 liradan fazla tutar gerek yok abi.

@mandown hocam ben bu yazdıkların içinden sadece stremio yu çalıştıramadım. Eskiden kullanmışlığım vardı. Bir güncelleme aldı güncelleme sonrası hesap oluşturma zorunluluğu geldi. Laptop üstünde işlem yapıyor ama android tv üstünde çalışmıyor. Bir türlü olmadı. Benim bilmediğim senin çözdüğün bir durum mu var acaba. Bunu nasıl çalıştırabilirim.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 20, 2024, 02:48:44 PM
Pi Hole + inattv + xioami mi tvbox 4k + stremio

Bu dortlunun maliyeti 3000 TL civarında belki de daha ömür boyu herşey bedava. Eskiden kullandığım herşeyi orjinal almaya bakardim ancak hayat eskisi gibi değil. Bu platformlara para dayanmaz hepsi aylık ödeme istiyor hepsine para verecek olsan aylık 1000 liradan fazla tutar gerek yok abi.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
January 20, 2024, 12:41:52 PM
Netflix abonelik ücretleri zamlandı artık en düşük paket olan Temel Plan 120 lira oldu. Temel plan içeriği tek cihazda 720 p çözünürlükte izleyebiliyorsunuz. Unutmadan Nays ile ödemelerde aylık %50 iade (max.80 lira) alabilirisiniz.

Temel Plan Netflix Abonelik Ücreti: 119,99 TL
Standart Plan Netflix Abonelik Ücreti: 176,99 TL
Özel Plan Netflix Abonelik Ücreti: 229,99 TL
Netflix kendini zorluyor bence. Türkiye’de inattv gibi uygulamalar olduğu sürece orijinal üyelik alan kişi sayısı, Netflix’in zammı ile birlikte azalacak, insanları kaçağa yönlendirecekler. Kaçakta da kayıp onlarda olacak şahsen ben 229 lira verip üyelik oluşturmam. Senelik üyelik gibi bir kavram sanki yoktu bunlarda. Olsa hemen 1 yıllık üyelik almak mantıklısı.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
January 20, 2024, 05:55:00 AM
Yok mu şöyle güzel bir zam ya yeni yıla girdiğimizi bilelim Cheesy
Yapılan Asgari ücret zammının yakında hiç bir işe yaramayacağını hepimiz biliyoruz sanırsam.Seçimlere kadar belki de bunu asgari ücretli çalışanlar çok iyi bir şekilde hissedecekler diye tahmin ediyorum.Şuan da yavaştan tekrardan fiyatlar artmaya başladı ve açıkcası 30 güne vurduğumuzda günde 1 paket sigara içen birisinin bile 150-200 TL civarında sigaraya verdiği para bile arttı.Daha bu başlangıç gibi gözüküyor bunların ardı arkası kesilmez seçimlere kadar.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 20, 2024, 03:12:14 AM
Gece 00.00 sonrası motorine 1.15 zam yapıldı, bu zam ile birlikte motorin fiyatı 41 lirayı aştı zamlar hız kesmeden devam ediyor. Akaryakıt zamlanması demek nakliye ücretlerinin artması demek dolayısıyla başta temel gıda ürünlerinin fiyat artışı demek yani fiyat artışını durdurmadan enflasyon nasıl duracak. Domino etkisi gibi her biri diğerinin fiyatını yükseltiyor.
hero member
January 16, 2024, 02:15:24 PM
Netflix abonelik ücretleri zamlandı artık en düşük paket olan Temel Plan 120 lira oldu. Temel plan içeriği tek cihazda 720 p çözünürlükte izleyebiliyorsunuz. Unutmadan Nays ile ödemelerde aylık %50 iade (max.80 lira) alabilirisiniz.

@ZekiBeyy hocam I nat tv diye bişey icat etmişler içine bir dünya yayın kuruluşu koymuşlar. Birde bunu yapan kime gıcık olsun diye yapmış bilmiyorum ama hepsini de bedava yapmışlar. Biraz araştırıp bunu bir deneyin derim. Ben bir nüddettir deniyorum gayet güzel çalışıyor. Sadece her açılışta bir reklam var onu seyretmek pek olmuyor ama olsun. Ben buna başka bir reklam engelleyici çözüm ürettim reklam da yok bende.
Teşekkürler bu tarz kullanımları pek sevmiyorum bu nedenle denemiyorum bile. Yeğenimin çoklu hesabını kullanıyorum çok sık kullanmıyorum orası ayrı. Kendim alacak olsam 3-4 kişi ortak Özel planı alırdım Nays ile öderdim 4-5 kişi indirimle beraber zaten çok uyguna gelebiliyor bu şekil yapardım. Tek kişi olarak pahalı genelde bu şekil çok kullanım yapanlar var.
hero member
January 16, 2024, 12:08:46 PM

@ZekiBeyy hocam I nat tv diye bişey icat etmişler içine bir dünya yayın kuruluşu koymuşlar. Birde bunu yapan kime gıcık olsun diye yapmış bilmiyorum ama hepsini de bedava yapmışlar. Biraz araştırıp bunu bir deneyin derim. Ben bir nüddettir deniyorum gayet güzel çalışıyor. Sadece her açılışta bir reklam var onu seyretmek pek olmuyor ama olsun. Ben buna başka bir reklam engelleyici çözüm ürettim reklam da yok bende.
hero member
January 16, 2024, 11:00:13 AM

hero member
January 15, 2024, 03:19:22 PM
Bu arada sıfır arabalara %4 oranında yeni yıl zammı uygulandığı yönünde haberler gördüm ki çok normal kur arttıkça araba fiyatlarına misliyle etki edecektir. Firmalar araç satabilmek için düşük oranla bir miktar kredi veriyor ama sıfır araba alabilmek için o kadar az kredi kimseye fayda etmez. Birde parası olan faizde değerlendirip araç almayı düşünmez sanırım. Çünkü araç masraf demek sürekli vergi vs gideri çok bu nedenle yatırım için bu zamanda araba düşünmez çoğu.

Araçlar için verilen krediler gerçekten insanın canını sıkan cinsten. 12 ay 0 faiz 250k maksimum. Eğer 36 aya varan bir seçim yaparsan bu seferde başka araba al bu borcun altına girme seçenekleri ile karşı karşıya kalıyorsun. Saçma sapan geri ödeme planları. Şimdi bu %4 artışı bilmem ama aralık ayı içinde bir arkadaş için nerdeyse bütün modelleri gezdik fiyat aldık. Alabildiğimiz kadar fiyat aldık hepsi duruyor. Ama araba almadık.
hero member
January 15, 2024, 01:34:58 PM
Bu arada sıfır arabalara %4 oranında yeni yıl zammı uygulandığı yönünde haberler gördüm ki çok normal kur arttıkça araba fiyatlarına misliyle etki edecektir. Firmalar araç satabilmek için düşük oranla bir miktar kredi veriyor ama sıfır araba alabilmek için o kadar az kredi kimseye fayda etmez. Birde parası olan faizde değerlendirip araç almayı düşünmez sanırım. Çünkü araç masraf demek sürekli vergi vs gideri çok bu nedenle yatırım için bu zamanda araba düşünmez çoğu.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 15, 2024, 08:27:49 AM

Bu yapılan sınavlar için ödenek vs alipta hala fiyatları sisirerek öğrencinin cebindeki 3-5 kuruşa göz dikiyorlar. Kafasını şöyle bı santim yukarı çıkarmasına müsade etmiyorlar sonra yurtdışına gitti mi hain damgası basıyorlar oh ne ala memleket. Madem sınavlara %164 zam yaptılar kredi ve burslara da aynı oranda yapsalardi ya...
Kendilerine gelince kat kat zam yaparlar ama diğer maaşlardı kredi ve burslardı bunlara minimum zam yaparlar adalet beklemeyin boşuna. Geçen yıl yeniden değerleme oranı %123 belirlendi ama enflasyon %78 hesaplandı maaş zamlarıda buna göre yapıldı ama trafik cezasından bandrol ücretlerine kadar hepsi yeniden değerleme oranında arttırıldı. Bana kalsa sınavlar ücretsiz olmalı yada sembolik bir ücret alınmalı.

Alım gücünün düşmesinin temelinde de bu var. Maaşa verilen zam ile enflasyon arasındaki uçurum bizi bu duruma sokuyor. Zaten diğer türlü olsa enflasyon aynı oranda hareket etmeye devam eder, maaş aynı miktarda yükselse devlet için kara geçme şansı olmaz.
Markette enflasyon yüzde 250, kirada 200, maaş zammında 50. Artık kim neye inanırsa, zengin zenginleşiyor fakir dibi boyluyor Smiley
hero member
January 15, 2024, 08:21:52 AM

Bu yapılan sınavlar için ödenek vs alipta hala fiyatları sisirerek öğrencinin cebindeki 3-5 kuruşa göz dikiyorlar. Kafasını şöyle bı santim yukarı çıkarmasına müsade etmiyorlar sonra yurtdışına gitti mi hain damgası basıyorlar oh ne ala memleket. Madem sınavlara %164 zam yaptılar kredi ve burslara da aynı oranda yapsalardi ya...
Kendilerine gelince kat kat zam yaparlar ama diğer maaşlardı kredi ve burslardı bunlara minimum zam yaparlar adalet beklemeyin boşuna. Geçen yıl yeniden değerleme oranı %123 belirlendi ama enflasyon %78 hesaplandı maaş zamlarıda buna göre yapıldı ama trafik cezasından bandrol ücretlerine kadar hepsi yeniden değerleme oranında arttırıldı. Bana kalsa sınavlar ücretsiz olmalı yada sembolik bir ücret alınmalı.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
January 15, 2024, 05:13:26 AM
ÖSYM sınav ücretlerine %164 zam yaptı. Enflasyon kaçtı be %60 mi %50 mi ne verelim abime.
Sınav ücretlerinin enflasyon oranının neredeyse 3 katı arttırılması nedendir anlamış değilim. ÖSYM sınavlarına çoğunlukla öğrenciler giriyor ve öğrencileri bu denli soymak nedendir. Bırakın enflasyon oranının 3 katı zam yapılmasını enflasyondan oranından daha az zam yapılmalı diye düşünüyorum, öğrencilere daha çok kolaylık sağlanmalı.

Bu konuda yeni mesaj olunca bakmayada korkuyorum yine neye zam geldi diye.

hero member
January 15, 2024, 04:30:59 AM
ÖSYM sınav ücretlerine %164 zam yaptı. Enflasyon kaçtı be %60 mi %50 mi ne verelim abime.
Sınav ücretlerinin enflasyon oranının neredeyse 3 katı arttırılması nedendir anlamış değilim. ÖSYM sınavlarına çoğunlukla öğrenciler giriyor ve öğrencileri bu denli soymak nedendir. Bırakın enflasyon oranının 3 katı zam yapılmasını enflasyondan oranından daha az zam yapılmalı diye düşünüyorum, öğrencilere daha çok kolaylık sağlanmalı.

Bu konuda yeni mesaj olunca bakmayada korkuyorum yine neye zam geldi diye.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 15, 2024, 03:47:23 AM
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 05, 2024, 10:38:00 AM
Kira artışında %25 zam yapanlar oldukça azdır neredeyse herkes bu sene %100 kira artışı yaptı. %25 kira artışı kuralına uyan kimse yok gibi. Her şey katlandı artık. Hükümet %25 orandan fazla arttırılamaz demesiyle olmuyor işte uygulama ile söylenen hiç nir zaman tutmuyor.

%25 zaten kağıt üstünde bir uygulamaydı, şimdi tefe tüfe oranına göre yine artışlar yapılacak, gerçi son 2 senedir tefe tüfe oranına göre de yapılmıyordu, %300-400 artışlar da oluyordu, bu artışlar neticesinde insanlar artık ev sahipleri ile anlaşamaz oldu, diğer açıdan düşünürsek ev sahipleri de kiraları yetersiz buldu, böyle serbest bırakınca yine orta yol bir şekilde bulunur,
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
January 05, 2024, 03:06:27 AM
Kira artışında %25 zam yapanlar oldukça azdır neredeyse herkes bu sene %100 kira artışı yaptı. %25 kira artışı kuralına uyan kimse yok gibi. Her şey katlandı artık. Hükümet %25 orandan fazla arttırılamaz demesiyle olmuyor işte uygulama ile söylenen hiç nir zaman tutmuyor.
Doğru hocam ben de %50 Kira zammı yaşayan bir birey olarak ev sahibine de bir yerde hak veriyorum 12 ay boyunca aynı kirayı ödüyorsun ve kira 12 ay sonunda düşük kalıyor benim ev sahibim zengin çok dairesi var ama bununla geçinen, kendi evi dışında bir ev alıp kiraya veren insanları düşününce %25 yetersizdi zaten
hero member
January 05, 2024, 02:44:12 AM
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
January 05, 2024, 02:33:40 AM
lan şurada bir kere hayırlı bir olay için başlık açın:(
bugün akaryakıta gelecek olan zam belli oldu. ötv nanesinden dolayı %25 civarı bir artış olacakmış bunun da pompaya yansıması 2-3 lira olacakmış. zaten piyasada neredeyse 3 gündür sigara bulmak imkansıza yakın bir şey oldu. her gün farklı sigara içmek zorunda kaldığım için öksürmekten ciğerlerim götüme girecek. bu akşam da akaryakıt istasyonlarında bolca kuyruk görürüz. benim araçta da 100 km'lık yakıt kalmıştı gidip alayım dedim de ne anlamı var anasını satayım. 30 lira kar yapacağım diye 1 paket sigara içip havaya uçurağım orayı yanlışlıkla.

30 lira kar için kat ettiğiniz mesafeye değmez bence eğer yolunuzun üzerindeyse evet gidip almak mantıklı ama 30-40 lira için kalkıp akaryakıt kuyruğuna girmeye değmez bir paket sigara daha az içersen daha kardasın hocam Grin

Bu sene bu başlık daha çok güncellenir bu arada %25 kira artış da kalkıyor bakan söyledi
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 04, 2024, 05:43:32 PM
Ötv oranı değiştiği için 3 lira civarı zam beklendiği birkaç gündür belliydi. Petros diye bir instagram hesabından bu petrol ürünleri zamlarını takip ediyorum ben, uygulaması da varmış. Bir depoda bir sigara parası kadar fark ediyor etse etse ama böyle şeylere artık dikkat etmek zorunda kalıyoruz. Ben çarşamba öğleden sonra benzin aldım, oradaki çalışanlar biriyle zam olayını konuşuyordu. Her gece burada sıra vardı yoğunluk vardı zaten, o gece olabilir diye herkes alıyordu dedi. Millete iyice kafayı yedirttiler.
Pages:
Jump to: