Pages:
Author

Topic: 2024 Zam Ana Konusu - page 3. (Read 564 times)

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 04, 2024, 05:33:53 PM
Bu geceden geçerli motorine 41 kuruşluk indirim geldi. 41 kuruşluk indirime sevinemiyorum ama sevindiğim nokta zam değilde indirim oluşu. @gospodin hocam sırf senin için paylaşıyorum zam değil indirim ona göre Smiley
Umarım bu indirimin ardın okkalı bir zam gelmez.

https://www.patronlardunyasi.com/haber/motorine-cumadan-itibaren-41-kurus-indirim/302226
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 04, 2024, 12:30:56 PM
lan şurada bir kere hayırlı bir olay için başlık açın:(
bugün akaryakıta gelecek olan zam belli oldu. ötv nanesinden dolayı %25 civarı bir artış olacakmış bunun da pompaya yansıması 2-3 lira olacakmış. zaten piyasada neredeyse 3 gündür sigara bulmak imkansıza yakın bir şey oldu. her gün farklı sigara içmek zorunda kaldığım için öksürmekten ciğerlerim götüme girecek. bu akşam da akaryakıt istasyonlarında bolca kuyruk görürüz. benim araçta da 100 km'lık yakıt kalmıştı gidip alayım dedim de ne anlamı var anasını satayım. 30 lira kar yapacağım diye 1 paket sigara içip havaya uçurağım orayı yanlışlıkla.
adam haklı beyler zam gelmeyen ne var onunla ilgili konu açmak lazım
mesela tuvalet kağıdı ilk zam furyasında heywen gibim artmıştı ama hala o seviyelerde, yakında sağlam zam gelebilir totomuzu ısırgan otu yapragiyla silebilirik  Grin

@wolwoo hocam sizin sözünüzü sanırım mandown hocam duymuş. Hemen isteğinize uygun bir başlıkla konu açmış. Buraya kadar çok güzel. Ama konunun içine şimdiye kadar sadece bir ürün girmiş. Diğerleri içinde araştırma yapıyoruz. Konuya giren ürünü belki tahmin etmişsindir. POŞET 25 kuruş. Grin Grin

https://bitcointalksearch.org/topic/2024-ylnda-zam-gelmeyen-urunler-listesi-5480380
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
January 03, 2024, 05:30:15 PM
bugün akaryakıta gelecek olan zam belli oldu. ötv nanesinden dolayı %25 civarı bir artış olacakmış bunun da pompaya yansıması 2-3 lira olacakmış. zaten piyasada neredeyse 3 gündür sigara bulmak imkansıza yakın bir şey oldu. her gün farklı sigara içmek zorunda kaldığım için öksürmekten ciğerlerim götüme girecek. bu akşam da akaryakıt istasyonlarında bolca kuyruk görürüz. benim araçta da 100 km'lık yakıt kalmıştı gidip alayım dedim de ne anlamı var anasını satayım. 30 lira kar yapacağım diye 1 paket sigara içip havaya uçurağım orayı yanlışlıkla.
adam haklı beyler zam gelmeyen ne var onunla ilgili konu açmak lazım
mesela tuvalet kağıdı ilk zam furyasında heywen gibim artmıştı ama hala o seviyelerde, yakında sağlam zam gelebilir totomuzu ısırgan otu yapragiyla silebilirik  Grin
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
January 03, 2024, 05:07:48 PM
Milleti alkol içmeden sarhoş ettiler. Biri de demiyorki Akaryakıt ne zamandır özel tüketim ürünü.

Biz bunları defalarca anlattık. Yıl olmuş 2024 hala özel tüketim vergisi ve özel iletişim vergisi olması hem de böyle temel ihtiyaç olan şeylerden bu vergilerin alınması soygundan başka bir şey değildir. Bu soygun ancak yasaların tanınmadığı muz cumhuriyetlerinde yapılabilir. Yargıtayın anayasa mahkemesini tanımadığı, adalet bakan yardımcısının yandaşlara torpil yaparken suçüstü yakalandığı, kural yasa tanımaz darbecilerin yönettiği rejimlerde bunlar olur ancak. Böyle bir ortamda daha çoook zam olur koyunlar da meelemeye devam eder.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
January 03, 2024, 04:29:12 PM
Milleti alkol içmeden sarhoş ettiler. Biri de demiyorki Akaryakıt ne zamandır özel tüketim ürünü.

Arkadaş yakıt olmasa evde boş duvarları kemirirsin. Yediğin fakir dostu ekmek bile yakıt olmadan eve gelemez. Bir aklı başında siyasetçide çıkıp lan bu buzdolabı vs gibi ürünlerde neden ötv var.  Bu ülkede millet vekili olmak lazım hiçbirşeye karıştıkları yok ama maşallah aldıkları maaşın sadece 1 ayını asgari ücretli 1 yılda almıyor.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
January 03, 2024, 03:59:25 PM
Akaryakıtta ÖTV oranında %25 gibi bir artış olacak. Bu da demek oluyor ki benzinde 2,31 lira motorinde ise 2,17 lira gibi bir artış gerçekleşecek. Bu artış sonrası İstanbul'da benzinin litresi 36,77 lira olurken motorinin litresi de 39,33 lira olacak. Beklediğimden daha az oranda bir artış geldi açıkçası ama yine az değil tabi. Henüz pompaya yansımamış gibi görünüyor acaba bu gece mi artacak? Akaryakıt istasyonları bu açıklama sonrası dolup taşmıştır yine. İnsanlar zamdan tek seferliğine de olsa yırtmak için uğraşıyorlar işte.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
January 03, 2024, 03:16:44 PM
Sabah yanlış hatırlamıyorsam 34.90 civarına benzin aldım. Zam gelecek muhabbetleri çıkınca dedim depoyu doldurmak lazım. Öğleden sonra zam gelmişti bile. Normalde gece yarısını beklerlerdi ama vergi muhabbeti olunca anında yapıştırmış adamlar da.
Benzin 39, mazot 42 lira civarına geldi sanırım. 1 dolar olsa yine iyiydi, şu vergilerden sonra iyice artmış oldu fiyat. Depo 50 litre desek kafadan 150 lira daha devletimiz vergi almaya başladı ekstra Cheesy
hero member
January 03, 2024, 02:15:08 PM
Hocam zam başlığında indirim haberimi paylaşalım Smiley hani indirimde olmuyor ki bir indiriyorlarsa 5 vuruyorlar. Yeşilçam filmlerine döndük bu gün zam yok derlerse şaşıracağız o derece yani. Zam enflasyon kısır döngüsünden çıkamadığımız sürece aynı şeyleri yaşayıp duracağız.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 03, 2024, 01:49:48 PM
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 03, 2024, 12:05:20 PM
2024 elinize ne geçerse gücünüz neye yeterse. Taksit ne kadar oluyorsa. Gözünüzü kapatıp alın. Yarın gözünüzün içine baka baka çakacaklar bunlara. Şimdiden ötv ye gelen artışla birlikte yakıta zam geldi. Akar yakıt artınca diğer ne var ise ona da zam gelecek. Tl de durmak yine insanın cebini yakıyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 03, 2024, 11:17:47 AM
Sigaraya paket başı 3 lira zam geldi arkadaşlar. Tiryaki arkadaşlarımın bilgisi olsun. Şimdi @verbakalim hocam gelir ciğerlerinize yazık etmeyin diye haklı bir sitemde bulunur  Smiley Yine de bu bir zam haberi olduğu için sanırım yeri burasıdır. Sigara içen arkadaşlarımın stoklamasını mantıklı buluyorum günde 3 paket içiyorsanız alın bir kaç onlu karton atın kenara.

Çok değil ya 2 sene önce paketini 17 liraya alıyordum ve şimdi oldu 56 lira kocaman bir Elllliiiii Altııııı Liraaa. Şimdi verbakalim hocamı bırak diğer bu hükümeti destekleyen insanlar içmeyiverin diye maval okuyacaklar ben onlara ayar oluyorum asıl. Adamlar nefes alıp sabah kalkıp akşam yatmayı yaşamak sanıyor anasını satayım.

Her gittiğimde 3-4 paket alıyordum artık kartonn kartonn alıcam anasını satayım.

Türkiye’de şu anda taahhütlü işlemler, taksitli işlemler ve stok ürünler en mantıklı şeyler, taahhüt bozulduysa 24 ay taahhüt yapın hemen, taksit alışveriş vade farksız oluyorsa yapıştırın geçin, sigara gibi stoklanınca sizi uzun süre götürecek ürünler varsa beklemeden alın, ekonomik kriz yok belki ama deli gibi para basılan bir döneme giriyoruz ki ekonomik kriz yok demek doğru olmaz, bu durumu en güzel belirten cümlelerden birisi sanırım “kriz”
legendary
January 03, 2024, 10:31:09 AM
Şükretmeyi bilin. 2 sene 17 liraya aldığın şey 5 yıl önce 8 lira değildi Cheesy Çok yakında 1 usd 100 tl olur 2 sıfır silerler dünyaya  Türkün gücünü gösterirler.
Almanya bizi kıskanıyo......

Arkadaşlar yaz gelince asıl eğlence başlayacak 1 lira oldu 10 lira. Nar dediğin kış meyvesi 40 lira Cheesy

Nas var lan nassssssssss
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
January 03, 2024, 10:22:24 AM
Sigaraya paket başı 3 lira zam geldi arkadaşlar. Tiryaki arkadaşlarımın bilgisi olsun. Şimdi @verbakalim hocam gelir ciğerlerinize yazık etmeyin diye haklı bir sitemde bulunur  Smiley Yine de bu bir zam haberi olduğu için sanırım yeri burasıdır. Sigara içen arkadaşlarımın stoklamasını mantıklı buluyorum günde 3 paket içiyorsanız alın bir kaç onlu karton atın kenara.

Çok değil ya 2 sene önce paketini 17 liraya alıyordum ve şimdi oldu 56 lira kocaman bir Elllliiiii Altııııı Liraaa. Şimdi verbakalim hocamı bırak diğer bu hükümeti destekleyen insanlar içmeyiverin diye maval okuyacaklar ben onlara ayar oluyorum asıl. Adamlar nefes alıp sabah kalkıp akşam yatmayı yaşamak sanıyor anasını satayım.

Her gittiğimde 3-4 paket alıyordum artık kartonn kartonn alıcam anasını satayım.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 03, 2024, 09:33:43 AM
Koca ülke ben ekonomistim bu kardeşinizin bilimsiz inadının bedelini ödüyor, faiz indiriminde ısrar etmek zaten boka sarma yolunda emin adımlarla ilerleyen ekonominin üzerine tüy dikti. Bir iki sene önce pandemi, zaten bütün dünya böyle diye bıt bıt kitleleri uyutuyorlardı ama şu an o argüman da geçerli değil.
Ve işin acı tarafı şu, herkes gerçekten layığını buluyor, bugün seçim olsa o meşhur gotüyün kılları yine oy verir.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
January 03, 2024, 08:46:21 AM
Garanti vergilere yine yüklenmeye devam ediyorlar sigarada olduğu gibi ve devamında diğer tekel gurubuna zam gelir diye tahmin ediyorum. Yakın zamanda akaryakıtı unutmazlar çünkü onuda mecburen kullanıyoruz. Araç ÖTV’si var tabi ama satışlar azaldığı için ÖTV zammı şimdilik beklemiyorum.
Gözümüz aydın motorin ve benzine 2 liranın üzerinde vergi zammı geliyor. Bence bu zamlar daha başlangıç yakın zamanda akaryakıt fiyatı 45-50 lira seviyesine ulaşacaktır. Zamlar bu geceden itibaren geçerli en azından zamdan önce bir kez depoları doldurabiliriz.
%50 zam yapılacak ya, bugün 35 lira olan benzin 52 lira olana kadar durmak yok yola devam büyük ihtimalle. Çok büyük paralar dönüyor artık. Bu akaryakıt zamları yüzünden toplu taşımadan, şehirler arası yolculuğa kadar her şey çok etkileniyor. Bu etkilenen piyasayı rahatlatmanın tek yolu vergi azaltıcı hareketler ancak onun yapılmayacağı gün gibi ortada.
hero member
January 03, 2024, 07:52:18 AM
Garanti vergilere yine yüklenmeye devam ediyorlar sigarada olduğu gibi ve devamında diğer tekel gurubuna zam gelir diye tahmin ediyorum. Yakın zamanda akaryakıtı unutmazlar çünkü onuda mecburen kullanıyoruz. Araç ÖTV’si var tabi ama satışlar azaldığı için ÖTV zammı şimdilik beklemiyorum.
Gözümüz aydın motorin ve benzine 2 liranın üzerinde vergi zammı geliyor. Bence bu zamlar daha başlangıç yakın zamanda akaryakıt fiyatı 45-50 lira seviyesine ulaşacaktır. Zamlar bu geceden itibaren geçerli en azından zamdan önce bir kez depoları doldurabiliriz.

Edit: zamlar tabelaya yansımış
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 03, 2024, 07:24:50 AM
Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisinden bildirilmiştir:
Dünya liderliğimizi pekiştirme politikamızın sürdürülebilirliği çerçevesinde yapılan fiyat güncellemelerinin günlük saat sayısındaki kısıtlamalar nedeniyle devreye alınmasında bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sorunun yaşanmaması amacıyla geçici bir süreyle günlük saat sayısında güncelleme yapılmıştır, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar her gün 34 saat olarak uygulanacaktır.

A Haber son dakika.....  Yeni devreye alınan %100 Yerli ve Milli takvimimiz dünyada hayranlıkla karşılandı.
legendary
January 03, 2024, 04:53:55 AM
Arkadaşlar bu geceden itibaren akaryakıtta yeterli gelmeyen ötv'ye ötv zammı geliyor seçime kadar ufak ufak seçimden sonra kol gibi fiyatlarla karşılacağımız garanti gibi görünüyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 01, 2024, 03:16:51 PM
Bizimki gibi vergi geliri ile çarkların döndüğü ekonomilerde asgari ücret 17k açıklanıp, memur ve emekli zamlarının yüzde 50 olacağı konuşulan ortamda, üstelik de kitleler buna artık alışmış ve bağışıklık kazanmışken seçime kadar ufak ufak, seçim sonrası kucak kucak zamların gelmesi gayet doğal. 10 milyona yakın misafir bakıyoruz ayrıca, bunların cüzi kısmı kendi ekmeğini çıkarıyor desek, geri kalanı da bize girdiği için ekstra çalışmalıyız beyler😅

Misafir değil onlar, artık yavaş yavaş ülkenin tamamını ele geçirdiler diyebiliriz, her yerde varlar, zanaat gerektiren tüm işlerin çırakları ve ustaları bunlar, bir kaç zeki çocukla yarın bir gün siyasete de girerler, aldıkları vatandaşlıklarla meclis çatısı altında grupları da olur, her şey olur hocam,
hero member
January 01, 2024, 03:05:26 PM
Pages:
Jump to: