Pages:
Author

Topic: 25 Ekim'den sonra fiyat ne olur. Tahminleri alalım ? (Read 2195 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 256
25 Ekim geldi geçti ancak hiçbir değişiklik olmadı. Ben de dahil forumdaki çoğu kişi yanıldı. Beklenen düşüş gerçekleşmedi. Bundan sonra da zor galiba öyle bir şey olması.
full member
Activity: 252
Merit: 100
Kesinlikle daha da düşeceğini düşünüyorum ben de. Bitcoin goldun gelişi sonrası oluşacak forktan sonra düşüş başlayacak. Muhtemelen de yılbaşına kadar o seviyelerde kalır. Benim tahminim bitcoinin değerinin 4700 dolar civarına düşeceği
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Ben de şaşırdım beklediğimin çok üstünde şuan bitcoin'in fiyatı.25 ekimden önce gerçekleşti fork bir de bitcoin gold hala dağıtılmadı, bu yüzden mi piyasadan sert bir tepki gelmedi anlayamadım açıkcası.5600 dolar çok yüksek bir seviye.
sr. member
Activity: 518
Merit: 250
25'ine göre sürekli tahmin yürüttük ama gün neredeyse geldi çattı sayılır. Btc inat ile yükseklerde dolaşmaya devam etti. Ben de sürekli bir noktada stabil hale gelir ve bir süre öyle kalır, sonra zaman içerisinde artış gösterir diye düşünüyordum. Şu an 25'inden sonra artışa devam eder diyenlerin de, biraz düşer diyenlerin de gayet mantıklı gerekçelerini okuyorum çeşitli başlıklarda. BTC bu aralar şaşırtmayı çok seviyor, tahminde bulunmak istemiyorum Embarrassed
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Bitstamp de daha sistem açılmadı bu bitcoindeki en büyük sitelerden biri ... açılınca satışlar başlayabilir ve fiyatları etkiliyenilir diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 854
Merit: 500
einc.io
An itibariyle hiç düşecek gibi görünmüyor Smiley

Millet daha uyanmamıştır . Fork fork diye ağzımıza ettiler gerçekten . Altcoinler biraz da olsa hareketlendi en azından.
full member
Activity: 308
--
Çok düşüş yok gibi duruyor ama bence Türkiye ve avrupaya gece saaatlerinde geldi fork. Millet uyandıkça satışlar olacaktır diye tahmin ediyorum. Düşmeyedebilir tabi ama en azından bir düzeltme olur 5400 ün altına gelir.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
An itibariyle hiç düşecek gibi görünmüyor Smiley
member
Activity: 406
Merit: 10
5100 - 5500 arası olabilir, aşağı sert kırmazsa yön yukarı. Yeni yıla yeni ath ile girilir.
member
Activity: 167
Şuan 6000 olan btc 25 ekim sonrası 5000 olma ihtimali yüksek belki biraz daha aşağı gelebilir....
sr. member
Activity: 462
Merit: 306
Altlara can gelmesi için hacmin btc den kayması lazım.. Bu kadar alım fırsatı varken gold u alan alta kaçar diye düşünüyorum.. Sonu malum.. biraz düşecektir, belki birazdan da fazla Smiley
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
25 Ekimden sonra fîyat bence önce bir miktar satış baskısı altına girer ve bu kasim ayının yarısına kadar surebilir sonrasinda Bitcoin neredeyse gene her yıl olduğu gibi yukselerek seneyi tamamlar . 26 Ekim için tahmin edecek olsam 4500-5000 dolar aralığı olabilir derim.
full member
Activity: 230
25 ekim den sonra btc nin 4800 dolar seviyesine çekilebileceğidir...oradan daha aşağıya geliceğine inanmıyorum ama üstüde olabilir..
member
Activity: 336
fork yüzünden aşırı yükselen bitcoinden insanlar çıktı değeri bir güzel düştü forktan sonrada düşeceğinie inanıyorum.Ayrıca bitcoin gold un pek de işe yaramayacağını düşünüyorum.25 i beklemek yerine fiyatı 6000lerin üzerinden işlem gören btc yi bozup altlara girmek daha avantajlı olacaktır
member
Activity: 179
Benim düşüncem btc 4500 - 5000 arası oynar...altlar uçuşa geçer çünkü uzun süredir aşağıdalar....
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Bitcoin değeri düşsede bu geçici bir düşüş olacak. Bitcoin grafiğine uzun periyotta bakarsanız hep yükseliş gösteren bir çizgisi var. 25 ekimden sonra altcoinler yükselişe geçebilir ama emin değilim..

Bitcoin'in Şubat 18'de 25K$ olmasını bekleyen bir ekonomist okumuştum.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
İki gün sonra düşüşün başlayacağını düşünüyorum ben. 5 binin altına düşeceği kesin gibi benim tahminim 4500 dolar civarı. Önümüzdeki bir ayın en fazla değerini bu iki gün içinde görürse görür. Daha da uzun süre zor bence.
sr. member
Activity: 288
Merit: 250
Bitcoin değeri düşsede bu geçici bir düşüş olacak. Bitcoin grafiğine uzun periyotta bakarsanız hep yükseliş gösteren bir çizgisi var. 25 ekimden sonra altcoinler yükselişe geçebilir ama emin değilim..
evet kimse emin olamıyor, çok güzensiz bir ortam sundular. devamlı bedava para kazanma dertlerinden bitcoin cash , gold çıkarıyorlar bakalım yılbaşına doğru yeni ne çıkaracaklarda piyasayı mafedecekler. altcoinleri çok düşürdüler.
jr. member
Activity: 68
Merit: 6
VOXXO | New ICO for Music
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Üstte yazan arkadaşımızdan alıntı yaparak cevap vereyim istedim. Alıntı yapmayı unuttuğum için bu şekilde belirtmek istedim.

"Ben fork a kadar 7k yı göreceğini düşünüyorum."

Mantıklı bir açıklama.

Neden ?

Öncelikle önümüzde bir Bitcoin Gold Fork olayı var. Bu Bitcoin ile ilgili hiç bir bilgisi olmayan bir kişinin bile anlayabileceği en basite indirgenmiş şekilde aslında ne demek ?

Havadan para kazanıcaz demek. Herkes Bitcoini kadar Bitcoin Gold kazanacaksa insanların Bitcoin Gold'a sahip olabilmesi için öncelikle Bitcoin'e sahip olmaları gerekiyor (Havadan Bitcoin Gold sahibi olmak için) Bitcoin'i olan insanlar ise bütçeleri var ise Bitcoin miktarını arttırmaya çalışacaklar ki daha çok Bitcoin Gold'a sahip olabilsinler. Talep artınca ne olur ? Fiyat artar. Hal böyle olunca elbette Bitcoin'in değeri ani bir artış gösterecektir. Ayrıca elinde Bitcoin'i olan kişiler de Bitcoin Gold'um olsun da ondan sonra bakarız düşüncesi ile ellerindeki Bitcoin'leri satmamayı tercih edeceklerdir.

Sonrasında ne olabilir ?

Bazı kişilerin varsayımlarına göre Bitcoin Gold aslında Bitcoin Cash'ın hızını yavaşlatmak için yoluna konulan bariyer gibi. İnsanlar Bitcoin Gold ile tekrar madencilik yapmaya başlayacaklar. Bitcoin Cash'ı bir nevi göz önünden uzaklaştırıp arka plana atma planı gibi de düşünülebilir. Bitcoin Cash'in değerini düşürüp yok etme çabası olarak da düşünülebilir. Gelelim bizi ilgilendiren kısma..

Her bitcoin sahibinin aynı zamanda Bitcoin Gold'a da sahip olması demek Bitcoin'e dönüştürebileceği bol miktarda Bitcoin Gold olacak demek. İnsanlar ellerindeki Bitcoin Gold'ları Bitcoin'lerinin miktarını arttırabilmek için Bitcoin'e dönüştürdükleri zaman Bitcoin fiyatı yine artacaktır.

Zaten Hong Kong madencilik şirketi Lightning ASIC’in CEO’su Jack Liao yani Bitcoin Gold'u çıkarmak isteyen kişi ve yandaşları ne demişti hatırlayalım..

"Organizmalar yavruların yaratılmasından fayda sağlıyorlar (Kopyalar,(ürünler, fikirler) aslını yüceltir" gibi bir kılıf bulmuşlardı. Doğru. Bir açıdan aslı yüceltmeyi düşünürlerken diğer yandan aslında yapmak istedikleri şey kimseye bahsetmedikleri ve kılıfa soktukları şey ise "bu sayede paramıza para katmayı hedefliyoruz" Hatırlanacak olunursa 21.000.000 olacak olan Bitcoin Gold'un 1.000.000 adetini yatırım vs bahaneleri ile kendilerine saklayacaklarını açıklamışlar çok tepki alınca da açıklamayı sitelerinden kaldırmışlardı. Elbette 1.000.000 Bitcoin Gold'u kendilerine alacaklardır ve paralarını katlayacaklardır.

Neyse çok konuştum..

Sonuç olarak kısa sürede Bitcoin fiyatının 7000$'a çıkması süpriz olmaz.

Not : yatırım yapmanız için değil, sadece mantık yürütüp kendi düşüncelerimi söyledim.

Hiç böyle düşünmemiştim. Haklısınız sanırım.
Pages:
Jump to: