Pages:
Author

Topic: 25 Ekim'den sonra fiyat ne olur. Tahminleri alalım ? - page 2. (Read 2195 times)

member
Activity: 154
Merit: 10
 Elinde bitcoin tutanlar sonsuza kadar orada beklemeyecek umarım, biz burda altcoinde bekliyoruz gelsinlerde rakamlar yeşillensin biraz. Bittcoinde düşmez fazla en fazla 5.000 dolar  tahmin ediyorum.
member
Activity: 63
2xxx veyahut 3xxx'lere geri dönmesi gerektiğini düşünüyorum
full member
Activity: 294
Merit: 101
3 bin dollar veya 10 bin dolar ikisinden birisi olur ya batarsın ya çıkarsın sıkıntı yapma Smiley
hero member
Activity: 1532
Merit: 560
4700-5000 arası sağlam destekli, altına ineceğini düşünmüyorum.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Ben de bitcoinin azalacağını düşünenlerdenim. Bitcoin gold etkisiyle piyasa karıştı zaten şuan herkes elinde bitcoin tutuyor 6 bin doları geçmişti. Ama gold çıktıktan sonra btc fiyatı düşecek herkes de bozdurmaya başlayacak zaten düşüş muhtemel yani.
full member
Activity: 126
Merit: 100
Bence yukselisini devam ettirir. Cok fazla dusecegini sanmiyorum. Gold da cash in izinden gider.
member
Activity: 94
grafiklere bakınca, 4500e kadar geri çekilecek sonra yavas yavas yine artar diye düşünüyorum. alt coinler de yükselecek
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
25 Ekim'den sonra sert düşüş olur. Geri toplaması çok zaman almaz ama düşüş olur.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Bana kalırsa 7000'i görür sonrasında ise 3500'e kadar salabilir. Biraz uçuk gibi gelebilir ama önsezilerim böyle diyor.
member
Activity: 179
şu dakika itibariyle 6000 doları aştı ve yukarı gidiyor 25 ekime kadar 7000 ni görür gibi....arasıra gevşeme olsada gidiş yukarı
newbie
Activity: 57
Merit: 0
Benim tahminim 4400-4500 dolar arasını görüp tekrar stabilleşmesi. Bunu detaylı bir araştırmayla çıkarmadım yalnızca tahmin.
full member
Activity: 182
“Decentralized Transportation Economy”
25 ekimden sonra kasım ayında 4500$ civarlarına gerileyeceğini düşünüyorum sonra yükselişe geçecektir. 25 ekimden sonra altcoinlerde yükselecektir ama bu yükseliş 1 hafta ya sürer ya sürmez sonra bitcoin ile beraber düşeceklerdir.
newbie
Activity: 196
3.500-4.000 bandını görür
member
Activity: 140
Merit: 20
Bence 25 ekimden sona 7k yı geçip tekrar 5.5k civarına geri dönmesi
member
Activity: 126
Merit: 12
Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi
Üstte yazan arkadaşımızdan alıntı yaparak cevap vereyim istedim. Alıntı yapmayı unuttuğum için bu şekilde belirtmek istedim.

"Ben fork a kadar 7k yı göreceğini düşünüyorum."

Mantıklı bir açıklama.

Neden ?

Öncelikle önümüzde bir Bitcoin Gold Fork olayı var. Bu Bitcoin ile ilgili hiç bir bilgisi olmayan bir kişinin bile anlayabileceği en basite indirgenmiş şekilde aslında ne demek ?

Havadan para kazanıcaz demek. Herkes Bitcoini kadar Bitcoin Gold kazanacaksa insanların Bitcoin Gold'a sahip olabilmesi için öncelikle Bitcoin'e sahip olmaları gerekiyor (Havadan Bitcoin Gold sahibi olmak için) Bitcoin'i olan insanlar ise bütçeleri var ise Bitcoin miktarını arttırmaya çalışacaklar ki daha çok Bitcoin Gold'a sahip olabilsinler. Talep artınca ne olur ? Fiyat artar. Hal böyle olunca elbette Bitcoin'in değeri ani bir artış gösterecektir. Ayrıca elinde Bitcoin'i olan kişiler de Bitcoin Gold'um olsun da ondan sonra bakarız düşüncesi ile ellerindeki Bitcoin'leri satmamayı tercih edeceklerdir.

Sonrasında ne olabilir ?

Bazı kişilerin varsayımlarına göre Bitcoin Gold aslında Bitcoin Cash'ın hızını yavaşlatmak için yoluna konulan bariyer gibi. İnsanlar Bitcoin Gold ile tekrar madencilik yapmaya başlayacaklar. Bitcoin Cash'ı bir nevi göz önünden uzaklaştırıp arka plana atma planı gibi de düşünülebilir. Bitcoin Cash'in değerini düşürüp yok etme çabası olarak da düşünülebilir. Gelelim bizi ilgilendiren kısma..

Her bitcoin sahibinin aynı zamanda Bitcoin Gold'a da sahip olması demek Bitcoin'e dönüştürebileceği bol miktarda Bitcoin Gold olacak demek. İnsanlar ellerindeki Bitcoin Gold'ları Bitcoin'lerinin miktarını arttırabilmek için Bitcoin'e dönüştürdükleri zaman Bitcoin fiyatı yine artacaktır.

Zaten Hong Kong madencilik şirketi Lightning ASIC’in CEO’su Jack Liao yani Bitcoin Gold'u çıkarmak isteyen kişi ve yandaşları ne demişti hatırlayalım..

"Organizmalar yavruların yaratılmasından fayda sağlıyorlar (Kopyalar,(ürünler, fikirler) aslını yüceltir" gibi bir kılıf bulmuşlardı. Doğru. Bir açıdan aslı yüceltmeyi düşünürlerken diğer yandan aslında yapmak istedikleri şey kimseye bahsetmedikleri ve kılıfa soktukları şey ise "bu sayede paramıza para katmayı hedefliyoruz" Hatırlanacak olunursa 21.000.000 olacak olan Bitcoin Gold'un 1.000.000 adetini yatırım vs bahaneleri ile kendilerine saklayacaklarını açıklamışlar çok tepki alınca da açıklamayı sitelerinden kaldırmışlardı. Elbette 1.000.000 Bitcoin Gold'u kendilerine alacaklardır ve paralarını katlayacaklardır.

Neyse çok konuştum..

Sonuç olarak kısa sürede Bitcoin fiyatının 7000$'a çıkması süpriz olmaz.

Not : yatırım yapmanız için değil, sadece mantık yürütüp kendi düşüncelerimi söyledim.
newbie
Activity: 22
Merit: 1
Ben fork a kadar 7k yı göreceğini düşünüyorum.
member
Activity: 66
Fiyatın düşmeyeceğini düşünüyorum. 7k doları zorlayacaktır.
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
CrowdWiz
6000 doların üzerine çıkması çok enteresan oldu bence. Biraz düşse de alsak  Smiley
25 ekim sonrası bence düşecek 4000 dolara kadar geri geleceğini düşünüyorum. çünkü bu son bitcoin gold olayı tam bir balon, bundan solayı bu kadar yükselmemeli (aslında segwitte varda, segwit fiyatlandırması zaten önceden olmuştu)
newbie
Activity: 46
6000 doların üzerine çıkması çok enteresan oldu bence. Biraz düşse de alsak  Smiley
full member
Activity: 230
Benim tahminim 25 ekimden sonra btc biraz gevşer altcoinler yükselmeye geçer......
Pages:
Jump to: