Pages:
Author

Topic: 3 Bira - page 2. (Read 942 times)

full member
Activity: 1400
Merit: 161
May 13, 2021, 05:41:41 AM
3 bira da şimdi çok para oldu be.  Grin  Rahat bi en az 45-50 TL'si var şu an. Ülke ekonomisinin düzelmesini o kadar çok istiyorum ki. Artık rahat rahat keyfimin istediğini satın alabilmek istiyorum. İnsanın parası olsa bile zoruna gidiyor olması gerekenden kat kat fazla para verince.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
May 13, 2021, 04:22:11 AM
Herhangi bir dini inanç kaygım olmadığından kafama estikçe içki içerim, bilhassa bira benim için de bir gazoz veya soda gibi keyfi kafa dağıtma aracı.
Eskiden 6lı alırdım artık 4lüye indim, eskiden bir seferde 3-4 bira altı kurtarmazdı şimdi 2 taneyle yetiniyoruz, alkol ekonomisi de kötüleşti yıllar içinde. 2009 larda ne kadar ucuzdu bira fiyatları, üniversiteli halimle harçlıkla alırdım.
full member
Activity: 488
Merit: 139
1 cent = 1 satoshi
May 12, 2021, 07:42:53 PM
Ramazan ayı bitiyor bugün itibariyle. Aslında böyle Ramazan'dı , Cuma günü falan içmeyen birisi değildim , Zaten haramsa bu illet bazı günlerde içince daha büyük haram olmuyor diye düşünüp içerdim.

Ben de şahsen perşembe günleri ve ramazan ayında içki içmem. Özel bir nedeni yok tabii ancak öyle günlerde biraz daha hem ruhu hem bünyeyi dinlendirmek adına hem de dini yoğunluğun diğer günlere nazaran yüksek olmasından ötürü ben kendim kullanmıyorum diyeyim. Onun dışında ise üniversiteyi Edirne'de 8 sene okumuş biri olarak düzenli içtiğim içkilerin yanı sıra denemediğim de içki yoktur muhtemelen. İkisinin de yerinin ayrı olduğunu düşünenlerdenim, sonuçta insan ne yaparsa kendisi için yapar. Sen şunu niye içtin niye yaptın vs. diye söylenenlere de ayrı tilt oluyorum.

Değişik bir bakış açısı olarak gördüğüm için bir anımı paylaşayım. Günün birinde yaşlı bir Türk dayıyla Oslo'da alkol ortamında denk gelmiştik. Bir iki arkadaş ve dayı biz içerken klasik muhabbetler dönüyordu işte; ben sizin yaşınızdayken, gençliğinizin kıymetini bilin bla bla.. Konu ramazanda alkol içilir mi muhabbetine geldi, ben de içmediğimi ancak içen onlarda arkadaşım olduğunu tercih meselesi olduğunu söyledim. Yanımdaki arkadaş da "bana farketmiyor ben her gün içiyorum" tarzında bir şey söyledi. Dayı da "içmiyorum ben" diyince arkadaşım "neden içmiyorsun peki?" diye sordu. O da şöyle söyledi; erkekler ile kadınlar ilişkiye girebilirler. Hatta yoldan geçen iki insan konuşup anlaşıp ilişkiye girebilir. Bunu gayet doğal karşılarsın değil mi? Sonuçta aktivite belli dedi. Peki kendi ailenden biriyle ilişkiye neden girmezsin? Sonuçta baktığın zaman hikaye aynı: erkek ve kadın. Ama bunu söylerken bile öfkelenirsin çünkü onlarla olmaz, o ayrı bu ayrı dersin. Demek istediğim şu dedi; bazı şeylerin manevi yeri vardır, olmalıdır da. Eğer dini değerlerin varsa onlara uyuyorum diyorsan en azından diğer günlerden farklı olduğuna inandığın, o dinin en kutsal gününü de barındıran ramazan ayında içmemek ayrı bir maneviyattır. İçki de benim için öyledir dedi. Benden keyifli içeni yoktur belki dedi. Ancak bazı şeylerin farklı olması gerektiğini düşündüğüm için ben içmiyorum dedi.

Benim bu zamana kadar duyduğum farklı bakış açılarındandı. Farklı görüşlere saygı duyduğum için, kendince mantıklı bulduğu için aklımda kalmıştı ve bu ramazanda içki muhabbeti denk gelince de hep aklıma gelir.

Ayrıca, yarın çok fazla yüklenmeyin beyler sindire sindire başlıyoruz Cheesy
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
May 12, 2021, 12:11:52 PM
Ramazan ayı bitiyor bugün itibariyle. Aslında böyle Ramazan'dı , Cuma günü falan içmeyen birisi değildim , Zaten haramsa bu illet bazı günlerde içince daha büyük haram olmuyor diye düşünüp içerdim.

Bu sene ise biraz olsun vücut dinlensin istedim ve ağzıma 1 ay boyunca Alkol sürmedim.

Bu gece Bira ile açılışı yaparım ki birden bünyeye yüklenmeyelim yavaş yavaş Smiley

Yarın yüksek alkole geçiş yaparız.

Evde stok da kalmamış gidip bi 10 tane falan aldım attım dolaba.

sr. member
April 02, 2021, 04:29:38 PM
Konuyu dağıtıyorum ama Alkol muhabbeti burada çekiliyor Smiley

Bu hafta yine viskim kalmamıştı normalde Jack içerim ben ama @gospodin önermişti Jameson alıp içmiştim hoşuma gitmiştim. Markette bi baktım elim Jameson'a gitmiş fiyatıda uygun du hala.Diğerleri kur'dan nasiplerini almış.

Neyse , afiyetler olsun herkese...

Geceye bir şarkı bırakalım;

https://www.youtube.com/watch?v=NRvFVSN0LBo

Gözlerim uykuyla barıştı sanma
Sen gittin gideli dargın sayılır
Gözlerim uykuyla barıştı sanma
Sen gittin gideli dargın sayılır,

Ben de bir zamanlar sevildim amma
Seninki düpedüz vurgun sayılır
Ben de bir zamanlar sevildim amma
Seninki düpedüz vurgun sayılır
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
March 28, 2021, 02:42:35 PM
Bi' rüzgâra kapıldım, gidiyorum
Sonu hayır mı şer mi, bilemiyorum
Bir rüzgara kapıldım, gidiyorum
Hem çok seviyorum, dostlar başına
Hem sıcak demir, aşk olsun tutana

Ben
Yoruldum
Söyle
Senin gücün var mı hâlâ?

Kaç yenilgi var?
Söyle
Ömürde, Allah aşkına....

Akışına bıraktım, gidiyorum
Akışına bıraktım, gidiyorum
Hem eriyorum günden geceye
Hem kapı duvar verilmiş...

İyi Aksamlar...

Link; https://youtu.be/vLr3tG7xI6Y
sr. member
March 26, 2021, 06:39:40 PM

ÇOK İYİ İNSANLARSINIZ SİZ...

O masada ne aşk'lar, ne hayatlar varmış...

Bu son Kadehim hepinize... En çok özlemini çektiğiniz RAKI'yı sizin içiyorum...

http://www.aylakkarga.com/raki-ictigin-gun-olmezsin-26-mart-olmeme-gunu/
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
March 26, 2021, 11:37:42 AM
Şuanki 3 bira parasına eksiden 10 bira alırdık, ülkedeki son  yılllarda enflasyon yüzde 500 desek fazla söylemiş olmayız. Ne zevkimiz kaldı ne kaçamaklarımız.
sr. member
March 26, 2021, 09:48:28 AM
@anonymous3x

Bu sefer uzun bir ara vermiş gibisin.

Madem bugün 26 MART bende akşamına bu güzel gün için RAKI masasını kuracağım.

“Ertesi gün için bir şey diyemem ama rakı içtiğin gün ölmezsin.’’ Cemal Süreya

26 MART ÖLMEME GÜNÜ
member
Activity: 125
Merit: 22
bestcrypto.shop
March 03, 2021, 07:37:35 AM
Alkolü sanırım bir ben kullanamıyorum Smiley Midemi aşırı bulandırıyor.
sr. member
March 02, 2021, 03:32:04 PM
Yarın için.

Hazırız.

Akşam işten geldim senin bu yazını okumuştum gün içinde büfeye uğrayıp bira stoğumu tazeledim.

Açtım içiyorum hani nerdesin Smiley

BECK'S tabii ki de...

Ben 3.yü bitirdim  Yani kotayı doldurduk bu hafta da Smiley Biraz sohbet muhabbet derken yeniden geldim başlığa.

Birazdan dizimi açarım ve huzurlu bir uykuya dalarım muhtemelen hocam. Afiyet olsun size de.
sr. member
March 02, 2021, 01:59:14 PM
Yarın için.

Hazırız.

Akşam işten geldim senin bu yazını okumuştum gün içinde büfeye uğrayıp bira stoğumu tazeledim.

Açtım içiyorum hani nerdesin Smiley

BECK'S tabii ki de...
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
March 02, 2021, 04:44:48 AM
Bira güzeldir tadında içilerse çok içmeknin bir manası olmuyor az ve öz içeceksin keyfini alacaksın hergün içmeyeceksin hafta bir bilemedin iki.
Budweiser favori biramdır.

Biraların tek eksi noktası çok çiş yaptıyor malesef içtiğin gibi çıkıyo Sad
sr. member
March 01, 2021, 01:59:39 PM
Yarın için.

Hazırız.
full member
Activity: 322
Merit: 101
February 19, 2021, 04:43:04 AM
Kana kirmizi rengi veren madde yoksa kirmizi Tuborg mu?

hero member
Activity: 1400
Merit: 536
February 17, 2021, 10:43:34 AM
Zorunlu kalmadikca yuzde 2.8 oranli biralari icmenizi tavsiye etmiyorum, 2 kasa yani yaklasik 12 tane bira icmenize ragmen etki etmeyecek, zaten turkiye'de biralarin minumum alkol orani yaklasik yuzde 5 civarinda, olmasi gereken yani, onun yaninda her ulkelenin biralari farkli tada, farkli etkilere sahiptir, son zamanlarda alkolsuz biralar cok tuketilmeye baslandi gozlemlerime dayanarak soyluyorum, biranin tadini seviyorsaniz ve alkolden hoslanmiyorsaniz denenebilir.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
February 15, 2021, 12:10:00 PM
Dostlarla olmadıktan sonra içmenin de bir anlamı olmuyor. Sosyal içici denilen tiplerdenim ve konuyu görünce içimi bir keder bastı üniversite dostluklarını arıyor insan, iş hayatına girince resmiyetle birlikte birçok şey de zamanla ölüyor durduk yere içesimi getirdiniz  Undecided
sr. member
February 14, 2021, 03:20:50 PM
Öğlen Birası gibi yok ya...

Dolaptan aldım 1 tane açarken o pıssss sesi...

Biraz köpüklü olarak bardağa boşalttım...

Akşama da iki duble viski atıp yatar uyurum sabah iş var. Birde TEZOS'da çok pis terste kaldım piyasalara falan bakmak gelmiyor içimden Smiley

Hocam bu tezos sevdası nedir bu forumda Smiley neyse yarasın.
sr. member
February 14, 2021, 07:54:27 AM
Öğlen Birası gibi yok ya...

Dolaptan aldım 1 tane açarken o pıssss sesi...

Biraz köpüklü olarak bardağa boşalttım...

Akşama da iki duble viski atıp yatar uyurum sabah iş var. Birde TEZOS'da çok pis terste kaldım piyasalara falan bakmak gelmiyor içimden Smiley
sr. member
February 11, 2021, 04:11:52 PM
Yo ho.
Ve bir şişe dolusu rom.

Kara koyunuz biz, çürük yumurtalarız...
Yoho ho
Ve bir şişe dolusu rom

İçelim dostlar...

Pages:
Jump to: