Pages:
Author

Topic: 3 Bira - page 4. (Read 942 times)

sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
February 13, 2020, 04:57:34 PM

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 31, 2020, 01:09:29 AM
Bu konuyu görünce edebiyat dersinde sıkça bahsedilen ve semavi dinlerin ortak hikayesi olan Nuh Tufan'ının çıkış noktası Gılgamış (ya da Gılgameş) Destanı'ndaki bir iki satır aklıma geldi. Şamkat ağzını açıp Enkidu'ya şunu söyledi: "Ekmek ye Enkidu, bu yaşamın bir parçası! Ve toprağın geleneği olan birayı iç." Enkidu ekmek yedi, doyuncaya kadar. Bira içti, yedi testi dolusu. Ruhu sakinleşti ve keyiflendi. Kalbi neşe doldu ve yüzü ışıldadı ve "insan" oldu [1]. Yani Gılgameş destanı bugün rics ya da haram olarak adlandırılan biranın geçmişte vahşi insanın modern insana evrilmesinde büyük rol oynadığı ve bizim gibi primatlara eğlenmeyi öğrettiğinin en büyük kanıtıdır. Bu nedenle semavi dinler dünyada alkolü yasaklayıp cennette şarap vadediyor. Benim tavsiyem -gerçekten en iyisidir- limonlandırılmış Meksikan bira Corona.
Bira diye şu vıcık şeyleri içmeyin ya:)
Hiç içmedim ama Japonların da çok güzel bira ürettiğini duydum. Ülkemizde nedense yabancı bira fazla satılmıyor ancak barlarda bulabilirseniz birkaç tane farklı bira var. Yerli olarak da şeker şurubu Efes piyasanın en kotu birası. Öğrenciyken dana gibi içtiğim bu içeceği şimdi içmeye çalışsam maaşım yetmez. Öğrenci halim aç kopekti lan bir de.

3 bira= yaklaşık olarak 30-35 TL tutan alkollü içecek.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
January 30, 2020, 08:54:42 PM
Bu konuyu görünce edebiyat dersinde sıkça bahsedilen ve semavi dinlerin ortak hikayesi olan Nuh Tufan'ının çıkış noktası Gılgamış (ya da Gılgameş) Destanı'ndaki bir iki satır aklıma geldi. Şamkat ağzını açıp Enkidu'ya şunu söyledi: "Ekmek ye Enkidu, bu yaşamın bir parçası! Ve toprağın geleneği olan birayı iç." Enkidu ekmek yedi, doyuncaya kadar. Bira içti, yedi testi dolusu. Ruhu sakinleşti ve keyiflendi. Kalbi neşe doldu ve yüzü ışıldadı ve "insan" oldu [1]. Yani Gılgameş destanı bugün rics ya da haram olarak adlandırılan biranın geçmişte vahşi insanın modern insana evrilmesinde büyük rol oynadığı ve bizim gibi primatlara eğlenmeyi öğrettiğinin en büyük kanıtıdır. Bu nedenle semavi dinler dünyada alkolü yasaklayıp cennette şarap vadediyor. Benim tavsiyem -gerçekten en iyisidir- limonlandırılmış Meksikan bira Corona.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
January 30, 2020, 05:18:19 AM
Bira olmasa da haftada bir kez hatta cumartesi akşamları 1 70 lik absolut yada smirnoff vodka icerim enerjiyle birlikte. Ayda 1 kez de 70 lik Chivas viski. Her gun yada haftada bir kaç gün yapmamak lazım. Sağlığa zarar veriyor ama haftada 1 gün yapmak tüm haftanın stresini uzaklaştırır.
full member
Activity: 700
Merit: 134
January 29, 2020, 06:45:29 PM
Dünyanın en güzel keyfi ! Rakı başlığından sonra buraya denk geldim keyiflendim valla Cheesy Efes malt 5 tl iken hele nasıl keyifliydi. O zaman çok ithal bira falan anlamıyordum. Şimdi damak ayırt etmeyi öğrenince 3 bira içmek 1 kg et(evet her şeyi etle kıyaslıyorum Cheesy ) parası yaptığı için uzaklaştım biraz biradan. Hele biriyle içeceksek 3 sen içsen 3 ben içsem, onun yerine gel başka bir şey alalım deyip şaraba falan düşüyoruz. Ama buz gibi biranın verdiği keyif hiç bir şeyde yok
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
January 27, 2020, 03:30:00 PM
Bira demişken aklıma eski Tuborg Aile çay bahçeleri gelir hep. Böyle güzel güzel nostalji çalacak hafif bir meltem eşliğinde plastik sandalye yalandan bir masa üzerinde naylon bir örtü ve buz gibi Tuborg.

Tuborg'dan başka bira içemiyorum ayrıca.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
January 27, 2020, 02:59:24 PM
ben oturdum mu 6yı geçmeden kalkmam o yüzden haftada bir biraya girerim, diğer günler evde yaptığım viski ile oyalanırım. birayı da evde yapıcam ama 30 * 6 desek 180 yapıyor. bir kitle 50 tane oluyor diyorlar, haftada 1 kit tüketsek baş edemem. o yüzden viski avantajlı.
sr. member
Activity: 868
Merit: 265
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 27, 2020, 09:22:58 AM
Vazgeçilmez tutkum.

Haftada 2 kez içerim.

3 bira içer hoş müzikler dinlerim.

Ne kadar yaşayacağız ki ?

Bir kez geldiysek dünyaya içelim dostlar.

Biraz fazla mı konu dışı olmuş acaba?
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
January 27, 2020, 07:32:43 AM
eğer hiçbir yararı olmasalardı şimdiye kadar tarihsel evrim süreci içinde silinirlerdi tarzı bir yorum getirilmiştir...
Aynı şey, çok daha büyük ölçüde kahve, çay gibi tarihi kökeni olan içecekler için de geçerlidir.

İnsanları bunları tüketmeye iten dürtü konusunda, bu görüşe katılmıyorum. "Ölüm arzusu" insanlarda güçlü bir dürtüdür. Freud'un bu konuda iddialı teorisine bakmanızda fayda var.

Örnek olarak sigarayı ele alabiliriz. Sigaralar üzerinde kafa tası, ölüm gibi uyarı etiketlerinin konmasıyla sigara satışlarının arttığını biliyor muydunuz? Alkol, sigara hatta aşırı kahve, aşırı çay içen insanlar için "ölüm riskinin" pekte caydırıcı bir propaganda olmadığı görülüyor. Hatta bu konuda Mad Men isimli reklamcılık dizisinin 1. bölümünü tavsiye ederim. Orada da bu konu işlenmekte.

Konuyu böldüğüm için üzgünüm. Vispilio entelektüel bir yorumda bulununca, onunla konuşmaktan kendimi alamadım. Cheesy

Keyifli günler herkese!

enteresan bir bakış açısı, bu yoruma verilebilecek ne yanıtlar var ama bugünlerde global forumdaki komploları protesto ettiğim için kısa keseceğim:  Grin

sigara vb sözde "keyif verici" statüsündeki maddeler için katılıyorum, ancak bira, şarap, hatta mead / bal likörü, çay, kahve gibi içkilerin farkı tarih boyunca, özellikle temiz suya kolay ulaşılamadığı zamanlarda, günlük su tüketimi kadar büyük bir sıklıkla kullanılmış ve askerlik, felsefe, bilim adamlığı gibi yüksek performans gereken meslekler üzerinde de olumlu sonuçlar vermiş olmalarıdır, bu doğal içkilerin faydalı yönleri (kararında kullanıldığında) tarafsız bir bakışla incelendiğinde göz ardı edilemez...
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
January 27, 2020, 04:27:56 AM
Bira göbeği bundan gelir zaten. Bira yada alkol çok fazla içmem arada bir içerim ama içtiğim zaman tam içtiğim olur baya fazla. Cheesy
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
January 27, 2020, 04:27:26 AM
eğer hiçbir yararı olmasalardı şimdiye kadar tarihsel evrim süreci içinde silinirlerdi tarzı bir yorum getirilmiştir...
Aynı şey, çok daha büyük ölçüde kahve, çay gibi tarihi kökeni olan içecekler için de geçerlidir.

İnsanları bunları tüketmeye iten dürtü konusunda, bu görüşe katılmıyorum. "Ölüm arzusu" insanlarda güçlü bir dürtüdür. Freud'un bu konuda iddialı teorisine bakmanızda fayda var.

Örnek olarak sigarayı ele alabiliriz. Sigaralar üzerinde kafa tası, ölüm gibi uyarı etiketlerinin konmasıyla sigara satışlarının arttığını biliyor muydunuz? Alkol, sigara hatta aşırı kahve, aşırı çay içen insanlar için "ölüm riskinin" pekte caydırıcı bir propaganda olmadığı görülüyor. Hatta bu konuda Mad Men isimli reklamcılık dizisinin 1. bölümünü tavsiye ederim. Orada da bu konu işlenmekte.

Konuyu böldüğüm için üzgünüm. Vispilio entelektüel bir yorumda bulununca, onunla konuşmaktan kendimi alamadım. Cheesy

Keyifli günler herkese!
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
January 27, 2020, 03:49:41 AM
Kendini yenilemeyen organların başında beyin ve böbrek gelir rakı herikisinede en çok zarar maddeler başında geldiğini belirtmek isterim.
Ayrıca alkolün besin değeri 0 dır besin değeri yok ama vucuda girdiği anda vucut herşeyi bırakır sadece alkolü kullanır besin değeri olmadığı için enerji kaynağı olarak kullanır diğer enerji kaynaklarının kullanımı durdurduğu için vucudumuzdaki diğer maddelerin tamamı depolanır yağ şeker vs. biracı şarapcı göbeği derlerya bu oradan geliyor zaar Smiley o yüzden kesinlikle aç iken alkol tüketilmemeli yani hiç tüketilmemeli ama açken çok daha zararlı ayrıca çişiniz geldimi kesinlikle o dakikada yapın bekletmeyin çiş hayat kurtarır Smiley şarap ve bira zararı en az olan alkollü içeceklerdendir.

Bira oldukça iyi bir besin kaynağıdır. göbek yapmasının sebebide budur. ha bira içmissin ha 2 somon ekmek yemişsin aynı kapıya çıkar. Sadece bira içince düşük miktarda alkol kanına karısır 2 biradan gelecek alkolun vucuda bir zararı yoktur.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
January 27, 2020, 03:35:28 AM
3 biraylamı yaşıyor abi hayatı benim hayattan beklentim haftalık 3 bira değil yav Cheesy
member
Activity: 539
Merit: 20
January 27, 2020, 03:30:36 AM
Vazgeçilmez tutkum.

Haftada 2 kez içerim.

3 bira içer hoş müzikler dinlerim.

Ne kadar yaşayacağız ki ?

Bir kez geldiysek dünyaya içelim dostlar.

Smiley yaşıyosun bu hayatı.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
January 26, 2020, 09:36:18 PM
genel geçer kural alkol oranı düşük ve köklü geçmişi olan içkilerin nadiren tüketilmesinde sağlığa bazı yararların da olduğu yönündedir,

tamamen doğal yöntemlerle üretilen şarap bira gibi içkiler örneğin, 5000 yıllık geçmişe sahip oldukları için, eğer hiçbir yararı olmasalardı şimdiye kadar tarihsel evrim süreci içinde silinirlerdi tarzı bir yorum getirilmiştir...

member
Activity: 454
Merit: 37
January 26, 2020, 08:55:29 PM
için arkadaş bu hayatta ya kafanız guzel olacak ya kaderınız. haftanın 4 gunu ıcerım hemıde saglam.gobek harıcınde yemek saglam yersenız bı bok olmaz Cheesy
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
January 25, 2020, 03:59:30 PM
Konu biradan açılmışken ben de bir videoyla katkıda bulunayım. Efes Pilsen'in 70'ler ve 80'lerden kalma reklamlarını buldum:
https://www.youtube.com/watch?v=j33KXEsOb2Y

Bazıları acayip komik ;) Eski artistler, futbolcular, şarkıcılar... Herkes toplaşmış.

"Bira bu kapağın altındadır"
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
January 25, 2020, 04:41:16 AM
Üç biradan zarar gelmez. Afiyet olsun.
Haftada iki gün yerine bir gün yapsanız daha iyi olurdu tabi, olabildiğince arka arkaya ya da sık miktarda tüketmemek gerekiyor.. Abartılmadığı sürece biranın ve şarabın insan sağlığına faydası olduğu yönünde araştırmalar var.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
January 24, 2020, 07:19:06 PM
Kendini yenilemeyen organların başında beyin ve böbrek gelir rakı herikisinede en çok zarar maddeler başında geldiğini belirtmek isterim.
Ayrıca alkolün besin değeri 0 dır besin değeri yok ama vucuda girdiği anda vucut herşeyi bırakır sadece alkolü kullanır besin değeri olmadığı için enerji kaynağı olarak kullanır diğer enerji kaynaklarının kullanımı durdurduğu için vucudumuzdaki diğer maddelerin tamamı depolanır yağ şeker vs. biracı şarapcı göbeği derlerya bu oradan geliyor zaar Smiley o yüzden kesinlikle aç iken alkol tüketilmemeli yani hiç tüketilmemeli ama açken çok daha zararlı ayrıca çişiniz geldimi kesinlikle o dakikada yapın bekletmeyin çiş hayat kurtarır Smiley şarap ve bira zararı en az olan alkollü içeceklerdendir.

fatih sen de  böbreğe beyne zararlı mararlı diyon da heralde götürüyorsun bir yandan da Cheesy  baya hesaplamışsın çünkü hem bir yandan götürüyorsun bir yandan da sağlığını düşünüyorsun Cheesy
member
Activity: 854
Merit: 20
January 24, 2020, 06:57:53 PM
Pages:
Jump to: