Pages:
Author

Topic: 42 TL = 1 Litre Mazot - page 2. (Read 611 times)

sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
February 14, 2024, 07:24:26 AM
Konu hemen eskidi yeni zamlar yoldaymış.
Demek ben hep 50 liralık alıyorum diyen tiplerin 1 litre bile alamayacağı dönemlere geliyoruz. Grin Bunun bir de araba kullanmıyorum zamlar beni etkilemiyor versiyonu mevcut o da başka bir kafa.
Yeni Türkiye adı altında ucube tek adam sisteminde gerçekleşmiştir tarihe not düşülsün. Herkes konuşur ** ***** yapar.

Motorine 2,56 lira kadar yeni bir zam geldi bile sanırım ve benzine de bu gece 1,79 lira kadar bir zam gelecekmiş. Adım adım yakıtta 50 liraya doğru ilerliyoruz. Seçim tarihi 31 Mart ve biz daha şubatın yarısına yeni geldik. Seçimden önce belki benzin olmasa bile motorinde 50 lirayı görme ihtimalimiz var gibi görünüyor. Seçim sonrası doların da uçuşa geçmesiyle akaryakıtta kim bilir hangi yeni rekorlar kırılacak bakalım.

Ben araba kullanmıyorum beni etkilemiyor diyenler dünyadan haberi olmayanlar. Sanki yakıta gelen zam en kısadan marketten aldığımız bir ürünün nakliyesinin maliyetinin artmasını etkilemiyormuş gibi.  Smiley
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
February 13, 2024, 02:27:49 AM
Geldik 45'e çin modelinden vazgeçen yadabirşeyler üretelim diyen yok gemiciklerin yola devam ettiği dönemdeyiz sanırım 50 lirayı gösterecekler seçimden sonrasıda allah kerim.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
February 12, 2024, 02:38:52 PM
55-60 Litrelik SUV aracın deposu yaklaşık 2400 TL'ye doluyor.Bir depo yol yaklaşık yeni araç ise 650-700 KM eski ise 800 KM civarına çıkar.Bu da yaklaşık km başında 3.5 TL gibi bir miktara geliyor.İşin kötü tarafı bu fiyatlar ucuz hali.Yaklaşık 1 ay sonra 50 TL ve üstünde yer alması ise hiç zor bile değil çünkü peşpeşe gelecek 3 zamma bakacak.50 TL olsa yaklaşık 1.6 dolar gibi bir fiyata denk geliyor litresi.Bizi daha kötü günler bekliyor çünkü her şeyin başı mazot.Mazot arttıkça pazardaki ürünede zam geliyor başka şeylere de.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
February 12, 2024, 02:21:50 PM
Konu hemen eskidi yeni zamlar yoldaymış.
Demek ben hep 50 liralık alıyorum diyen tiplerin 1 litre bile alamayacağı dönemlere geliyoruz. Grin Bunun bir de araba kullanmıyorum zamlar beni etkilemiyor versiyonu mevcut o da başka bir kafa.
Yeni Türkiye adı altında ucube tek adam sisteminde gerçekleşmiştir tarihe not düşülsün. Herkes konuşur ** ***** yapar.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
February 12, 2024, 01:08:14 PM
Dün yine depoyu dolduruyordum. Önümdeki adam ödeme ekranına bakakaldı, benim arabam hiçbir zaman 1500 lira almazdı diyip şaşırdı Cheesy
Kasa görevlisi de durumun farkında, abi bunlar iyi günlerimiz pazartesi ve salı da zam gelecek, perşembe de gelecek haftasonuna kadar 47 lira olacak dedi. Az bile yükseliyor şu enflasyon ortamında, bakalım ne kadar zamanda 50 lirayı göreceğiz Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 12, 2024, 11:43:03 AM
birkaç gün içinde 2,5 liraya yakın bir zam geleceğinin haberi dolaşmaya başladı. çevremdeki herkes arabasının deposunu doldurmuş haklı olarak. yalandan google üzerinden 2020 yılı dolar motorin fiyatına baktım. dolar 6,5 tl ilen motorin 7,3 tl civarıymış. motorin/dolar=1,2 civarı bir oran var. şimdi ise 42/30,7=1,37 olmuş. geçtiğimiz yıllarda devlet tarafından akaryakıt fiyatları üzerinden "iskonto" yapıldığını unutmayalım.
herkesin dediği gibi bu zamlar sadece aracını kullanan kişileri etkilemiyor. işin en boktan tarafı da işte bu oluyor. iyi yanı ise bu şekilde zamlar gelmeye devam ederse istanbul içinde rahat rahat araba kullanırız. bu yüzden 100 lira olmasından yanayım.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 10, 2024, 03:41:48 PM
Gelecek hafta içinde bir zam daha geliyormuş. Adamlar iyice gözünü karartılar allah ne verdi ise direk olarak mazot ve benzine yükleyip devleti kalkındırma yönğnde acaip bir plan işletiyorlar gibi. Yakında herkes elindeki avcundaki ne var ise mad max filminde olduğu gibi yakıt bulmak ve almak için kullanacaklardır. Milletçe kafayı yediik zam gelmeyince elimiz ayağımız titriyor artık.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
February 10, 2024, 02:46:48 PM
Bu mazota gelen zamlar en kötü zamlar muhtemelen eleltrik ve doğalgaz zamlarıyla birlikte. Direkt olarak hayatımızı yok ediyor. Lojistik maaliyetleri artıyor. Gerçi son 1-2 hafta içinde petrol fiyatlarında biraz yukarı yönlü kıpırdanma olduğu için bu zamlar pek anormal değildi diye düşünüyorum. Amerikan enflasyonu düşünülünce anlık olarak altın, gümüş ve petrol fiyatları oldukça ucuz kaldılar. Ben şahsen biraz biraz bu üçündeki ağırlığımı arttırmayı ve kendimi güvenceye almayı düşünüyorum. Petrol fiyatlarından şikayet etmek yerine petrole yatırım yaparak biz de bu zamlardan faydalanabiliriz, neden olmasın ki?
hero member
Activity: 882
Merit: 879
February 09, 2024, 09:44:37 PM
Seçim çok önemli. Bu düşüncelere katılıyorum çünkü bu seçimde aslında yerel olarak yeni liderler seçilerek, o bölgede akacak para trafiği, hizmetler ve diğer el altından dönen pazarlar devam edecek mi el değiştirecek mi bunu göreceğiz. Özellikle büyükşehir belediyelerindeki kasalar akıl almaz seviyelerde doluluk oranlarına sahip. Bu yüzden İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin seçimleri çok kritik.
hero member
February 09, 2024, 01:33:26 PM
Her kes ve her şey seçime endekslendi şimdi. İnşallah burada yazıp çizdiğimiz olmaz da ya durur yada geriler. Eğer durmadan devam ederse ikinci dünya savaşı öncesi almanyanın durumunu bir inceleyin aynı şeyleri yaşıyoruz yaşatıyoruz yaşayacağız diyebilirim.  Mevcut para sistemimiz daha da kötüye gider. Deste para artık yetmez çuvalla para lazım olur.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 09, 2024, 06:53:30 AM
seçim sonrası 50 liraları rahat geçeriz, bizim ilçede şehir içi indi bindi 13,5 tan 16,5 liraya çıktı birkaç gün önce, diğer ilçelere olan dolmuş ücretleri de bu güncellemeden nasibini aldı. son iki yıldır özellikle acayip bir dejavu döngüsü yaşıyoruz, resmen dejavular içinde kaldık da diyebiliriz Grin maaşlar artıyor, hayat şartları birkaç tık daha fazla artıyor, bir süre sonra yine aynısı yine aynısı, ve dahası, zamanla birşeyler rayına oturur diye beklerken, rayında zar zor giden şeyler de raydan çıkıyor, yani durum dobrowskiden hallice...
legendary
February 09, 2024, 03:53:17 AM
Pazartesi günü motorine gelecek 1,40 TL zam sonrası motorin litre fiyatı 43,10 TL’ye çıkacak.

Motorine seçimden sonra toplam %132 zam geldi.
https://twitter.com/whisperhaber/status/1755857472009420974
diyecek birşey yok
newbie
Activity: 23
Merit: 0
February 08, 2024, 04:37:47 PM
Dün lpg li aracıma yakıt aldım 35 litre depo. Dolum sonrası 32 litre lpg aldı. shepden aldığım lpg nin fiyatı 20,25 tl idi. Alın size fiyatlandırma. 648tl yakıt parası. yapacağı yol 350 kilometre. iki depo lpg bir depo benzin yapıyor. 700 kilometre için ödenecek olan yaklaşık 1300tl. mazotun kilometre farkı olmasa lpg ondan ucuz olacak durumda. Ama sakın dizelin bakım ve tamir işine girmeyin benzin ile yarışamaz.

Rakamlar gerçekten üzücü, ülkedeki yakıt kalitesinin düşük olması daha da üzücü. Buraları belediye seçimlerinden sonraki artışlarla daha kalabalık olacak gibi görünüyor.
hero member
February 08, 2024, 04:23:39 PM
Dün lpg li aracıma yakıt aldım 35 litre depo. Dolum sonrası 32 litre lpg aldı. shepden aldığım lpg nin fiyatı 20,25 tl idi. Alın size fiyatlandırma. 648tl yakıt parası. yapacağı yol 350 kilometre. iki depo lpg bir depo benzin yapıyor. 700 kilometre için ödenecek olan yaklaşık 1300tl. mazotun kilometre farkı olmasa lpg ondan ucuz olacak durumda. Ama sakın dizelin bakım ve tamir işine girmeyin benzin ile yarışamaz.
newbie
February 08, 2024, 04:15:59 PM
Hidrojen ile calisan araclar daha önce birçok premium segment marka tarafından çalışıldı, hatta öyle bir noktaya geldi ki sektörün içinde olanlar acaba kendi hidrojenini üretip yakacak araçlara mı geçiyoruz dedi ancak projelerin tamamı sonlandırıldı halka aktarılmadan yapılan yol testleri sonlandırıldı. 3 harfli bir firmanın yaptığı d segmenti bir sedan otomobil 1 dolum ile 1800km yol gidebiliyordu ve km bası maliyeti muadil bir benzinli aracın 0.01 ine denk geliyordu. Arzu edenler daha amatör versiyonu için 1996'da Stanley Mayer'in yapmış olduğu prototipi inceleyebilir.

Selamlar.
hero member
February 06, 2024, 02:43:36 AM
Algı artacağı yönündeyse fiyatlanır. Alternatif kaynak kullanımının önünün açılması gerektiğini düşünüyorum, elektrik değil dediğim h!drogen. Elektrikli araçların önümüzdeki 5 yılda ne olacağını çok merak ediyorum verimlilikleri düştüğünde kendi proje aracıma takacağım güçlü elektrik motorları çıkmaya düşmüş olacak Cheesy

Dünyada farklı firmaların geliştirdiği dönüşüm kitleri mevcut şimdi. Tabi bunarda ucuz değil. Motor olayı zaten sorun değil. Tesla nın koyduğu elektrik kuralları ve ürettiği elektrikli motorlar 100 yıldan fazladır çalışıyor. Bunları daha fazla geliştirebilecek bir durum yok. Çağımızın sorunu batarya. Elektriği depolama sorunu. Pil teknolojisi. MEvcutta kullanılan lityum pil teknolojisi epey hantal ve kapasite sorunlu. Sıcakta ayrı dert soğukta ayrı dert. Birisi bunu çözsün gerisi büyük petrol ve elektrik firmalarının yatırımlarının çıkarmaları için ön gördükleri süre kadar daha eski sistemlere bağlı kalmamız. Gerisi zaman.
newbie
February 05, 2024, 04:47:39 PM
Algı artacağı yönündeyse fiyatlanır. Alternatif kaynak kullanımının önünün açılması gerektiğini düşünüyorum, elektrik değil dediğim h!drogen. Elektrikli araçların önümüzdeki 5 yılda ne olacağını çok merak ediyorum verimlilikleri düştüğünde kendi proje aracıma takacağım güçlü elektrik motorları çıkmaya düşmüş olacak Cheesy

Ülkemizde hala kömürden elektrik üretiliyor aslında elektrikli araçlar öyle alternatif kaynak falan değil en azından bizim için öyle. Fosil yakıt bizim gibi 3. dünya ülkelerinde asla yok olamaz bırak yok olmayı dünya için bile bitmesi tehlikeli sağlık alanında kullanılan çoğu üründe petrol ürünleri var.

Dünyada 1 dolar seviyesinde petrolü fiyatladık normal fiyatı 1,7 dolar yani 51 lira seçimden sonra dolar yıl sonunu 45-50 arası geçirecek gibi buda rahatlıkla petrolü 60-70 liralara taşır.

Alternatif enerji kaynağı olarak hidrojeni işaret etmiştim, elektrikli araçların yıllarca v8+ motor kullanmışların ölmeye yakın günah çıkartma ritüeli gibi görüyorum.
Zor ama fiyatlamamak bizlerin elinde.
legendary
February 05, 2024, 03:59:52 PM

Ülkemizde hala kömürden elektrik üretiliyor aslında elektrikli araçlar öyle alternatif kaynak falan değil en azından bizim için öyle. Fosil yakıt bizim gibi 3. dünya ülkelerinde asla yok olamaz bırak yok olmayı dünya için bile bitmesi tehlikeli sağlık alanında kullanılan çoğu üründe petrol ürünleri var.

Dünyada 1 dolar seviyesinde petrolü fiyatladık normal fiyatı 1,7 dolar yani 51 lira seçimden sonra dolar yıl sonunu 45-50 arası geçirecek gibi buda rahatlıkla petrolü 60-70 liralara taşır.
newbie
February 05, 2024, 03:51:22 PM
hero member
February 05, 2024, 01:13:04 PM
Seçimlerden sonra hızını alamayıp 50 TL'yi görmesi beni hiç şaşırtmaz diyebilirim.Şuan da onu da baskılıyorlarmış gibi geldi fakat seçime kadar baskılayabilirler.Seçimden sonra artık gün geçtikçe rekor üstüne rekor kırar ve artık enflasyon da alır başını gider.Tarla ile marketteki fiyatların arasının iyice açılacağını tahmin etmek ise şimdiden çok kolay.Şuan da bile kaç katı fark olduğunu rahatlıkla hissedebiliyoruz.Pazarda ve marketteki fiyatın yavaş yavaş da olsa arası iyice açılmaya başladı bile.

@execijutiere hocam seni çok iyimser gördüm. Seçime kadar beklemenin mantığı ne ki. Sen iste biz yapalım. Bu gün 42 yarın 44 diyelim hafta sonu uyarsa 47 olsun. Ekonomi dediğin ne ki. Birileri ne kadar vergi geliri lazım diyorsa birileri de buna bir kılıf uydurup bunu pompaya yansıtıyor. Yakıtta ne den ötv yok halen anlamış değilim. Seninde aklına takılmıyor mu bu ötv siz yakıt.
Pages:
Jump to: