Pages:
Author

Topic: Φορολογηση Κρυπτονομισματων Αξιας 70.000€ [ΒΟΗΘΕΙΑ] - page 3. (Read 1669 times)

sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Πρωτη κατοικια δεν φορολογείται ουτε υπαρχει ποθεν εσχες, εκτος αν αλλαξε κατι και δεν το εχω παρει χαμπαρι.
Αν θελεις σωνει και καλα να τα δηλωσεις και να φορολογηθεις, ετοιμασου να τα μοιραστεις με το κρατος και για αρκετη χασουρα.
Αλλα ειναι εγκλημα αυτο που θα κανεις, να ξερεις Tongue
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Στην λίστα αυτή:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.24080419

υπάρχει καταχωρημένο το www.dimit.gr που δέχεται bitcoin, είναι λογιστής, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις, ίσως έχει κάποια ιδέα.

Ευχαριστω φιλε, τους εστειλα μυνημα.
full member
Activity: 840
Merit: 128
Στην λίστα αυτή:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.24080419

υπάρχει καταχωρημένο το www.dimit.gr που δέχεται bitcoin, είναι λογιστής, δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις, ίσως έχει κάποια ιδέα.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
πολλοι εχουν βαλθει να αγορασουν οικοπεδα και σπιτια. προσωπικη αποψη να περιμενουν ολοι αυτοι
μεχρι να βγουν επισημες ανακοινωσεις για το πως θα φορολογηθει αυτο το χρημα!
αλλιως στο νημα που παρεθεσε ο φιλος μας (τελευταιες σελιδες) θα βρεiς καποιες προτασεις Smiley
...............Οπως ειπα ομως θελω να αγορασω δικο μου διαμερισμα και θελω να φορολογησω κανονικα τα χρηματα που θα βγαλω απο τα κρυπτονομισματα.. ο λογιστης που πηγα μου ειπε μεχρι και 45% φορους για μεγαλα ποσα το οποιο με ξενερωσε αφανταστα.. Αλλα απο τι διαβασα στο thread που μου στειλατε, μιλατε για ενα 15% φορο, οσο λεφτα και να στειλω.. Αλλα πραγματικα δεν εχω ιδεα για φορολογηση και νευριαζω ακομα περισσοτερο, γιατι διαβαζω τις ορολογιες που χρησιμοποιειται και δεν καταλαβαινω τιποτα. Συγνωμη, εγω δεν προσεχα στο σχολειο και δεν τα εμαθα αυτα? Πως γινεται να ειμαι 22 χρονων και να μην εχω ιδεα για ολα αυτα. Δεν εχω προβλημα να δωσω ενα 15%, αλλα μπορειτε να μου εξηγησετε την διαδικασια οσο πιο απλοικα γινεται?
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
πολλοι εχουν βαλθει να αγορασουν οικοπεδα και σπιτια. προσωπικη αποψη να περιμενουν ολοι αυτοι
μεχρι να βγουν επισημες ανακοινωσεις για το πως θα φορολογηθει αυτο το χρημα!
αλλιως στο νημα που παρεθεσε ο φιλος μας (τελευταιες σελιδες) θα βρεiς καποιες προτασεις Smiley
newbie
Activity: 8
Merit: 0
αν τα κανεις ευρω, του χρονου θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο  Tongue
φερνε λιγα λιγα για τα καθημερινα σου εξοδα, οποτε να μην μπλεξεις με εφοριες.
και καλυτερα εμπα στη spectrocoin βγαλε visa καρτουλα και παιξε μπαλιτσα Smiley
Ξερω οτι μπορω να τα λαβω χωρις να πληρωσω φορους, απλα ηρθε η στιγμη να αγορασω καποιο σπιτι.. οποτε πρεπει να δηλωσω χρηματα. Sad
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
αν τα κανεις ευρω, του χρονου θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο  Tongue
φερνε λιγα λιγα για τα καθημερινα σου εξοδα, οποτε να μην μπλεξεις με εφοριες.
και καλυτερα εμπα στη spectrocoin βγαλε visa καρτουλα και παιξε μπαλιτσα Smiley
newbie
Activity: 136
Merit: 0
ξεκίνα να διαβάζεις εδώ και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα. https://bitcointalksearch.org/topic/1-btc-1442214
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Γεια σας, μετα απο πολυ καιρο trading καταφερα να μαζεψω γυρω στα 70000€ (σε crypto, οχι fiat). Και νομιζω ηρθε η ωρα να τα κανω ευρω και cash out. Μπορει να με βοηθησει καποιος με το πως να τα φορολογησω? Πηγα σε εναν λογιστη αλλα δεν ηξερε και πολλα απο κρυπτο.. με τα λεγομενα του πρεπει να πληρωσω τρελους φορους για ενα τετοιο ποσο.. Υπαρχει καποιος σχετικος εδω? Ειμαι φοιτητης και εχω μηδενικη φορολογικη δηλωση μεχρι τωρα.
Pages:
Jump to: