Pages:
Author

Topic: ABD, parasından kurtulmanın tek çözümü blockchain. - page 4. (Read 697 times)

jr. member
Activity: 94
Merit: 1
Doları kimler yönetiyorsa aynı güçler Crypto paraları da yönetir. Bunlar meydanı boş bırakmaz emin olun. Doların sonu geldiğinde yerine geçecek olan da onların kontrolünde olur diye düşünüyorum
full member
Activity: 434
Merit: 112
Ödemelerde kriptoparalar kullanılsa bile o para eninde sonunda dolara ve diğer paralara endeksli. Starbaksın kriptoparalarla ödeme alacağı konuşuluyor yine starbaksın kriptopara aldığı yok. Aracı kurum kriptoyu alıyor starbaksa dolar ödemesi gerçekleştiriyor.
jr. member
Activity: 196
ABD parasından kurtulmanın tek çözümü blockchain değil. Blockchain paraları tehdit edecek seviyede büyümeye başlarsa bıçak gibi keserler. ABD parasından kurtulmak için başka bir devletin parası ve gücü ile dünyanın en büyüğü olması lazım. İşte o zamanda o devletin parasına endekslenir paramız.
full member
Activity: 448
Merit: 107
Hayallerle yaşayanı gerçeklerle s..ler.
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Fikir güzel ama bunun olabilmesi için senin kullanacağın paranın tüm dünya tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Atıyorum Almanya ile ticaret yapacaksın, adam sana ben bu parayı bilmem etmem , euro isterim derse ne olacak yada dolar isterim derse?
jr. member
Activity: 98
Valla ABD parasından mi kurtulacagiz yoksa önceden planlanan bir şeyin içine mi çekiliyoruz bilemiyorum...
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
Ripple mı  Cheesy ABD sisteminden kurtulmak için yine abd ye mahkumsun zaten. Sen bırak böyle bir amacı bu tarz bir abd ye karşı bir şeyin olsa tekmeyi yersin.
jr. member
Activity: 98
Bence ağa babalar doların geleceğini biliyorlardı bitcoin de alternatif olarak çıkarıldı yanlış yada doğru şahsi fikrim...
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
Hayal kurmak elbetteki güzel birşey lakin gerçekleri göz ardı etmemek lazım arkadaşlar. İsmi önemli değil, bugün Amerika olur yarın Çin olur farketmez. Eğerki bir süper güç ülkesinin para biriminin önüne geçilmesi için çalışma başlatırsanız. Sizi en basit tabirle silerler. Şuan bitcoin'i önemsememelerinin tek sebebi henüz oturmuş bir sistem olmaması ve onlar için bir tehdit arz etmiyor. İlerde tehdit unsuru olmaya başlayacağını ön görürlerse emin olun çok değişik yollara başvururlar Cheesy
jr. member
Activity: 896
Merit: 9
Bende günlerdir aynı şeyi düşünüyorum, uluslararası ticarette malesef ister istemez tüm dünya dolara endeksli fiyat belirliyor ve gereli işlemler dolar olarak yapılıyor. Ama ikili üçlü uluslararası ticari antlaşmalarda sağlam bir kripto parada anlaşılıp ordan devam edilebilir. Yavaş yavaşta olsa dolar hegemonyası kripto ile yıkılabilir.
jr. member
Activity: 268
Merit: 4
Son günlerde ülkemize yapılan saldırılar yüzünden neredeyse bütün dünya da kanayan bir yara olan dolar boyunduruğu altında olma yarası neredeyse tüm ülkeler tarafından dile getirildi. Dünya ülkelerinin neredeyse tamamı dolar egemenliğine kurtulmak farklı bir para birimiyle yapmak istiyorlar. Aklıma gelen ilk seçenek bizim camiamız arkadaşlar yani kripto paralar. Sizce bu mümkün olmazmı bence çok mantıklı örneğin ripple ile veya buna benzer para birimleriyle alışveriş sistemi kurulamazmı?
Pages:
Jump to: