Pages:
Author

Topic: ⚽⚽Almanya Bundesliga 2023-24 sezonu⚽⚽ - page 13. (Read 2208 times)

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Bayern Münih geçen hafta Köln karşısında sıkıntı çekerek 1 puana razı oldu. Aslında oldukça dominant bir görüntü verdiler ama bir türlü skora uzun bir süre boyunca gidemediler. Köln de neredeyse 1-0 maçı kazanmak üzereydi fakat Kimmich harika bir füzeyle topu 90'a göndererek takımına en azından 1 puan kazandırdı.

Bu hafta da Allianz Arena'da Frankfurt ile oynayacaklar ve bence bu maç daha da zorlu. Aynı sıkıntıları yaşarlarsa Frankfurt affetmez ve kazanabilir bile. Zaten bu sezon Frankfurt hem Bundesliga hem Şampiyonlar Ligi'nde etkileyici bir performans sergiliyor.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bundesliga geç başladı diğer liglere göre. Dünya Kupası dönüşü uzun sürdü onlarda. Planlamaları farklı oldu diğer liglerden. Bayern Münih Dünya Kupası dönüşünde Leipzig ile berabere kaldı. Sonraki hafta Köln ile berabere kaldı. Almanya'da pek bi garanti görülüyordu Bayern Münih'in şampiyonluğu. Ligde puanlamaya bakınca en yakın rakipleriyle aralarında hiç fark kalmadığı gözüküyor şimdi. Union Berlin ile 3 puan, Leipzig ile 4 puan fark var aralarında. Bayer Münih 10 senedir şampiyon oluyor Almanya'da. Bu sene pek bi garanti olmayacak şampiyonlukları sanki bana kalırsa. Bi değişiklik olur Bundesliga'da ne dersiniz forumdaşlar.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Union Berlin sezonun flaş takımlarından birisi olsa da şampiyonluk iddialarını fazla sürdürebileceklerini sanmam. Zaten ana hedeflerinin şampiyonluk olmasının ihtimali bile yok bence. Onlar bile sezon başında böyle bir başlangıç yapabileceklerini düşünmemişlerdir. Şimdilik olabildiğince Bayern Münih'in önünde liderliğin keyfini sürmeye çalışıyorlar.

Bayern Münih de bu arada sezona kötü başlamıştı ama son zamanlarda eski formuna kavuşmaya başladı. Son üç maçın özellikle ikisinde mükemmel iş çıkarıp büyük bir farkla rakiplerini devirdiler. Bunlardan birisi de üst sıralarda iddiasını sürdüren Freiburg'du. Bayern Münih ritmini bulduğu zaman onları durdurmak gerçekten çok zor. Bu sene de şampiyon olmalarına kesin gözüyle bakıyorum.

Bayern Münih, liderliği tekrar ele aldı, Union Berlin bu hafta şok bir yenilgi aldı, ligde zor günler geçiren Bayer Leverkusenden 5 gol yediler, 5-0 yenildiler ve liderlik ellerinden gitti, bir anda ligde iki sıra düştüler, freiburg şu an Bayern Münih’i takip eden diğer takım oldu, yine de bence de şampiyonluk şansları yok, Bayern ele aldığı liderliği sonuna kadar götürür,
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Union Berlin sezonun flaş takımlarından birisi olsa da şampiyonluk iddialarını fazla sürdürebileceklerini sanmam. Zaten ana hedeflerinin şampiyonluk olmasının ihtimali bile yok bence. Onlar bile sezon başında böyle bir başlangıç yapabileceklerini düşünmemişlerdir. Şimdilik olabildiğince Bayern Münih'in önünde liderliğin keyfini sürmeye çalışıyorlar.

Bayern Münih de bu arada sezona kötü başlamıştı ama son zamanlarda eski formuna kavuşmaya başladı. Son üç maçın özellikle ikisinde mükemmel iş çıkarıp büyük bir farkla rakiplerini devirdiler. Bunlardan birisi de üst sıralarda iddiasını sürdüren Freiburg'du. Bayern Münih ritmini bulduğu zaman onları durdurmak gerçekten çok zor. Bu sene de şampiyon olmalarına kesin gözüyle bakıyorum.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 01, 2022, 02:36:12 PM
19 yaşındaki genç yıldız Jamal Musiala Bayern adına bu sezon 7 gol attı, bu sene Tel’ de Bayern’in dünya futboluna kazandırdığı diğer isim oldu, ligde şu an Union Berlin’in bir puan arkasındalar, ligi önlerinde bitireceklerine neredeyse eminim, ligin sonunda ise Schalke var, Bundesligada ligin erken haftalarında durum bu,
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
November 01, 2022, 01:35:34 PM
union berlin bu hafta son saniye golüyle galip geldi ve liderliğini sürdürdü ama lig yarışında bayern'i çok fazla zorlayabileceklerini sanmıyorum. ayrıca, 90. dakika yaklaşırken bir golleri ofsayt gerekçesi ile var'dan döndü ama oyunda genel olarak hakimiyet oluşturamadılar ve bana lig liderliğini sürdürebilmeleri açısından yeterli güveni veremediler. bayern münih biraz toparlansa yine bu ligde en yakın rakiplerine tur bindirir. hafta içi barcelona'ya neler yaptıklarını gördük, bundesliga'ya biraz asılsalar ligin ipini-mipini koparırlar.

Bayern Münih’in klasmanı Bundesliga değil Premier lig bence adamlar Almanya ligine aşırı fazla gerçekten ne gibi sistemleri var bilmiyorum ama mükemmel bir kadro tıkır tıkır işliyor artık Almanya ligini kazanma hedefleri yok şampiyonlar ligine odaklanıyorlar ve umarım kazanabilirler
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 01, 2022, 12:57:52 AM
union berlin bu hafta son saniye golüyle galip geldi ve liderliğini sürdürdü ama lig yarışında bayern'i çok fazla zorlayabileceklerini sanmıyorum. ayrıca, 90. dakika yaklaşırken bir golleri ofsayt gerekçesi ile var'dan döndü ama oyunda genel olarak hakimiyet oluşturamadılar ve bana lig liderliğini sürdürebilmeleri açısından yeterli güveni veremediler. bayern münih biraz toparlansa yine bu ligde en yakın rakiplerine tur bindirir. hafta içi barcelona'ya neler yaptıklarını gördük, bundesliga'ya biraz asılsalar ligin ipini-mipini koparırlar.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
Dünkü maç sonuçlarından en önemlisi Bochum’un lider Union Berlin devirmesiydi. Bayern Münih böylece ligde şampiyonluk için gereken liderlik koltuğuna 1 adım daha yaklaştı. Union Berlin bir çok iddiacıyı da ters köşede bıraktı. Herkes Union’a oynuyordu  Grin
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Union Berlin bence Leipzig'in yakın geçmişte yaşadığı sezonun bir benzerini yaşayacak. Yani uzun bir dönem boyunca Bayern Münih ile şampiyonluk yarışında kalmayı başarıp bir noktadan sonra kopacak. Aslında Bayern Münih'in bu sezona girişi çok kötü olmuştu ama son haftalarda kendilerine gelmeye başladılar. Dortmund deplasmanında berabere kalsalar da Freiburg'u 5-0 Leverkusen'i ise 4-0 ile geçtiler. Forvetleri yok derken gol yağmuruna tutmaları bir mesaj gibi oldu.

Bu sezon bence Bayern Münih yine bir noktadan itibaren ligin kontrolünü tamamen eline alacak. Kadro kalitelerine bakıldığında normal şartlarda Dortmund'un onlarla rekabet edebilecek en yakın olduğunu tespit edersiniz ama iş performansa gelince pek de iyi durumda değiller. İyi bir başlangıç kabusa dönüştü onlar için bir anda.
Aslında forvetleri var da Lewandowski gibi bir ismin boşluğunu doldurmasını bekliyor herkes. Lewandowski son yılların leblebi gibi gol atan forvetlerinden birisi. böyle bir kaç isim var zaten şu an dünyada. ayrılığında yerine mane gelse de aynı etkiyi yaratamadı. yine de son iki maçta 9 gol atmaları bir mesaj gibiydi katılıyorum. yine bundesliga şampiyonu olacaklarına eminim.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Union Berlin bence Leipzig'in yakın geçmişte yaşadığı sezonun bir benzerini yaşayacak. Yani uzun bir dönem boyunca Bayern Münih ile şampiyonluk yarışında kalmayı başarıp bir noktadan sonra kopacak. Aslında Bayern Münih'in bu sezona girişi çok kötü olmuştu ama son haftalarda kendilerine gelmeye başladılar. Dortmund deplasmanında berabere kalsalar da Freiburg'u 5-0 Leverkusen'i ise 4-0 ile geçtiler. Forvetleri yok derken gol yağmuruna tutmaları bir mesaj gibi oldu.

Bu sezon bence Bayern Münih yine bir noktadan itibaren ligin kontrolünü tamamen eline alacak. Kadro kalitelerine bakıldığında normal şartlarda Dortmund'un onlarla rekabet edebilecek en yakın olduğunu tespit edersiniz ama iş performansa gelince pek de iyi durumda değiller. İyi bir başlangıç kabusa dönüştü onlar için bir anda.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
Union Berlin'in şampıyon olması tabii ki çok zor ama bu sezon yaptığı yapılanma bizim takımlarımıza örnek olmalı.Sportif direktör mekanizmasını düzgün çalıştıran nadir takımlardan bir tanesi.Oyuncu transferlerinde teknik direktörün doğrudan bir dahili yok.Berlin birleştikten sonra yanılmıyorsam ilk defa bir Berlin takımı liderlik koltuğuna oturdu onlar için bunun anlamı da büyük olmalı.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
Bayern Münih bu sene çok iyi başlayamasa da, herkes tarafından ligin sonunda şampiyon olacak takım olarak görüldüğüne adım gibi eminim. borussia dortmund bu hafta çok önemli bir 3 puan kaybetti. ligde lider olan Union berline 2-0 yenildiler. union berlin ise bayern münihin 4 puan önünde şu an lider durumda. daha ne kadar lider götürebilir bilmiyorum.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bu sene tartışma alanı açılmamış liglerden biri Almanya Bundesliga. Son 10 yıldır şampiyon Bayern Münih. Almanya'da Bayern Münih taraftarları bile sıkılmış mıdır diyom bazen kendime. Gerçi Galatasarayımızın 4 sene üst üste şampiyon olduğu yıllar geliyor aklıma hemen. 10 sene üst üste şampiyon olmak yetmez bi taraftara. 100 sene üst üste şampiyon olsa tuttuğunuz takım az gelir.

Bayern Münih 10 maçta 5 galibiyet, 4 beraberlik, 1 yenilgi aldı bu sene. İlk defa şampiyon olamayabilirler dedittirdiler son haftalarda. Ama ilk alternatif Borussia Dortmund yarışın çok uzağında bu sene. Freiburg, Union Berlin uzun lig yarışında Bayern Münih'e rakip olamaz bana göre. Sizce başka takımın şansı var mı Almanya Bundesliga'da. Değerli forumdaşlarımın lig yorumlarını bekliyorum.
Pages:
Jump to: