Pages:
Author

Topic: Şampiyonlar Ligi 2023/2024 - page 57. (Read 8692 times)

sr. member
Activity: 714
Merit: 335
August 24, 2021, 03:22:51 PM
Elemelerin rövanş maçları başlamış. frençvaroş maçı 1-1 devam ediyor. ludogorets 1-0 öne geçmiş. asıl önemli olan maç olan psv benfica ise 0-0 devam ediyor. bu akşam elemelerden sonra tur atlayan takımlar belli olacak.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
August 24, 2021, 10:59:21 AM
Bugün rövanş maçları başlıyor ve günün en dikkat çeken maçları bana göre:

Ferencvaros v Young Boys
PSV v Benfica

Young Boys maçı neden dikkatimi çekti derseniz, ilk maçın sonucunu böyle bir eşleşme için oldukça ilginç buldum. Young Boys rakibi karşısında kazanma konusunda oldukça zorlandı. Young Boys 3-2 kazanmayı başarsa da Ferencvaros çok iyi bir performans ortaya koymuştu. Artık deplasman golü ile geçmenin olmaması bu eşleşmede Young Boys'un avantajına. Rakibinden deplasmanda bir beraberlik koparmayı başarsa bile turu geçen taraf olacak.

PSV ise zor bir maça çıkıyor. Rakibi Benfica'nın sahasındaki ilk ayak maçından 2-1 yenik ayrılmıştı. Benfica dirayetli bir takımdır ve kendi liginde de sezona 3'te 3 ile başladı. Bu yüzden ben kolay kolay Benfica'nın bu maçı vermeyeceğini düşünüyorum. Bence rövanş maçı 1-1 berabere bitecek ve Benfica turu geçen taraf olacak.

Young Boys bence tura yakın taraf. Rakibi her ne kadar ilk maçta zorlamış olsa da bu maçta da aynı oyunu ortaya koyabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Young Boys İsviçre Ligi'nin güçlü takımlarından birisi ve Şampiyonlar Ligi biletini böyle bir rakibe karşı yakmayacaktır bence.

Benfica ise PSV'ye karşı bence birkaç gömlek üstün bir takım. İlk maçın 2-1 bittiğine aldanılmaması lazım. Söz konusu gruplara kalmak olduğu için Benfica temkinli bir oyunu tercih etmiştir. Rövanş maçında sağlam bir oyun ortaya koyup maçın kontrolünde bitmesini sağlayacaktır bence. Ancak PSV'nin hücum hattında tehlikeli isimleri var. Benfica savunmasının oldukça dikkatli olması gereken bir maç.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
August 24, 2021, 10:38:58 AM

Ferencvaros v Young Boys
PSV v Benfica

Young Boys maçı neden dikkatimi çekti derseniz, ilk maçın sonucunu böyle bir eşleşme için oldukça ilginç buldum. Young Boys rakibi karşısında kazanma konusunda oldukça zorlandı. Young Boys 3-2 kazanmayı başarsa da Ferencvaros çok iyi bir performans ortaya koymuştu. Artık deplasman golü ile geçmenin olmaması bu eşleşmede Young Boys'un avantajına. Rakibinden deplasmanda bir beraberlik koparmayı başarsa bile turu geçen taraf olacak.

PSV ise zor bir maça çıkıyor. Rakibi Benfica'nın sahasındaki ilk ayak maçından 2-1 yenik ayrılmıştı. Benfica dirayetli bir takımdır ve kendi liginde de sezona 3'te 3 ile başladı. Bu yüzden ben kolay kolay Benfica'nın bu maçı vermeyeceğini düşünüyorum. Bence rövanş maçı 1-1 berabere bitecek ve Benfica turu geçen taraf olacak.

Galatasaray’ın şanssızlığına bak Eğer PSV’yi eleseydiler bir de benfica belası gelecekti başına neyse ki Avrupa ligine gitme ihtimalimiz daha yüksek bende benficanın PSV’ye yenileceğini düşünmüyorum kolay kolay maçı vermez ve gruplara kalır
full member
Activity: 1400
Merit: 161
August 24, 2021, 06:50:47 AM

Ferencvaros v Young Boys
PSV v Benfica

legendary
August 24, 2021, 06:28:13 AM
psv - benfica ve shakhtar donetsk - monaco maçları ilgi çekebilecek karşılaşmalar olarak dikkat çekiyor. monaco ilk maçta shaktar'a mağlup olduktan sonra ligde lens'e de 2-0 yenilmişti; takımın moral ve motivasyonu da iyi değil. shaktar'ın turu geçeceğini tahmin ediyorum, en azından skor avantajı ve son maçlar ben de böyle bir izlenim oluşturuyor.

İlk maçı Fransa’da olmuştu diye hatırlıyorum kendi evinde Shakhtar affetmez zaten son yıllarda Ukrayna’da yükselen yıldız değer Shakhtar oldu monaco gibi büyük bir takımı da elerse şampiyonlar ligine hak ederek girdiğini de kanıtlamış olacaklar
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
August 24, 2021, 05:25:33 AM
psv - benfica ve shakhtar donetsk - monaco maçları ilgi çekebilecek karşılaşmalar olarak dikkat çekiyor. monaco ilk maçta shaktar'a mağlup olduktan sonra ligde lens'e de 2-0 yenilmişti; takımın moral ve motivasyonu da iyi değil. shaktar'ın turu geçeceğini tahmin ediyorum, en azından skor avantajı ve son maçlar ben de böyle bir izlenim oluşturuyor.
full member
August 21, 2021, 08:42:39 AM
Elemelerde beni en çok şaşırtan takım Monaco oldu. Geçen sezon Ligue 1'in incilerindendi ama bu sezona iyi bir başlangıç yapamadı. Şampiyonlar Ligi elemesinde de ilk maçta Shakhtar'a kendi evinde 1-0 yenildi ve işini bir hayli zora soktu.

Rövanş maçında yine de kazanabilecek potansiyele sahip olduklarını düşünüyorum. Ancak ilk önce takım içi sorunları ortadan kaldırmaları lazım bir an önce. Yoksa bu kötü başlangıçtan geri dönmeleri zor olur.
legendary
August 12, 2021, 12:48:27 AM
Bugün bir instagram adresinde şöyle grupların açıklandığını yazıyordu gruplara baktım, grup şöyleydi PSG, M.City, Inter ve Beşiktaş bi üzüldüm Şampiyonlar Liginin en iyi takımlarının grubuna geldik diye, ülke puanıda sıfırlanacak dedim sonra internetten baktım haber yalanmış Smiley
Umarım böyle bir gruba falan denk gelmez Beşiktaş eğer ki gelirse ne ülke puan alır ne de beşiktaş.

Hocam böyle bir grupta Beşiktaş ne yapabilir ki Avrupa ligine gitse böyle bir grupta fazlasıyla başarı olarak sayılır bir de herhalde bu takımların neredeyse hepsi birinci torba takımı böyle bir ihtimal olabileceğini zannetmiyorum yani olmamalı Grin
full member
August 11, 2021, 05:40:41 PM
Bugün bir instagram adresinde şöyle grupların açıklandığını yazıyordu gruplara baktım, grup şöyleydi PSG, M.City, Inter ve Beşiktaş bi üzüldüm Şampiyonlar Liginin en iyi takımlarının grubuna geldik diye, ülke puanıda sıfırlanacak dedim sonra internetten baktım haber yalanmış Smiley
Umarım böyle bir gruba falan denk gelmez Beşiktaş eğer ki gelirse ne ülke puan alır ne de beşiktaş.

Böyle bir grup matematiksel olarak mümkünse zaten Beşiktaş ayvayı yer bu durumda.  Grin  PSG ve Manchester City direkt kevgire çevirir hem içte hem de dışta bence. Inter bile sanki aralarında daha güçsüzmüş gibi dursa da Beşiktaş ile arada çok büyük bir kalite farkı var. Belki Lukaku'yu yolladılar ama hala kadroları çok güçlü. Beşiktaş 0 bile çekse şaşırmam böyle bir grupta. Umalım da en kötü Avrupa Ligi'nden devam edebileceği bir kura gelsin.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
August 11, 2021, 01:21:30 PM
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
August 11, 2021, 01:15:36 PM
Evet Paris SG, Lionel Messi’yi de açıkladığına göre Şampiyonlar Ligi’ni merak ve ilgiyle şimdiden heyecanla bekleyebiliriz.En çok Paris SG, içinde olan grubu merak ediyorum.Umarım Beşiktaş o grupta yer almaz.Eğer temsilcimizin grubunda Paris SG yer alırsa puan alma ihtimalimiz düşer.

Barcelona, Real Madrid gibi devleri artık takip eden çok global futbolsever yok.Artık ilgi tamamen Fransa’ya ve onların tek takımına kaydı.Mbappe, Messi transferinden sonra takımda kalmak bile isteyebilir.Wijnaldum, Donnarumma, Sergio Ramos ve Lionel Messi transferleri nokta atışlar yapılarak yapılan transferler oldu.Bu sene Lig, Kupa , Şampiyonlar ligi falan her yeri kazanabilecek güçteler.
sr. member
August 11, 2021, 10:23:54 AM
Şampiyonlar Ligi grupları için yapılacak kurada torbalar az çok belli oldu. Shakhtar Donetsk, Salzburg veya Benfica'dan birisi ön elemede elenirse Beşiktaş üçüncü torbada yer alacak. Hepsi ön elemeyi geçip Şampiyonlar Ligi'ne katılırsa Beşiktaş dördüncü torbada kalacak.
Play-off turunda Shakhtar Donetsk Monaco ile oynayacak. Salzburg muhtemelen Brøndby'yi geçer. Benfica da PSV'den üstün. Beşiktaş'ın şansına üç takım da elenmezse çok zor bir kura olabilir.
İlk torbada Sporting Lizbon, ikinci torbada Sevilla gelse tam dişimize göre olur ama Manchester City ve Paris Saint-Germain çekmemiz de olası. Üç ve dördüncü torbadaki takımlarla başa baş mücadele edebiliriz. Umarım kura şansı yanımızda olur.

Manchester City ve PSG bu sezonki en büyük favorilerden. Hele ki PSG'yi çekmek daha da büyük felaket olur belki de. Çünkü artık Messi de var.  Grin  Bir tane turnuva favorisini çeker Beşiktaş ondan eminim. Bir tane de düşük ya da orta kalitede bir takım geldiğini varsayalım 3. ya da son torbadan. Diğer rakibimiz umarım çok zor olmaz. Yoksa 2. tur için şansımız mantıksal olarak 0'a yakın olacaktır.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
August 11, 2021, 10:16:51 AM
Şampiyonlar Ligi grupları için yapılacak kurada torbalar az çok belli oldu. Shakhtar Donetsk, Salzburg veya Benfica'dan birisi ön elemede elenirse Beşiktaş üçüncü torbada yer alacak. Hepsi ön elemeyi geçip Şampiyonlar Ligi'ne katılırsa Beşiktaş dördüncü torbada kalacak.
Play-off turunda Shakhtar Donetsk Monaco ile oynayacak. Salzburg muhtemelen Brøndby'yi geçer. Benfica da PSV'den üstün. Beşiktaş'ın şansına üç takım da elenmezse çok zor bir kura olabilir.
İlk torbada Sporting Lizbon, ikinci torbada Sevilla gelse tam dişimize göre olur ama Manchester City ve Paris Saint-Germain çekmemiz de olası. Üç ve dördüncü torbadaki takımlarla başa baş mücadele edebiliriz. Umarım kura şansı yanımızda olur.
full member
August 10, 2021, 04:35:47 PM
Deplasman golü kuralı resmen kaldırıldı artık. Açıkçası buna alışmak için biraz zaman gerekecek. Mesela şu an hala süren Ludogorets - Olympiacos maçının ilk ayağı 1-1 bitmiş. 2. ayağının normal süresi ise 2-2 sonlanmış ama uzadı maç haliyle. Eski halinde olsa Olympiacos çoktan turlamıştı. Deplasman golünü saçma buluyordum açıkçası. Diğer takıma haksızlık oluyor çünkü. İkisi de aynı golü atmayı başarmışsa en iyisi maçın uzatmaya gitmesi olur.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
August 10, 2021, 01:21:28 PM
Psg , Messiyi alırsa bu sezon şampiyonlar liginin ağır favorisi Psg olur. Sağlam bir ileri ucu olacak. Tabi Mbappe gitmezse.
Gidecek takımdan gibi söylentiler var. Defansa da Ramos geldi. Çelik gibi takım oldu Psg.

Hocam internette messinin parise uçtuğu haberleri dolanıyor. internette yine haberlere göre senelik 35 milyon euro para kazanacak messide de akıl yok. sudi arabistanda 3 yıllık 1 milyar euroyu reddetmiş. artık emekli olacaksın paranı kazan git. Grin
sr. member
August 09, 2021, 04:52:24 PM
Bayern Münih de aslında bu turnuvanın mutlak favorilerinden birisi kesinlikle. Özellikle Lewandowski sayesinde inanılmaz işler yapabiliyorlar. Ancak geçen sezon PSG karşısında çeyrek finalde elenerek kendilerinden bekleneni veremediler. Tahminimce kulüp hedefi en az finale çıkmaktır. Tabi PSG de çok dişli bir rakip olduğu için elenmeleri normal. Maçların birinde Mbappe şov vardı adeta.

Bu sezon kadrosuyla çok oynamamış bir Bayern Münih'in neler yapabileceğini bekleyip göreceğiz. Karşılarına yine PSG'nin çıkmasını istemeyeceklerdir şüphesiz. Messi de takıma katılırsa iyice durdurulamaz olacaklar.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
August 09, 2021, 01:30:17 PM
Paris Saint Germain ve Manchester City benim iki favori takımım. Bu iki takımdan birisi Şampiyonlar ligini kazanabilir. Messi transferiyle Paris bir adım öne çıksa da, futbolda her ihtimal vardır. Bu arada Şampiyonlar ligi galibi ile Avrupa ligi galibinin karşılaşacağı Süper kupa maçına da çok az kaldı. Son şampiyon Chelsea, Villarreal’i yenip  süper kupayı da müzesine götürür bence.

Bu ikisine Bayern Münih de eklenince olağan şüpheliler tamamlanıyor. Tabi finali konuşmak için henüz çok erken, son 16 ve çeyrek finalde ters bir eşleşmeyle favoriler birbirini götürebilir. PSG daha önce bir kez final oynadı, onda da Bayern'in en güçlü olduğu döneme denk gelip kaybetti. İstatistiksel olarak da ilk kez final oynayanların kazanma şansının düşük olduğunu görüyoruz.
Son üç finalde dört farklı İngiliz takımı olması ligin gücünü gösteriyor. Messi ve Ronaldo ile oluşan İspanyol hakimiyeti sona erdi, İngilizler çıkışta. Ronaldo Juventus'ta başaramadı ama Messi PSG ile final yaparsa bu ikilinin rekabetine de ayrı bir hava katacaktır.
Sezon öncesi tahmini olarak Paris Saint-Germain - Manchester City finali olacak ve Messi'nin ellerinde kupa kalkacak diyorum. Smiley
copper member
Activity: 644
Merit: 269
August 09, 2021, 11:11:29 AM
Psg , Messiyi alırsa bu sezon şampiyonlar liginin ağır favorisi Psg olur. Sağlam bir ileri ucu olacak. Tabi Mbappe gitmezse.
Gidecek takımdan gibi söylentiler var. Defansa da Ramos geldi. Çelik gibi takım oldu Psg.

Paris Saint Germain ve Manchester City benim iki favori takımım. Bu iki takımdan birisi Şampiyonlar ligini kazanabilir. Messi transferiyle Paris bir adım öne çıksa da, futbolda her ihtimal vardır. Bu arada Şampiyonlar ligi galibi ile Avrupa ligi galibinin karşılaşacağı Süper kupa maçına da çok az kaldı. Son şampiyon Chelsea, Villarreal’i yenip  süper kupayı da müzesine götürür bence.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
August 08, 2021, 06:25:54 AM
sr. member
August 08, 2021, 05:38:30 AM
Grup kuraları bildiğim kadarıyla 26 Ağustos'ta çekilecek. Temsilcimiz Beşiktaş'ın nasıl bir gruba sahip olacağını merakla bekliyorum. Şanssız bir kura çekerek çok güçlü rakipler ile karşı karşıya kalırlarsa Avrupa Ligi'nden devam etmeleri bile zor bir hale gelebilir. Kura sistemi biraz değiştiğinden beri ilk torbalardan ilginç takımlar gelebiliyor. Umalım ki en şanslı kuralardan birini çekelim. Beşiktaş ne kadar ilerleme kaydederse ülke puanına o kadar çok katkı sağlayacaktır.
Pages:
Jump to: