Pages:
Author

Topic: [ANN][LISK] Lisk | ICO | Αποκεντρωμένη Εφαρμογή & Πλατφόρμα Sidechain - page 21. (Read 24100 times)

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
ok, σε έκανα follow και στο lisk και στο προσωπικό σου
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
EDIT:
Από σήμερα 4 Μαρτίου είμαι και επίσημα Ambassador του Lisk για την Ελλάδα.Μπορείτε να με βρείτε εδώ https://lisk.io/team στους Country Ambassadors


Congratulations!!! Οπότε θα είμαστε ήσυχοι ότι θα έχουμε πληροφόρηση από πρώτο χέρι   Smiley για ό,τι καλό αναμένεται να συμβεί με το Lisk!!!


...γιατί αν κάνει καμιά τρέλα και πιάσει τα 5$ ή ακόμα και τα 9$ που έχει πιάσει το Ethereum, τότε και μόνο στην σκέψη ζαλίζομαι.

 Shocked Shocked Shocked Grin Grin Grin
Τέτοια θέλουμε να ακούμε  Grin

Πάντως, ΔΕΝ σκοπεύω να παρασυρθώ, ό,τι κι αν γίνει με το που ξεκινήσει η διαπραγμάτευσή του στα ανταλλακτήρια (λέω τώρα εγώ  Tongue), θα κρατήσω μέχρι να γίνει αυτό που λες  Wink Έχω καλό προαίσθημα!

Το κακό είναι ότι κάθε μέρα που περνάει λιγοστεύουν τα Lisk από το λογαριασμό μου και ψιλοαγχώνομαι  Smiley ότι δεν θα έχω αρκετά όταν έρθει η ώρα

Υ.Γ. Φτιάξε ρε συ κι ένα twitter (το αντιπαθώ το FB)
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
Ambassadors οπως στο babylon5  Cheesy
τι μου θυμισες!
παντως μπραβο που εχεις χρονο και διαθεση και ασχολεισαι με αυτα τα πραματα του διαβολου Smiley
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Πώς σκοπεύετε να κινηθείτε μετά την επίσημη έναρξη και αφού μπει στο πρώτο ανταλλακτήριο?Σε ποια τιμή θα πουλήσετε?

Αν θυμάμαι καλά το Ethereum κατά τη διάρκεια του ICO πουλήθηκε στα 30 cents περίπου και το υψηλότερο στο οποίο έχει φτάσει είναι τα 9,7$ (32 φορές πάνω από την ico τιμή).
Αυτή τη στιγμή η αξία του Lisk κυμαίνεται στο 1-2 cents.Πιστεύω μέχρι το τέλος του ICO θα πιάσει τα 5 cents εφόσον συνεχιστεί αυτή η εισροή κεφαλαίων.
Οπότε αν υποθέσουμε πως και το Lisk θα ακολουθήσει την πορεία του Ethereum, τότε αν φτάσει το 1,6$ (δηλαδή 32 φορές πάνω αν υποθέσουμε πως η τελική τιμή ico θα είναι τα 5 cents) πάμε για ένα πάρα πολύ καλό κέρδος.Αν πάει πάνω από το 1,6$ (που το θεωρώ πολύ πιθανό) τότε μιλάμε για τρελό κέρδος.

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει πως θα κινηθώ, αλλά το μόνο σίγουρο είναι πως θα πουλήσω πάνω από 1$ και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν θα τα πουλήσω όλα από την αρχή, γιατί αν κάνει καμιά τρέλα και πιάσει τα 5$ ή ακόμα και τα 9$ που έχει πιάσει το Ethereum, τότε και μόνο στην σκέψη ζαλίζομαι.

EDIT:
Από σήμερα 4 Μαρτίου είμαι και επίσημα Ambassador του Lisk για την Ελλάδα.Μπορείτε να με βρείτε εδώ https://lisk.io/team στους Country Ambassadors
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Μακάρι!

Και μακάρι να πάει όπως πάει το ETH

Εξακολουθεί να μαζεύει donations, οι τύποι αν μη τι άλλο έχουν κάνει πολύ καλό προμόσιον και ήδη έχουν ακουστεί και εκτός χώρου.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Πάει σφαίρα το ICO  Shocked

Τρελό ποσό έχουν μαζέψει μέχρι στιγμής οι τύποι... Ας ελπίσουμε ότι θα το χρησιμοποιήσουν σωστά... και να μην πρόκειται περί αρπαχτής όπως γράφουν διάφοροι στο αντίστοιχο thread του Lisk...

Και για το Ethereum τα ίδια έγγραφαν και συνεχίζουν να γράφουν.Θα δείξει.Αλλά δε νομίζω να είναι αρπαχτή.

Και εγώ το ίδιο πιστεύω!Σε μια ICO με escrow και φωτογραφίες των DEV είναι πολύ δύσκολο να πάει κάτι στραβά!


συμφωνώ
hero member
Activity: 546
Merit: 500
sr. member
Activity: 484
Merit: 250
Πάει σφαίρα το ICO  Shocked

Τρελό ποσό έχουν μαζέψει μέχρι στιγμής οι τύποι... Ας ελπίσουμε ότι θα το χρησιμοποιήσουν σωστά... και να μην πρόκειται περί αρπαχτής όπως γράφουν διάφοροι στο αντίστοιχο thread του Lisk...

Και για το Ethereum τα ίδια έγγραφαν και συνεχίζουν να γράφουν.Θα δείξει.Αλλά δε νομίζω να είναι αρπαχτή.

Και εγώ το ίδιο πιστεύω!Σε μια ICO με escrow και φωτογραφίες των DEV είναι πολύ δύσκολο να πάει κάτι στραβά!

hero member
Activity: 546
Merit: 500
Πάει σφαίρα το ICO  Shocked

Τρελό ποσό έχουν μαζέψει μέχρι στιγμής οι τύποι... Ας ελπίσουμε ότι θα το χρησιμοποιήσουν σωστά... και να μην πρόκειται περί αρπαχτής όπως γράφουν διάφοροι στο αντίστοιχο thread του Lisk...

Και για το Ethereum τα ίδια έγγραφαν και συνεχίζουν να γράφουν.Θα δείξει.Αλλά δε νομίζω να είναι αρπαχτή.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Πάει σφαίρα το ICO  Shocked

Τρελό ποσό έχουν μαζέψει μέχρι στιγμής οι τύποι... Ας ελπίσουμε ότι θα το χρησιμοποιήσουν σωστά... και να μην πρόκειται περί αρπαχτής όπως γράφουν διάφοροι στο αντίστοιχο thread του Lisk...
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Σε αυτές τις περιπτώσεις, όταν φτάσει η ώρα να μπει σε κάποιο ανταλλακτήριο, σε τι τιμή θα εμπορεύεται? Από τι θα εξαρτάται η τιμή με την οποία θα ξεκινήσει?

Λογικά θα υπολογίσει ο καθένας το κόστος του Lisk από το πόσα Lisk πήρε από το ICO και πόσα BTC έδωσε για να τ' αποκτήσει.Έτσι θα υπολογίσει την αξία του κάθε Lisk και θα πουλήσει αντίστοιχα.Δε νομίζω να είναι κανένας τόσο χαζός που να πουλήσει φθηνότερα απ' ότι αγόρασε.

πχ αν κάποιος έδωσε 1 btc και στο τέλος του ICO του αναλογούν 10000 Lisk, αυτό σημαίνει πως το κάθε Lisk έχει αξία 0.0001 btc (0.038 ευρώ)

Με το 1.24 btc που έδωσα εγώ, αυτή τη στιγμή μου υπολογίζει πως πρέπει να πάρω 95000 Lisk, δηλαδή το κάθε Lisk αξίζει (0.005 ευρώ)

EDIT:

Η φόρμουλα υπολογισμού των συνολικών Lisk που θα πρέπει να έχουμε μετά τη λήξη του ICO είνα η παρακάτω:


MyLiskAfterBTCInvestment = [(MyInvestedBTC) / (MyInvestedBTC + totalBTC + total XCR * 0,000013)] * 85.000.000

Η τιμή που θα εμπορεύεται το Lisk εξαρτάται από το πόσο θα την ορίσουν οι μεγάλοι επενδυτές.Το ελάχιστο είναι τα 0,000013 btc.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Σε αυτές τις περιπτώσεις, όταν φτάσει η ώρα να μπει σε κάποιο ανταλλακτήριο, σε τι τιμή θα εμπορεύεται? Από τι θα εξαρτάται η τιμή με την οποία θα ξεκινήσει?
sr. member
Activity: 484
Merit: 250
Πόσα ρίξατε αν επιτρέπεται?Εγώ 1,2 btc που αυτή τη στιγμή αντιστοιχούν σε 97468 Lisk.
Όσο πιο πολλοί επενδυτές πάρουν μέρος και όσο πιο πολλά κεφάλαια κατατεθούν, τόσο λιγότερα Lisk θα πάρουμε αλλά συγχρόνως η αξία του Lisk θα είναι μεγαλύτερη.

Εγώ 'ΘΑ' ρίξω 2-2,5BTC + καμιά 200αριά LTC.Μάλλον στο τέλος της πρώτης εβδαμάδας.
Για την ποσότητα και την αξία,έτσι ακριβώς είναι.Πάντως εγώ είμαι πάντα υπέρ του του να εχουν πολλοί επενδυτές από λίγα νομισματα.Υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια απένταντι στα dumps.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Πόσα ρίξατε αν επιτρέπεται?Εγώ 1,2 btc που αυτή τη στιγμή αντιστοιχούν σε 97468 Lisk.
Όσο πιο πολλοί επενδυτές πάρουν μέρος και όσο πιο πολλά κεφάλαια κατατεθούν, τόσο λιγότερα Lisk θα πάρουμε αλλά συγχρόνως η αξία του Lisk θα είναι μεγαλύτερη.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Βρήκα και κάτι ξεχασμένα altcoins  Grin Grin

Τα σκότωσα επιτόπου και τα έσπρωξα μέσω shapeshift

Ευκαιρία να καθαρίσω λίγο το laptopάκι μου από περιττά πορτοφόλια!
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Συμφωνώ !

Για να δούμε... Εϊναι η πρώτη μου φορά (ελπίζω να μην... πονέσει  Cheesy) που συμμετέχω σε κάτι τέτοιο οπότε θα αναμένω με αγωνία!  Grin
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
λιγα ειναι. αν ηταν το '14-'15 θα ειχε γινει πανικος οπως τοτε με το ethereum.
οσα projects εχουν ονοματεπωνυμα και φωτογραφιες θεωρουνται χαμηλου ρισκου και κερδοφορα (παντα ομως εχουν τα ρισκα τους)
θυμηζουν καπως την "χρυση" εποχη του χρηματιστιριου επι "αγιου" σημιτη!
καθε νεα εισοδος μετοχης τοτε διπλασιαζοταν-τριπλασιαζοταν αυτοματως την πρωτη μερα συναλλαγης!
οσοι επεδειξαν χαμηλο δεικτη απληστιας τοτε. εβγαλαν καλα χρηματα. οι υπολοιποι ακομα χρωστανε τα χρηματιστηριακα δανεια που πηραν!
(και ρωτουσαμε ολοι τοτε τις τραπεζες: εφοσον θεωρειτε ασφαλη επενδυση τις μετοχες γιατι δινεται δανεια και δεν αγοραζετε εσεις οι ιδιες μετοχες?)
σημερα γνωριζουμε ολοι την απαντηση  Shocked
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
τι γίνεται με το ICO  Shocked

μέχρι στιγμής (σε μία μέρα δηλαδή) έχουν μαζέψει κοντά στα 1000 btc

sr. member
Activity: 484
Merit: 250
ειδατε ποσο ευκολο ειναι να επενδυεις σε startups με cryptos! μακαρι να υποστηριζε και το www.kickstarter.com
νομισματα. επισης δεν θα ηταν ωραια να μπορουμε να επενδυουμε και σε ταινιες του hοllywood, θεατρικα εργα και οτι μπορει να φανταστει κανεις!
τελειως ανωνυμα και τα κερδη να σου ερχονται στο wallet! AΨΟΓΑ!


Εεεε....γκούχου-γκούχου νομίζω ότι γκούχουμασώνοιγκούχου του Hollywood δε θέλουν να μοιραστούν τα κέρδη τους μαζί μας.Κατά τ'άλλα 1000% συμφωνώ.
Pages:
Jump to: