Pages:
Author

Topic: arbitraj yapabilmek , borsalar arası bitcoin veya btc/altcon alıp satmak - page 3. (Read 12269 times)

jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Bunun icin farkli borsalarda hesabinizin olmasi gerekir. Fakat bu sekilde kar edebilmeniz icin cok hizli hareket edebilmeniz ve zamanlamayi iyi ayarlamaniz gerekiyor.
newbie
Activity: 41
Merit: 0
Ben de takip ediyorum bir süredir bu farklardan nasıl yararlanılabilir bi çaresini bulmak lazım
newbie
Activity: 99
önceden yapılabilirdi fakat şimdi boşa kürek çekmek gibi birşey olur sanırım pek tavsiye etmiyorum.
newbie
Activity: 70
Terste kalmamak için dikkatli olmak lazım aklınızda olsun.
newbie
Activity: 28
Arbitraj çok güzel bir kelime değil mi ya ? Cheesy
jr. member
Activity: 51
boğadan önce xlm yapmıştım polo binance arası. ocak gibide golem yapmıştım polo cobinhood arası. polo artık çok gıcık davrandığı için zor oluyor.
jr. member
Activity: 126
Merit: 5
Arbitraj işi zor ancak biraz araştırma / biraz kafa patlatma ile yapılmayacak birşey değil. Hatta burada yapılmışı var.

Sen yapar mısın derseniz, benim gözüm henüz bu işi kesmiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=57dAggyUaBI

https://github.com/kelvinau/crypto-arbitrage
jr. member
Activity: 630
Zor bir is arbitraj. Surekli birkac tane ekrani izlemek ince hesaplar yapmak gerekiyor. Cok hizli hareket eden piyasadan daha hizli olmak lazim. Bence uzak durmali.
full member
Activity: 518
Merit: 102
Şu anki koşullarda, özellikle de kripto paralara yeni giren biriyseniz arbitaj yapmak çok da akıllıca bir hamle olmayabilir. Bu iş için çok fazla zaman ve mek harcamanız gerekebilir.
full member
Activity: 616
Merit: 100
Arbitraj ile para kazanabilmek için birkaç borsada birden Bitcoin (ya da altcoin) bakiyen olmalı.

Ondan al ona sat diye uğraşırsan, anlık hareketlerin tamamını kaçırırsın çünkü transferler anlık değil. Ancak yabancı borsalarda ucuza alıp Türk borsalarında yüksek fiyata satabilmek çoğu zaman mümkün. Onun da tek sıkıntısı, Türk borsasında TL'ye çevirdikten sonra parayı nakit çekmen gerekiyor ki kar edebilesin. Yabancı borsadan aldığın fiyata kolay kolay düşmüyor...

Ben de bu görüşe katılıyorum. Elde kripto para olmadıktan sonra ani dalgalanmaları kaçırıp ortada kalmak içten bile değil. Kurları hesaplayan bir hesap makinası ya da sistem kullanmak ta size ciddi bir avantaj sağlayabilir.
full member
Activity: 571
Merit: 113
Riskli bir iştir arkadaşlar karşı borsanın ve asıl borsanın walletlerini kontrol etmek lazım bazen fake orderlarda olabiliyor bunların hepsine dikkatlice bakıp girmek lazım
member
Activity: 518
Merit: 15
Arbitraj en güzel hodl yaptığınız altcoinlerle olur. Mesela Sia Coin, Game ve STEEM gibi coinlerde belli aralıklarla Poloniex ve Bİttrex arasında %5 - %10 gibi farklar oluşmakta. Mesela şuan Bittrex veya Binance hesabınızda STEEM varsa, bu borsalardan satıp Poloniex üzerinden %6 daha ucuza alabilirsiniz.
newbie
Activity: 126
Türk borsaları resmen kendi aralarında anlaşmış gibi görünüyor. Çok fazla aralarında fark yok. Almak satmak derken, komisyonu falan derken daha masraflı oluyor.
full member
Activity: 238
Herkes yapamaz arbitraji hatta gereken bilgi birikim ve yorumlama gücünüz yoksa çok büyük miktarlar kaybedebilirsiniz dikkat etmek gerekir
full member
Activity: 571
Merit: 113
Yapılabilir ama çok riskli her şeyini kontrol etmen gerekiyor bi bakıyorsun ucuz olan piyasada withdrawl kapalı kalıyorsun öyle yada karşı borsalar almıyor coini kontrol etmek gerekiyor
newbie
Activity: 68
Hangi iki borsa arasında yapılıyor daha çok yada riski en az olan nedir acaba
member
Activity: 182
Merit: 10
Arbitrah yaparken dikkatli olmak gerek kimi borsada 1$ olan token kimi borsada 5$ oluyor ve sende bunu görerek aaahahah alim hemen 5x yapim diyorsub aliyorsun withdraw yapmaya calisiyorsun bir bakiyorsun cuzdan bakimda e ne oluyor elinde patliyor.
member
Activity: 196
Türk borsalarına pek fazla güvenim yok, sürekli problem yaratıyor.
member
Activity: 164
Bunun için ciddi anlamda takipte kalmalısınız. Sadece BTC bazlı odaklanmak yerine TR içerisinde mevcut alt-coin değerleride göz ardı etmemek lazım. BTC üzerinden 1000 TL kazanmak yerine ETH,XRP vb üzerinden daha fazla kazanabilirsiniz ki, transfer hızları BTC ye oranla x4-5 kat daha hızlı. Haliyle anlık reaksiyonlar alma konusunda daha hızlısınız. Zamanın para olduğunu unutmadan, anlık dalgalanmalardan etkilenmemek için alt-coin arbitraj daha mantıklı olabiliyor.

Nacizane önerim, az biraz excel öğrenerek yurtdışı global borsaların derinlik tablosunuda dikkate alarak bir excel oluşturmanız ve TR borsaları ile karşılaştırmanız. Bir iki formül , makro ile süsleyerek ( gönderim maliyetleri, swift kesintileri vb hesaba katarak ) otomatik halde karşınıza bildirim çıkaran bir sistem oluşturun.

Nereden ne kazanabilirim, ne kaybedebilirim vs görmüş olursunuz. Yakın zamanda bu tarzda bir exceli paylaşacağım.

full member
Activity: 196
arbitraj için çok iyi takipçi olmak gerekiyor. ayrıca her hesabınızda da yüklü para olması lazım. yoksa fırsatı yakaladınız diyelim siz parayı transfer edene kadar o emirler çoktan kapanmış olur. millet artık hazır botlar kullanıyor bu arbitraj konusunda. donanımlı değilseniz ekmek yok bence.

Katılıyorum hocam her iki borsada da paranız yoksa transfer v.s uğraşmayın büyük ihtimal zararlı çıkarsınız.İlk acemi olduğum sıralar ben bu hataya düşmüştüm waves dex ile bittrex arasında arbitraj yapayım derken zarar etmiştim.
Pages:
Jump to: