Pages:
Author

Topic: arbitraj yapabilmek , borsalar arası bitcoin veya btc/altcon alıp satmak - page 4. (Read 12269 times)

full member
Activity: 364
Merit: 100
arbitraj için çok iyi takipçi olmak gerekiyor. ayrıca her hesabınızda da yüklü para olması lazım. yoksa fırsatı yakaladınız diyelim siz parayı transfer edene kadar o emirler çoktan kapanmış olur. millet artık hazır botlar kullanıyor bu arbitraj konusunda. donanımlı değilseniz ekmek yok bence.
member
Activity: 490
Merit: 10
SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY
Bir çok türk borsası için tehlikeli özelikle koineks ile bunu yaparken çok sıkıntı yaşadım.
jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Onemli bigiler icin sagolun.
member
Activity: 210
Arbitraj ancak pump veya dump durumunda kazanc saglayabilir botlar kadarda hizli olamazsiniz zarar etme durumu var.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
arbitraj yapabilmek için göz önünde bulundurmanız gereken birçok maliyet var. Bazıları:

- Borsa 1'e fiat para deposit etmek için ödenmesi gereken ücret
- Borsa 1'den kripto alırken ödenen ücret
- Borsa 1'den Borsa 2'ye kripto aktarırken ödenen ücret
- Borsa 2'de kripto satarken ödenen ücret
- Borsa 2'den fiat withdraw ederken ödenen ücret
- Bankanızda döviz dönüştürürken katlandığınız spread (TRY USD dönüşümü vs)

Bütün bunlar (toplamına slippage denir) 3-4% bulabilir. Bir de kredi kartı ile alıyorsanız bu 7%'e çıkar. Bütün bu işlemler esnasında piyasa aşağı gelirse, daha fazla kaybedersiniz.

Sonuç olarak, arbitraj için fark 10% olmadığı sürece hareket etmek pek mantıklı değildir.

Unutmadan, arbitraj yapılacak tutar arttıkça alım-satım esnasında, borsadaki likiditeyi exhaust eder ve daha fazla spread'e maruz kalırsınız. 1000 $ tutarındaki arbitraj için maliyet 3-4% iken 100k $ için bu 6-7% olabilir.

newbie
Activity: 1
Merit: 0
Herkese Merhaba,

Yaklaşık 4 yıldır kripto paralar ile trading aktiviteleri gerçekleştiriyorum ve fena da para kazanmadım. Faydası dokunabileceğini düşündüğüm bir kaç noktadan bahsetmek istiyorum.

Finans kökenli olduğumdan dolayı arbitraj ve trading stratejilerine aşinayım. İlk zamanlarda borsalar arası arbitraj stratejilerini denedim. Fakat o dönemlerde coinler üzerinde yeterince hacim olmadığından dolayı genellikle zarar olarak yazdım. Arbitraj farklarını gösteren yaklaşık 20 adet excel dosyası hazırladım 10 borsa ve 30 coin üzerinde. Yalnız şöyle bir konu var ki; borsalar bu farkların zaten farkında. Kağıt üzerinde hayal gibi gözükse de uygulamada maalesef öyle çalışmadığını gördüm. Çünkü borsalar üzerinde fark olan coinlerde çekme/yatırma kısıt oluyor. Bunu da "maintenance" yani bakım çalışması altında değerlendiriyorlar. Kısaca buradan da pek fayda göremedim.

Bir diğer sıkıntı ise zaman, bir borsadan diğerine para gönderirken Bitcoin için örnek vermek gerekirse minimum 1 saat sürüyor. Bu süre içerisinde fiyat hızlıca değişebiliyor. Eğer "down trend" yani düşüş anında yakalanırsanız geçmiş olsun. Bazı arkadaşlar ripple çok hızlı diyebilir, evet ancak (borsa adını vermiyim) 2.500$'a yakın param bu borsaya transfer işleminde hala geçmedi, aradan uzun zaman geçmesine rağmen. Transfer işini hala çok riskli olarak görmekteyim.

Parayı yurtdışında ki bir borsaya göndermek isterseniz, swift masrafı ödemek durumunda kalırsınız. Burada arada bir kurum daha var swift'i gerçekleştiren. Fakat onun komisyon oranları maalesef hiçbiryerde yazmıyor. Şu kadar paraya bu kadar komisyon gibi. Dilerseniz, bankanızı arayıp teyit edebilirsiniz. Paranın geçmesi ise en iyi ihtimalle 5 - 7 gün sürüyor. Bununda kesinliği yok daha uzun da sürebiliyor. Dolayısıyla komisyonları da düştükten sonra elde pek birşey kalmıyor.

Ayrıca bildiğiniz üzere devletler hala bir yere oturtamadı kripto paraları. Eğer Türkiye'de bulunan bir bankanıza parayı çekip, dolaştıracak bir strateji yapmayı denerseniz o ise en risklisi. Orada devreye MASAK giriyor arkadaşlar. Zamanında BDDK ile yakın çalıştığımdan dolayı biliyorum. Eğer şirket hesabınıza parayı çekmeyi düşünürseniz sakın yapmayın. Orada zaten vergi dairesine takılırsınız, paranın nereden geldiğini gösteren bir fiş/fatura veremediğiniz durumda ceza alırsınız. Şahsi hesapta ise yukarıda bahsettiğim gibi MASAK tarafından incelemeye alınıyorsunuz. Belirli meblalar üzeri ve şüpheli işlemler MASAK tarafından mimleniyor ve izlenmeye alınıyor. Eğer bu durum devam ederse, MASAK tarafından sorguya çekilmeniz söz konusu. Türkiye'de olmam sebebiyle, ve daha bir yasa çıkmadığından dolayı ben Türk borsalarına çekinerek üye oldum. Bildiğiniz gibi OHAL devam ediyor. Yasada geçmişe dönük işlem yapılamasa bile ne olacağı bilinmez bir sabah uyanırsınız KHK çıkmış. Üye olacaksanız bile korkmayın ama dediğim gibi bankanız ile sadece para gönderin. En azından sorarlarsa birgün evet gönderdim ve parayı kaybettim dersiniz.

Kısaca, kolay para diye birşey yoktur, size tavsiyem, teknik ve temel analiz öğrenmeniz. Öncelikli olarak mum grafiği oluşumları (candlestcik patterns) şeklinde aratırsanız oldukça bilgiye ulaşabilirsiniz. Sonrasında macd, rsi, ema, fibo ve elliot dalgalarını öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu konuda youtube'da bir çok eğitim bulabilirsiniz. Sonrasında öğrendiklerinizi grafikler üzerinde pekiştirebilirsiniz.

Umarım birilerinin işine yarar. İyi çalışmalar.
full member
Activity: 224
arbitraj için fiyatları görebileceğiniz bir sistem,
bol para ve hızlı işlemlere gerek.
bu işi yapanların zarara giren epeyce işlemini gördüm
member
Activity: 87
Arbitrajdan para kazanabilmek için 2 altın kural;
1. Yüksek miktarlarda paranız olması gerek,
2. Sigortalı bir işiniz olmaması, diğer yolla başarısız olursunuz ve çok başınız ağrıyabilir.

2. maddeyi anlayamadım dostum. Neden sigortalı bir işinin olmaması gerekli?

Sigortalı bi işiniz olması durumunda otomatik olarak gelir vergisine tabii olduğunuz için vergi dairesi ile sorun yaşayabilmeniz daha muhtemel. Kendi işinizi yapan biri iseniz arbitrajdan kazandığınız parayı gelir göstererek bir şekilde vergilendirmeniz daha mümkün

Hocam çok güzel bir konuya değindiniz yıl sonunu bekliyorum bende garanti bankasında benim aylık hacim'im 10$ dan fazla yıl sonu vergilerde bir artık olacak mı merak ediyorum takipteyim.
anu
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
Arbitraj gayet sinir bozucu ve bazen saç baş yoldurtan cinsten bir işlem. Şimdi alıyorsunuz coini, başka bir borsaya yolluyorsunuz. Siz fırsat yakaladığınızı zannediyorsunuz ama aslında sizden önce yada sizle aynı anda o fırsatı gören bir çok kişi oluyor. Transferiniz gerçekleşene kadar sizin işinize yarayan satış emrini eritiyorlar. Kalıyorsunuz öyle açta açıkta. Zor iş.
full member
Activity: 336
Merit: 107
ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9
arbitraj için bot kullanılıyor galiba manuel olarak yapmak biraz sıkıntı sanki
full member
Activity: 171
Arbitraj için ya çok hızlı olacaksınız , ya da çok sabırlı. Türk borsaları yüksek olduğunda dışarıda satıp borsaların eşitlenmesini bekleyebilirsiniz. İlk seçenek ise işlem onayları gelene kadar fırsat kaçtığından pek uygulanamaz.Veya iki borsada da coin tutar , yüksek olan da satar , düşük olan da alırsınız. coin miktarı aynı kalır ama btcniz artar toplamda.tabii bunun için de kazanma hırsınızı körleyip sadece bu işe odaklanmanız gerek.sonuç olarak zor iş.
hero member
Activity: 509
Merit: 500
Arbitajda hızlı olamazsanız veya borsanız fee az tutarsa ters köşe olabilirsiniz bilginize.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Arbitraj yapabilmek her babayiğidin harcı değildir Smiley Şaka bir yana arbitraj yapacağınız her iki borsadada paranız yoksa arbitraj işine bulaşmayın büyük zarar edebilirsiniz.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Arbitraj yaparken baya zarar etmiştim ondan sonra bu işten uzak durmaya başladım sadece her iki borsadada param varsa yapıyorum sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş Smiley
sr. member
Activity: 294
Merit: 250
Arbitraj işi dışardan cazip gözükür ama kolay bir iş değil dikkatli olun arkadaşlar.

Tüm fikirleri okudum daha net toparlanmış olarak yol haritası gibi bir yazı mevcutmudur ?

Alp'in videosu var detaylı izleyin derim.

https://www.youtube.com/watch?v=Pm5XiwzU9z8
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Tüm fikirleri okudum daha net toparlanmış olarak yol haritası gibi bir yazı mevcutmudur ?

Tüm fikirleri toparladıysanız daha net bir yol haritası haline getirmeye ne dersiniz? Cheesy
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
piyasada çok büyük oyuncular var, arbitaj imkanı çıktığında sana bana yedirmezler Grin adamların botları vardır

vardır ve var olacaktır . onlar anlık vampirler  yakaladımı emerler tüm piyasayı ne sana ne bana kalır küçük paralarımız daha da küçülmekten başka bir işe yaramaz Smiley o yüzden dikkat etmek lazım
legendary
Activity: 2072
Merit: 1618
Birkaç hafta önce Türk piyasasında BTC ABD borsalarına göre daha değerliydi, şu anda ise yaklaşık 300 tl daha ucuz işlem görüyor, bu tarz dalgalanmalar gün içinde de oluyor mu çok enteresan bir durum...
sr. member
Activity: 312
Merit: 272
Mesele örnek olarak, bittrex borsasında coin alip poloneixe transfer edilip poloniexte satilabilir. Bu şekilde kâr elde etmek mümkün.

Aradaki komisyon ödemelerine ve withdraw ücretlerine de dikkat etmek gerekiyor. Bütün komisyon ve çekim ücretlerini hesaba katarak işlem yapılmalı. En iyisi büyük borsaların tamamında bir miktar btc tutarak, anlık olarak alım-satım işlemlerini gerçekleştirmek.
Pages:
Jump to: