Pages:
Author

Topic: Arkadaşlar çevremde ki insanlar kafayı yemiş olabilir mi? - page 2. (Read 705 times)

full member
Activity: 406
Merit: 104
çevrenizdeki insanları dinlemek zorunda değilsiniz, eğer bir genç iseniz size tavsiyem, çok fazla kendini bir şey sanan insanların lafını dinlemeyin, herkes size abim çeker dinlemeyin onları
newbie
Activity: 159
Merit: 0
Karı reelize eden biri için hodl çok uzun vadeli olabilir butun sistem zaten test aşamasında ancak bir devrimin geldiği açık bunu erken görenlerden olduğumuz için mutlu olmalıyız :d
member
Activity: 406
Merit: 12
Bilgisi varmış gibi bitcoin’in çiftlikbankla aynı yapıda olduğunu savunan adama laf anlatmaya çalışıp nefesini yorma boşuna. Kendin sinir olduğunla kalırsın.Bilgisi yoksada kendisi araştırsın öğrensin.
member
Activity: 252
Merit: 10
insanlar kafayı yememiş. sen empati yapmıyor olabilirsin. ben hak veriyorum insanların bu şekilde konuşmalarına. günümüzdeki dolandırıcıları, nasıl dolandırdıklarını, dolandırılanlar nasıl dolandırılmış bunları düşününce insanların da bu şekilde yorum yapması gayet normal. 
jr. member
Activity: 73
Merit: 1
Bitcoine mesafeli yaklasan herkes cahil ya da kafayi yemis degil. Risk almayi sevmiyor olabilirler mesela ?
newbie
Activity: 10
arkadaşlar farkında değil misiniz?

böyle düşünen insanlara satacağız bir koinlerimizi bir kaç yıl sonra. Smiley bozmayın. Smiley gerçekten bu teknolojiyi anlayabilecek adamlara anlatın, gerisi en son gelecek.
jr. member
Activity: 169
Merit: 5
Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

bizim insanımız maalesef aşırı cahil...sabit fikir,hurafelere inanma, önyargı,  başkalarının fikirlerini farkında olmadan kendi fikri gibi benimseme, okumaya düşünmeye üşenen, çalışmaya erinen, kendisinden iyi olanlara karşı hasetlik fesatlık kıskançlık..daha sayamayacağım fenalık geldi  Grin

son 15 yılda özellikle bu kitle daha da arttı..bu kriptoların bir insanın anlayabilmesi için belirli bir eğitim ve kültür seviyesine gelmiş olması gerekiyor..o yüzden boşuna uğraşmayın.

belki de çiftlik olayının btc ile anılması iyi oldu..bizim millet girdiği heryeri patlatıyor genelde Smiley belki de bu sefer işler farklı olabilirdi tabi ...en güzeli kurcalama su akar yolunu bulur boşver Cheesy

Sana yuzde yuz katiliyorum. Aklimdakilere tercuman olmussun. Ben anlatmama taraftariyim acikcasi bu tur konular yuzunden ego yapacagim diye selam sabah vermeyen adamlarin gelipte bana da ogret demesi hos bir durum degil. İnsanlar siz dara dustugunuzde gelip kapinizi caliyor mu? Sole birsey var gel sende kazan diyorlar mi? Neden anlatiyorsunuz anlamiyorum. O kadar vizyonlari olsaydi zaten onlar da simdi burada olurlardi. Dedigin gibi su akar yolunu bulur.
jr. member
Activity: 157
Merit: 2
Benimkilerde öyle ortak ya
CAH
newbie
Activity: 103
Açıklama yapmayacaksın bu tip insanlara hatta bu işe girdiğini bile bilmesinler. Çünkü en küçük düşüş zamanında sana güzel moral sağlarlar (!).  İstisnalar olur elbette ama çoğunluğu bu şekilde yapar. Alemin akıllı bendim tüm paramı çöpe attım de geç
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
Aynı şeyleri bende yaşıyorum anladım ki bizim insanlarimiz ne yazık ki böyle birşeyi anlamadan dinlemeden bok atmayı çok severler onlara Bitcoini anlatmak  zor , çiftlik bank ile bağ kurmanın yanlış olduğunu  açıklamak  ön yargıları yıkmak daha zor ben pes ettim .
jr. member
Activity: 112
Merit: 1
Sahin doganla 206 yi clioyu kiyas yapan zihniyet ayni durmak yok devam ediyorlar bizim insanimiz konu fark etmeksizin yorumu sever
newbie
Activity: 33
Cevrendekilere bi sey soylememelisin bu konuda hemen kafana girirler
newbie
Activity: 126
Aslında çıldırmışlıkla alakalı değil, insan anlamadığı şeyden korkar. Biz de pek okuyan araştıran insanlar değiliz çoğu şeyi kulaktan duyduğumuzla bilir uzmanı gibi ahkam keseriz.
newbie
Activity: 48
bu kişileri ancak ve ancak ödeme yöntemini bir defaya mahsus da olsa değiştirmeye zorlayarak ikna edebiliriz. örneğin elinde bir araba var ve satmayı düşünüyorsun. o arkadaşta almak için oldukça hevesli. kardeş herkese tl ile sana btc ile. git al şu kadar btc yi yolla bana diyeceksin bence.

o zman hem kullanım tabana yayılır hemde deneyimleyerek öğrenme fırsatını yakalamış olurlar.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Gayet normal böyle görmeleri. Türkiyede internet bazlı projelerin hemen hemen hepsi dolandırıcılıkla son buldu. Kaldı ki coin dünyasında da bunlar oldukça fazla. İşin doğrusu o insanların kuşkuları kadar bizim de şüpheyle yaklaşmamız gerekiyor coinlere.
full member
Activity: 728
Merit: 151
Kardeşim bu işler kimseye söylenmez. Hiç kimse bu işe bulaşmadan bunun ne olduğun alamaz. En iyisi bu haqqda kimseye bi şey söylememek. En çok cevap da "böyle kolay para kazanılsaydı her kes kazanardı" diyorlar. Ama sonda kazandıını gördükde herkes yanına koşar ki nasıl kazandın, nerden kazandın,  banada öyretsene kimi konular.

kesinlikle katılıyorum.  "böyle kolay para kazanılsaydı herkes kazanardı" lafı ile çiftlikbankta dolandırılan teyzenin  "bu kadar insan aptal değildir heralde diye düşündük biz de yatırım yaptık" sözü arasında bi fark var mı ? yok..sürü psikolojisi işte...düşünmeye üşenen bir toplum..he sahi bi lafları daha var bunların "alın teri dökmeden para mı kazanılır ?" bu da feodal sistemden kalma daha Türkçe tanımı ile toprak ağalığı sisteminden kalma ilkel çağdışı kalmış bir para kazanma tanımı  Grin

alın teri dökme günümüz çağında evrimleşti artık..kimisi tarlada fabrikada yorulur, kimiside saatlerini ekran başında harcayarak yorulur..ikisi de alın teridir..ANLAYANA TABİ...
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Eğer bilgileri olmadan bunu söylüyorlarsa bir nebze haklı olabilirler zaten gereken araştırmayı yaparlarsa durumun çok farklı olduğunu farkederler
full member
Activity: 742
Merit: 140
Bizim insanımız önyargılıdır malesef ve kolay kolay objektif bakamazlar olaylara. Tosun BTC farmı kurunca bizim millete başka türlü anlatamazsın artık Bitcoini.

Bu yüzden kendi keşfedip araştırma yapmayan bir insanla Kripto para muhabbetinden hızla kaçmak gerekir. Smiley
newbie
Activity: 33
Kardeşim bu işler kimseye söylenmez. Hiç kimse bu işe bulaşmadan bunun ne olduğun alamaz. En iyisi bu haqqda kimseye bi şey söylememek. En çok cevap da "böyle kolay para kazanılsaydı her kes kazanardı" diyorlar. Ama sonda kazandıını gördükde herkes yanına koşar ki nasıl kazandın, nerden kazandın,  banada öyretsene kimi konular.
newbie
Activity: 70
bizim insanlarımızın geninde var önyarı işin ucunda gerçekten bara olduguna inaninca hemen yumuşayı verirler
Pages:
Jump to: