Pages:
Author

Topic: Arkadaşlar çevremde ki insanlar kafayı yemiş olabilir mi? - page 4. (Read 705 times)

full member
Activity: 364
Merit: 100
neden insanlara anlatma gereği duyuyorsunuz ki. herkesin aklı var. kullanabilen düşünsün ve doğruyu bulsun. şahsen ilk zamanla ben de bunu yapıyordum ama vazgeçtim artık. insanlar kazanınca herşey iyi. biraz kötü gittiğinde hemen suçlamaya başllıyorlar. önyargılı bir milletiz.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
Benim de çevremdeki insanlar Bitcoinin 20 bin dolara dayandığı dönemlerde yatırım yapalım mı diye soruyorlardı. Sonra aynı insanlar beni gördükçe ne oldu zengin olamadın mı Bitcoin 10 bine düşmüş 7500 olmuş deyip duruyorlar. Bende gülerek görecez diyorum . Türkiyedeki borsa duayenleri ! dahil çıkıp saçma sapan yorumlar yapıyorlar. Bu yorumları yapanlar Bitcoin'i sadece Bitcoin olarak biliyorlar ve bizim bildiğimiz mevcut ekosistemin bileşenlerinden ico, önyatırımcılar, melek yatırımcılar, altcoinler , 100 lerce kripto borsasından bihaberler. O nedenle düşünüp laf yetiştirmeye çalışmak yerine herkes kendi işine baksın deyip geçiyorum
newbie
Activity: 27
Merit: 5
Çiftlikbank ve Bitcoin... 2 alakasız konu gibi görünüyor. Ancak işin teknolojisini bir yana bırakalım, kripto paralarda da çiftlikbank gibi dolandırıcılıklar yaşandı. Yaşanmaya da devam ediyor.
Kripto paralarda işin en güvensiz olduğu nokta işlem yapmak için kullanılan exchange siteleri. Kripto paranın teknolojisi ne kadar sağlam olursa olsun, işlem yapmak
için yine gidip kriptolarımızı bir exchange siteye atıyoruz. Yani onların cüzdanlarına emanet olarak bırakıyoruz. Bu sitenin sahibi olan kişi, bir gece ansızın "Ben Uruguay'dayım. Hadi Allah'a emanet olun" dediği anda al sana Çiftlikbank... Geçmiş olsun.

Yazdıklarımdan çok korktum şu an. Dur ben kriptolarımı soğuk cüzdanıma atıp geleyim. Hadi Allah'a emanet olun...

newbie
Activity: 29
Merit: 0
tamam hadi ben de çok güvenmiyorum da piyasaya ama araştırmadan konuşanlara kafa atasım geliyor Cheesy
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

Anlatma hocam, bende çok uğraştım oran yüzde birdir. Düşse senden bilir çıksa kendi uzmanlığı olur.
newbie
Activity: 238
Malesef bizim insanlarimiz teknolojiye karsi cok oryargili , genelde calismadan emek sarfetmeden kazanmaya alisik olan bir toplum oldugumuz icin boyle durumlarda hemen bir senaryo yazilir ve herseyi dogrusu bilinir Smiley bosver arkadasim sen kimseye kulak asma
jr. member
Activity: 185
Merit: 1
bigün aydınlanacaklar ama umarım tren kaçmış olmaz Smiley)
member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii
Bitcoin ile Çiftlikbank'ı aynı kefeye koymaya calısan bir arkadaşım vardı. Aramızda geçen diyalog:
Arkadaşım: Dostum Çiftlikbank patlamış senin bitcoin mi o da patladı mı?
Ben          :Blockhain diye bişey duydun mu?
Arkadaşım: Hayır
Ben          : O zaman boşver bunu sana izah etmeye kalksam 1 günümü alır
Arkadaşım : Hönk!
Velhasılı kelam anlatmaya çalışmayın anlamayan beyinlere
sr. member
Activity: 798
Merit: 277
Ya kime bu bitcoin veya altcoinleri anlatmaya çalışsam bana hemen çiflik bank gibi bişey oda. Senide dolandıracaklar diyip duruyorlar. Bizim insanımız neden böyle Undecided

maalesef öyle... Ama iyi tarafından bakınca armut veren ağaç taşlanır. Ofise çayımızı çorbamızı yapan abla ile bile BTC muhabbeti- doğru ya da yanlış- yapabiliyorsak bence bu iyiye işarettir ileriye yönelik, net...
member
Activity: 380
Merit: 31
Valla hocam insanlar anlamadıkları şeyleri yererler.

Benimde en samimi dostlarım benimle kafa buluyor fırsat buldukça bitcoin düştükçe dalga malzemesi yapıyorlar.

Onlara hep aynı şeyi söylüyorum.

Gün sizin gününüz geçin dalganızı ama zamanı gelince keske bende yatırım yapsaydım diyeceksiniz diyorum
full member
Activity: 344
Merit: 134
kimseye birşey anlatmaya gerek yok. 1 sene boyunca bütün medya bitcoin diye bağırdı durdu. potansiyeli olan adam kendi araştırır, okur, anlamaya çalışır sonra bir fikir sahibi olur. zaten bu evrelerden geçebilen bir adam bu işin ponzi olmadığını anlar. bir adama anlatma gereği duyuluyorsa zaten potansiyeli yoktur. bırakın insanlara birşeyleri anlatmaya çalışmayı. nitelikli beyin kendi yolunu kendi bulur.
full member
Activity: 560
Merit: 113
Bence sen kafayı yemiş olabilirsin insanlara anlatma amacın ne? Ne anlatıyorsun yani, bildiğin bir şey yok muhtemelen ve onları da içeri çekmek istiyorsun psikolojik olarak. Dışarıdan bakan ve alakası olmayan biri için çiftlikbank gibi görülmesi normal.
member
Activity: 406
Merit: 11
sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş derler, bi de bu önyargı bilgisizlikler birleşince ortaya böyle birşey çıkıyor. Gerçi kriptoları bilmeden önceki yaklaşımım benim de öyleydi o yüzden fazla kızamıyorum  Smiley ancak bu kriptolar deneysel aşamayı geçip gerçek bir ürün çıkarmayı başardığında ve manüplasyonlar azaldığında da aynı şeyleri derlerse ağızlarına vurunuz efenım
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
Milletin ağzı yanmış her yerde dolandırıcılık her yerde tokatçılar geziyor insanlar ister istemez kar kazanç vaadini duyunca geri duruyor ,bilinçlenme zamanla olacak bir şey bitcoin şudur demekle olmaz o iş  Undecided
member
Activity: 182
Merit: 10
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Çiftlik bank ile fazla geçti ismi yanyana, insanlar da kolay para kazanma yolu gibi bir muamele gösterdiği için şanlı btc'ye bu bu şekilde lanse ediliyor.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Boşver hocam anlatma. Sen 2 yıl sonra altına araba çekince evini yenileyince falan yanına gelir sorarlar o zaman neymiş bu bitcoin diye, sen de gereken cevabı yapıştırırsın artık içinden geldiği gibi.
Kafası almayacak küçük beyinler ile blok zinciri ya da kripto paralar konuşulmaz, anca arkandan boş boş bakarlar Wink
newbie
Activity: 98
teknoloji geliştikçe her şey değişiyor, kazanç yolları, para birimleri, alış verişte ödeme şekilleri sanal para bitcoinle alışveriş yapanlar ödemeyi bununla kabul edenler var artık, araştırılmadığında yeni yeni aşırı yaygınlaşmaya başladığı için ve kazanç elde etmediği için kişiye tedirginlik veriyor -ki bir çok konuda olduğu gibi bunda da riskler var yok değil iyi araştırmak mantıklı olmak lazım, kazananlara güzel harcamalar Smiley
newbie
Activity: 95
Maalesef insanımız konu hakkında bilgisi olmadan fikir sahibi olmayı çok seviyor...
newbie
Activity: 16
Merit: 5
Okuyup anlamak, bilmek gerekir..
Simdiki zamanda korkuyorlar tabiki, dunya hali
member
Activity: 294
Merit: 10
World’s First Decentralized ICO Platform
İnsanlarda bilinmeyen şeylere karşı güvensizlik hissi olması gayet olağan ki normal insanların hemen anlayabileceği bir şey de değil bu. Üzerinde uzun süre çalıştıktan sonra yavaş yavaş anlaşılmaya başlanıyor, dolayısıyla bu tür insanları kafaya pek takmamak en doğrusu.
Pages:
Jump to: