Pages:
Author

Topic: [BCN] Bytecoin (yalnýzca iþlemci (CPU) ile madencilik, gerçek anonimlik) - page 4. (Read 13218 times)

sr. member
Activity: 280
Merit: 250
Bytecoin cüzdanı güncellenmiyor yardımcı olur musunuz?

Selamlar.
Güncellenmiyor derken , daemon - bytecoind açık ama yeni güncelleme mi almıyor?
24 saat sürebilecek bir işlem bu sıfırdan başlarsan.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1002
Bytecoin cüzdanı güncellenmiyor yardımcı olur musunuz?
sr. member
Minergate'ten coin çekerken sıkıntı yaşanıyor. para aktarırken ekstra parametre girmeniz gerekiyor ancak minergate sadece adres istiyor... Sıkıntı var burada. (Alıcı taraf sizin için özel bir hash değeri oluşturuyor bcn, monero ve qcn'de bu değer girebileceğimiz bir yer yok parayı çekerken Grin )

Cryptonight paraların tamamın aynı durum geçerli, marketlere direkt aktarma şansı yok. Önce cüzdana aktarmak ve oradan, bir ID ekleyerek marketlere göndermek gerekiyor.
Bytecoin'in cüzdanının hazır olması ise.. bayaaa bir zaman alıyor :-) çok fazla memory kullanıyor açık kaldığı sürece.
şu cüzdanı bi kullanabilsem çözücem işi de bakalım.

aşırı zaman alıyor ve memory yiyor. açmak dert, kapatmak dert Cheesy
günde 1 kere açıp, transfleri yapıp, hemen kapatmak lazım
full member
Activity: 238
Merit: 100
Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...
Minergate'ten coin çekerken sıkıntı yaşanıyor. para aktarırken ekstra parametre girmeniz gerekiyor ancak minergate sadece adres istiyor... Sıkıntı var burada. (Alıcı taraf sizin için özel bir hash değeri oluşturuyor bcn, monero ve qcn'de bu değer girebileceğimiz bir yer yok parayı çekerken Grin )

Cryptonight paraların tamamın aynı durum geçerli, marketlere direkt aktarma şansı yok. Önce cüzdana aktarmak ve oradan, bir ID ekleyerek marketlere göndermek gerekiyor.
Bytecoin'in cüzdanının hazır olması ise.. bayaaa bir zaman alıyor :-) çok fazla memory kullanıyor açık kaldığı sürece.
şu cüzdanı bi kullanabilsem çözücem işi de bakalım.
sr. member

legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
sr. member
Quazar denemedim hiç, Minergate'te sorun var şu anda o coinle ilgili. Başka bir havuzdan kazmak daha mantıklı olabilir o yüzden.

Confirme de normalde 15-20 dakikada oluyor ama havuz kaynaklı gecikme olabiliyor zaman zaman.
legendary
İşlemci: intel i5 2410m (2. nesil 2 çekirdek 4 thread i5 cpu 2.3 GHz)
minergate'in kendi miner'ı ile dakikada 3 bcn kazdım (4 cpu ve 30 H/s ile) (Çok kötü :/)
simpleminer ile dakikada 4 bcn kazdım (4 tane thread açtım, her biri %25 cpu kullanıyor) (yine çok kötü Grin)

4bcn ~ 20 satoshi  * 60 = saatte 1200 satoshi... (değmez gibi Grin )

bir de monero'ya bakayım Grin

Benim dizüstünde i5 3360M var, 2.80
Dakikada 18 BCN ortalamasını tutturuyorum simpleminer veya minerd ile. Nesilden nesile fark çok mu acaba :-)

çok fark edebilir Smiley

litecoin hariç diğer 3 coin'in karşılaştırmasını yaptım, minergate'de quazarcoin kazdırmak çok daha karlı diğerlerine göre. 1 tanesi poloniex'te 3.5 tl'den satılıyor Grin  (qcn'in monero ve bcn'ye göre diff'i çok düşük. bence onu kazın ağırlıklı olara Smiley)
full member
confirme ne zaman geliyor buna?
sr. member
minergate'in kendi miner'ı ile dakikada 3 bcn kazdım (4 cpu ve 30 H/s ile) (Çok kötü :/)
simpleminer ile dakikada 4 bcn kazdım (4 tane thread açtım, her biri %25 cpu kullanıyor) (yine çok kötü Grin)

Benim dizüstünde i5 3360M var, 2.80
Dakikada 18 BCN ortalamasını tutturuyorum simpleminer veya minerd ile. Nesilden nesile fark çok mu acaba :-)
legendary

sr. member
70-80 h/s ile kazıyorum 6 çekirdek. birer çekirdekde milano ile quadro coinlerde

Monero ve Quazar'ı kastediyosun sanırım :-) Quazar o havuzda sorunlu, çekemeyebilirsin.
Şöyle söyliim, seninkini ve arkadaşımınkinin hızını bilmiyorum ama onun i7'si ile şu anda 47 BCN alıyoruz dakikada 7 thread ile.
bi saniy yanlış hesaplamışım. 1 saatte 1400BCN. dakikada 23BCN. neden benimki o kadar az? neden benim ki eskik? bende harranlıyam

Minergate'in kendi yazılımı biraz daha performanssız olabilir.
simpleminer ve minerd kullanıyorum ben
full member
70-80 h/s ile kazıyorum 6 çekirdek. birer çekirdekde milano ile quadro coinlerde

Monero ve Quazar'ı kastediyosun sanırım :-) Quazar o havuzda sorunlu, çekemeyebilirsin.
Şöyle söyliim, seninkini ve arkadaşımınkinin hızını bilmiyorum ama onun i7'si ile şu anda 47 BCN alıyoruz dakikada 7 thread ile.
bi saniy yanlış hesaplamışım. 1 saatte 1400BCN. dakikada 23BCN. neden benimki o kadar az? neden benim ki eskik? bende harranlıyam
sr. member

full member
sr. member
Bu arada, off topic olacak ama Poloniex'te BTC'si olanlar varsa şu anda BTCTURK fiyatından alabilirim. Acilen lazım da :-)
sr. member
1 saatte i7 laptop 8 çekirdek kazıyorum 1000BCN
tanesi 12 satoshiden gitse, 12000 satoshi. saatte 10 kuruş eder Smiley

Hocam yanlışın olmalı, dakikada 20 BCN'in altında ediyor? Ne ile kazıyorsun sen?
full member
1 saatte i7 laptop 8 çekirdek kazıyorum 1000BCN
tanesi 12 satoshiden gitse, 12000 satoshi. saatte 10 kuruş eder Smiley
sr. member
Bilgisayarı çok yormuyor tüm çekirdekler çalışsa bile.
Minergate'in yazılım ile 4 çekirdek (veya max) yapsanız da olur.

Herkes kendi CPU'su ile dakikalık BCN gelirini yazarsa iyi bir veritabanı oluşturmuş oluruz :-)
legendary
[quote arıauthor=ferman link=topic=620754.msg6877937#msg6877937 date=1400778886]
tüm çekirdekler le bytecoin mi kazıyorsunuz? 4 tane var lite coin extreme falan. siz nasıl kazıyorsunuz?
[/quote]

litecoin ekstra'dan bfgminer çalıştırıp pc'yi kullanılmaz hale getiriyor. (litecoin kazdırmıyorum o yüzden, altta stop'a basıp kapatabilirsiniz.)

bir kaç dakikadır deniyorum (i5 2410m cpu ile) gayet başarılı sonuçlar alıyorum. bende 1 çekirdek bcn'de 1 çekirdek de monero'da çalışıyor. (monero'nun tanesi 4-5 lira civarında Grin)
Pages:
Jump to: