Pages:
Author

Topic: Beşiktaş Fan Token - page 2. (Read 841 times)

hero member
Activity: 1624
Merit: 624
October 19, 2023, 10:38:54 AM

Hem fiyat hem hacim düştükçe düşüyor 30'lardan itibaren ben de alım programına başlayacağım,

duygusal sebeplerden ve yönetim değiştikten sonra tepki alımları geleceğini düşünüyorum.

Grafikler paribu.com'dan alınmıştır

Her ne kadar önsatış sürecinde ve sonrasında iyi sayılabilecek bir işlem hacmi yakalanmış olsa da maalesef her geçen gün hacim ile fiyat birlikte gerilemeye devam ediyor. Sanırım kilitli şekilde önsatış sürecine katılan birçok kişi bu sebepten dolayı zarar edecek. Beşiktaş tarafından iyi bir başarı veya haber gelmediği sürece hızlı bir değerlenme süreci görebileceğimizi de düşünmüyorum çünkü bu kadar düşük işlem hacmi ile alıcıların baskın gelmesi ve fiyatın değerlenmesi pek mümkün değil gibi. Ayrıca, rakip takımlara göre kıyaslama yapmak gerekirse Beşiktaş'ın Galatasaray ve Fenerbahçe'ye kıyasla daha dar bir taraftar kitlesi bulunuyor ve bu da Beşiktaş'a ait token için ciddi bir dezavantaj. Üstelik bu iki rakibinin de Socios gibi bir altyapı kullanıyor olması da Beşiktaş'a kıyasla ciddi bir avantajken maalesef Beşiktaş tokenin değer kazanması için birçok sebep gerekmektedir.

Güncel fikrim henüz alım yapılacak durumda olmadığı yönünde fakat belirttiğin gibi 30'un altına fiyatın sarkması durumunda yavaş yavaş sepete biraz eklemek mantıklı olabilir. Özellikle dip seviyelerden toplamak sonrasında Beşiktaş tarafından da iyi bir haber gelmesi ile güzel bir kazanç fırsatı elde edilebilir.
sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
October 18, 2023, 03:26:52 PM
Kesinlike fan tokenlara yönelik bir çok şey yapılabilir. 3 İstanbul takımına zaten yapılır ki Socios Galatasaray için bir şeyler yapıyor ama yeterli değil bence. Anadolu kulüpleri içinde etkinlikler yapılmalı Socios gibi uygulama çıkartmalı fan token üreten firmalar.

Socios aslında yurt dışında çok daha fazla etkinlik yapıyor fanlara yönelik nedense ülkemizde  bu durum az. Örneğin uçakla seyahat ediyor taraftalar, milanda interde romada gördüm bunu.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
October 18, 2023, 12:04:31 PM
bu fan tokenlerle küçük-küçücük organizasyonlar yapsalar her türlü talep patlaması yaşatırlar ama nedense kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. istanbul dışındaki büyük şehirlerde futbol takımlarına maddi desteği orta ölçekli sanayiciler yapıyor ve birçoğu da yaşadığı şehrin futbol takımını gerçekten destekleyen taraftarlardan oluşuyorlar.

yalnızca beşiktaş, galatasaray ve fenerbahçe gibi büyük taraftar kitlelerine sahip futbol takımlarından bahsetmiyorum, anadolu'daki sıradan takımlar bile minik-minnacık organizasyonlar ile manyak boyutlara ulaşabilecek talepler toplayabilirler.

misalen, dünyanın en iyi taraftar tokenlerinden biri olan sivasspor taraftar tokenini elinde bulunduran biri orantısal olarak yapılacak çekilişlere katılma hakkı kazansa ve çekiliş ödülü olarak appindangoye ile selfie ve 5 dakikalık kısa bir sohbet hakkı kazansa; sivasspor taraftar tokenleri talep patlaması yaşar...

bunun gibi mini mini minicik etkinlikler diğer takımlara da uygulanabilir. selfie ve sohbet hakkı yerine ayak tenisi maçında futbolcularla oynamak da düşünülebilir. ayak tenisi fiziksel temas içermediği için sakatlık riski de oluşturmaz. yani, uzun lafın kısası bu tokenlere talep patlaması yaşatmak çok kolay ama adamlar nedense hiçbir şey yapmıyor.
sr. member
October 18, 2023, 05:19:24 AM
Başarı odaklı artan fan tokenlar var evet bunu daha önce GS'de TS'de filan gördük ama tabi şampiyonluk zamanı oluyor bu genelde. Bir ara BAR token iyi artmıştı diye hatırlıyorum şampiyonluk zamanı. Arzı fazla olduğu için FB ve BJK bu konuda nasıl tepki verir bilemiyorum.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
October 18, 2023, 04:11:43 AM
Maç sonuçlarına veya sezon sonundaki başarılara endeksli bir token olsa taraftar tokenlerini almak mantıklı olabilir ama sportif başarı ile hiçbir alakaları yok. Bitcoin artarsa belki artıyorlar. Bitcoin düşerse kesin düşüyorlar.

Ayrıca taraftar tokenler sportif başarılara endeksli olsa bile Beşiktaş taraftarı Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarına göre daha az. Birinci önceliğimiz para kazanmak ise Beşiktaş taraftar tokeni ilk tercihimiz olamaz. Tabii konuya taraftar mantığı ile yaklaşanlara bir şey diyemem. Hatıra olarak kalması için bile bu tokeni satın alanlar olacaktır. Onlar için ilk tercih para kazanmak değil ne olsa. Fakat ben başka bir takımın taraftarıyım ve konuya para kazanma amacıyla bakıyorum. Bu yüzden taraftar sayısı diğer iki büyük kulübümüze göre daha az olan Beşiktaş'ın taraftar tokenini satın almak bana çok mantıklı gelmiyor.
sr. member
October 17, 2023, 03:41:33 AM
Paribu'nun FB tokenı yine bir yerlerden tepki alıyordu tutmaya çalışıyorlardı şu anda BJK'da bunu göremedik ama Paribu eninde sonunda bir yerden tepki verdirecek bu bu fan tokena, çok kötü gidiyor. Herhalde 30 liranın altına inmez gibi duruyor zaten kilitliler 25 TL.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
October 16, 2023, 07:53:08 PM

Hem fiyat hem hacim düştükçe düşüyor 30'lardan itibaren ben de alım programına başlayacağım,

duygusal sebeplerden ve yönetim değiştikten sonra tepki alımları geleceğini düşünüyorum.

Grafikler paribu.com'dan alınmıştır
member
Activity: 692
Merit: 50
October 06, 2023, 04:15:12 AM
Dün geceki mağlubiyetle ön satış fiyatının altına düşmüştür. Zaten kilitsiz kimse alamadı. Kilitli alanlara da zarar yazdırabilirler. ytd.

sr. member
October 06, 2023, 04:07:29 AM
Fiyatı çok düştü 190'lardan 40'lara geldi. Bir de üstüne Beşiktaş'ın takım olarak performansı da çok sıkıntılı gidiyor. Yönetimsel açıdan da sorunlar var. Kilitli alanlarda kar etse bari daha da düşmese.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
October 06, 2023, 02:44:25 AM
Galatasaray taraftar token tercihini Chiliz'den yana kullanmıştı ama Okex ve Bybit dışında kayda değer bir yabancı borsada listelenme başarısı gösteremedi. Chiliz'in borsasında olmak şüphesiz önemli bir şey ama bence bu tokenlerin esas hedefi Türk kripto para yatırımcıları olduğu için Paribu, BtcTürk ve diğer Türk borsalarda listelenmek daha önemli. Beşiktaş'ın Paribu ile anlaşma yapmış olması bence çok da yanlış bir tercih değil. Hedef kitleleri düşünüldüğünde doğru bir anlaşma yapmış olduklarını söyleyebiliriz.

Belki Manchester United galibiyetinden sonra bir sürpriz de Bayern Münih’e yaparlarsa o zaman global bir borsada yer bulabilir kendine kim bilir? Galatasaray bu sene iyi bir kadro kurdu ve Kopenhag’ın zorladığı Bayern’i şansları yaver giderse yenebilme ihtimallerine de sahipler. Bu yüzden taraftar tokenlerin global piyasada işleme Binance gibi bir borsada girme ihtimali değerini çok arttırır.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
October 04, 2023, 01:42:36 PM
Galatasaray taraftar token tercihini Chiliz'den yana kullanmıştı ama Okex ve Bybit dışında kayda değer bir yabancı borsada listelenme başarısı gösteremedi. Chiliz'in borsasında olmak şüphesiz önemli bir şey ama bence bu tokenlerin esas hedefi Türk kripto para yatırımcıları olduğu için Paribu, BtcTürk ve diğer Türk borsalarda listelenmek daha önemli. Beşiktaş'ın Paribu ile anlaşma yapmış olması bence çok da yanlış bir tercih değil. Hedef kitleleri düşünüldüğünde doğru bir anlaşma yapmış olduklarını söyleyebiliriz.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
October 04, 2023, 10:36:51 AM
Öncelikle, kilitli olarak satın alan herkese bol sabır dilemek ve tebrik etmek istiyorum. Daha satış süreci başlamadan en az iki katı getiri sağlayacağı kesindi ve böyle de oldu. Kilit süreci tamamlanana kadar fiyatın hangi yöne hareket edeceğini şu aşamada tahmin etmek biraz zor gibi çünkü hem kripto para piyasasının hem de Beşiktaş'ın elde edeceği başarıların fiyat yönünde ciddi etkisi olacaktır. Bir diğer yandan kilitsiz satışın 5 saniye gibi çok kısa süre içerisinde tamamlanması da token için olan talebin ne kadar yüksek olduğunu göstermiş oldu. Kilitsiz şekilde alanlar bile ciddi bir kazanç elde etti ve bu satış baskısına rağmen güncel fiyat çıkış fiyatının altına inmedi. Umuyorum ki bu böyle devam eder ve kilitli şekilde satın alan herkes de kazancını elde edebilir.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
October 03, 2023, 03:34:38 PM
90-100 Türk lirası arasında bir 20-30 dakika kaldı. Bence kilitsiz alanlar rahat bir şekilde 4x yapmış oldu diyebiliriz.
10 bin liralık alım yapabilen birisi 30 bin lira kar etmiş oldu.
Şuanda 60 türk lirasından işlem görüyor yani 2.5x’de.

Kilitsiz fiyat 50 TL değil miydi arkadaşlar, kapalı kapılar ardında 25'e mi aldınız Wink

Anlık olarak 100'ün üzerine çıktı ama orada ne kadar kaldı onu merak etmiştim, öyle görünüyor ki kilitsiz alanlar 2x falan yaptılar fiyat gerilemeden önce...
Benim aklımda kilitsiz fiyatı 25 kalmış hocam Cheesy
Doğru tam olarak 2-2.5x yaptı. En azından vurkaçlık için iyi bir ön satış oldu. 10 binlik alan 10 binini aldı sattı geçti.
legendary
October 03, 2023, 03:26:02 PM
90-100 Türk lirası arasında bir 20-30 dakika kaldı. Bence kilitsiz alanlar rahat bir şekilde 4x yapmış oldu diyebiliriz.

Kilitsiz fiyat 50 TL değil miydi arkadaşlar, kapalı kapılar ardında 25'e mi aldınız Wink

Anlık olarak 100'ün üzerine çıktı ama orada ne kadar kaldı onu merak etmiştim, öyle görünüyor ki kilitsiz alanlar 2x falan yaptılar fiyat gerilemeden önce...
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
October 03, 2023, 03:02:00 PM
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
October 03, 2023, 12:38:01 PM
Paribu tuhaf bir borsa bazı teknik aksaklıklar oluyor zaman zaman, kilitsiz alanların önemli bölümü 100 tl üzerinden satabildi mi 10-15 dk içinde hacim nasıl oldu bunu bir incelemek gerekiyor,

Beşiktaş'ın bu sezon yaptığı sportif hatalar yüzünden fiyatın geri çekilmesi beni şaşırtmaz ama çok fanatik bir taraftar kitlemiz olduğu için zaman zaman alımlar gelecektir, dikkat edilmesi gereken bir token, borsada da mesela BJK'nın takım değerinin çok geri kaldığı bir sezonda BJKAS hisseleri inanılmaz arttı, spor hisseleri spekülatif hareketlere çok açık bir grup.

En son cümlenizi yazmak için girmiştim de siz yazmışsınız hocam. Spekülasyon hisselerinin en kralı spor hisseleri. Fenerbahçe çok iyi giderken borsada kötü olabiliyor. Aynı şekilde Beşiktaş kötü giderken borsada coşabiliyor ki bu dört işlem bilen birisi için bile anlamsız bir şey olmalı. Yüksekten birilerine satmak için yapılan hareketler olduğu çok belli. Kriptoda böyle olur mu bilinmez ancak taraftar tokenlerin popüler olduğu şu günlerde Beşiktaş token gerekliydi bence.
legendary
October 03, 2023, 12:30:23 PM
Paribu tuhaf bir borsa bazı teknik aksaklıklar oluyor zaman zaman, kilitsiz alanların önemli bölümü 100 tl üzerinden satabildi mi 10-15 dk içinde hacim nasıl oldu bunu bir incelemek gerekiyor,

Beşiktaş'ın bu sezon yaptığı sportif hatalar yüzünden fiyatın geri çekilmesi beni şaşırtmaz ama çok fanatik bir taraftar kitlemiz olduğu için zaman zaman alımlar gelecektir, dikkat edilmesi gereken bir token, borsada da mesela BJK'nın takım değerinin çok geri kaldığı bir sezonda BJKAS hisseleri inanılmaz arttı, spor hisseleri spekülatif hareketlere çok açık bir grup.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
October 03, 2023, 12:15:26 PM
Kilitli alanlara sabırlar diliyorum
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 03, 2023, 12:14:18 PM
3X yapmış alabilene bu dönemde efsane kar.
member
Activity: 692
Merit: 50
October 03, 2023, 03:17:48 AM
Fan tokenler bir dönem çok popülerdi. Fakat bugünlerde böyle bir popülerlik söz konusu değil. Bence bu yüzden Beşiktaş geç kalmış bir hamlede bulunuyor. Tabii rakipleri fan tokene sahipken hiç fan tokene sahip olmamak onlar için daha kötü olurdu. Ne kadar geç kalmış bir hamle olsa da yapmaları gereken bir şeyi yaptılar.

Beşiktaş futbol kulübü sportif açıdan kötü bir dönemden geçiyor. Sportif açıdan bu kadar kötü bir dönemden geçerken taraftar tokeninin başarılı olması bence imkansız. Gerçi bütün fan tokenler kulüplerin sportif anlamdaki başarılarından ziyade Bitcoin'in fiyat hareketine göre değer kazanıyor veya değer kaybediyor ama Beşiktaş'ın bu sezon şampiyon olma ihtimali çok düşük ve hal böyleyken Beşiktaş fan tokeninin değer kazanması da çok düşük bir ihtimal olur bence.

Ayıda çıkarmaları daha iyi oldu. Boğada çıksa çok daha fazla düşerdi.
Pages:
Jump to: