Pages:
Author

Topic: Beşiktaş Fan Token - page 3. (Read 837 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
October 02, 2023, 07:51:29 PM
Fan tokenler bir dönem çok popülerdi. Fakat bugünlerde böyle bir popülerlik söz konusu değil. Bence bu yüzden Beşiktaş geç kalmış bir hamlede bulunuyor. Tabii rakipleri fan tokene sahipken hiç fan tokene sahip olmamak onlar için daha kötü olurdu. Ne kadar geç kalmış bir hamle olsa da yapmaları gereken bir şeyi yaptılar.

Beşiktaş futbol kulübü sportif açıdan kötü bir dönemden geçiyor. Sportif açıdan bu kadar kötü bir dönemden geçerken taraftar tokeninin başarılı olması bence imkansız. Gerçi bütün fan tokenler kulüplerin sportif anlamdaki başarılarından ziyade Bitcoin'in fiyat hareketine göre değer kazanıyor veya değer kaybediyor ama Beşiktaş'ın bu sezon şampiyon olma ihtimali çok düşük ve hal böyleyken Beşiktaş fan tokeninin değer kazanması da çok düşük bir ihtimal olur bence.
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
September 27, 2023, 02:19:10 PM
Alamadık. Saniye ile kaçırdım. Kilitli olanın yanından bile geçmem. Alanlara bol kazanç dilerim.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
September 27, 2023, 10:26:59 AM
Sayfayı yenilemekten kaybettiğim 5 saniyede insanlar aldı.Biraz da aslında burada acemi olmak gerektiğini söylemek gerekir.
Daha zaman olsa sayfayı yenilemeden alış butonu aktif olmazdı fakat sayfayı yenilediğim anda sayfa yenilenirken alış butonu aktif idi ve ben açıkcası bu yüzden kaçırdım alım fırsatını.Sağlık olsun hype'ın bu kadar yüksek olması kimseye erkenden sattırmaz dediğim gibi en az 2x fırsatı var gibi gözüküyor hala.

sayfayı yenilemedim ama alamadım. katılan arkadaşlarımın hiç birisi alamadı. ben paribudan bakiyemi çektim çıktım.

rezidans pisting oyunu oynanacak tahta açılınca ve çoğunluk para kaybedecek. bu yüzden tahta açılınca hiç dans etmeye çalışmayacağım.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 26, 2023, 04:26:28 AM
Sayfayı yenilemekten kaybettiğim 5 saniyede insanlar aldı.Biraz da aslında burada acemi olmak gerektiğini söylemek gerekir.
Daha zaman olsa sayfayı yenilemeden alış butonu aktif olmazdı fakat sayfayı yenilediğim anda sayfa yenilenirken alış butonu aktif idi ve ben açıkcası bu yüzden kaçırdım alım fırsatını.Sağlık olsun hype'ın bu kadar yüksek olması kimseye erkenden sattırmaz dediğim gibi en az 2x fırsatı var gibi gözüküyor hala.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
September 26, 2023, 04:22:17 AM
Anladığım, kilitsiz olarak kimseye aldırmamışlar. Sunni bir pump ile tepeden satacaklar diye düşünüyorum. Kimseye ekmek yedirmeyeceklerdir. Ytd.

Kilitli fiyatı uygun duruyor.

Twitterda birkaç kişi botla aldığını çoktan açıkladı. Şanslı birkaç kişide normal olarak alabilmiş. Bunlar cidden satıldı. kimseye aldırmadı diye birşey yok. Sanırım satın almak için tek bir butona basmak yeterliymiş.  Basit birkaç eklenti araştırılsa veya bir mouse tıklama yazılımı kullanılsa rahatlıkla alınırmış.

Kilitli fiyatı hayatta almam.
member
Activity: 692
Merit: 50
September 26, 2023, 04:19:29 AM
Anladığım, kilitsiz olarak kimseye aldırmamışlar. Sunni bir pump ile tepeden satacaklar diye düşünüyorum. Kimseye ekmek yedirmeyeceklerdir. Ytd.

Kilitli fiyatı uygun duruyor.
legendary
September 26, 2023, 04:10:35 AM
Kripto olayına girişen kullanıcı sayısı arttıkça bu satışların bir kaç saniye altında biteceğine inanıyorum. Web sitesine giriş yapmış olsanız bile insan olduğunuzu doğrulayacak hiçbir yapı yok.
Yazılımcıların bir çoğu o ekranı aktif olduğu an tıklayacak bir yapı kurabilmesi çok zor olmayacaktır.
legendary
September 26, 2023, 04:07:40 AM
5 saniye sürmedi kilitsiz tokenin satışı Cheesy
Alamadım Sad
sr. member
September 25, 2023, 06:50:07 PM
Şurada güzel bir kıyaslama yapılmış:  https://twitter.com/zombaldo/status/1706439271429591377
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
September 25, 2023, 05:19:36 PM
Beşiktaş, taraftar tokenini çıkartmak için rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray'a kıyasla biraz geç kalmış durumda. Ayrıca, taraftar tokenleri hakkında bahsedildiği zaman birçok kişinin aklına Socios geliyorken Paribu ile anlaşma yapılmış olması da bir diğer dezavantaj olarak görünmektedir. Elbette sebep nedir bilinmez fakat Socios gibi bir proje ile anlaşma sağlanmamış olması potansiyel hedef kitlenin daha dar olmasına sebep olacaktır. Her ne kadar Beşiktaş büyük bir spor klübü Paribu ise büyük bir kripto para borsası olsa da maalesef işlem hacmi açısından pek iyi bir geri dönüş görememek söz konusu olabilir. Ülkemizde şu sıralar halka arz ve benzeri şekildeki ön satış süreçlerinin popüler olmasından kaynaklı olarak burada da bir hareket ve ilgi oluşabileceğini düşünüyorum. O sebeple sadece quick flip denilen scalp işlem yapmak için bir miktar alım yapılması mantıklı olabilir diye düşünüyorum.
legendary
September 25, 2023, 05:02:13 PM
İyi araştırdınız mı?

Maksimum arz: 5.5 milyon değil. 50 milyon.
İlk gün oluşturulacak token sayısı ise 9.5 milyon.

Whitepaper 10. sayfaya bakın: https://cdn.paribu.com/media/BJK_Token_Whitepaper.pdf

500bin likitsiz token güzel görünüyor. 1m marketcap diyoruz. Alım için avantajlı görünüyor. Fakat bu 500bin kilitsiz token sadece biz kullanıcılara sunulacak olan miktar. Birde bu işin özel satış adı altında farklı bir ayağı var. Borsaya açıldığında adet sayısı net olarak belli değil gibi.

---

Olayı tam olarak anlayan var mı? Eğer gerçekten 500bin tokenle borsaya girecekse burada temiz bir 2x var.  Bende bu şartlarda satışa katılırım. Fakat 2-3 milyon tokenle açılış yaparlarsa işte o zaman sıçarız.

Maksimum arzın 50 milyon olduğunu zaten konuyu açarken yazdım.İlk gün oluşturulacak token 9.5 milyon olsa bile toplam arz 5.5milyon ve bundan fazla salınamaz şuan da.
Toplam arz 5.5 milyon olduğuna göre bunlar  da satıştaki tokenler zaten.Yani satış günü dolaşımda büyük ihtimalle 500 bin token olacak.Ben vurkaç için alacağım uzun bir süre tutmak için değil.Herkes zaten kendi araştırmasını yapması gerekir.

Whitepaper'da ilk etapta yaratılmış 9.5 milyon token olacağı yazıyor. 4 milyon token hakkında herhangi bir bilgi yok.  500binden fazla token salınmayacağının herhangi bir garantisi yok.

Fenerbahçe token arzındada benzer bir durum var. Onunda whitepaper'ında aynı şekilde 26 milyon tokenin ilk etapta oluşturulacağı yazıyor. Ve ön satış sonrası borsaya çıkışında herhangi bir sorun olmadı ve 4x yapmıştı.

Ben şuan kararsızım girip girmeme konusunda.

---

Bu arada kilitli olanları alacak enayi var mı acaba? 5 milyon dolar civarı bir para gerekiyor hepsinin tükenmesi için. Bence burada talep yetersiz olacak ve satış tamamlanamayacak. Bu durumda satışı ne kadar süre ile uzatacaklar bilmiyorum. Bu satışın uzaması tahtanın açılmasını da geciktirebilir.

Fenerbahçe token satışında da aynı spekülasyon haberleri vardı fakat neyse o salındı diye hatırlıyorum yani burada salınacak token sayısı evet belli değil fakat riskinizi de buna göre belirlemeniz gerekiyor.Belki de katılım az olsun diye tam olarak sirkülasyonda olacak sayıyı açıklamıyorlar.Kilitsiz token satışının hemen biteceğini fakat kilitli token satışı konusunda benim de bitmeyeceğinin şüpheleri var.Fakat ilk dolaşımda sadece kilitsiz tokenler olacak ise direk pariteyi kullanıma açabilirler.
Basit bir matematikle FB tokenin ilk satış fiyatı galiba 32 TL idi ve o gün 150-160 TL'yi gördü.26 milyon token oluşturulduğu halde  5x görüyorsa buradan yola çıkarak Beşiktaş için hesaplama yaparsak bu mantıkla 400 küsür türk lirasını görmesi gerekiyor.Bu da yaklaşık kilitsiz fiyatından 8x yapar.Ben böyle bir meblağ görebileceğini düşünmüyorum fakat en az 2x fırsatı verecek gibi duruyor.
sr. member
September 25, 2023, 04:53:40 PM
İyi araştırdınız mı?

Whitepaper 10. sayfaya bakın: https://cdn.paribu.com/media/BJK_Token_Whitepaper.pdf

500bin likitsiz token güzel görünüyor. 1m marketcap diyoruz. Alım için avantajlı görünüyor. Fakat bu 500bin kilitsiz token sadece biz kullanıcılara sunulacak olan miktar. Birde bu işin özel satış adı altında farklı bir ayağı var. Borsaya açıldığında adet sayısı net olarak belli değil gibi.

---

Olayı tam olarak anlayan var mı? Eğer gerçekten 500bin tokenle borsaya girecekse burada temiz bir 2x var.  Bende bu şartlarda satışa katılırım. Fakat 2-3 milyon tokenle açılış yaparlarsa işte o zaman sıçarız.

Maksimum arzın 50 milyon olduğunu zaten konuyu açarken yazdım.İlk gün oluşturulacak token 9.5 milyon olsa bile toplam arz 5.5milyon ve bundan fazla salınamaz şuan da.
Toplam arz 5.5 milyon olduğuna göre bunlar  da satıştaki tokenler zaten.Yani satış günü dolaşımda büyük ihtimalle 500 bin token olacak.Ben vurkaç için alacağım uzun bir süre tutmak için değil.Herkes zaten kendi araştırmasını yapması gerekir.

Whitepaper'da ilk etapta yaratılmış 9.5 milyon token olacağı yazıyor. 4 milyon token hakkında herhangi bir bilgi yok.  500binden fazla token salınmayacağının herhangi bir garantisi yok.

Fenerbahçe token arzındada benzer bir durum var. Onunda whitepaper'ında aynı şekilde 26 milyon tokenin ilk etapta oluşturulacağı yazıyor. Ve ön satış sonrası borsaya çıkışında herhangi bir sorun olmadı ve 4x yapmıştı.

Ben şuan kararsızım girip girmeme konusunda.

---

Bu arada kilitli olanları alacak enayi var mı acaba? 5 milyon dolar civarı bir para gerekiyor hepsinin tükenmesi için. Bence burada talep yetersiz olacak ve satış tamamlanamayacak. Bu durumda satışı ne kadar süre ile uzatacaklar bilmiyorum. Bu satışın uzaması tahtanın açılmasını da geciktirebilir.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
September 25, 2023, 03:53:21 PM
Muallaktaki 4 milyon ilk gün dolaşımda olacak mı ki acaba Aklımı karıştırdı şimdi
legendary
September 25, 2023, 03:43:07 PM
Paribu'yu şimdiye kadar kullandığımı hatırlamıyorum bile. Ne yapıyoruz içerde para falan tutmamız lazımmı? Geldiğimiz noktadan dolayı karlı olacağını düşünmüyorum shit coinlerin shit olduğunu en azından biliyoruz bunu alan adam neden alacak? alıp ne yapacak? bunu mantığa sokamadım.

legendary
September 25, 2023, 03:35:23 PM
İyi araştırdınız mı?

---

sr. member
Activity: 1750
Merit: 344
September 25, 2023, 02:58:30 PM
O konuda kimsenin net bir bilgisi yok sanırım hocam, ilk dolaşım ne kadar olacak net değil. Ama ben en az çarpı 2 yapacağını düşünüyorum. Sonradan paribu sağlam satabilir.
sr. member
September 25, 2023, 01:47:01 PM
İyi araştırdınız mı?

---

Olayı tam olarak anlayan var mı? Eğer gerçekten 500bin tokenle borsaya girecekse burada temiz bir 2x var.  Bende bu şartlarda satışa katılırım. Fakat 2-3 milyon tokenle açılış yaparlarsa işte o zaman sıçarız.
legendary
September 25, 2023, 01:35:59 PM
Satış yarın saat 11:00 itibariyle başlayacak.Gün içinde satış bittikten sonra listelenecektir büyük ihtimalle.Ben en az 2x bekliyor olacağım.Eğer alabilirsem kilitsiz olarak almayı tercih edeceğim kilitli alım yapmayacağım.Kilitsiz alanlara güzel kar bırakacaktır diye düşünüyorum.Piyasa boğa döneminde olsaydı ve Socios tarafından çıkarılsaydı belki hype daha fazla olabilir daha yüksek kar marjı görebilirdik.
jr. member
Activity: 237
Merit: 7
September 25, 2023, 10:00:21 AM
Bütün fan tokenler çöp benim gözümde.

Çöp olabilir ya da olmayabilir. Biz para kazanmaya bakalım
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
September 25, 2023, 09:11:16 AM
Bütün fan tokenler çöp benim gözümde.
Pages: