Pages:
Author

Topic: Beşiktaşın bu sezonki durumu - page 4. (Read 685 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 15, 2023, 11:48:24 AM
malum sıvıyı tüketen birkaç kişiye göre ligde "hakemler, siyaset, politika, falan, filan, inter milan" bizi dıj gucler olarak engelliyor... onlar olmasa her şey çok güzel olacak diyorlar ama yanlışlıkla onlara inansak yürüyen merdivenlerde otostop çekecek kadar aciz duruma düşeceğimize eminim çünkü bunun bir başka örneğini canlı olarak halihazırda istanbul'da yaşıyoruz.

beşiktaş o kadar kötü yönetildi ki takım olma hüviyetine kaybetmek üzere; ben böyle lafları normalde hiç sevmem ama bu takıma ruh lazım. bunu başarmanın yolu, yok olmak üzere olan aidiyet duygusunu geliştirmekten geçiyor; bence bir menemen sezonuna daha ihtiyacımız var.

Hocam bu yıllardır süre gelen bir şey kim puan kaybederse hakem mhk başlıyor ağlamaya. Kimsenin kendisine baktığı yok.
Hakemlik kurumu A dan Z'ye elden geçmeli. Alt kategorilerde ne hakemler var ama torpili olmadığı için yukarı kademelere çıkamıyor. Erman Toroğlu'nun dediği gibi baba oğul akraba ilişkisinden dolayı bir çok hakem yüksek kategorilerde. Bitigen çakır ceylan vs vs
Önce temizlik sonra kulüpler iyi denetlenmeli. Kulüp borç içinde batık nasıl transfer yapıyor küçük takımlara göstermelik transfer yasağı.
Mesela GS nasıl Pendikspor'a ucuz fiyata oyuncular veriyor. Fenerbahçe Ertuğrul'u nasıl 1 milyon Euro'ya Boluspor'a satıyor. La Bolu'nun bütçesi ne?
Bu gibi şeyler kanayan yara bir zamanlar Fikret orman geldi başarı geldi kimse borç vs demedi çünkü unutuldu. Şimdi başarıda yok o zaman başka şeyler konuşuluyor..
Mesela Ahmet Bey neden aday değil. Madem sevda işi bu işler neden bu zamanda çekip gidiyor.
Kendisini hiç sevmem ama Şenol Güneş çok iyi hoca. Onun istifasını kabul etmeyecekti kulüp. Rıza Hoca seyirciyi verem eder oynatacağı futbol ile.

Hocam öncelikle futbolumuzun, daha doğrusu hakemlerimizin durumunun vehameti VAR ile daha net ortaya çıktı. VAR'a rağmen onlarca kameradan bir sürü açıdan pozisyonu izleyip de karar ver-e-meyen hakemlerin varlığı iki şeye işaret ediyor, ya bu adamlar gerçekten yeteneksiz, ya da işin içinde başka işler var.

Şenol hoca iyi bir hoca eyvallah ama, benim için Trabzonspor'a aidiyeti Beşiktaş'ın altında kaldığı gün bitmişti, camiasını 1996 travmasını yaşatmış, sonrasında 2010-2011 şampiyonluğunu elinden alanlara ses çıkaramamış biri mazisi ne kadar başarılı olursa olsun bana samimi gelmiyor.

Son olarak Abubakar konusu, en son Sergen hoca ile gelen şampiyonlukta, ligin ikinci yarısında neredeyse hiç oynamamış biri, hatırlıyorum bazı maçlarda Gökhan Töre forvet oynamıştı forvet yokluğundan, dolayısıyla bana pek samimi bir futbolcu olarak gelmiyor, taraftarın da bu tarz topçulara bakış açısını değiştirmesi lazım.

Hocam 2010-2011 şampiyonluğunda emin ol TS masum olsa Şenol Güneş epey ses ederdi. Fenerbahçe de TS da masum değil. Bir Buca maçı var ki evlere şenlik Buca gol atıyor sanki attığına pişman gibi santra yapılıyor ve maç 1-2 oluyor.
Ben bizim ligde masum takım olduğuna inanmıyorum. Fenerbahçe o zaman yakalandı ama kanunu uygulayamadılar o ayrı konu.
Bursaspor Fenerbahçe için emek hırsızı diye pankart açtı. Kendisi son maçta TS öne geçtiği halde Bursa'ya yattı ve Rize düştü. ( Emek hırsızı diyen sağlam olsaydı bari) maçtan sonra Ali Ay açıklama yaptı. Milletvekillerine bakanlara teşekkür etti bir Allah'ın kulu çıkıpta bu ne diyor demedi.
Gelelim Aboubakar'a bence çok iyi golcü ama şunu da unutmamak lazım bu adamlar profesyonel futbolcu herhangi bir takıma aidiyeti yok. Kim fazla para verirse oraya gider. Sergen Yalçın o zaman haklı mı değil mi bilmiyorum ama zamanında Gomis'de takımı ben şampiyon yaptım zam yapın dedi. Kabul görmedi ama 2-3 yıl sonra daha yaşlı halde geri aldılar. Madem geri alacaksın neden gönderiyorsun. Yeni yönetim gelirse Aboubakar her türlü kalır. Diyelim gönderdiler, kimi alacaklar. Sadece Rebic ile Cenk ile olacak iş değil.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
November 15, 2023, 09:44:09 AM
fenerbahçe'yi geçtim konumuz o değil bu yüzden yazdığım yazı için kendi takımına bak ulan topiş demeyin.
beşiktaş'ın en büyük felsefesinden birisi altyapı değil mi hacılar? son birkaç seneye bakınca rıdvan dışında bir isim çıktı mı hatırlamıyorum. yıllardır elinden geleni ortaya koyan ve taraftar tarafından her türlü hakarete uğrayan emekçi necip dışında takımda isim yok. bu takımı toparlayacak tek şey altyapıdan çıkaracakları isim başka bir şey yok. ulan 85+20 milyon insandan oluşuyoruz. ben beşiktaş'ın altyapı ekibinden oyuncu gözlemlemek için geliyorum deseniz millet size resmen tapar ama ne gerek var? saçma sapan heriflere 5-10 milyon dolar vermek herkesin daha rahatına geliyor.

gelelim bu sezonki durumuna. rıza hoca takımın başına geçtiği için göze hoş gelen bir oyun ortaya koymayacaktır ama takımı özellikle de ikinci yarı iyi bir şekilde toparlayacaktır. bu isimlere gel dersin gelir, git dersin gider. başkaları gibi ayy takım böyleydi gibi arkasından da laf etmez. umarım en kötü üçüncü olurlar.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
November 15, 2023, 03:57:02 AM
malum sıvıyı tüketen birkaç kişiye göre ligde "hakemler, siyaset, politika, falan, filan, inter milan" bizi dıj gucler olarak engelliyor... onlar olmasa her şey çok güzel olacak diyorlar ama yanlışlıkla onlara inansak yürüyen merdivenlerde otostop çekecek kadar aciz duruma düşeceğimize eminim çünkü bunun bir başka örneğini canlı olarak halihazırda istanbul'da yaşıyoruz.

beşiktaş o kadar kötü yönetildi ki takım olma hüviyetine kaybetmek üzere; ben böyle lafları normalde hiç sevmem ama bu takıma ruh lazım. bunu başarmanın yolu, yok olmak üzere olan aidiyet duygusunu geliştirmekten geçiyor; bence bir menemen sezonuna daha ihtiyacımız var.

Hocam bu yıllardır süre gelen bir şey kim puan kaybederse hakem mhk başlıyor ağlamaya. Kimsenin kendisine baktığı yok.
Hakemlik kurumu A dan Z'ye elden geçmeli. Alt kategorilerde ne hakemler var ama torpili olmadığı için yukarı kademelere çıkamıyor. Erman Toroğlu'nun dediği gibi baba oğul akraba ilişkisinden dolayı bir çok hakem yüksek kategorilerde. Bitigen çakır ceylan vs vs
Önce temizlik sonra kulüpler iyi denetlenmeli. Kulüp borç içinde batık nasıl transfer yapıyor küçük takımlara göstermelik transfer yasağı.
Mesela GS nasıl Pendikspor'a ucuz fiyata oyuncular veriyor. Fenerbahçe Ertuğrul'u nasıl 1 milyon Euro'ya Boluspor'a satıyor. La Bolu'nun bütçesi ne?
Bu gibi şeyler kanayan yara bir zamanlar Fikret orman geldi başarı geldi kimse borç vs demedi çünkü unutuldu. Şimdi başarıda yok o zaman başka şeyler konuşuluyor..
Mesela Ahmet Bey neden aday değil. Madem sevda işi bu işler neden bu zamanda çekip gidiyor.
Kendisini hiç sevmem ama Şenol Güneş çok iyi hoca. Onun istifasını kabul etmeyecekti kulüp. Rıza Hoca seyirciyi verem eder oynatacağı futbol ile.

Hocam öncelikle futbolumuzun, daha doğrusu hakemlerimizin durumunun vehameti VAR ile daha net ortaya çıktı. VAR'a rağmen onlarca kameradan bir sürü açıdan pozisyonu izleyip de karar ver-e-meyen hakemlerin varlığı iki şeye işaret ediyor, ya bu adamlar gerçekten yeteneksiz, ya da işin içinde başka işler var.

Şenol hoca iyi bir hoca eyvallah ama, benim için Trabzonspor'a aidiyeti Beşiktaş'ın altında kaldığı gün bitmişti, camiasını 1996 travmasını yaşatmış, sonrasında 2010-2011 şampiyonluğunu elinden alanlara ses çıkaramamış biri mazisi ne kadar başarılı olursa olsun bana samimi gelmiyor.

Son olarak Abubakar konusu, en son Sergen hoca ile gelen şampiyonlukta, ligin ikinci yarısında neredeyse hiç oynamamış biri, hatırlıyorum bazı maçlarda Gökhan Töre forvet oynamıştı forvet yokluğundan, dolayısıyla bana pek samimi bir futbolcu olarak gelmiyor, taraftarın da bu tarz topçulara bakış açısını değiştirmesi lazım.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
November 15, 2023, 03:41:34 AM

hero member
Activity: 756
Merit: 701
November 15, 2023, 02:51:28 AM
Bir beşiktaşlı olarak bu sezon besıktasın oynadıgı futbola rezalet desek yeridir bir mac zevkimiz vardı onuda aldılar konferans ligindeki durumdan bahsetmiyorum bile yönetimin ve teknik direktörün degismesi lazım artık umarım dıger sezon bekledıgımız gıbı bır besıktas gelirde mac zevkimiz olur.

Valla uzun süre maç izlemeyi bırakmıştım sırf kanser eden o oyunlarından sonra ama sanki ara vermemisim gibi şuanda hatta o zaman ki performanslarını mumla arıyorum. Ki Şenol Güneş ile tekrardan sözleşme imzalanması da futbolcularda aidiyet duygusu getirip tekrar şampiyon olunur mu acaba denemesiydi ama bu da tutmadı sonra Burak ile saçma sapan günü kurtaralım düşüncesi. Ortada bir takım var ama laf takımla 90 dakika maç yapsınlar o çocuklar yener resmen bu takımı. Şimdi iki yol var ya altyapıya yonelinip 1-2 sene cefa sezonu gibi bir küllerinden dogma olacak ya da adam akıllı bir hoca ile yeni bir kadro kurup en az 1 sene başarıyı unutacagiz. Her halükarda bu 2 sezon yitik yani. Yayında ve yapımda emeği geçenlerin buradan kulaklarını cinlatiyorum...

Burak Yılmaz'ın takımı bıraktıktan sonraki açıklamaları büyük tepki topladı. İnstagram hesabından takımla ilgili olan her şeyi silmiş falan ama Beşiktaş'lıların çok da ciddiye alacakları bir durum olduğunu düşünmüyorum Burak Yılmaz'ın gitmesinin ve açıklamalarının.

Dinlediğim spor programlarının birinde bazı topçuların Afrika kupasına gidecekleri için bazılarının da paralarını alamadıkları için maça çıkmadıklarını söylemişlerdi. Maaşlarını alamadıkları için oynamayanlara bir şey diyemem ama Afrika kupasına gidecek diye oynamayanı oynatmayı bileceksin. Kulüp yönetiminden memnun olan yok zaten. Üstüne bir de hocasız kaldıktan sonra topçular iyice meydanı devralmış. Beşiktaş gibi bir kulübün bu hale gelmesi üzücü.

Köklü bir değişim olmadıkça ve bu tip futbolculara cezalar verilmedikçe toparlamak zor olur. Bunları yapabilmek için de büyük bir maddi güç gerekir. Adaylar arasında çok fazla sivrilen isim de yok. Bu maddi gücü kaldırabilecek bir isim de yok gördüğüm kadarıyla. Bir de şu var neden girsinler ki bu kadar maddi yükün altına. Yeni yönetimin işi çok zor olacak. Beşiktaş'lıları zor sezonlar bekliyor.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
November 14, 2023, 06:49:19 PM
Bir beşiktaşlı olarak bu sezon besıktasın oynadıgı futbola rezalet desek yeridir bir mac zevkimiz vardı onuda aldılar konferans ligindeki durumdan bahsetmiyorum bile yönetimin ve teknik direktörün degismesi lazım artık umarım dıger sezon bekledıgımız gıbı bır besıktas gelirde mac zevkimiz olur.

Valla uzun süre maç izlemeyi bırakmıştım sırf kanser eden o oyunlarından sonra ama sanki ara vermemisim gibi şuanda hatta o zaman ki performanslarını mumla arıyorum. Ki Şenol Güneş ile tekrardan sözleşme imzalanması da futbolcularda aidiyet duygusu getirip tekrar şampiyon olunur mu acaba denemesiydi ama bu da tutmadı sonra Burak ile saçma sapan günü kurtaralım düşüncesi. Ortada bir takım var ama laf takımla 90 dakika maç yapsınlar o çocuklar yener resmen bu takımı. Şimdi iki yol var ya altyapıya yonelinip 1-2 sene cefa sezonu gibi bir küllerinden dogma olacak ya da adam akıllı bir hoca ile yeni bir kadro kurup en az 1 sene başarıyı unutacagiz. Her halükarda bu 2 sezon yitik yani. Yayında ve yapımda emeği geçenlerin buradan kulaklarını cinlatiyorum...
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
November 14, 2023, 06:40:16 PM

jr. member
Activity: 34
Merit: 4
November 13, 2023, 11:21:08 AM
Pages:
Jump to: