Pages:
Author

Topic: Binance vs FTX - page 3. (Read 1026 times)

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 28, 2022, 03:27:54 PM
#39
...Dalej czuję awersję na myśl o regulacjach ale masz sporo racji. Klient jest już w 100% uregulowany. Zostały tylko małe kwoty w bitomatach w nielicznych krajach. Giełdy niekoniecznie. Tylko czy te regulacje pomogą, bo wydaje mi się, że i banki upadają, wielkie przedsiębiorstwa upadają, ludzie nabierają się na amber gold (w co zamieszany ówczesny premier Polski), upadają nawet waluty państw (słowo hiperinflacja nie powstało tylko na potrzeby krypto). Chyba warto jednak być gotowym na najgorsze niż ufać regulacjom.

Zgadzam sie że banki i inne instytucje padają, są w nich nieuczciwi ludzie i zdarzają sie przekręty, ale to i tak wszystko jest nic w porównaniu z tym co dzieje sie w krypto. Skala oszustw jest potężna, tutaj cytat, który odda to najlepiej, dosłownie przed chwilą czytałem ten artykuł, a jest podobnych dziesiatki, wszędzie rozpisują się nad wałkami, hakami, exit skamami...

"...Dziś słabym punktem całego systemu są giełdy i luki w ich zabezpieczeniach. O ile rok temu włamania na giełdy kończyły się grabieżami kilku, kilkunastu milionów dolarów, dziś straty idą w setki milionów. 115 mln dol. stracili użytkownicy BadgerDAO, 196 mln – BitMart za 196 mln USD, 323 mln – Wormhole za 323 mln. Rekordem jest chyba włamanie do sieci Poly Network, które przyniosło straty o wartości 600 milionów dolarów.
Firma Elliptic zajmująca się analizą blockchain wyliczyła, że tak zwane protokoły DeFi (obłsugujące Ethereum) straciły do tej pory 12 miliardów dolarów z powodu kradzieży i oszustw. Straty w pierwszych około 10 miesiącach 2021 roku osiągnęły 10,5 miliarda dolarów, w porównaniu z 1,5 miliarda dolarów w 2020 roku. To około 5 proc. z 237 miliardów dolarów przepuszczanych przez DeFi..."
https://innpoland.pl/176568,kryptowalutowa-lista-grzechow

jak widzicie artykuł nie uwzględnia najnowszych haków na Binance - 600 milionów, no i scam  FTX 8 miliardów!!!

jeżeli to nie jest DZWON na alarm to nie wiem co?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 28, 2022, 03:57:22 AM
#38
Binance to chyba ma z 25 % "Realnych" BTC (nie zgubionych / zapomnianych /zgubionych/itd.)

A po co mieli by oszukiwać jedyna perspektywa wyższych dochodów to adopacja o czym świadczy m.in 0 fee na BTC/USDT

Zdarzyło ci się być z ujemnym saldem bo mi nie (dżwignia tak ale tylko do wartości zastawu) .... jakis ciąg przyczynowo skutkowy = ujemne saldo ?

Wejście na minus nie wydaje się aż tak niemożliwe jako duża giełda, nawet jeśli nie spekulują środkami klientów obstawiając spadki/wzrosty. Binance zatrudnia 7500 pracowników. To 25-50 mln$ kosztów miesięcznie. CZ mówił podczas hossy, że jedyna nieskalowalna rzecz w tej branży to ludzie. Bo jak wybucha bull run in wolumen skacze 10x, to nie problem opłacić 10x więcej serwerów. Problem nagle zwiększyć załogę 10x. Więc zatrudniają cały czas. Nawet teraz, gdy jesteśmy od roku w bear markecie i większość zwalnia. Gdzieś tam jest ten próg opłacalności i gdy nagle wolumeny spadają nie dziwi mnie, że rodzi się myśl ... zwalniać, czy przeczekać kilka miesięcy, przecież zaraz wrócą wzrosty i trzeba będzie znów zatrudniać a odprawy pewnie i tak 3-miesięczne albo i dłuższe. A przecież na portfelach leży 10 mld$. nikt nie zauważy jak zniknie 100 mln$... I tak to może się zaczynać.

Czkawki ciąg dalszy, tyle w tym temacie. Lawinowe wypłaty nie służą Binance i robią co mogą żeby to zatrzymać.

Po Twoim komentarzu już testować nie muszę i nie mam nic przeciwko, żebty takie CEXy podlegały pełnej kontroli.

No właśnie nie wiem, czy to faktycznie da się tak łatwo zmanipulować, ale wydaje się, że nie ma systemu, który by sprawdzał, czy są konta z ujemnym saldem.

Korzystaja z AMl i KYC dla swoich celów, wielokrotnie przetrzymują nasze środki i bezprawnie domagają sie dokumentów, pełnej weryfikacji, sami w tym samym momencie nie podlegaja praktycznie nikomu, żadnej kontroli. Dla nas klientów, to nawet lepiej, jeżeli będzie na nich jakiś bat w końcu.

Kiedy jeszcze nie było potrzeby pełnej weryfikacji, to były czasy w których głosy pro regulacyjne, pro kontrolne spotykały się z brakiem aprobaty ze strony społeczności krypto, ale teraz nie mamy juz nic do starcenia, a nawet możemy zyskać, więc może nawet dobrze jeżeli dzięki FTX w końcu wezmą się za to i zrobią porządek.

Dalej czuję awersję na myśl o regulacjach ale masz sporo racji. Klient jest już w 100% uregulowany. Zostały tylko małe kwoty w bitomatach w nielicznych krajach. Giełdy niekoniecznie. Tylko czy te regulacje pomogą, bo wydaje mi się, że i banki upadają, wielkie przedsiębiorstwa upadają, ludzie nabierają się na amber gold (w co zamieszany ówczesny premier Polski), upadają nawet waluty państw (słowo hiperinflacja nie powstało tylko na potrzeby krypto). Chyba warto jednak być gotowym na najgorsze niż ufać regulacjom.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 28, 2022, 02:05:05 AM
#37
Co sądzicie o tym? Testowaliście już?...

Czkawki ciąg dalszy, tyle w tym temacie. Lawinowe wypłaty nie służą Binance i robią co mogą żeby to zatrzymać.

Po Twoim komentarzu już testować nie muszę i nie mam nic przeciwko, żebty takie CEXy podlegały pełnej kontroli.

Korzystaja z AMl i KYC dla swoich celów, wielokrotnie przetrzymują nasze środki i bezprawnie domagają sie dokumentów, pełnej weryfikacji, sami w tym samym momencie nie podlegaja praktycznie nikomu, żadnej kontroli. Dla nas klientów, to nawet lepiej, jeżeli będzie na nich jakiś bat w końcu.

Kiedy jeszcze nie było potrzeby pełnej weryfikacji, to były czasy w których głosy pro regulacyjne, pro kontrolne spotykały się z brakiem aprobaty ze strony społeczności krypto, ale teraz nie mamy juz nic do starcenia, a nawet możemy zyskać, więc może nawet dobrze jeżeli dzięki FTX w końcu wezmą się za to i zrobią porządek.

Myslałem ze po MrGox juz nie będzie tak ordynarnego skamu, a tu zobacz, mamy bardzo słabą pamięc i tym razem nie tylko wpłacali mali entuzjaści krypto ale duże, poważne firmy jak fundusze emerytalne, moim zdaniem wszystko było możliwe bo FTX miał licencję w stanach, którą dostał dzięki plecom SBF w partii demokratycznej.

Nie mówię tu tylko o kontroli funduszy ale pełnej kontroli bo to jest tylko czubek góry lodowej:
- insider trading, porzyczanie pod nasze depozyty (patrz FTX), zmanipulowane ceny, boty, nieuczciwa konkurencja
member
Activity: 373
Merit: 37
November 27, 2022, 10:20:31 AM
#36
Binance to chyba ma z 25 % "Realnych" BTC (nie zgubionych / zapomnianych /zgubionych/itd.)

A po co mieli by oszukiwać jedyna perspektywa wyższych dochodów to adopacja o czym świadczy m.in 0 fee na BTC/USDT

Zdarzyło ci się być z ujemnym saldem bo mi nie (dżwignia tak ale tylko do wartości zastawu) .... jakis ciąg przyczynowo skutkowy = ujemne saldo ?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 27, 2022, 08:48:03 AM
#35
Już można samemu zaudytować swoje coiny na binance. Wystarczy sie zalogować na stronie (aplikacja na telefon i komputer jeszcze nie ma tej opcji), wejść w portfel i kliknąć na "audit". Pojawi nam się lista kodów. Dalej postępować zgodnie z instrukcją:

https://www.binance.me/en/proof-of-reserves

Co sądzicie o tym? Testowaliście już? Daje to jakąś gwarancję? Podobno da się łatwo zmanipulować bazę poprzed dodanie nowego użytkownika i dopisanie mu ujemnego salda o wartości równiej różnicy między rezerwami a zobowiązaniami i nie będzie to do wykrycia (audit potwierdza nam tylko to, że istniejemy w bazie użytkowników i nasze coiny wliczają się w te 500k BTC które binacne ma w rezerwach, ale nie mówi nic o saldach innych). Więc cały pomysł jest jedynie ciekawostką a nie niepodważalnym dowodem?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 26, 2022, 08:19:22 AM
#34
...A może się okazać, i pewnie tak jest, że krypto jeszcze nie jednego trupa pochowa, otrzepie się z błota i pojedzie dalej i jeśli tak będzie, z binance jako monopolistą cexów na czele to pytanie gdzie wtedy będzie kurs BNB. Właśnie padła nam 2 największa giełda ... Jesteśmy, żyjemy, idziemy dalej...

Jeszcze nikomu nie udało się zdetroniozować BTC, ale bez dwóch zdań BNB to najpoważniejszy kandydat na lidera rynku krypto i TOP1 na CMC

z BTC jeszcze czekam z palcem na "buy", jak przejdzie przez aktualny opór, mam nadzieje kupic na reteście lub gdzies w tych okolicach, jak sie uda oczywiscie,

BNB to bardzo ciekawy kąsek, kupiłem po 260$, a teraz niech leci do ATH nie mam nic przeciwko  Grin Cool
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 23, 2022, 12:00:27 PM
#33
Destabilizując rynek sami sobie zaszkodzili, chcieli osłabić, może przejąć FTX, a wyszedł z tego Armagedon.

"Some (including me) say this will "set the industry back a few years." But thinking about it, this is natural. There will be failures with progress. Happened in regulated TradFi in 2008, after 70+ years of development. The industry will recover quickly, and become stronger."
https://twitter.com/cz_binance/status/1595319261387448321

I częściowo się zgadzam. Upadają instytucje i zawsze będą upadały. Zarówno w krypto jak i poza. Powoli mam przeczucie, że ludzie o wszystkim zapomną za kilka tygodni a jak tylko kurs BTC odbije od dna i wróci nad 20k, to już w ogóle. Sprawa FTX stanie się dla inwestorów z 2023 roku archaiczna na zasadzie "dawno i na pewno się nie powtórzy" jak sprawa MTGOX dla inwestorów z 2017 roku.

Ludzie mówią, że jak padnie tether to koniec krypto. Jak padnie binance to koniec krypto. Jak musk zacznie sprzedawac to koniec krypto (już sprzedał). Jak xxx to koniec krypto. A może się okazać, i pewnie tak jest, że krypto jeszcze nie jednego trupa pochowa, otrzepie się z błota i pojedzie dalej i jeśli tak będzie, z binance jako monopolistą cexów na czele to pytanie gdzie wtedy będzie kurs BNB. Właśnie padła nam 2 największa giełda ... Jesteśmy, żyjemy, idziemy dalej.

_____________

Słyszeliście o pomyśle Vitalka? podobno binance podłapał, będzie realizował a potem udostepnie dla całej branży jako open source - Having a safe CEX: proof of solvency and beyond
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 22, 2022, 08:34:09 PM
#32
To trochę był taki poker, wszystko się rozsypało gdy CZ powiedział "sprawdzam".

Trafna uwaga, dokładnie tak było

Nie ma się co dziwić CZ, ja sam tez bym zrobił co tylko można, żeby powiększyć przewagę nad konkurencją.

Jednak myślę, że taki finał zaskoczył wszystkich, dla CZ taki obrót spraw, to jak przyspieszony gwiazdkowy prezent z prywatnego punktu widzenia, wszyscy wiemy ze się nie lubili, ale masakra jaką to zapoczątkowało, może odbić się czkawką nam wszystkim i zespól CZ dobrze o tym wie.

Destabilizując rynek sami sobie zaszkodzili, chcieli osłabić, może przejąć FTX, a wyszedł z tego Armagedon.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
November 22, 2022, 03:07:02 PM
#31
dobra uwaga, CZ odegrał kluczową rolę w upadku FTX, chociaż robią dużo, żeby to tak nie wyglądało, ale już jakiś wcześniej dyskutowaliśmy tutaj o tym, że tych dwóch nie przepadało za soba od dawna.

Zatem cóż, pora na kolejny cytat z klasyki fimografii? "Graliśmy uczciwie - ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem, wygrał lepszy"
https://www.youtube.com/watch?v=z9TOTDqnVBg

To trochę był taki poker, wszystko się rozsypało gdy CZ powiedział "sprawdzam".
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 22, 2022, 02:36:37 PM
#30
...kreatywna księgowość połączona optymalizacjami kapitału, która wywaliła się na plecy przez zmienną dynamikę rynku i pstryczek od CZ, który w odpowiednim momencie podstawił nogę kolosowi...

dobra uwaga, CZ odegrał kluczową rolę w upadku FTX, chociaż robią dużo, żeby to tak nie wyglądało, ale już jakiś wcześniej dyskutowaliśmy tutaj o tym, że tych dwóch nie przepadało za soba od dawna.

Myślałem, że CZ nie ma racji, pewnie tylko dla tego, bo sam go nie lubię (tak na prawdę nie wiem czemu) zraziło mnie jego zdjęcie w krótkich spodenkach i marynarce gdzieś na początku istnienia Binance, jakoś od tamtej pory nie mogę się przestawić.

Mam takie wrażenie, że to największy wałkarz na całym rynku LOL, dobrze wiedział, że kolos stoi na wykałaczkach i pozbyli sie szybko rosnącej w siłę konkurencjo, jak tylko nadeszła okazja. Teraz już nikt im nie zagraża, niedługo przeskoczą ETH jako blockchain, a jako giełda Binance jest liderem od dawna...

Lepiej gdyby istniał taki FTX, konkurencja to zdrowa i najlepsza rzecz na rynku, szczególnie takim jak crypto, bo taka siła w rękach jednego człowieka (CZ) to nic dobrego - patrz FTX paradoksalnie
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 22, 2022, 10:02:26 AM
#29
Powoli zaczyna się wyjaśniać jak to było mozliwe że tak szybko i bez problemów otworzyli FTX w stanach, okazuje sie ze SBF miał mocne plecy w partii demokratycznej, był jednym z najwiekszych sponsorów, nie tylko partii ale i kampanii prezydenckiej Bidena.

Kurde pytanie jak silne te plecy są w próbach odegrania sie na binance?

pewnie jak zawsze prawda bedzie gdzies pomiędzy, zaczęli jako startup z duzym przytupem, udało sie, zarobili pare ładnych milionów na arbitrażu, zaczęły się pojawiać coraz większe okazje i mozliwości, gdzieś cos poszło nie tak i szybciutko z dobrego pomysłu zrobił się potęzny scam - welcome in crypto - szkoda.

Z tego co wiem, to rezerwa cząstkowa była powodem upadku (i używanie FTT jako "zastaw" (collateral)). To, o czym przestrzegałem od stycznia 2019 roku - https://bitcointalksearch.org/topic/m.49099952

Wszystkie banki tak funkcjonują. Jest jedna różnica. Jak bank ma problem to przychodzi rząd i robi bailout z pieniędzy podatnika. Przy nieskończonej płynności nie ma problemów z rezerwą cząstkową. W krytpo w takim wypadku się upada. Moim zdaniem to był zamach na pieniądze, celowa kradzież. To nie był amber gold. To była kreatywna księgowość połączona z optymalizacjami kapitału, która wywaliła się na plecy przez zmienną dynamikę rynku i pstryczek od CZ, który w odpowiednim momencie podstawił nogę kolosowi.

Sprawa FTX wdarła się na prasy "głównego nurtu", zapewne niedługo przeczytamy o tym na pudelku. Tym razem Money
https://www.money.pl/gielda/jedna-z-najwiekszych-afer-swiata-technologii-facet-znal-sie-na-rzeczy-6836350949530304a.html
prezentuje wywiad z "detektywem gospodarczym" - szczegółów technicznych oczywiście nie ma, dla zwykłego czytelnika pozostanie przekaz "to nie miało prawa się udać".

money.pl to niskich lotów portal. U mnie na czarnej liście. Więcej tam babolów niż przydatnej wiedzy. Zwłaszcza dla specjalistów branży.

_________________________

https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/ - dodana nowa ikona przy giełdach, która zrobiły proof of reserve. Można wejść i zobaczyć ile środków leży na giełdach. Warto zobaczyć.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 21, 2022, 08:58:45 PM
#28
Powoli zaczyna się wyjaśniać jak to było mozliwe że tak szybko i bez problemów otworzyli FTX w stanach, okazuje sie ze SBF miał mocne plecy w partii demokratycznej, był jednym z najwiekszych sponsorów, nie tylko partii ale i kampanii prezydenckiej Bidena. Matka SBF jest/była zatrudniona w sztabie, a co wiecej była jego szefem, to są na prawdę bardzo mocna plecy, szkoda tylko że wykorzystał je do przekrętu a ta cała otoczka filantropa i pogardy dla pieniądza, chęć dzielenia się wszystkimi zyskami to po prostu ordynarny KIT!

SBF zapytany o fikcyjna postac za jaką się podawał przez ostatnie lata, odpowiedział, że przeciez to tylko marketing, a on mówił to co wszycy chca usłyszeć bo taki był zamysł od poczatku - pełna ściema

teraz zachodze w głowe jaki to miało sens? od poczatku wiedział, ze to sie wyda, wiec albo liczył na to, że ucieknie z hajcem, ale cos mu to słabo idzie, albo że odłozy z tego którys milion, posiedzi a moze i nie, no i do końca zycia będzie ustawiony.

pewnie jak zawsze prawda bedzie gdzies pomiędzy, zaczęli jako startup z duzym przytupem, udało sie, zarobili pare ładnych milionów na arbitrażu, zaczęły się pojawiać coraz większe okazje i mozliwości, gdzieś cos poszło nie tak i szybciutko z dobrego pomysłu zrobił się potęzny scam - welcome in crypto - szkoda.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
November 21, 2022, 04:18:52 PM
#27
Sprawa FTX wdarła się na prasy "głównego nurtu", zapewne niedługo przeczytamy o tym na pudelku. Tym razem Money
https://www.money.pl/gielda/jedna-z-najwiekszych-afer-swiata-technologii-facet-znal-sie-na-rzeczy-6836350949530304a.html
prezentuje wywiad z "detektywem gospodarczym" - szczegółów technicznych oczywiście nie ma, dla zwykłego czytelnika pozostanie przekaz "to nie miało prawa się udać".
hero member
Activity: 1848
Merit: 530
The OGz Club
November 21, 2022, 01:15:48 PM
#26
Zgodnie z dokumentami sądowym złożonym 20 listopada, FTX jest winna swoim 50 największym wierzycielom ponad 3 miliardy dolarów. Majątek trzymany na giełdzie przez pierwszą osobę na liście to ponad 226 mln USD, osoba zamykająca listę miała ponad 21mln USD. Nazwiska czy nazwy instytucji nie zostały ujawnione.
Dokumenty do zobaczenia tutaj: https://storage.courtlistener.com/recap/gov.uscourts.deb.188450/gov.uscourts.deb.188450.51.1.pdf,
https://storage.courtlistener.com/recap/gov.uscourts.deb.188450/gov.uscourts.deb.188450.51.0.pdf
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
November 17, 2022, 03:49:56 AM
#25
Raczej nie robią tego z dobroci serca. Widzą kolosa na słomianych nogach, stawiają shorty, podstawiają nogę i patrzą jak upada i sobie głupi ryj rozwala. I to się dzieje nie tylko w krypto a wszędzie. Tak samo Soros zrobił z funtem brytyjskim podczas czarnej środy 1992 roku.
How Did George Soros Break the Bank of England?
Soros zarobił wtedy 1 mld funtów i na kolana powalił całą Anglię do tego stopnia, że był błagany o litość.

Mam dwa spostrzezenia, pierwsze to ze kwoty takie (generalnie kazde powyzej jakiejs wartosci) wydaja sie calkiem abstrakcyjnymi zapisami na rachunku, nienamacalnymi.
A drugie, to cytat z filmu VaBank: https://youtu.be/ieOH0FA1eow?t=6002
member
Activity: 373
Merit: 37
November 16, 2022, 04:13:04 PM
#24
Yahoo Podaje że doszło do Hacku ....


https://uk.finance.yahoo.com/news/ftx-hacker-largest-holder-ethereum-crypto-135537769.html 

A może stwierdzili (FTX) że jak bankrutują to przydałoby się co nieco przytulić i zwalić na Hakera




   
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 16, 2022, 01:44:28 PM
#23
czy mamy jakąś grupę supermanów (albo raczej takiego Punishera) którzy swoimi miliardowymi portfelami doprowadzają te projekty do krachu. 

Raczej nie robią tego z dobroci serca. Widzą kolosa na słomianych nogach, stawiają shorty, podstawiają nogę i patrzą jak upada i sobie głupi ryj rozwala. I to się dzieje nie tylko w krypto a wszędzie. Tak samo Soros zrobił z funtem brytyjskim podczas czarnej środy 1992 roku.

How Did George Soros Break the Bank of England?

Soros zarobił wtedy 1 mld funtów i na kolana powalił całą Anglię do tego stopnia, że był błagany o litość.

Jak masz miliardy to grasz o miliardy. A najszybciej da się to zrobić obalając kolosa.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
November 16, 2022, 09:47:03 AM
#22
Pochwalić trzeba działanie antyinflacyjne, tyle kasy zniknęło z rynku... Od razu inflacja spadnie  Grin

Trudno się dziwić zapędom regulatorów - ale tylko wtedy gdy całkiem już nie dziwi (bo na tym łątwo przejść do porządku dziennego) chciwość i ślepe zaufanie do kolejno pojawiających się i znikających magików obiecujących złote góry. Ciekawi mnie tylko czy te zamki z piasku typu LUNA itp zapadają się same pod naporem wiatru (gospodarczego, ekonomicznego, społecznego) czy mamy jakąś grupę supermanów (albo raczej takiego Punishera) którzy swoimi miliardowymi portfelami doprowadzają te projekty do krachu. 
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
November 15, 2022, 06:07:51 PM
#21
Co się dzieje z tym FTX?
Nagle pół twittera zaczyna śledzić loty prywatnych samolotów z bahamów...
Największy filantrop okazuje się największym scamerem.
ostatnio w ogóle udaje debila ... Chyba będzie starał się o niepoczytalność, by uniknąć kary

cyrk na kółkach no to po kolei bo akurat byłem online w tych godzinach i sledziłem z ciekawosci

Twitter sledzil loty bo jak Wiesz mozna sledzic loty i awionetka Bankmana miała jakies dziwne przystanki podczas przelotu, sugerowano zatrzymanie, okazał sie fake news

Jezeli chodzi o znikajace środki z portfeli.

Bankman jakis czas temu sprzedał masę FTX pracownikom za 50% ceny, praktycznie wszyscy weszli w to all in, przeciez uwazali Bankmana za guru, dziecko szczęscia...

Myśle ze to oni, to te haki, sa na to juz jakies teorie, wszyscy na raz lub wielu z osobna próbuje odzyskac srodki. Przez chwile działał Marketplace NFT FTX i tam kreowali NFT szybko je wystawiali, sprzedawali i wypłacali kase dopóki była.

Pózniej hack na apce i stronie FTX to juz bankowo insiderzy

Co do ostatniego ze filantrop, ze skamer - no cóz live is brutal i nie chce brzmiec sarkastycznie i wymądrzać się ale ja nic nie znaczący ktosik słuchajac, czytając o FTX i Bankamanie próbowałem dokopac sie jak oni i na czym robia hajc, tyle hajcu, no i nie znalazłem za wiele, pisałem tu troche o tym

A tu takie znane hedge fundy wpakowalły setki milionów na spreadsheet w excelu, po prostu na gębe, nic dziwnego, że takie skamy mają miejsce. Rozmowa na jakiejs grupie w Telegramie i inwestycja 200 milionów po kilku najbardziej skamowatych odpowiedziach jakie słyszałem...
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
November 15, 2022, 11:38:42 AM
#20
Wygląda na to że Bankman otworzył FTX chwile po tym jak Byden objął prezydenture, a matka Bankmana była wysoko w teamie wyborczym, zarządzała nim. To troszke wyjasnia błyskawiczny sukces, a juz na pewno kiedy wspomnąć że Bankman był jednym z największych donatorów partii demokratycznej, ponad 40 milionów, a obiecał 400 milionów przy następnej donacjii i 4 milardy przy kolejnej, ten to ma... miał gest.

https://twitter.com/thecracknw/status/1591176387465220097

Jaki kraj takie amber gold Smiley

Co się dzieje z tym FTX? Nagle pół twittera zaczyna śledzić loty prywatnych samolotów z bahamów - https://twitter.com/MMCrypto/status/1591337611200958464... nagle znikają środki z portfeli (z tych gdzie jeszcze coś było).
Największy filantrop okazuje się największym scamerem. A ostatnio w ogóle udaje debila - https://twitter.com/SBF_FTX/status/1591989554881658880. Chyba będzie starał się o niepoczytalność, by uniknąć kary
Pages:
Jump to: