Pages:
Author

Topic: Bitcoin al-sat yaparsam bankalar sıkıntı çıkarır mı? - page 2. (Read 941 times)

jr. member
Activity: 448
Merit: 2
her türlü ihtimale karşı parayı bölünmüş şekilde farklı hesaplarla çekmek faydamıza olacaktır. ne olur ne olmaz.
member
Activity: 602
Merit: 11
Bankalarin herhangir bir sikinti cikarma durumu yok diye dbiliyorum zaten biraalarda bankalarla calisiyoe fakat konuyu detayli.ogrenemk lazim
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Dostum incelemeye girebilirsin bu da sıkıntı olabilir. Para aklıyor diye soruşturma olabilir illa ki ...

Sonuçta yüksek paralar dönecek.
jr. member
Activity: 462
karlı işlemlerde otomatik vergi kesintileri olduğunu okumuştum ama bunun sebepsiz zenginleşme vs durumları da var hakim olan birisinden dinlemek gerekiyor.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Büyük para girişleri daimi ve her hafta olursa kesinlikle üst mercilerden bir uyarı gelecek ve gelen bu para vergiye tabi tutulacaktır. Yani emeksiz para, vergisiz kazanç yoktur diye muhakkak gelen paradan vergi alınır. Ama aylık bazda sıkıntı olur mu o da tartışmalı bir konu. Vergi ile uğraşan muhasebecilere sorabilirsiniz.
jr. member
bugüne kadar başımıza gelmemiş olması gelmeyeceği anlamına gelmiyor şüphesiz ki. umarım sağlam bir çözüm yolu bulunur bununla ilgili net bir şekilde.
jr. member
Activity: 476
tecrübeli kişiler pek yorum yapmamış ne yazık ki. ya bu zamana kadar yaşanmadı ya da yaşayanlar açığa çıkmak istemedi.
jr. member
Activity: 39
merhabalar, bankaların bitcoin al sat ile sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. zaten hemen satış ve alış için parayı önce borsaya yatırıyorsun, oradan çekimlerin süre olarak uzun sürebileceği için sürekli para çek para yatır seni sıkar. papara iyi bir alternatif o yüzden. Eğer illaki bankaları kullanacam dersen müşterisi yoğun olabilecek bankaları kullan ziraat vakıf halk garanti yapıkredi vb. gibi bunların arasında sana ulaşana kadar sen o işlemi unutursun muhtemelen Smiley
jr. member
Activity: 40
Merit: 1
Çok yuksek harketler olmadıgı surece bu para nerden geldi sorusu artık sorulamıyor yanlış bilmiyorsam
jr. member
her ihtimale karşı yüklü miktarlarda işlem yapılıyorsa banka hesap sayısını eş-dost akraba gibi yollarla çoğaltmak gerekir.
jr. member
Activity: 476
Ülkemiz için konuşacak oursak bir kısım banalar herhangi bir sorun çıkarmazken diğer bankalar engel oluşturabiliyor. Kriptopara ticaretine yaklaşımlarını arayıp öğrenmek en doğrusu olur
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
miktarın yüksek olması durumunda sorun yaşanacağını soruşturma olacağını söyleyen kişi sayısı çok. ciddi şekilde üzerinde durmak gerekiyor bunun.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
Problem olacağını sanmıyorum ancak aynı zamanda bu konuyu bankalarlada gçrüşerek araştırın. Son olarak finansbank ta bir takım problemler duymuştum bu nedenle sorun çıkartmayacak bir banka bulmaya çalışın.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
Planlamanızı yapmışsınız ancak öncelikle nu miktarda yüksek bir paranın aynı banka üzerinden dolaşımı size sıkıntı çıkartacakmı bunu bir bankacıyla görüşün derim buradan sağlıklı bilgi alamazsınız.
jr. member
Activity: 257
Haftalık 15 20 k euto yaklaşık 140 bin tl yapıyor ayda 600 bin tl yapıyor yani böyle bir meblağ dikkat çeker ve inceleme bazen hesabı askıya almalarla karşılaşabilirsiniz.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
Ara sıra yapsanız sorun çıkacağını sanmıyorum ama sürekli yapınca takibe girebilir  ama farklı hesaplardan yapılabilir bence
jr. member
Activity: 420
vergi dışında yapabilecek herhangi bir şeyleri yok ama bunun önüne de parçalı çekimlerle geçilebilir.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
yurtdisindan gelecek olan paranin hesabi ile buradaki paranin geldigi hesap sahipleri ayni kisi mi? degilse, banka ansizin size telefon edip: "bu para neden geldi?" diye sorabilir; tamamen rutin. paranin neden geldigini belgelemezseniz hesabiniza islemeyebilirler. en kötü ihtimal haftalarca ortalikta sürünür ve sonunda haftalar sonra gönderenin hesabina düser yine. ama gönderen ve alan ayni kisi ise, sorun cikmaz.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Yurt dışından düzenli para geliyorsa, karşılığında mal - hizmet vermen ve bunun  faturasını kesmen gerekiyor,  eninde sonunda o yatanın muhasebesini önüne koyarlar, nerde bunun faturası, vergisi diye, sonra o parayı vergilendirip onu tahsil edip, usulsüzlükten ceza kesip, üstüne de ek olarak gelir vergisi keserler.
jr. member
miktar büyük olduğunda illa ki bir sorgu durumu olacaktır o yüzden para çekme işlemini farklı hesaplardan bölerek yapmakta fayda var.
Pages:
Jump to: