Pages:
Author

Topic: Bitcoin al-sat yaparsam bankalar sıkıntı çıkarır mı? - page 4. (Read 942 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 250
Şimdiye kadar başıma gelmedi ama tahminim sürekli olarak hesabınızda yüksek bakiyeli para hareketi olursa dikkat çekersiniz ve banka tarafından hesabınız bloke edilebilir. Bilmiyorum ne kadar doğru olur ama bankanıza danışmakta fayda var.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
yapacağınız işlem miktarları eskiye göre küçük şimdiye göre büyük miktarlar. ayrıca bu bir süreklilik gösterecekse inceleme olacaktır.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Şimdi normal şartlarda şu anki düzenlemeler ile hiç bir sorun yok. Ancak bir kaç kez enpara'nın bu konuda sıkıntı çıkardığını duyduk. Enpara kripto borsalarına giden bu hesapları askıya alıyor diye haberler çıktı. Enpara bunu twitter'dan yalanladı ama görsellerde çıktı ortaya.

Üstelik bu denli yüksek meblağlarda işlem yaptığınızda illaki MASAK denetimlerine de takılırsınız. Yani günümüz şartlarında bahsettiğiniz işlemi nasıl yürütürsünüz emin değilim. Gittiği yere kadar deneyip sonuçlarını bizimle de paylaşın. Umarım sıkıntı yaşamazsınız.
full member
Activity: 163
Merit: 100
Merhabalar,

Yurtdışından biriyle anlaştım iş yapmak istiyorum. Süre şöyle işleyecek

- Yurtdışından Transferwise (EU bank) hesabıma Euro cinsinde gelen parayı Türk Lirasına Transferiwise üzerinde çevirip Enpara'ya göndereceğim
- Enpara'dan da Paribu hesabına gönderip bitcoim/eth alacağım

Ve yaklaşık olarak haftalık 15-20k€ civarı alım yapmam gerekecek.

Endişelendiğim konular ise:

1- Yurtdışından bana bu kadar para girişi olursa (tek seferde topluca gelmeyecek günlük veya 1-2 günde bir birkaç bin Euro gelecek) bankalar veya devlet soruşturur mu, dikkat çekecek kadar büyük bir miktar mı bu?

2- Vergilendirilmek istenir miyim veya yasal olarak başıma sıkıntı açar mı?

Sonuçta Paribu hesabım onaylı olduğu için teknik oalrak aylık 3 milyon liraya kadar işlem yapabiliyor olmam gerek, borsa tarafında sıknıtı yok ama bankalar ve devletten endişeliyim.

Bu konuda sizin de görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum
Pages:
Jump to: