Pages:
Author

Topic: Bitcoin Bankaları Bitirecek - page 3. (Read 522 times)

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
March 22, 2022, 04:05:30 PM
İnternetten alışveriş yapmak için farklı bir ödeme yöntemi olmadığından mecburen kredi kartı kullanmam gereken bir sistemde bir saat boyunca zamanımı harcayarak alışverişi tamamlayamadım. Bu süreçte her zaman kullandığım kredi kartım sürekli ret verdi. Bankadan gelen SMS'e onay verdiğim, üstüne bankanın müşteri hizmetleri arayıp sözlü onay aldıkları halde kartı hala alışverişimde kullanamıyorum. Kestikleri devasa ücretlere rağmen sürekli sorun çıkartan, kendi paramı harcamama izin vermeyen çağ dışı bir bankacılık sistemi bana yeniden Bitcoin'in bankaları nasıl bitireceğini hatırlattı. Aynı işlemi segwit olmayan adreslerle bile yapsam şimdiye çoktan altıncı onayı almıştım.
Artık kripto ödeme seçenekli yeni nesil alışveriş sitelerinin çıkması gerektiği de bir kez daha görülüyor. Çağa ayak uyduramayan kaybetmeye mahkumdur.

Yazın bir miktar döviz bozmam gerekiyordu sistem istediğim miktarı bozmama izin vermedi. Zorunlu olarak şubeye gitmem gerektiğini söylediler. Şubede yetkili kişi de genel merkezden onay alarak bozdu. Para benim, yüz yüze onay veriyorum fakat yine de başkalarından izin almak zorundalar. Fiziki olarak banka şubesinde bulunmam gerekiyor. Benzer şekilde çok büyük olmayan döviz transferleri için bile sistemden limitiniz onaylansa dahi şubeye gitmeniz gerekiyordu. Son çıkan vadeli mevduat olayından sonra biraz değişmiş olabilir. Lakin şimdi de alım gerçekleştirmek istediğinizde sorun çıkaracaklardır.

Şu an en büyük sorunlardan birisi de başka bir ülkeye döviz taşımak istediğinizde ortaya çıkıyor. Bankada benimle ilgilenen kişiye ben bitcoinlerim ile mutluyum dedikten sonra varlık barışı yapmayı da durdurdum. Bitcoin'in en güzel taraflarından birisi de global (ülkesiz) olması.

Bitcoin bankacılık sistemini bitirebilir mi orasını bilemiyorum. Çünkü o biraz da bankaların nasıl bir tutuma sahip olacağına da bağlı bir şey. Yani çağa ayak uydurup uyduramamalarına bağlı olacak gelecekte. Bazı makalelerden okuduğum kadarıyla şunu duydum ki birtakım bankalar şimdiden kripto paraları sistemine entegre etmeye başlamış bile. Bu sayede kripto para kullanan müşterilerini de ellerinde tutmak istiyorlar çünkü. Bunun genele yayılması kaç yıl sürer orası merak konusu işte.

Bitcoin felsefesinde bankaların yeri yok. Hatta geçtiğimiz bir kaç senedir içerisinde DeFi'nin gelişimini düşünürseniz bankalarda yapıp kriptolar ile yapamayacağınız neredeyse hiç bir şey yok. Yine de bankalar ekosistemin genel felsefesinin aksine olsa da kendisini güvenmek zorunda hisseden insanlar için sözde alternatifler oluşturmayı deneyecektir.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
March 22, 2022, 03:49:07 PM
Bu tarz sorunları bende yaşadım. Misal en son papara ile netfilix ödemesinde karşılaşmıştım. Bitcoin ile kendinin bankası oluyorsun bu güzel birşey ancak ödemelerde güven sorunu yaşadığın durumlarda diyebiliyorsun ki hiç yoktan kredi kartı ile chargeback yapabilirim. Çok adam akıllı güvenilir siteler dışında bitcoin ve türevleriyle ödemelerde bu güven sorununu yenmek çok zor gözüküyor ne yazık ki...
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
March 22, 2022, 03:26:39 PM
Bitcoin bankacılık sistemini bitirebilir mi orasını bilemiyorum. Çünkü o biraz da bankaların nasıl bir tutuma sahip olacağına da bağlı bir şey. Yani çağa ayak uydurup uyduramamalarına bağlı olacak gelecekte. Bazı makalelerden okuduğum kadarıyla şunu duydum ki birtakım bankalar şimdiden kripto paraları sistemine entegre etmeye başlamış bile. Bu sayede kripto para kullanan müşterilerini de ellerinde tutmak istiyorlar çünkü. Bunun genele yayılması kaç yıl sürer orası merak konusu işte.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
March 22, 2022, 10:06:18 AM
Hangi banka olduğunu bu konuda belirtebilirsiniz eğer yasak değilse merak ettim hocam. böyle kredi kartı işlemi mi olur? bankacılık sisteminin düşmanı olabilir kripto camiası yakında. bitcoin ile ödeseydiniz bile hızlıca gerekli hesaba iletilirdi. bitcoin ödemelerinden daha hızlı olan altcoin ödemeleri de var. komisyon oranları çok düşük hemde. böyle giderse 10-15 yıl içerisinde tamamen farklı ödeme sistemleri olan kriptonun hakim olduğu bir düzen görebiliriz.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Rollbit.com Crypto Futures
March 22, 2022, 09:06:10 AM
İnternetten alışveriş yapmak için farklı bir ödeme yöntemi olmadığından mecburen kredi kartı kullanmam gereken bir sistemde bir saat boyunca zamanımı harcayarak alışverişi tamamlayamadım. Bu süreçte her zaman kullandığım kredi kartım sürekli ret verdi. Bankadan gelen SMS'e onay verdiğim, üstüne bankanın müşteri hizmetleri arayıp sözlü onay aldıkları halde kartı hala alışverişimde kullanamıyorum. Kestikleri devasa ücretlere rağmen sürekli sorun çıkartan, kendi paramı harcamama izin vermeyen çağ dışı bir bankacılık sistemi bana yeniden Bitcoin'in bankaları nasıl bitireceğini hatırlattı. Aynı işlemi segwit olmayan adreslerle bile yapsam şimdiye çoktan altıncı onayı almıştım.
Artık kripto ödeme seçenekli yeni nesil alışveriş sitelerinin çıkması gerektiği de bir kez daha görülüyor. Çağa ayak uyduramayan kaybetmeye mahkumdur.
Pages:
Jump to: