Pages:
Author

Topic: Bitcoin ve Bitcointalk Tarihi - En Dikkat Çekici Olaylar [İnfo Grafik] - page 2. (Read 620 times)

member
Activity: 126
Merit: 53
Haber - Bilgi - Tarih
5 yeni görsel oluşturup ekledim.
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Bu tarz faydalı ve görsel açıdan güzel paylaşımları seviyorum. Yazıya boğmadan bilgi vermek en doğrusu, okudukça enteresan bilgiler öğreniyoruz.

Konuyu takipteyim hocam ve bu formak gayet iyi bence, elinize sağlık.

Kesinlikle öyle, kimse uzun uzun yazı okumak istemiyor gerekmedikçe. Doğru hazırlanan resimler her zaman daha çok dikkat çekici olmuştur.
Konu sahibinin eline sağlık.
member
Haber - Bilgi - Tarih
@vycl87, harika öneriler için teşekkür ederim. Konuyu aceleye getirmek niyetinde değilim zaten. Şablona ayrıca kişisel yorum bölümü eklemeyi düşünüyorum daha fazla bilgi eklemek adına.

Piksel genişliğini 1080 yaptım. Telefonlarda sıklıkla bu genişlik kullanılıyor diye. Webte baya geniş yayılıyor ama. Photoshopta yapıyorum görselleri ayrı ayrı.

Paylaştığım görseller bir power point sunumu da olabiliyor bu arada. Kaynak olarak kullanmak isteyenler olursa yararlı olur.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630

Sanırım arkadaş Jr. Member olana kadar her postunu alıntılamak gerekecek. Bu şekilde ancak herkes tarafından görülebilir.
Elinize sağlık gayet güzel gidiyor gibi görünüyor.

Şimdi öneriler kısmına geleyim.

1. 05/02/2010 İlk BTC simgesi önerisi mesela. Kim tarafından ortaya atılmış?
2. Bitcoin açık arttırması 10.000.00 kafa karıştırıcı olmuş. 10.000,00 BTC şeklinde olsa daha iyi olabilirdi.
3. 20/05/2010 ilk oyun hangisi?
4. 11/06/2010 BTC musluğu biraz garip oluyor. Onu TR'ye çevirmesen daha iyi olur. BTC Faucet diye devam etsin bence.

Yani özet bilgi iyidir ama önemli noktaları atlamazsanız bence tam bir rehber olur. Herkesin kolayca takip edebileceği. Ve yine bence görseller biraz daha küçülürse, daha çok fazla görsel geleceği için faydalı olur.
Örneğin imzalarda kullanılan bar şeklinde görseller mesela daha şık durabilirdi sanki.
member
Haber - Bilgi - Tarih
Bu konuyu biraz daha geliştirip daha çok bilgi koyduğunda kesinlikle takip edeceğim. Mesela burada Bitcoin ile ilk kez ne satın alındı onu ekleyebilirsin. İlk Bitcoin satış emri gibi bilgileri çoğaltabilirsiniz. Yani hem okuması zevkli olur hem de takip etmesi zevkli olur. Elinize sağlık diyeyim şimdiden.

Ekledim hocam şimdi onları da Smiley

5 yeni olay daha ekledim.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Bu konuyu biraz daha geliştirip daha çok bilgi koyduğunda kesinlikle takip edeceğim. Mesela burada Bitcoin ile ilk kez ne satın alındı onu ekleyebilirsin. İlk Bitcoin satış emri gibi bilgileri çoğaltabilirsiniz. Yani hem okuması zevkli olur hem de takip etmesi zevkli olur. Elinize sağlık diyeyim şimdiden.
member
Haber - Bilgi - Tarih
Teşekkürler destekleriniz şevk katıyor. İlerde faydalı farklı konular da açacağım.
full member
Activity: 1120
Merit: 200
Turkish Translator
Bu tarz faydalı ve görsel açıdan güzel paylaşımları seviyorum. Yazıya boğmadan bilgi vermek en doğrusu, okudukça enteresan bilgiler öğreniyoruz.

Konuyu takipteyim hocam ve bu formak gayet iyi bence, elinize sağlık.
member
Haber - Bilgi - Tarih
İçeriği güncelledim. Masaüstünde biraz geniş durduğu doğru, ama ekran küçüldükçe sayfaya sığdırıyor kendini görsel, mobilde uyumlu genişlik olduğu için.

hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler @Bobita.
@Muslol67, yardımınız için çok teşekkür ederim.

Telefonumdan da baktım taslak fena durmuyor, yaklaştırmadan tam sayfa çıkıyor, okunabiliyor. Bu şekilde devam edeceğim çalışmalara. Amacım hem tarihte olan şeyleri yorumlamak (böylece öğrenmek) hem de size pratik bir şekilde sunmak.

Ben olayı yanlış anlamışım sanırım. Sizin zaten merite ihtiyacınız yok 2 post daha attığınızda Jr. Member olacaksınız.
SPAM yapmadan attığınız takdirde sıkıntı olmayacaktır..
member
Haber - Bilgi - Tarih
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler @Bobita.
@Muslol67, yardımınız için çok teşekkür ederim.

Telefonumdan da baktım taslak fena durmuyor, yaklaştırmadan tam sayfa çıkıyor, okunabiliyor. Bu şekilde devam edeceğim çalışmalara. Amacım hem tarihte olan şeyleri yorumlamak (böylece öğrenmek) hem de size pratik bir şekilde sunmak.

hero member
Activity: 1582
Merit: 670

Bitcoin ve Bitcointalk Tarihi
En Dikkat Çekici Olaylar [İnfo Grafik]

Bitcoin ve kullandığımız Bitcointalk forumunda bugüne kadar yaşanmış en dikkat çekici, ilginç olayları buraya güncelleyerek ekleyeceğim. Elimden geldiğince ilgili olayın linkini, kaynaklarını da iliştirmeye çalışacağım. Tam güncel bir arşiv olması açısından günümüze kadar güncelleyip çevirisini yaparak ilerleyeceğim. Daha sonra gelecekte de olacak önemli olayları bu konuya not düşebiliriz.

Tarihin akışı içerisinde arada atladığımız olaylar olursa lütfen yorum olarak ekleyin. Bende ana mesaja eklerim.
İlginizi çeken bir olay olursa kaynağına gitmek için üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Tarihten dersler çıkartmak umuduyla...

Not: @Xtraelv'in geçen sene açmış olduğu ve @Zedpastin'in açtığı konudan yararlanıp çevirisini yaparken aynı zamanda kendi bildiklerimi de ekleyeceğim. Ayrıca bir infografik taslağı hazırlayıp daha rahat takip etmenizi sağlayacağım.

Mobile en uygun ebatta yapmaya çalışıyorum. Genişlik kaç yapmalıyım sizce?
Renk ve şablon uygun mudur ona göre devam edeceğim?

Taslaklarınızın görünür hale gelmesi için alıntıladım. Türkçe bölümü için mobil uyumluluğa çok takılmanıza gerek yok çünkü bir çok kişi zaten telefon üzerinden bitcointalk'a erişemiyor. VPN vs. gerekiyor.

Çalışmanızın devamına birilerinin ödül vereceğini ve sizi Jr. Member yapacağına eminim. Bu zamana kadar bende gönderilebilir olursa ben veririm.
jr. member
Activity: 95
Merit: 1
newbieliik başa dert, resim dahi ekleyemiyoruz Smiley umarım bir an önce jr.member olur da kurtuluruz
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
hocam normalde member olması gereken hesabın activity sayın düştüğü için newbie olmuş ve newbie hesaplardan yapılan görsel paylaşımları gözükmüyor. bir sonraki activity hesaplama dönemine kadar forumda biraz aktif olmaya çalışın. (biraz sürebilir.)

Rütbe   Gereken activity   Gereken merit
Brand new   0   0
Newbie   1   0
Jr Member   30   1
Member   60   10
Full Member   120   100
Sr. Member   240   250
Hero Member   480   500
Legendary   775-1030 arasında   1000

şu konulara bakabilirsiniz: https://bitcointalksearch.org/topic/bitcointalk-activity-hesaplama-494156
https://bitcointalksearch.org/topic/activity-new-membergroup-limits-237597

bitcointalk tarihi için de: https://bitcointalksearch.org/topic/bitcointalk-tarihinde-neler-olmu-biraz-nostalji-5095246

bu arada görseller biraz büyük duruyordu bilginiz olsun.
member
Haber - Bilgi - Tarih
Görseller neden görünmüyor Huh
member
Haber - Bilgi - Tarih
Bitcoin ve Bitcointalk Tarihi
En Dikkat Çekici Olaylar [İnfo Grafik]

Bitcoin ve kullandığımız Bitcointalk forumunda bugüne kadar yaşanmış en dikkat çekici, ilginç olayları buraya güncelleyerek ekleyeceğim. Elimden geldiğince ilgili olayın linkini, kaynaklarını da iliştirmeye çalışacağım. Tam güncel bir arşiv olması açısından günümüze kadar güncelleyip çevirisini yaparak ilerleyeceğim. Daha sonra gelecekte de olacak önemli olayları bu konuya not düşebiliriz.

Tarihin akışı içerisinde arada atladığımız olaylar olursa lütfen yorum olarak ekleyin. Bende ana mesaja eklerim.
İlginizi çeken bir olay olursa kaynağına gitmek için üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.
Dikkatinizi çeken olayı kopyalayıp konu altından yorumlayabilirsiniz.

Tarihten dersler çıkartmak umuduyla...

Not: @Xtraelv'in geçen sene açmış olduğu ve @Zedpastin'in açtığı konudan yararlanıp çevirisini yaparken aynı zamanda kendi bildiklerimi de ekleyeceğim. Ayrıca bir infografik taslağı hazırlayıp daha rahat takip etmenizi sağlayacağım.

Mobile en uygun ebatta yapmaya çalışıyorum. Genişlik kaç yapmalıyım sizce?
Renk ve şablon uygun mudur ona göre devam edeceğim?

Ek: Telefonumdan da baktım taslak fena durmuyor, yaklaştırmadan tam sayfa çıkıyor, okunabiliyor. Bu şekilde devam edeceğim çalışmalara. Amacım hem tarihte olan şeyleri yorumlamak (böylece öğrenmek) hem de size pratik bir şekilde sunmak.

Pages:
Jump to: