Pages:
Author

Topic: Bitcointalk profilinizle ve Telegram isminizle birileri para kazanıyor olabilir! - page 2. (Read 809 times)

member
Activity: 448
Merit: 10
Artık airdrop kalmadıki girsin millet eskidendi onlar şimdi kimse uğraşmaz uğraşsalar bile telegram adresini devamlı takip ediyorum çıkarım gruptan
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
bu olay özellikle airdrop furyasının en moda oldugu günlerde çok sık yaşanıyordu . ardından coğu airdrop profiline ethereum adresinizi yapıstırın tarzı bir önlem almıstı ancak öyle biraz toparlanmıstı işler. aslında bu olayı aşmanın yöntemi basitte , bounty managerların mantıklı kurallar koyması ve istemesi yeterli
member
Activity: 574
Merit: 13
İyi ama bu yöntemle o para kazanamaz ama sizde kazanamassınız. Kimse aynı iki hesapla farklı cüzdana ödeme yapmaz. Ama bu soruna karşılık, bounty managerler, spread sheette sadece belli bölümlerin görülmesini sağlayabilirler. Örneğin sadece BTT Adı ve stakeler görünse yeter. Belki ödül gelecek cüzdan adresinin ilk 4 son 4 gibi bilgileri de görülebilir. Bu yolla hem cüzdanların izlenmesi önlenir, hemde diğer bilgilerin sahte kullanımının önüne geçilir. Bu sorunla henüz karşılaşmadım ama karşılaşmayacağım anlamına gelmez. Üzüldüm açıkcası, bounty için büyük emekler harcanıyor bunun berbat olması kötü olmuş.
jr. member
Activity: 336
Merit: 2
Hocam anlamadığım şey mesela bir imza kampanyasına girdik kendi ethereum adresimizi verdik adam da bizim profil linkimizi verdi 2 tane aynı profilden olunca keşfedemiyorlar mı bu bounty managerlar?
full member
Activity: 350
Merit: 108
The World’s First Blockchain Core
Vay anasini adamlar acaba benim adimlada para kazaniyormudur suanda devam eden 100kampanya oldugu icin hepsine girip bakamicam ama illaki olmustur.
jr. member
Activity: 82
Merit: 2
Investa bounty telegram kampanyasında benim de başıma geldi. Adam üşenmiyor tek tek bütün bounty kampanyalarının dökümanlarını inceliyor ve senin yerine kayıt olup kendi ETH adresini yazıyor. İşsizlikte sınır tanımıyorlar yemin ederim. Neyse ki benimki çabuk çözülmüştü. Rankla falan alakası da yok he jr.member halimle adam adıma kampanyaya katılmış Cheesy
newbie
Activity: 196
Merit: 0
ben kendi profilimle kullanici adimla islem yaparken ne kadar ugrasiyorum millet kendinin olmayan hesapla kullanici adiyla nasil beceriyor bunu hayret bir sey alismislar demek ki
full member
Activity: 490
Merit: 105
bu tür sorunların gidirilmesi sorumluluğu o kampanyayı düzenleyenin boynunda o yüzden bu kadar basite indirgenmemeli bu tür şeyler.
member
Activity: 196
Merit: 11
bir de kötü tarafı o linkler fotoğraflar kanıt niteliğinde hocam,

global forumdaki mallar, sırf  farklı üyeliklerle  aynı telegram ismini, başka başka spreadsheetlerden buluyorlar, konu açıyorlar,

sonra DT1-DT2 ler de negatif trust atıyor,

adam multi diye negatif atıyor Smiley neler neler,
Aynen öyle. ONdan sonra uğraş dur. Saçma sapan bi sürü manyak üye dolu forum.
Ben X ico'sunun telegram bounty'sine katılmışım atıyorum, başkası Y ico'sunun herhangi bir bounty'sine benim forum üyeliğimi kullanıp yazıyor. E benim suçum ne?

Daha önce de yazdım.
Forum profilleri bir an önce özelleştirilmeli ve herkes kendi Eth, btc, neo, strat vs adreslerini yazmalı. Bounty manager'lar kayıt aşamasında adres istememeli. Adresleri burdan otomatik çekmeli. BAŞKA YOLU YOK BUNUN!!!
Theymos efendi anca merit getirsin, 1 nisan şakası yapsın. Bi faydalı iş yapsın şuraya bi zahmet.

Bu çözüm çok iyi olmuş aslında tam bir çözüm ama bunu yapmak için uğraşırlar mı, bir de şu var listeye puan veren managerler bunların çift çift olduğunu zaten görmüyor mu.
member
Activity: 364
Benimde forum ve telegram ismimi çalmışlardı 3-4 ay önce falan airdrop forumların da daha kayıt olmadan ismimi görüyordum öyle çok airdroplarda ödül alamadığım oldu
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334

global forumdaki mallar, sırf  farklı üyeliklerle  aynı telegram ismini, başka başka spreadsheetlerden buluyorlar, konu açıyorlar,

Aynen öyle. ONdan sonra uğraş dur. Saçma sapan bi sürü manyak üye dolu forum.
Ben X ico'sunun telegram bounty'sine katılmışım atıyorum, başkası Y ico'sunun herhangi bir bounty'sine benim forum üyeliğimi kullanıp yazıyor. E benim suçum ne?

Daha önce de yazdım.
Forum profilleri bir an önce özelleştirilmeli ve herkes kendi Eth, btc, neo, strat vs adreslerini yazmalı. Bounty manager'lar kayıt aşamasında adres istememeli. Adresleri burdan otomatik çekmeli. BAŞKA YOLU YOK BUNUN!!!
Theymos efendi anca merit getirsin, 1 nisan şakası yapsın. Bi faydalı iş yapsın şuraya bi zahmet.
full member
Activity: 280
Merit: 102

full member
Activity: 350
Merit: 108
The World’s First Blockchain Core
gecenlerde birkez daha olmustu böyle birsey oyüzden imza cok getirirken diger kampanyalar neredeyse hicbirsey kazandirmiyorlar.
newbie
Activity: 6
Merit: 1
Benim de başıma buna benzer bir olay geldi. Katıldığım bir bountynin spreadsheetini kontrol ederken, benim dışımdaki 2 kişinin de bitcointalk ve telegram kullanıcı adımı kullanarak bountye kayıt olduklarını farkettim. Eğer ben o bountye kayıt olup onları fark etmeseydim onlar benim bilgilerle para kazanmaya devam edebilirlerdi. Bounty manageri ikisini de banladı. Ara ara spreadsheetleri kontrol etmenizi öneririm.
member
Activity: 322
Merit: 40
“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”
Bende bizzat aynisi yasadim bunun onune aslinda cok basit bir sekilde gecilebilir ve yakin zamanda cogu bounty manager bunu yapmaya basladi. Proof of authentication adinda katilinan konuya yorum birakiliyor ve bu sekilde katilimi bir nebze o hesaptan olup olmadigi anlasilinabiliyor.
member
Activity: 154
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Hocam bilgilendirici bir yazı olmuş gerçekten çok teşekkür ederiz. Bu tarz başlıklara hiç gerek kalmasa aslında.
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Bunların isterse önüne geçilebilir ama biraz daha uğraş ve zaman kaybı yaşatabilir.Maalesef sanal ortamda olduğumuz için emek hırsızları oldukça fazla
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Bununla sizin uğraşmanız gereksiz. Eğer bounty yöneticileri profil linklerini süs olsun diye alıyorlarsa, forum içi kontrol yapmıyorlarsa bu onların problemi. Projesinin kampanyasını bu işini düzgün yapmayanlara bırakan proje yöneticileri burada ilk sırada suçlanması gereken kişilerdir çünkü projenin ödül programındaki tokenlerinin dolandırıcıların eline geçmesine izin veriyorlar.
Hangi yönetici yapıyor ki bunu? Bence hiç biri. Şu an imzanızdaki kampanyanın yöneticisi bile yapmıyordur sanmam. Aynı anda 10 proje yürütüyor millet. Sonra hepsi birbirine giriyor.
full member
Activity: 616
Merit: 101
Forumda 150 hesabı olan kişiyi gördükten sonra herşeye inanırım 150 hesabı yöneten adam bizim hakkımıza da girer
full member
Activity: 532
Merit: 151
Aynısı airdrop zamanında da oluyordu ben girmeden önce spreadsheetleri kontrol ediyorum sonra giriyorum başıma 1-2 kere geldi çünkü bu olay
Pages:
Jump to: