Pages:
Author

Topic: BOĞA ve AYI Sezonu Hakkında - page 4. (Read 3176 times)

member
Activity: 574
Merit: 34
October 25, 2018, 09:23:36 AM
bu piyasa boğadan ibaret değil. boğada iyi kazanç elde etmek için dahi bir ayı sezonuna ihtiyaç duyuluyor. sürekli boğa beklentisinde olunmamalı.
Yani yeni yatırımcılar ayı piyasanın dan memnun olacaktır hatta fiyatların daha da düşmesini bekleyen bir topluluk her zaman vardır. Bu döngü olmazsa zaten piyasanın bir dönüşümü olmaz. Birileri satacak birileri alacak talep olmazsa piyasanın bir anlamı olmaz. Bazıları ayı sezonu diyecek bazıları boğa bekleyecek her şey zamanla sırayla sabırla
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
October 06, 2018, 11:20:59 AM
bu piyasa boğadan ibaret değil. boğada iyi kazanç elde etmek için dahi bir ayı sezonuna ihtiyaç duyuluyor. sürekli boğa beklentisinde olunmamalı.
member
October 05, 2018, 07:52:49 AM
Piyasaya katılan yeni üyeler için bilgi kaynağıdır. Bilenlere bilgi tazelemek için olabilir. Smiley Boğayı yaşayarak öğrenmek daha bir güzel . Ayı ise şimdi yaşadığımız sezon Smiley Piyasa birbirinden haberdar boğa sezonunu ayı sezonunu belirleyecek kişiler bunu tek başına değil birlikte hareket ederek yapıyor. Daha derinlemesine inceleme yapılırsa bunu görebilirsiniz. Kendi kafasına göre hareket eden bir proje ICO , Bounty vs hiç bir şey yok. Ödül tarihleri genelde birbirine çok yakındır.  Bunları benim görüşüm diyeyim kendi hallerinde uydurma bir tarih olarak seçmiyorlar. Çok daha detaylı araştırma yapmak lazım ki daha iyi kavramak için.
hero member
Activity: 728
Merit: 500
MenaPay - Crypto made easier than cash
September 30, 2018, 07:14:06 PM
Sene süresince yılbaşından beri ayı sezonu ve boğa sezonu hakkında fikir yürüttük ne olduğunu anlamaya çalıştık. Yazılan çizilenler sayesinde yeni gelenler epeyce birikim elde edecek. Yakında boğa sezonu gelmesi bekleniyor.
sr. member
Activity: 561
Merit: 274
September 30, 2018, 04:45:13 PM
Uzun ve açıklayıcı bir yazı olmuş. Boğa- ayı gibi kavramları bilmeyen yok diye düşünüyoruz ama içimizde piyasayla ve böyle terimlerle yeni tanışan arkadaşlar olabilir tabi Smiley
jr. member
Activity: 322
Merit: 1
September 30, 2018, 01:11:01 PM
Boğa ve ayı sezonları hakkında söylenen her şey gerçek ve doğru. Ama tüm yatırımınızı boğaya veya ayıya bel bağlayarak yapmak baştan sona yanlış.
full member
Activity: 742
Merit: 112
September 30, 2018, 01:05:35 PM
ayıda, boğada aynı takım. piyasayı yönlendiren balinalar kısacası. ha bir grup yükseltiyor diyor grup bekliyor satmak için genelde böyle anlaşılır. ama hepsi aynı zümre. ortada pahalı bitcoin varsa onu satmak için çekinmeyen grup var. paraya geçince satışı da artırıp, ucuzdan toplamak isteyen de aynı zümre.
member
Activity: 564
Merit: 19
September 29, 2018, 05:27:37 PM
Benim merak ettigim geleneksel piyasada bir ayı sezonu kripto borsasi kadar uzun sürüyor mu? Resmen bitmeyen ayı sezonu yapmışlar game of thrones'te bile kış geldi bizim boğa hala gelmedi.

Kış gayet de ayı mevsimidir Cheesy
member
Activity: 612
Merit: 10
September 29, 2018, 12:58:01 PM
Benim merak ettigim geleneksel piyasada bir ayı sezonu kripto borsasi kadar uzun sürüyor mu? Resmen bitmeyen ayı sezonu yapmışlar game of thrones'te bile kış geldi bizim boğa hala gelmedi.
jr. member
Activity: 490
Merit: 4
September 29, 2018, 11:24:26 AM
Kimileri hatta birçok insan bu ayı ve boğa sezonlarının uydurma olduğunu iddia ediyor ama kesinlikle uydurma değil hem bu piyasanın hem de geleneksel piyasaların gerçeğidir ayı sezonları ve boğa sezonları.
member
Activity: 602
Merit: 11
September 29, 2018, 11:00:16 AM
Bilgi verici bir paylasim olmus bu forumun en çok bu yanini seviyorum
member
September 26, 2018, 03:10:16 PM
Bitcoin boğa ve ayı sezonu dediler ama yıl sonuna geldik . meşur boğa ve ayı sezonunu göremedik
Ayı sezonunu iliklerimize kadar yaşadık Smiley Boğayı göremedik onu da gördüm de bana bir faydası olmadı Smiley İnşallah boğaları görürüz daha sabır gerek başka çare yok şimdi illaki bir gün piyasa toparlanır.
jr. member
Activity: 168
September 21, 2018, 01:59:51 PM
 Bilgilendirici bir yazı olmuş gerçekten teşekkür ederim. boğa ve ayı sezonu ne demek bunu bilmeden bu piyasaya atılmamak lazım. Sadece bu terimler değil daha farklı terimleri de bilmek gerekiyor aslında.
jr. member
Activity: 322
September 21, 2018, 01:53:08 PM
Geçen sene Kasım gibi girdim piyasaya ben girdikten sonra boğa piyasası geldi her gün en az 3-5 coin %100 dün.Daha yukarıda olanlarda vardı,tabi elinizdekini kardayım diye tutarsanız mal elinizde kalır.Her neyse Param X3 yaptı derken biz kaçmadan AYI geldi tam geldi hala boğanın gelmesini bekliyoruz.Yani diyeceğim oki Balinalar ne zaman harekete başlar işte o zaman piyasa boğa ya bağlar.
newbie
Activity: 252
Merit: 0
September 17, 2018, 01:28:44 PM
Bitcoin boğa ve ayı sezonu dediler ama yıl sonuna geldik . meşur boğa ve ayı sezonunu göremedik
member
Activity: 350
Merit: 11
September 17, 2018, 02:30:53 AM
Paranın işin içine olduğu her alanda boğa ve ayı dönemlerinden söz etmek mümkündür ,finans çevrelerinin özellikle bildiği işletme iktisat okuyanların gayet net bildiği boğa ve ayı piyasası bence en çok kripto piyasasında çok açık ve net bir şekilde işliyor.
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
September 16, 2018, 05:53:23 PM
Finansal piyasalarda düşen ve yükselen dönemler için kullanılan klasik kelimeler bunlar, boğa sezonlarında çok keyifli olduğumuz doğrudur  Grin Grin
member
September 15, 2018, 05:11:09 PM
peki gerçekten böyle bir şey varmıydı yoksa biz kendimizimi kandırdık ayı boğa diye
Yazıyı incelemeni tavsiye ederim ne kadar eskilere dayandığını görürsün. bu sadece iniş ve çıkışları tabir olarak değiştirme ve bu ayı ve boğanın doğada ki hareketine göre adlandırılmıştır. Ayının pençesini aşağıya doğru vurma hareketi inişleri boğanın boynuzunu kullanarak yukarı fırlatma hareketine dayanmaktadır. Daha fazl okursan daha detaylı bilgi alabilirsin Smiley
newbie
Activity: 3
Merit: 0
August 26, 2018, 01:20:25 PM
peki gerçekten böyle bir şey varmıydı yoksa biz kendimizimi kandırdık ayı boğa diye
member
August 23, 2018, 03:20:23 PM
 Grin Grin Ayısına da boğasına da artık cidden söve söve bir hal oldum. Özellikle bu durumda ne bir coine yatırım yapılabiliyor ne satılıyor. Bounty lere katılsanız hiç bir hayrı yok. Zaten öyle bir sistem gelmeli ki burada her önüne gelen ICO açmamalı dolandırıcı dolu. Piyasaya girip yatırımı toplayıp rahatlıkla kaçıyorlar bu kez CMC de piyasa değerinin artması gerekirken uğraşamadan geçip gidiyor. Buraya dökülen paraların hepsi CMC de olsaydı. Bir o kadar daha piyasa değeri olması gerekirdi.
Pages:
Jump to: