Pages:
Author

Topic: BOĞA ve AYI Sezonu Hakkında - page 10. (Read 3176 times)

member
Activity: 238
Merit: 10
One Token to Move Anything Anywhere
May 01, 2018, 05:58:46 PM
Hocam yat uyu ya bu saatte ne gerek var yazmaya o kadar Smiley 

Boğa ayına yavaştan yavaştan girdiğimizi düşünüyorumdur az kaldı zengin olmamıza.
member
Activity: 574
Merit: 34
May 01, 2018, 05:54:54 PM
soru: Ayı ve Boğa terimleri nerden geldi?

Zaten bunu konuda  paylaşmıştım ama örnek olarak https://www.kriptom.com/blog/boga-ve-ayi-piyasasi-nedir/ linki de inceleyebilirsiniz. Kullanıyoruz ister istemez bu terimleri mutlaka karşımıza çıkıyor.  Bu benim paylaşımım işte alın bu terimleri kullanın demek değil bu terimleri duyup kullanıp ne olduğunu bilmeyenler için bilgi kaynağıdır. Kullanıp kullanmamak kişinin kendi isteğine bağlıdır. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. İster düştü der ister ayı geldi Smiley

hocam Cheesy sorum dışında neredeeyse dünya ekonomisi hakkında bile bişeyler yazmaya çalışmışsın bırak çok kelimeli uzun cümleti kaliteli mesaj olmamış kaliteyi düşürmüş bence.
ben ne olduğunu biliyorum yorum zaten ayı ile boğayı ben nerden geldi dedim nedir demedim. ama boşver sormamış olayım ...
Ya ben soruyu yanlış anlıyorum yada bir sorun var  Grin Tartışmak güzel birşey Smiley Kaliteyi düşürecek bir şey yok kaliteyi düşürmek için ya hakaret etmiş olmalıyım yada umursamaz bir cevap vermişimdir. Soru bir noktaya yönlendirmiyor. Ayı ve Boğa terimleri nereden geldi? Buradan ilk kimin kullandığını mı ? Ayı ve Boğa isminin verilmesinin sebebini mi  veya başka bir şeyi mi sorduğunuzu çıkarmak biraz zor. Daha detaylı sormuş olmanız daha detaylı cevap almanızı sağlar Cheesy
Şöyle ilk kullanılan zamanlar olarak bunu belirtebilirim. 18 yüzyıldan itibaren Londra‘da doğan ayı piyasası tabiri, ABD‘de sık kullanılmasıyla birlikte yaygınlaşmıştır.
Eğer neden ismi ayı veya boğa derseniz şunu söyleye bilirim.
Ayı: Ayının saldırı tekniği olan üstten pençe vurarak indirme taktiği piyasanın şekline verilen isim olmuştur.
Boğa : Boğanın doğasındaki saldırı tekniği olan boynuzuyla yukarı fırlatma taktiği piyasanın şekline verilen isim olmuştur.
Aradığın bilgi bu değilse daha yine de sorabilirsin Smiley
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
May 01, 2018, 01:18:15 PM
Bir boğa geldi ancak tam geldi mi şaka mı yaptı belli değil ancak ben kendi açımdan değerlendireyim bence bir boğadayız yani boğanın başlarındayız daha yukarı güzel hareketler bekliyorum bu ay.
full member
Activity: 294
Merit: 101
May 01, 2018, 12:17:34 PM
Boğa ve Ayı ayları hep çelişkili geçti ve geçmeyede devam ediyor bizim için dikkatli olmaktan başka fayda yok zclassic takip ediyorum adamlar 20 bin dolarlık alıyor 10 bin dolarlık satıyor ne yapıyorlar bilemeyiz ama güzelşeyler yapmadığı kesin.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
May 01, 2018, 11:47:39 AM
soru: Ayı ve Boğa terimleri nerden geldi?

Zaten bunu konuda  paylaşmıştım ama örnek olarak https://www.kriptom.com/blog/boga-ve-ayi-piyasasi-nedir/ linki de inceleyebilirsiniz. Kullanıyoruz ister istemez bu terimleri mutlaka karşımıza çıkıyor.  Bu benim paylaşımım işte alın bu terimleri kullanın demek değil bu terimleri duyup kullanıp ne olduğunu bilmeyenler için bilgi kaynağıdır. Kullanıp kullanmamak kişinin kendi isteğine bağlıdır. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. İster düştü der ister ayı geldi Smiley

hocam Cheesy sorum dışında neredeeyse dünya ekonomisi hakkında bile bişeyler yazmaya çalışmışsın bırak çok kelimeli uzun cümleti kaliteli mesaj olmamış kaliteyi düşürmüş bence.
ben ne olduğunu biliyorum yorum zaten ayı ile boğayı ben nerden geldi dedim nedir demedim. ama boşver sormamış olayım ...
member
Activity: 201
The Experience Layer of the Decentralized Internet
April 29, 2018, 07:42:49 PM
şu boğayı ya da ayıyı iyice belirleyip keşke önceden tahmin edebilsek güzel olur aslında tecrübe kazansak biraz iyi olmuş şu sezonlar hakkında paylaşımar yararlı oluyor.
sr. member
Activity: 548
Merit: 251
April 29, 2018, 03:15:42 PM
Onlar canları istediğinde geliyor gidiyor netleşememek büyük sorun bu piyasada küçük yatırımcı için, sadece burada değil her piyasada muallakta kalınan  geçiş dönemlerinde olan olur, iki yönlü hareket planları hazırlamalı.
full member
Activity: 546
Merit: 100
April 29, 2018, 02:51:17 PM
şu boğanın tam anlamıyla ne zaman geleceğini bi kestirebilsek de ondan önce önlemimizi alsak bari boğa geldiği zaman kazancımızı yükseltsek doğru yolu izlemek lazım çünkü.
full member
Activity: 465
April 29, 2018, 10:09:20 AM
piyasa büyük oyuncu olan balinalar tarafından maniple edilmeye müsait, geçmişte kötü haberler nedeniyle hızlı tepki veren ve aşağı yönlü sert seyreden fiyatlar nedeniyle hızlı satış yapmak zorunda kaldık.
sr. member
Activity: 484
Merit: 250
HubrisOne
April 28, 2018, 07:16:22 PM
boğa ve ayı sezonları daima birbirlerini hızlı bir şekilde takip ederek sıcak paranın kripto pazarına girmesini ve fiyatlarda uçuculuğun gerçekleşmesine ön ayak olur. bizim yapacağımız ayı sezonunda alım yapmak ve boğa sezonu geldiğinde bitmeden satış yapmaktır.
full member
Activity: 630
Merit: 101
April 28, 2018, 06:53:54 PM
Ben arada olduğumuzu düşünmüyorum bence küçük çapta bir boğadayız çünkü yukselen trendler var silme bir yukseliş için balinaların tek yönde çoşması lazım.
hero member
Activity: 968
Merit: 624
Still a manic miner
April 27, 2018, 10:41:04 PM
Terminolojiye sadık kalırsak boğa ve ayı sezonunun tam ortasındayız. Ayı sezonundan boğa sezonuna doğru ağır adımlarla ilerliyoruz. Boğa sezonu öncesi yatırımları şekillendirmek için uygun bir zaman dilimi muhtemelen.
newbie
Activity: 171
Merit: 0
April 28, 2018, 04:46:06 PM
şu an tam ayı ve boğa piyasasının ortasındayız, bence ya aşağı kıracak ya yukarı kıracak çok sıkıştı piyasalar, bana sorarsanız güneşli güzel piyasalar bizleri bekliyor
newbie
Activity: 224
Merit: 0
April 28, 2018, 08:29:26 AM
ayı mı olur boğa mı olur her ne olursa olsun da şu piyasa artık en azından eski yerine gelsin yoksa batıp gideceğiz çok yazık olacak Cheesy
full member
Activity: 721
April 27, 2018, 07:55:24 PM
Boğa geldi beyler artık kusurlaruna bakmayacağız deli dehşet ayılardan sonra bu kadarcık boğayı kabul edeceğiz ne alırsak kardır diye uğraşacağız, panik yapın oradan oraya zıplayın demiyorum planlara sadık kalın.
full member
Activity: 361
April 27, 2018, 05:42:07 PM
Eline sağlık güzel çalışma olmuş. Boğa piyasası yakındır çok fazla düşmez ayı piyasası geride kaldı diyebiliriz. Çok değişken şuanda bir taraftan kararsız kalmaya da sebep olabiliyor. Bu gibi geçişlerde dikkatli olmak gerekir. Yoksa başkalarını zengin etmek kaçınılmaz son olur. Emin hareket etmek lazım ve yeterli bilginin olması gerekir.
member
April 26, 2018, 06:24:47 PM
Anladığım kadarıyla uzun bir zamandır ayı sezonu yaşıyoruz ve bence sıktı gerçekten bu sezon gelecek boğa sezonu 4 gözle bekliyorum
Aynen, çok sıktı gerçekten de ama çaremizde yok mecbur bekliyoruz inşallah biran önce yükselmeye başlar. Gelsin artık boğa da gelecekse zarar ede ede yordu artık.
member
Activity: 182
April 26, 2018, 06:19:54 PM
Anladığım kadarıyla uzun bir zamandır ayı sezonu yaşıyoruz ve bence sıktı gerçekten bu sezon gelecek boğa sezonu 4 gözle bekliyorum
member
April 26, 2018, 06:02:12 PM
Bu kisir dongu gibi tekrarlanip duracak.  Ayi boga ayi boga tekrar ayi sonra yine boga seklinde.  Simdiki zamanlar ayinin uyanip etrafta gezinmeye basladigi zamanlar diyebilirim.
Öyle görünüyor boğa geliyor gibi telaşa girenler var ama hala geldiği yok. En az %20 lik bir yükseliş olması gerek boğa geldi demek için  o da şuan zor görünüyor. Bakalım artık yaza belki gelir. Ayılar pek yaz uykusuna yatmaz ama hayırlısı artık Smiley
full member
Activity: 966
Merit: 142
April 26, 2018, 05:43:39 PM
Bu kisir dongu gibi tekrarlanip duracak.  Ayi boga ayi boga tekrar ayi sonra yine boga seklinde.  Simdiki zamanlar ayinin uyanip etrafta gezinmeye basladigi zamanlar diyebilirim.
Pages:
Jump to: