Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 532. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
huobi 6825 yuanda 984 dolar

6950 de 1000 dolar olacak..

ocak diyorduk , bu sene icinde  gerceklestirecekler  Smiley
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
bakalım kısmetse ben de bi kaç sene içinde rolls royce çekmeyi düşünüyom .d
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Birikim yapabilen arkadaşlara tebrikler. Özellikle testerman, en iyisini siz yapıyorsunuz sanırım 5 yıldır. Hesapladınız mı 5 yılda yatırdığınız tl kaça katlamış oldu =)

930 doları da geçtik hayırlısıyla. Yılbaşında olmasa bile, ocak ayında 1000 doları göreceğiz herhalde.

Bende artık aydınlandım diyebilirim amacım her sene 1-2 bitcoin almak,  fiyat düşsede artsada alıma devam, sonra mı en doğru anda satıp bir villa almak bir de araba almak. Umarım gelecekte satmak kolaylaşır, zira şuan tl ye çevirmek çok zor.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Birikim yapabilen arkadaşlara tebrikler. Özellikle testerman, en iyisini siz yapıyorsunuz sanırım 5 yıldır. Hesapladınız mı 5 yılda yatırdığınız tl kaça katlamış oldu =)

930 doları da geçtik hayırlısıyla. Yılbaşında olmasa bile, ocak ayında 1000 doları göreceğiz herhalde.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
@petahashminer Altın olsaydı iyi iş görürdü yada en azından altın kaplamada olabilir daha dayanıklı olurdu yoksa kendimi mi kandırıyorum.  Cheesy
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Dünkü gibi yine akümülasyon başladı, yavaş yavaş 7000in önünü açıyorlar. Dolar da duruldu, büyük basın organlarında haber de oldu, belki dışarıdan da para girişi olabilir.
legendary
@ozgr
@testerman

Birde boyle guzel seyler var tabii, sonucta paper wallet yanar, bu ne yanar ne paslanir ne islanir ne de shockla yirtilir.

legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
su an fiyat 3450 - 3400 satis / alis arasinda degisiiyor. Buna ragmen 3400 tl den satiyormuyuz tabii ki hayir.. cunku bu ise dun baslamadik yillardir bu alemdeyiz, ve bitcoine inaniyoruz.

Bende tam tersine elime geçeni Hazır kur yükselmişken  satıp yiyorum güzelce. Bir daha mı geleceğiz dünyaya.  hatta direk hamburger, çiğ köfte, pizza ya çeviriyorum Smiley
ocağın ikinci haftasında daha düşüğe alınabileceğini düşünmekteyim. Tavsiyem azıcık kıpırdanmış iken satın yiyin paraları.

Ben de yillardir, duzenli olarak her ayin basi bir miktar bitcoin aliyorum , yaklasik 5 yildir.. Satmiyorum, tutuyorum israrla ve sabirla. Once 3 serisi arac alabiliyordum, sonra 5 serisi arac goz kirpmaya basladi, simdi 5 serisi arac selektorleri dayadi gel bana diyor. Ustelik bahse konu aracin yeni otv zammiyla fiyati oncekine nazaran 35.000 TL artmisken... Ancak tutmaya devam et diyor hanim, arabamiz var diyor nasilsa, evi degistiririz diyor. Ben de emlakta balon var diyorum, seneye emlak balonu patlarsa aliriz belki. Herkesin cikis noktasi bellidir, ben 5 yildir tutuyorum, ihtiyacim olmayan parayi yatiriyorum duzenli olarak. simdiye dek pisman ettirmedi.
Bende 5 10 yıl sonra pişman olmamak için paper wallet oluşturdum harcadığım kaybettiğim dışında ne düşerse kumbara misali atıyorum yeri geliyor 5 mbtc yeri geliyor 150mbtc zor durumda kalsam hacizlik olsam bile dokunmam.
Sürekli açabileceğim bi cüzdan olsa asla btc yerinde durmuyor maalesef. Böyle sabit biriktirmeyen unutmayan nasıl olsa borsada cuzdanda var diyerek günlük trade vs yapanlar varsa benim gibi yapsın yarın ne olacağı hiç belli olmaz.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
su an fiyat 3450 - 3400 satis / alis arasinda degisiiyor. Buna ragmen 3400 tl den satiyormuyuz tabii ki hayir.. cunku bu ise dun baslamadik yillardir bu alemdeyiz, ve bitcoine inaniyoruz.

Bende tam tersine elime geçeni Hazır kur yükselmişken  satıp yiyorum güzelce. Bir daha mı geleceğiz dünyaya.  hatta direk hamburger, çiğ köfte, pizza ya çeviriyorum Smiley
ocağın ikinci haftasında daha düşüğe alınabileceğini düşünmekteyim. Tavsiyem azıcık kıpırdanmış iken satın yiyin paraları.

Ben de yillardir, duzenli olarak her ayin basi bir miktar bitcoin aliyorum , yaklasik 5 yildir.. Satmiyorum, tutuyorum israrla ve sabirla. Once 3 serisi arac alabiliyordum, sonra 5 serisi arac goz kirpmaya basladi, simdi 5 serisi arac selektorleri dayadi gel bana diyor. Ustelik bahse konu aracin yeni otv zammiyla fiyati oncekine nazaran 35.000 TL artmisken... Ancak tutmaya devam et diyor hanim, arabamiz var diyor nasilsa, evi degistiririz diyor. Ben de emlakta balon var diyorum, seneye emlak balonu patlarsa aliriz belki. Herkesin cikis noktasi bellidir, ben 5 yildir tutuyorum, ihtiyacim olmayan parayi yatiriyorum duzenli olarak. simdiye dek pisman ettirmedi.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077

full member
Activity: 128
Merit: 100
Bitcoine ulaşmak hala çok zor, türkiyede atm lerini görmek istiyoruz artık bu konuda çalışmalar yapan var mı, emin olun alımlar kolaylaşsa fiyatı çok daha artacak tanıdığım çoğu kişi bitcoin alamamaktan şikayetçi.

parasini veren aliyor hocam, ha yurtdisina gore yuzde 3 fark olabilir ancak satista da yine yurtdisina nazaran yuksek satabiliyorsun ..

misal koinimde , bundan 5 gun once, alis satis 3050 - 3000 civarindaydayken, ve 3050 tl yurtdisina gore cok pahali iken,

ha dersen ki ben yurtdisi btc endeksini alir 3.5 dolar endeksi ile carpip almak istiyorum, iste o zaman almak mumkun degil. kimse de atm acip o fiyattan btc satmaz.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Bitcoine ulaşmak hala çok zor, türkiyede atm lerini görmek istiyoruz artık bu konuda çalışmalar yapan var mı, emin olun alımlar kolaylaşsa fiyatı çok daha artacak tanıdığım çoğu kişi bitcoin alamamaktan şikayetçi.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
çinliler yine atağa kalktı, huobi 6650 yuan

6676 yuan ve artiyor hala

noel diye bati uyuyor ama, cinliler masallah dimdik ayaktalar.

adamlar butun direnc noktalarini yikip gectiler.

valla direnç falan bırakmadılar, dün 6550-6600 arası 14 bin btc btc vardı. iki üç saat öncesine kadar yavaş yavaş eritip, belki satış duvarları koyup kendilerine sattırdılar, sonra da tokatı vurdular. 7000 yuana 5800 btc kaldı sadece huobide. anlaşılan çin traderlar da durmayacağını yavaş yavaş anlıyor. benim anladığım kadarıyla piyasaya yeni balinalar da girdi bu artışın durmamasıyla, ilginç şeyler olabilir.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529

Çinliler baya baya atağa artmış durumda 2017 onların yılı olmasın bu gidişle. Şu btc'de bir yükselişe bir ivmeye yakalanamadı bir yükselip bir düşüyor.
legendary

6676 yuan ve artiyor hala

noel diye bati uyuyor ama, cinliler masallah dimdik ayaktalar.

adamlar butun direnc noktalarini yikip gectiler.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Bitfinex 939$

OKCoin: 6678 CNY
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
legendary
o kadar satış oldu, halen de oluyor. düşmedi, düşürmüyorlar... bazı balinalar çıkarken diğerleri alıyor. bakalım nolacak.

direnç 6600de yuanda şu an.
Fazla degil btc 10K dolar olursa 100 btc , milyon dolarlik insan yapiyor bir kisiyi.

Block boyutu vb ağ sorunları halledilmediği sürece çok zor şişirilse bile havası iner aynılarını geçen senede söylüyorduk.
Büyük madencilerin çoğunluğunun stokladığı ile ilgili spekülasyonlar var ne kadar doğru acaba?

evet buyuk madenciler stokluyor, hatta bir madenci roportaj esnasinda, giderleri cevirdikten sonra, kalan btcyi elde tuttuklarinndan bahsediyordu.
Velhasil kelam, elinde 10.000 ve uzeri btc olan bir suru kisi de var bunlarda stokluyorlar. Stoklamak demek piyasaya dump etmek demek degildir.

Ben stokluyorum yillardir mesala. her ay belirli miktar aliyorum cuzdana koyuyorum. Kisacasi stoklanmasi kotu bir sey degildir, tam aksine, bu fiyati kendine uygun gormedigi anlamina gelir.
full member
Activity: 214
Merit: 100
Koinim.com daki fiyatlar hangi yurt dışı borsasına göre belirleniryor?

Kendi kendine belirliyor, alanlar satanlar ne fiyat belirlerse o. Niye yurt dışı herhangi bir borsaya göre belirlesin?
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
o kadar satış oldu, halen de oluyor. düşmedi, düşürmüyorlar... bazı balinalar çıkarken diğerleri alıyor. bakalım nolacak.

direnç 6600de yuanda şu an.
Fazla degil btc 10K dolar olursa 100 btc , milyon dolarlik insan yapiyor bir kisiyi.

Block boyutu vb ağ sorunları halledilmediği sürece çok zor şişirilse bile havası iner aynılarını geçen senede söylüyorduk.
Büyük madencilerin çoğunluğunun stokladığı ile ilgili spekülasyonlar var ne kadar doğru acaba?
Jump to: