Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 530. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 462
Merit: 250
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Bir haftadan daha kısa bir sürede 900 altındaydık.
Huobi 6970 CNY = 1002 $ !!!
936 dan almak mantikli gibi duruyor, 2017 de 1000 dolar civarinda seyreder mi ?
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Direnç bana kalırsa 2017 girdiğimiz süreç içerisinde kırılır diye düşünüyorum bir kaç ay 1000$ üstünde kalırsa daha sonrasında tekrardan düşecektir. Çin borsaları bile şu anda çalkantılı ilerliyor bakalım bu dump daha ne kadar kalıcak yakın zamanda yükselişe geçeceğini umuyorum.
sr. member
Activity: 448
Yine geri sektik. Bitstamp 973 dolar şu an. 1000 dolarda sağlam duvar örmüşler anlaşılan. Her ne kadar çin borsaları önden gitsede, globalde direnci kırmaya yetmiyor anlaşılan.
hero member
Activity: 854
Merit: 500
Elinde btc olmayanlar kara kara düşünüyor ne zaman sabıt diyecek yada düşecek bitcoin diye. Diğer tarafta da elinde btc tutanlar var onlar da zaten işin en karlı kısmında duranlar şuan için.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

Gectik gectik, 1000 dolari gectik sonunda,,

ankarada yogun kar yagisi var ama, uzakdoguda havai fisekler patliyor su an.. tekrardan selamlar btc tutanlara  Cool
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
hero member
Activity: 784
Huobi'de ve okcoinde bildiğim kadarıyla trade fee yok, yani misal 10000 yuandan 1000 BTC alan birisi 10050 yuandan satsa 5 BTC kâr eder.

Hacminin fazla olması biraz da bu yüzden.

btcchina?
https://www.btcc.com/fees
peki bunlar parayı nereden kazanıyor?
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Huobi'de ve okcoinde bildiğim kadarıyla trade fee yok, yani misal 10000 yuandan 1000 BTC alan birisi 10050 yuandan satsa 5 BTC kâr eder.

btcchina?
https://www.btcc.com/fees
hero member
Activity: 625
dump dalgası başladı hafiften  Huh
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
1000 dolarda sağlam bir direnç olacağını ve Çin geçse bile diğer borsaların eşlik etmekte çekingen davranacağını düşünüyorum. Çin borsalarında çok fazla değişken ve manipülasyon var. İşlem hacimlerindeki şişkinlikten bile çok oyunculu bir düzen olduğunu anlayabilirsiniz.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
230 $ civarı alım için uygundur bana göre.Fiyatın biraz daha kan kaybetmesi gerekiyor  Smiley

@groll usenmedim hocam, buldum 1 bucuk seneki mesajlarindan birini  Cool

sen bir ciktin pir ciktin yaw.. gerci para bir yere lazim demistin o zamanlarda.

Grin O zamanlar iyi hatırlıyorum 230-280 arası gidip geliyordu btc.Daha eskiye gidersek btc yine 1100$ dı  Smiley
sr. member
Activity: 259
Bitcoin Freak
Finex takip ediyor, çinde btc 10 bin dolar değerinde yuan olsun finex de en az 9800 olur. Arbitaj diye birşey var.
çine para sokup cıkarmak zor daha önce anlatmıstım sana Smiley
Hindistanda btc gecen ay 1000doları gecti piyasalar etkilenmedi.
Cin piyasası yol gösterici olur ama onemli olan piyasanın buna karsılık vermesi.

Cine para sokmak kolay, devlet tesvigi var yatirim gelsin diye, turkiye gibi. parasini o yuzden devalue ediyorlar.

Ancak cinden para cikarmak cok zor, ancak belirli sirketler dolar olarak cikartabiliyorlar.

Fakat bunun kolayi var, parayi dolar olarak degil, bitcoin olarak cikariyor, bu da cinde bitcoine olan ragbeti ve talebi artiriyor ---> sonuc yuksek islem hacimli 3 borsa (huobi ve okcoin btcchina) ve bitcoin fiyatinda oncu belirleyicilik.

Dolayisi ile, avrupa veya amerikadaki herhangi bir borsa ile cin borsasi ne hacmen ne de piyasa buyuklugu acisindan kiyaslanamaz. Olay cinde doner bati takip eder.

Olurda cin ulkeden bitcoin cikisini yasakliyorum dersede, piyasalar iste bu yuzden gumler. 1000 dolar olan bitfinex borsasi gun icerisinde erir cunku cinden yakit alan bir ucagin yakiti bitmis bir ucak gibi cakilmaya baslar.

Ancak cinin bitcoini yasaklamasi diye bir sey sozkonusu yine degil. Cunku cogu buyuk madenci sirketi cinde kurulu bunlar, piyasadaki bitcoinin yuzde 70 ini uretiyorlar. Ve ulkeye doviz girdisi sagliyor. Cin hukumeti bu kadar guzel ve temiz bir ihracat kaleminden vazgecmez. Tam aksine tesvik bile var bitcoin uretmek icin.

Ah birde bizim basimizdakiler de az akilli davranip cinin verdigi yaptigi destegi yapsa. Ama olmaz, varsa yoksa ya ek vergi alir, ya komple kapatir vs vs. neyse bu kisim ayri bir konu.

"ülkeden bitcoin çıkarmak" kısmını anlayamadım. Ülkeden çıkıp çıkmadığını nasıl anlayacaklar?
legendary
230 $ civarı alım için uygundur bana göre.Fiyatın biraz daha kan kaybetmesi gerekiyor  Smiley

@groll usenmedim hocam, buldum 1 bucuk seneki mesajlarindan birini  Cool

sen bir ciktin pir ciktin yaw.. gerci para bir yere lazim demistin o zamanlarda.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Bitcoin 1200 lere kadar gidecek ve ne yazık ki nakitte olanlardan biri de benim.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Bi değdiremediler 1000$ a Huobi'de  Grin  Film izler gibi izliyorum nakitte olmama rağmen.
legendary
OKCoin 6955 yuan ile, 1000 dolara degdi sonunda.

Hayirli olsun, cumle aleme.

Bu arada,

legendary
Merit: 1727
Be A Hope
Bu kadar şişme yeterli. Bunun sonu dumpa gider.
Ben nakite bindim. Dump ile tekrar dönerim Smiley
legendary
Finex takip ediyor, çinde btc 10 bin dolar değerinde yuan olsun finex de en az 9800 olur. Arbitaj diye birşey var.
çine para sokup cıkarmak zor daha önce anlatmıstım sana Smiley
Hindistanda btc gecen ay 1000doları gecti piyasalar etkilenmedi.
Cin piyasası yol gösterici olur ama onemli olan piyasanın buna karsılık vermesi.

Cine para sokmak kolay, devlet tesvigi var yatirim gelsin diye, turkiye gibi. parasini o yuzden devalue ediyorlar.

Ancak cinden para cikarmak cok zor, ancak belirli sirketler dolar olarak cikartabiliyorlar.

Fakat bunun kolayi var, parayi dolar olarak degil, bitcoin olarak cikariyor, bu da cinde bitcoine olan ragbeti ve talebi artiriyor ---> sonuc yuksek islem hacimli 3 borsa (huobi ve okcoin btcchina) ve bitcoin fiyatinda oncu belirleyicilik.

Dolayisi ile, avrupa veya amerikadaki herhangi bir borsa ile cin borsasi ne hacmen ne de piyasa buyuklugu acisindan kiyaslanamaz. Olay cinde doner bati takip eder.

Olurda cin ulkeden bitcoin cikisini yasakliyorum dersede, piyasalar iste bu yuzden gumler. 1000 dolar olan bitfinex borsasi gun icerisinde erir cunku cinden yakit alan bir ucagin yakiti bitmis bir ucak gibi cakilmaya baslar.

Ancak cinin bitcoini yasaklamasi diye bir sey sozkonusu yine degil. Cunku cogu buyuk madenci sirketi cinde kurulu bunlar, piyasadaki bitcoinin yuzde 70 ini uretiyorlar. Ve ulkeye doviz girdisi sagliyor. Cin hukumeti bu kadar guzel ve temiz bir ihracat kaleminden vazgecmez. Tam aksine tesvik bile var bitcoin uretmek icin.

Ah birde bizim basimizdakiler de az akilli davranip cinin verdigi yaptigi destegi yapsa. Ama olmaz, varsa yoksa ya ek vergi alir, ya komple kapatir vs vs. neyse bu kisim ayri bir konu.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024

btcchina?
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030

Jump to: