Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 591. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 602
Merit: 500
Görünen o ki forumda yükseliş beklentisi var eyv ama alıcı nerde? Herkes btcde , 350-450 den maliyetlendik pusuda bekliyoruz 500-600 den kim alacak ? Aklıma tek bir cevap geliyor; miner firmaları.

Kendiniz vermişsiniz cevabı. Yükseliş beklentisinde olan kişiler alacak tabii ki : )
sr. member
Activity: 285
Merit: 250
Görünen o ki forumda yükseliş beklentisi var eyv ama alıcı nerde? Herkes btcde , 350-450 den maliyetlendik pusuda bekliyoruz 500-600 den kim alacak ? Aklıma tek bir cevap geliyor; miner firmaları.

Edit: aklıma gelmişken ekliyim, miner firmalarının yönettiği bi ponzinin içindeyiz sanki uzun zamandır. O yüzden halving sonrası duruma bakıp kepenk kapatabilirim..
full member
Activity: 128
Merit: 100
fiyat resmen 450 dolar civarinda kendine yeni yer etmis durumda, enerji mi topluyor acaba?
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
430 un altına indi. Daha ne kadar düşecek bakalım.
Nerede indi?
Bitstamp 441.13 BTC-e 438.202 Bitfinex 440.2 Huobi 445.30/2918.75
Mesajı yazdığım saatlerde polo da 429 usd idi. Şu an da 434 usd.

Polo derken? BTC/USD kurunu Poloniex'ten mi takip ediyorsunuz? Cheesy Cheesy
Gece gece hiç güleceğim yoktu, iyi oldu.

Nesine güldün bay çok bilmiş anlayamadım. Elimdeki aktörlere göre en çok işime hangi exhange fiyatı geliyorsa oradan bakıyorum. Sen nereden bakıyorsun söyle de feyz alalım.

Türkiye'de btc nin tek gerçek fiyatı btctürkteki fiyat olduğuna göre, usd karşılığının pek önemi kalmıyor sanırım kar amaçlı btc yatırımı yapanlar için. Yok amaç spekülasyonlara kafa yormak-yapmak ise, o anki en düşük fiyatlı ve en yüksek fiyatlı borsaların fiyatı baz alınır mantık olarak (işlem hacmi belirli düzeyin üzerinde olmak kaydı ile), fiyat hareketinin yönünü kestirebilmek adına.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
evet 3000 yuan yine zorlanmaya baslamis, zorluktan bir hareket olacagi belliydi, su cihazlar duyurulsa da artik btcye olan talep patlasa diye bekliyoruz.

yarilanmaya da 42 gun kaldi.
hero member
Activity: 490
Bitstamp 449
BTC-e 449.49
Bitfinex 449.87

ilk kez bu borsaları bu kadar yakın değerlerde görüyorum...

Yakin olmamalari garip olurdu çünkü bu ucu en hacimli 3 borsa(cin hariç)
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
Bitstamp 449
BTC-e 449.49
Bitfinex 449.87

ilk kez bu borsaları bu kadar yakın değerlerde görüyorum...
full member
Activity: 128
Merit: 100
fiyat 3000 yuan olmus, hissettirmeden adim adim getirdiler.
legendary
İşlem onayı ile ilgili hiçbir problem yok. Doğru miktarda transfer ücreti öderseniz ilk bloktan onay alıyorsunuz.
ödemeyi default değerlerde ilk onay için geçen gün 40 dk bekledim. Arada sapıtıyor da toparlıyor hemen.
Hala spam amaçlı transferler var mı acaba? xtnodes.com/#all_nodes a bakıyorum düzenli olarak geçen gün ciddi bir node sayısında azalma olmuş classic de. İyice yarıştan kopuyorlar gibi. Bakalım halving ile ne hale gelecekler.

@peta.: halving sonrası rahatlar derken işlem ücretlerini toplamak için boş blok bulmayı bırakırlar anlamında mı diyorsun?

evet hem dediginiz, hem de blok boyutu katlanacagi icin, bir bloga sigdirilan maximum transaction miktarida katlanacak, bu sekilde spam saldirilariyla bloklari mini transactionlarla doldurmakda zorlasicak.

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Huobi 456.55/2992.34 an itibariyle. Çin kaynaklı bir kıpırdanma var sanki. Akşama dogru tekrar 460 bandına çok rahat geçeriz gibi. Hacimli alımlar gelmeye başladı...
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
İşlem onayı ile ilgili hiçbir problem yok. Doğru miktarda transfer ücreti öderseniz ilk bloktan onay alıyorsunuz.
ödemeyi default değerlerde ilk onay için geçen gün 40 dk bekledim. Arada sapıtıyor da toparlıyor hemen.
Hala spam amaçlı transferler var mı acaba? xtnodes.com/#all_nodes a bakıyorum düzenli olarak geçen gün ciddi bir node sayısında azalma olmuş classic de. İyice yarıştan kopuyorlar gibi. Bakalım halving ile ne hale gelecekler.

@peta.: halving sonrası rahatlar derken işlem ücretlerini toplamak için boş blok bulmayı bırakırlar anlamında mı diyorsun?
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
legendary
https://blockchain.info/unconfirmed-transactions

burasi da biraz rahatlamis gozukuyor, 10.000 unconfirmed den, 7000 lere kadar dusmus durumda.

yarilanmandan sonra da confirmasyon gecikmeleri ile ilgili tum problemler kalkar artik, en azindan birkac seneligine.
legendary
Activity: 1484
network hizi oyle hissedilir oranda artti ki, biraz evvel 12 dakikada 3 confirmasyon alarak transfer gerceklestirdim, ozlemisiz bu hizi. daha onceden 15-20% civarinda artis oldugu gunleri hatirlatti.
he rahatlar bari biraz onay dalgaları, blok boyutunu ayarlamaya niyetleri yok
legendary
network hizi oyle hissedilir oranda artti ki, biraz evvel 12 dakikada 3 confirmasyon alarak transfer gerceklestirdim, ozlemisiz bu hizi. daha onceden 15-20% civarinda artis oldugu gunleri hatirlatti.
hero member
Activity: 840
he
https://blockchain.info/tr/charts/hash-rate
burada da aynı sebeple peak yok ortalama var o zaman anladım teşekkürler

amac yardimci olmak  Smiley

blockchain.infodaki ham veriye ya da raw values a tiklasan bile , 7 gunluk ortalamayi veriyor, gunluk hareketler oraya bir kac gun sonra yansiyor.
legendary
he
https://blockchain.info/tr/charts/hash-rate
burada da aynı sebeple peak yok ortalama var o zaman anladım teşekkürler
hero member
Activity: 840
Şuradan görülebiliyor: https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty

Enteresan bir yükseliş gerçekten.
orada görülen
bu var mı 2 exahash ?
https://blockchain.info/tr/charts/hash-rate burdada yok
 Shocked

ustte gosterdiginiz grafik geriye donuk 2 aylik agirlikli ortalama degerlerini veriyor, en ustte yukarda arkadasin belirttigi 2.0 exahashlik deger, dunun anlik degeri , hatta 2.3 exahashi bile gormus, sonra bir miktar durulmus. bu da sunun habercisi onumuzdeki 1-2 haftaya da kadar da sizin gosterdiginiz uzun vadeli 2 aylik ortalama hash degeri gosteren tabloda da 2.0 exayi gorecegimizdir. asagida grafigin guncel hali bulunmakta.

hero member
Activity: 602
sağda ki e li değerler diff hash değil

O zaman şu an 1.7e+18'e yaklaşmış gibi. 1 TH/s e+12 ediyor, yanlış saymadıysam 5 tane de sıfır var sonda. O da 1.7 exa mı ediyor artık ne ise... Velhasıl bir artış var yani : )
legendary
Ben madencilikten hiç anlamadığım için bilmiyorum ne demek bunlar ama iki aylık grafikte Hash Rate (504), Hash Rate (1008) ve Hash Rate (2016) diye üç tane değişken var. Bunlardan Hash Rate (504) 2e+16'yı görmüş gibi duruyor.

sağda ki e li değerler diff hash değil
Jump to: