Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 590. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 629
Merit: 508
Fiyat 490 doları geçti  Cheesy
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
piyasadaki hava oldukca olumluya donmus durumda, dinlenip tekrar ileri atak yapiyor, bakalim uzakdogu haricindeki borsalar ne zaman 500 dolari gecebilecekler.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Çin'deki dalgaya diğer borsalar tepki vermedi, 25 dolarlık gap oluştu.
Yarılanmaya 44 gün var, daha çok yukarı hareket görürüz.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Yavaş yavaş 500$'a yaklaşıyoruz, bakalım ne olacak.
Bu arada BTC'nin yükselmesi ile birlikte yine tüm altcoinler %10-15 üzerinde değer kaybetmeye başladı.
Başka zaman da artıyor bu nasıl iştir ya dengeyi tutturabilene helal olsun bu piyasada
legendary
huobi ucuyor durdurabilene helal olsun, her yuklu satim emrini silip supuruyorlar, hacim onceki gunun 5 katina cikmis durumda, durmayacaklar.

3300 yuan goruldu, 505 dolar seviseyindeyiz.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Yavaş yavaş 500$'a yaklaşıyoruz, bakalım ne olacak.
Bu arada BTC'nin yükselmesi ile birlikte yine tüm altcoinler %10-15 üzerinde değer kaybetmeye başladı.
legendary
Yeah işte bu... Özlemişiz bu atraksiyonları. Halving yaklaşırken beklenen şeyler oluyor mu ne? Buraların yıkılması gerekiyordu... Biz Türkler çok uykucu insanlarız...

Edit: Petahashminer nerelerdesin... sen diyorsun bu işe? Smiley

takip ediyorum hocam, destekli ve hacimli bir cikis oluyor, haftalik dahil tum macdler yesile dondu. bu da cikisin sureceginin habercisi, bir kac haftadir zaten milleti urkutmeden elindekileri yavas yavas aliyorlardi, artik gostere gostere aliyor. anlik dususlerde karsilaniyor hemen yeni alicilar tarafindan, sahsi gorusum bri kac gun daha surer bu hava sonra dengeye oturur

ytd.
legendary
just in case
btcturk tırmanışa yetişemedi alış güçlü değil şuan piyasanın gerisinde ortalama fiyatlar 470-475 $, dolar 2,94 =1381 - 1396,5 TL, komisyonsuz birde. Şuan btcturk 1379 Smiley
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Huobi 3242, inanılmaz hızlı bir pump oldu
Haftasonu btcturk 1400'u görmeli
hero member
Activity: 490
Merit: 500
Çindeki Usd cilerin kafası karışmış görünüyor an itibariyle

Bir de ek olarak;

https://www.youtube.com/watch?v=UOvSG7Tcw5w
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Yeah işte bu... Özlemişiz bu atraksiyonları. Halving yaklaşırken beklenen şeyler oluyor mu ne? Buraların yıkılması gerekiyordu... Biz Türkler çok uykucu insanlarız...

Edit: Petahashminer nerelerdesin... sen diyorsun bu işe? Smiley
legendary
just in case
7-10 $ arası bir pump geldi. Tahminler tuttu gibi akşama toparlayan diyen arkadaşlar bildi Smiley Bakalım sonraki durak ne olacak ileri mi geri mi
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
Piyasalar hızlı şekilde yukarı hareket etmeye başladı. Çin 475 doları bulurken Amerikan borsaları da 465 doları geçmeye çalışıyor.
Bitstamp 461.3
BTC-e 458.343
Bitfinex 465.89
Huobi 475.90/3121
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
Formator adlı kullanıcı konudan süresiz banlanmıştır.
legendary
Activity: 1863
Merit: 1020
Biz Bitcoin'i günlük hayatımızda kullanıyoruz. Siz kullanamıyorsanız o sizin sorununuz. Wink
hero member
Activity: 490
Görünen o ki forumda yükseliş beklentisi var eyv ama alıcı nerde? Herkes btcde , 350-450 den maliyetlendik pusuda bekliyoruz 500-600 den kim alacak ? Aklıma tek bir cevap geliyor; miner firmaları.

Edit: aklıma gelmişken ekliyim, miner firmalarının yönettiği bi ponzinin içindeyiz sanki uzun zamandır. O yüzden halving sonrası duruma bakıp kepenk kapatabilirim..

Tabiki de bitcoin ile yeni tanışan kişiler. Btc dünyasına adım atan her birey yaptığı ufacık alımlarla bile ibrenin yukarı yöne doğru dönmesine sebep oluyor.
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
Bitcoin'i alıp günlük hayatınızda kullanmaya başladığınız zaman kimin Bitcoin alıp kimin sattığını anlarsınız. Sadece şimdi alayım sonra yüksekten satarım diye düşünüyorsanız zaten Bitcoin'in ne olduğunu anlamamışsınız demektir.
hero member
Activity: 602
Görünen o ki forumda yükseliş beklentisi var eyv ama alıcı nerde? Herkes btcde , 350-450 den maliyetlendik pusuda bekliyoruz 500-600 den kim alacak ? Aklıma tek bir cevap geliyor; miner firmaları.

Edit: aklıma gelmişken ekliyim, miner firmalarının yönettiği bi ponzinin içindeyiz sanki uzun zamandır. O yüzden halving sonrası duruma bakıp kepenk kapatabilirim..

Maalesef haklısınız. Yarılanmanın ani bir fiyat yükselişine neden olacağına dair temel veri olmamasına rağmen bitcoin kullanıcıları arasında yükseliş beklentisi yaratan da onlar. Zaten bu yılın başından beri hacimler düşük, piyasa manipülasyona daha da açık. Muhtemelen yarılanmanın olduğu vakit yapay bir talep oluşturup bu beklentiyi doğru çıkartacaklar, sonra piyasadan çekilip fiyatların halk tarafından daha da yükseltilmesini bekleyecekler. Bu yükseliş esnasında da ellerindeki bol miktarda bulunan BTC'leri yavaş yavaş piyasaya yedirme operasyonu gerçekleşecek. Bütün o üretilen BTC'ler el değişterecek, madenci firmalardan halka. Bu yükseliş $600-700 seviyesine kadar götürebilir marketi. Sonra düşüş başlayacak. Klasik market psikolojisi aşamalarının hepsi gerçekleşecek:

1. İnkar aşaması: "yok yok düşmüyor fiyatlar seneye $3K olacak, almaya devam!"
2. Öfke aşaması: "hay lanet olsun nasıl da aldım o yüksek fiyattan, biraz bekleyemedim, ama suç bende değil, filanca kişi yükselecek dedi ona uyduk."
3. Pazarlık aşaması: "çok düştü, şu fiyattan biraz daha alsam, biraz çıksa bile kar ederim."
4. Pazarlık aşaması sahne 2: "demiştim ben yükselecek diye, iyi bari zararın bir kısmı çıktı, iyi ki almışım dibe vurunca."
5. Pazarlık aşaması sahne 3: "hımm yine düşüyor gibi, salaklar satıyor zararına hehe, yoksa ben de mi satsaydım bir kısmını tepedeyken, neyse, nasıl olsa çıkacak yine."
6. Depresyon aşaması: "nerden girdim bu işe, işe yaramaz bir insanım ben."
7. Kabullenme aşaması: "önümüzdeki maçlara bakacağız."

Bu aşamaların sonunda fiyat $200'ün altını bulur, kaybı kabullenen kişi zararın neresinden dönsek kardır diye elindeki BTC'lerden kurtulmaya çalışır. Bu esnada bitcoin yine el değiştirmektedir, bu sefer Ponzi yöneticileri talep tarafındadır. Bilirler ki fiyat seneye $3k'yı bulacaktır : )

Mümkün bir senaryo çizdim sadece, yatırım tavsiyesi değildir.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

Aynı hissiyata bende zaman zaman düşmüyor değilim. Büyük çerçeveden bakınca olayın rengi değişiyor. Diğer yandan bitcoin'in sağladığı yaşam kolaylığı, teknolojisi, blockchain i düşününce kafam çook ötelere gidiyor. Halving sonrası fiyatı yada  ortamın genel havasına göre bende yoluma farklı planlarla devam etmeyi düşünüyorum.
sr. member
Activity: 285
Merit: 250

Kendiniz vermişsiniz cevabı. Yükseliş beklentisinde olan kişiler alacak tabii ki : )

200$lerden bu fiyata geldi zaten getirende biziz aldık aldıkta bizim kucağımıza mı kaldı ?
Jump to: