Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 596. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Birilerinin aklında birşey var sanırım. Bu kadar Türk borsasında düşük tutulmasının bir sebebi , arkasında bir düşünce olması lazım. Yeni haftayla birlikte 1300TL yi bulacağımızı hatta aşacağımızı düşünüyorum.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
1300 TL'ye kadar olan emirlerin hepsi piyasayı aşağıda tutmak için yapılmış sahte emir, BTC'nin kaç TL'ye tekabül ettiğini basit matematik bilen bulur.
Ha keza doların coşmasıyla da dirençleri zayıfladı, zayıflıyor. Kaç senedir BTCTurk'te trade yapıyor da anlamıyorsanız bu sizin kusurunuz.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Biraz kıpırdanma var 1288 seviyelerine gelebildik çok şükür.. Şimdi seviyesizin biri çıkıp 1250 den 20 btc satış koyarsa şaşırmayacam bu sefer.

birinin 20 btc koymasina gerek yok, zira 1300 e kadar oyle cok emir var ki yaklasik 155 BTC kadar, pazartesin gunu sabahina kadar para girmeyecegini de dusunursek, o 155 btc agir agir asagiya dogru pompalanir ve fiyat geri cekilir.

hele ki hafta sonu btc/dolar kuru geri cekilirse, gorun oradaki cumbusu.
hero member
Activity: 739
Merit: 500
Mehmet simsek in bugün yaptığı konuşma kısa vadede usdtry paritesini 3 un üzerine çıkarabilir. Çünkü olumsuzluklarla dolu

Yaz sonuna kadar tahminim Dolar 3.50, Euro 3.80 göreceğiz. Bitcoin şu anda 450 doların üzerinde, onun da 600 doları geçmesini bekliyorum. Yakında Bitcoin için 2000 liranın üstünü yeniden görebiliriz. Şu anda 1350 TL olduğunu düşünürsek %50 civarı bir kazanç sağlanabilir.
full member
Activity: 139
Merit: 100
Mehmet simsek in bugün yaptığı konuşma kısa vadede usdtry paritesini 3 un üzerine çıkarabilir. Çünkü olumsuzluklarla dolu
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
1.290 tl ye geldik BTCTurk'de. Kur baskısı yüksek. Sanırım piyasa oyuncuları doların ateşinin farkına vardılar. Hafta sonu dolarda büyük bir dalgalanma olabilir.
member
Activity: 105
Merit: 10
Biraz kıpırdanma var 1288 seviyelerine gelebildik çok şükür.. Şimdi seviyesizin biri çıkıp 1250 den 20 btc satış koyarsa şaşırmayacam bu sefer.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bilemiyorum kararsızım bu konuda fiyat herkeste olduğu gibi beni de düşünmeye sevk ediyor. Acemi ve bilinçsiz kullanıcıların azımsanmayacağını düşünüyorum, özellikle son dönemlerde ponzi sitelerle tanışanların sayısı bir hayli fazla ilk tanışacakları site btcturk.com oluyor haliyle. Bitcoin'nin ne olduğunu bile bilmiyorlar işlerini halledip çıkıyorlar.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Fiyat geçen hafta 1300 tl nin üstünde iken bile nakit ihtiyacım olduğu halde bozdurmadım, keşke bozdursaydım daha sonra yine düşük fiyattan alabilirdim. Ama işte nereden bileyim bu kadar piyasanın altında kalmaya devam edeceğini. Sanırım çoğu kişinin dış piyasadan haberi yoktur, işlerini halletmek için siteye girip gördükleri fiyattan alım satım yapıyorlar.

Btc kullanip piyasalardan o kadar uzaktada birileri yoktur heralde. Adamlar dolar kurunu sabitledi sanirim. Neyse btcturkten alip yabanci borsalarda al sat yapmaktan imanim gevredi. Normale donsede tl ye donsek biraz.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Fiyat geçen hafta 1300 tl nin üstünde iken bile nakit ihtiyacım olduğu halde bozdurmadım, keşke bozdursaydım daha sonra yine düşük fiyattan alabilirdim. Ama işte nereden bileyim bu kadar piyasanın altında kalmaya devam edeceğini. Sanırım çoğu kişinin dış piyasadan haberi yoktur, işlerini halletmek için siteye girip gördükleri fiyattan alım satım yapıyorlar.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
btcturk sagolsun, ucuza btc saglamakla bu ise giren kisilere oldukca yardimci oluyor.  piyasa fiyatinin 50-60 tl ucuzuna btc almak mumkun, umarim bu politikalari devam eder. ya da satan kullanicilar satmaya devam eder.

Elimde nakit olsa bu fırsatı kaçırmazdım. İnsanlar hangi mantıkla bu kadar ucuza BTC'lerini satabiliyorlar aklım almıyor doğrusu. Satanlardan biri gelse de anlatsa neden elindeki varlığı normal fiyatından ucuza verdiğini, gerçekten nasıl düşündüklerini çok merak ediyorum.

Ben şöyle tahmin ediyorum; bu ucuza satanlar diğer uluslararası exchangelerde bozdurup kendi ibanlarına swift yapmaya kalksa enaz %7 komisyon + Türkiye de ki Bankanın alacağı +%3 veyaz en az 15 dolar/ euro komisyonuda hesap etmiştir. perfectmoney yada okpay yada paypal ı tercih etse yine dişe dokunur komisyon ödeyecek. Bir dünya da uğraşacak. Belki böyle düşünüyor.
full member

Elimde nakit olsa bu fırsatı kaçırmazdım. İnsanlar hangi mantıkla bu kadar ucuza BTC'lerini satabiliyorlar aklım almıyor doğrusu. Satanlardan biri gelse de anlatsa neden elindeki varlığı normal fiyatından ucuza verdiğini, gerçekten nasıl düşündüklerini çok merak ediyorum.

bence,

geçmişte zarar edip tecrübe kazananlar, diğer borsaların 50-60 tl kadar altında alım emri veriyor ki herhangi bir aşağı yönlü harekette zararı minimuma indirebilsin(buna kur dalgalanması da dahil). bu yüzden 1260 lı emirler görüyoruz.

elinde btc ile kar satışı bekleyenler 1280 ile 1300 arasına yerleşmiş durumda.

kur artışından faydalanmak isteyipte 1300'ün üzerinde satış emri girenlerin elinde ~100 btc var.

1260 ile 1280 arasında da 50 btc var. bunlar da çoğunluğu bot olmakla birlikte shortçular.

yabancı borsalarda trade yapmak için bulunmaz bir nimet.
legendary
Activity: 952
Merit: 1000
btcturk sagolsun, ucuza btc saglamakla bu ise giren kisilere oldukca yardimci oluyor.  piyasa fiyatinin 50-60 tl ucuzuna btc almak mumkun, umarim bu politikalari devam eder. ya da satan kullanicilar satmaya devam eder.

full member
Activity: 128
btcturk sagolsun, ucuza btc saglamakla bu ise giren kisilere oldukca yardimci oluyor.  piyasa fiyatinin 50-60 tl ucuzuna btc almak mumkun, umarim bu politikalari devam eder. ya da satan kullanicilar satmaya devam eder.
full member
biri 100 btc ile btcturk borsasına girmiş bulunuyor Smiley

100 BTC ile Btctürk'te ne yapacaksınız ki? Fiyat olması gerekenin 100 TL altında o sitede. 100 bin TL ile girseniz anlardım, oradan alıp yurtdışına gerçek fiyatına satarak ciddi kârlar elde edilebilir. 1350 TL'ye kadar olan tüm satış emirlerinin çoktan süpürülmesi gerekiyordu ama site öyle kötü durumda ki artık kimse kullanmak istemiyor.

100 btc nin bana ait olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım. Çünkü bana ait değil. Emir tablosunu bir kaç kez sarsınca yukarı yönlü çıkışı tek basina yapabilir diyerek buraya yazdım.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037

100 BTC ile Btctürk'te ne yapacaksınız ki? Fiyat olması gerekenin 100 TL altında o sitede. 100 bin TL ile girseniz anlardım, oradan alıp yurtdışına gerçek fiyatına satarak ciddi kârlar elde edilebilir. 1350 TL'ye kadar olan tüm satış emirlerinin çoktan süpürülmesi gerekiyordu ama site öyle kötü durumda ki artık kimse kullanmak istemiyor.

sonuna kadar katiliyorum, btcturku ancak acil para cekmem gerekirse, cikis icin kullaniyorum. oteki turlu islem falan yapilmaz orada, ustelik o hacimle..
hero member
Activity: 826

legendary
Activity: 1484

yani?

sahibi geldi kaçınnn   Grin

~600 BTC hacimli borsada 100 BTC lik emir girilince derinlik tablosu şöyle bir sarsılıyor, derinden. botlar patır patır dökülüyor.

dur diyordu tükanın sahibi burası züccaciye dükkanı...  dinlemiyordu fil, bütün botların kalbini kırıyordu bir bir.  Smiley
balina desen racona daha uygun olurdu
full member
Şuanki hükümet durumu dolar artışını başlattı elde nakitten ziyade btc tutmakta fayda var diye düşünüyorum. Tabi btcturk bu olaylardan ne kadar etkilenir bilemiyorum ama artışa geçeceğini tahmin ediyorum

Piyasalarda pelikan etkisi diyebiliriz bu duruma

2 hafta önce btcturk 250 tl lik farklara rağmen yükselişe geçmemişti. ben, btcturk kullanıcılarının doları da düşüreceğine inanıyorum Smiley
member
Activity: 105
Merit: 10
Şuanki hükümet durumu dolar artışını başlattı elde nakitten ziyade btc tutmakta fayda var diye düşünüyorum. Tabi btcturk bu olaylardan ne kadar etkilenir bilemiyorum ama artışa geçeceğini tahmin ediyorum
Jump to: