Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 751. (Read 1107734 times)

full member
Activity: 141
Merit: 100
Hacklenmişse kötü.. Gox, stamp, bter.. Bu işin sonu yok. Ciddi güven sorunu yaşayacağız bu gidişle..
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
https://blockchain.info/address/1M2bv6sypZSp6uAEC9U4Gzvgp6jd29F87e

Bu adres bter.com cold wallet adresi yazdılar, önceden kullanmadığım için bilmiyorum. Şu anda boşaltılmış gözüküyor. Reddit'den takip ediyorum.

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/2vylrm/btercom_offline/

En son işlem 7160 BTC çekilmiş ve fee olarak 0.0055 BTC verilmiş.
hero member
Activity: 625
Merit: 500
bter.com

Tüm servislerini durdurdu.

"We have to suspend all our services waiting for the security check. More information will be released as soon as possible. Sorry for the interruption."

hacklenmiş diyolla
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
bter.com

Tüm servislerini durdurdu.

"We have to suspend all our services waiting for the security check. More information will be released as soon as possible. Sorry for the interruption."
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
262 dolar Smiley
Durgun dönem geride kaldı gibi, ufak ufak çıkışa geçti
Benim gibi al bekleciler için en keyifli dönemler bunlar..
arkamıza yaslanıp tadını çıkaralım Smiley
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
karla çıkıp usdye dönsemmi yoksa amerikayı bekleyip riskemi girsem bilemedim ilkkez bu kadar çok kararsızım ne zaman erken çıksam daha fazla kar fırsatını kaçırıyorum  Grin
mantıken piyasada al mantığı oluştuğunda,herkes almaya başladığında satmak gerekir, ama biraz daha yükselecekmiş gibi hissediyorum. ama su sıralar %5 düştüğü an direk satarım çünkü tekrar 200leri göreceğimiz gibi bir düşüncem var. ytd sadece kendi içimden geçenler
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
karla çıkıp usdye dönsemmi yoksa amerikayı bekleyip riskemi girsem bilemedim ilkkez bu kadar çok kararsızım ne zaman erken çıksam daha fazla kar fırsatını kaçırıyorum  Grin
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
sonunda çakırda devreleri yakmaya başlamış Grin,
bu forumdaki en mantıklı ve destekli yorum yapanlardan birisin, google haberide muhtemel dediğin gibi spekülatif, ama insanlar inanmak istediği şeylere inanıyor, sen uyarını yap herkes üstüne düşeni alır, cümleye okuduğunu anlama kıtlığı çeken cahiller diye başlayınca şık olmuyor. haklı olduğun mevzuuda üslubunu bozma.
belki birgün google da kabul eder bitcoini diyip kapatalım bu konuyu

ve son bir soru son çıkışın bir sebebi varmı acaba yoksa klasik bir  p&d hareketi mi
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
bakin hala insanlara hakaret ediyorsunuz, belki farkinda degilsiniz ama olmalisiniz..

o ilk cumleyi yazmayin, yazsaniz ne gececek elinize, yazmasaniz ne gececek.. kendiniz de bir okuyun o olmadan.. ne guzel olmus dersiniz..

ama bu gecenin en GUZELI BAYLAR ve BAYANLAR Smiley

$ 261  = 1 coin..  Roll Eyes

bana sorarsaniz hala ucuz...

sr. member
Activity: 266
Merit: 250
Okuduğunu anlama kıtlığı çeken cahiller yüzünden zorunlu açıklamalar:

1- Yalan yanlış ve g*tten uydurma haber(imsi)ler bitcoine zarar veriyor.
2- Şu ana kadar kimseye bitcoin "satın almayın" demedim.
3- BTCTürk sitesinde "hesabım" bulunmuyor, (ilgili konuya bakıp hesap'lar'ımı haftalar önce sildirdiğimi görebilir isteyen)
4- "bitcoin yalan" gibi bir şey iddia etmedim; spekülatif haberler yüzünden bitcoin'i yeni tanıyan insanların kafasında bu izlenim oluşuyor dedim.
5- Türk borsalarını sadece acil nakit ihtiyacım olduğunda mecburiyetten kullandım(bir süre btctürk)/kullanıyorum(şu sıralar öncelikli olarak forum içi/ ikinci öncelikli olarak koinim). (öyle abartılacak tutarlar çektiğim falan da yok hani, tek seferde en fazla 200 liralık işlem yapmışımdır).

6- Bu forumda "özellikle Türkçe bölümünde" insanların daha fazla bitcoin kazanabilmeleri için elimden geldiğince açık ve net olarak paylaşımlarda bulunuyorum ve bu paylaşımları yaparken "özellikle fiyat konusunda yorum yapıyorsam" çeşitli kaynakları kullanarak yorumlar yapıyorum. Örneğin en son darkcoin ile ilgili fiyatın aşağı yönlü olacağını söylemiştim bir kaç gün önce ve bu düşüşü de "dark masternodelar"a bağlamıştım. DRK fiyatı şu sıralar o mesajda söylediğim seviyelere inmiş durumda. isteyen o mesajlara bakabilir.

Öyle oturduğu yerden asılsız iddialarla piyasada etki yaratacağını zannedip üç beş kuruş peşine düşen; sizleri "bear trap"lerle "bull trap"lerle "to da moon"larla kandırmaya çalışanlara itimat etmeyin.
"Benim yazdıklarımı dahi sorgulayın, araştırın, farklı kaynaklardan kontrol edin ve kendi yol haritanızı çizip ona göre hareket edin".
legendary
zaten  newbie'liğinim vermiş olduğu cesarete dayanarak bunları yazdım. sizin de yorumlarınızı gayet iyi anlıyor ve hak veriyorum. fakat @cakir1'in söylediklerini alıntılayarak yorumlarıma devam etmek isterim, zira o kadar da hakvermiyorum, izninizle;

"
bitcoin yalanmış, hani google'da bitcoin ile alış veriş yapacaktım? fiyatı da zaten düştü bana para kaybettirdi bu bitcoin bir scamdır, bitcoin topluluğu yalancıdır"
"

burdaki asıl mesele forex piyasalarındaki gibi, güncel olaylarla al sat ver para kazan değil, bitcoini gerçek amacına ulaştırmak olmalı. çünkü bitcoin piyasası o tür realitelere henüz çok gebe.

gebe konusu benim asıl çıkış noktam ve sonucu bağlıyorum; sizim beyinsiz dediğiniz insanlar coinleri zirveye taşımaya potanisyeli olan insanlar, bu sisteme güven duyup denemek isteyen ama saçm sapan al sat boğa ayı piyasanızda boğulan insanlar. üstelik bu piyasayı doodle'larla, to the moonlarla speküle etmek isteyen insanlar dolu bir piyasa varken bu insanlara gerekli tepkiyi göstermezsek btc asıl amacından çıkmış oluyor.

benim btc ile ilgilenen insanların % 90'ına tavsiyem otomat sistemleri ile nasıl kola cips satarım ona kafa yorsunlar. ya da networking marketing denilen ponzilerle uğraşsınlar. btc asıl amacına ulaşacak ve sizleri eleyecektir. bu sisteme güvenen ve -ben gibi- para kaybetmeye hazır çok fazla inslan var.

velhasıl bu tartışmaya çift taraflı bakmak gerekirse, bitcoinin geleceği onu speküle etmek isteyenlerin değil, ona değer verip dünya finans piyasalarına hakim olmasını isteyenlerin zaferi olacaktır. yoksa emin olun bu karşılığı bulamazdı.

yahu testerman, yazmayayım yazmayayım diyorum, okuyucusuyum şu forumun. o doodle'ı ilk attığında düşündüklerimi söyleyeyim; "yahu bu haber fake'ti gerçek mi acaba btc-e ye bi girip bakayım piyasa nolmuş alsam mı lan hazır ucuzken yürür gider bu haber geçrek galiba wisdom'a bi bakayım" oo daha neler neler. allahtan bu panik 1-2 dk sürdü ki hiçbir işlem yapmadım.

bitcoin yükselebilir, mesele bu değil. sizin nerede trollenip o doodle'ı buraya taşıdıysanız tartışmayı orada yürütmeniz gerek diye düşünüyorum. çünkü mevzu artık espriden komiklikten falan çıktı, algı operasyonuna geçti.

affola.

dayanamadim ben yaziyim Smiley

oncelikle aramiza hosgeldiniz, bunu (nickinizinin yaninda newbie yazdigindan dolayi soyluyorum) .. eger eski ve tecrubeli bir kullanici iseniz mazur gorun.. bende doodle ilk gordugumde dusunduklerimi soyleyeyim, google ile ilinti bir resim parcasi dedim.. google bitcoin icin ozel doodle yapmis, google artik bir bitcoindir google artik bitcoinle icicedir diye ucup kacmadim isin acikcasi.. ortada olumlu bir gelisme var ne guzel dedim..

zaten burada birisinin yazdigi veya cizdigi ile , gidip ordan burdan bitcoin alip, islem yapan afedersiniz ama beyinsizin onde gidenidir... varsayalim ki beyinsinler ordusu cogunlukta burada, o zaman o beyinsizler madem ki cogunlukla turk kullanicisi , o zaman gitsin alsin turkiyenin btc sitesinden bitcoinleri.. gorunume bakinca btcturkteki fiyat piyasanin neredeyse yuzde 10 altinda su an..

demekki neymis, kazin ayagi oyle degilmiss?

bir de oteki acidan bakalim mi??

fiyatin bizim borsamizda, en azindan bir sure daha (pazartesi sabah eft/havale saatine kadar) yukselmesini istemeyen bir takim kullanici cakallar, o yuzden o forum senin bu forum benim, "bu haberlere kanmayin, bitcoin yalan , haberler yalan, fiyat cikisi yalan habere dayali sakin ha ALMAYINN!!" notlari ile ortami susleme telaşesi icerisinde olabilirler mi acaba?

bravo, ozellikle su cumlenizle takdirimi kazandiniz  "benim btc ile ilgilenen insanların % 90'ına tavsiyem otomat sistemleri ile nasıl kola cips satarım ona kafa yorsunlar."  ve " velhasıl bu tartışmaya çift taraflı bakmak gerekirse, bitcoinin geleceği onu speküle etmek isteyenlerin değil, ona değer verip dünya finans piyasalarına hakim olmasını isteyenlerin zaferi olacaktır. yoksa emin olun bu karşılığı bulamazdı."

e-coin in boyle bir amaca hizmet etmesi gereklidir.

yazinin diger kalan kisimlarindaki, beyinsiz sozcugunu arastirmadan, bir baskasinin sozune gore alim-satan insanlar icin kullandim, tekrar okuyun lutfen o kismini..

ayrica bu yorumumuzda harika,

"burdaki asıl mesele forex piyasalarındaki gibi, güncel olaylarla al sat ver para kazan değil, bitcoini gerçek amacına ulaştırmak olmalı. çünkü bitcoin piyasası o tür realitelere henüz çok gebe. "

btcturkte su an fiyatin piyasanin altinda olmasinin sebebi, kisaci yani short alim satim yapan, cok dusuk karlara tamam diyen insanlar yuzunden oluyor. bunlar da boyle cikisda telef oluyorlar , sonra orada burada spekulasyon yapanda bunlar oluyor, yalan haber var , inanmayin vs diye.. cunku kisacilar boyle cikislarda , btc basina 2 lira kar ugruna yaptiklari satisi, yine btc basina 10-30 lira daha yukardan almak zorunda kaliyorlar.. amac ise fiyatin daha da yukariya cikmasini engellemek.. pazartesi sabahleyin tantayi gorun inceleyelin..
member
Activity: 68
Merit: 10
zaten  newbie'liğinim vermiş olduğu cesarete dayanarak bunları yazdım. sizin de yorumlarınızı gayet iyi anlıyor ve hak veriyorum. fakat @cakir1'in söylediklerini alıntılayarak yorumlarıma devam etmek isterim, zira o kadar da hakvermiyorum, izninizle;

"
bitcoin yalanmış, hani google'da bitcoin ile alış veriş yapacaktım? fiyatı da zaten düştü bana para kaybettirdi bu bitcoin bir scamdır, bitcoin topluluğu yalancıdır"
"

burdaki asıl mesele forex piyasalarındaki gibi, güncel olaylarla al sat ver para kazan değil, bitcoini gerçek amacına ulaştırmak olmalı. çünkü bitcoin piyasası o tür realitelere henüz çok gebe.

gebe konusu benim asıl çıkış noktam ve sonucu bağlıyorum; sizim beyinsiz dediğiniz insanlar coinleri zirveye taşımaya potanisyeli olan insanlar, bu sisteme güven duyup denemek isteyen ama saçm sapan al sat boğa ayı piyasanızda boğulan insanlar. üstelik bu piyasayı doodle'larla, to the moonlarla speküle etmek isteyen insanlar dolu bir piyasa varken bu insanlara gerekli tepkiyi göstermezsek btc asıl amacından çıkmış oluyor.

benim btc ile ilgilenen insanların % 90'ına tavsiyem otomat sistemleri ile nasıl kola cips satarım ona kafa yorsunlar. ya da networking marketing denilen ponzilerle uğraşsınlar. btc asıl amacına ulaşacak ve sizleri eleyecektir. bu sisteme güvenen ve -ben gibi- para kaybetmeye hazır çok fazla inslan var.

velhasıl bu tartışmaya çift taraflı bakmak gerekirse, bitcoinin geleceği onu speküle etmek isteyenlerin değil, ona değer verip dünya finans piyasalarına hakim olmasını isteyenlerin zaferi olacaktır. yoksa emin olun bu karşılığı bulamazdı.

yahu testerman, yazmayayım yazmayayım diyorum, okuyucusuyum şu forumun. o doodle'ı ilk attığında düşündüklerimi söyleyeyim; "yahu bu haber fake'ti gerçek mi acaba btc-e ye bi girip bakayım piyasa nolmuş alsam mı lan hazır ucuzken yürür gider bu haber geçrek galiba wisdom'a bi bakayım" oo daha neler neler. allahtan bu panik 1-2 dk sürdü ki hiçbir işlem yapmadım.

bitcoin yükselebilir, mesele bu değil. sizin nerede trollenip o doodle'ı buraya taşıdıysanız tartışmayı orada yürütmeniz gerek diye düşünüyorum. çünkü mevzu artık espriden komiklikten falan çıktı, algı operasyonuna geçti.

affola.

oncelikle aramiza hosgeldiniz, bunu (nickinizinin yaninda newbie yazdigindan dolayi soyluyorum) .. eger eski ve tecrubeli bir kullanici iseniz mazur gorun.. bende doodle ilk gordugumde dusunduklerimi soyleyeyim, google ile ilinti bir resim parcasi dedim.. google bitcoin icin ozel doodle yapmis, google artik bir bitcoindir google artik bitcoinle icicedir diye ucup kacmadim isin acikcasi.. ortada olumlu bir gelisme var ne guzel dedim..

zaten burada birisinin yazdigi veya cizdigi ile , gidip ordan burdan bitcoin alip, islem yapan afedersiniz ama beyinsizin onde gidenidir... varsayalim ki beyinsinler ordusu cogunlukta burada, o zaman o beyinsizler madem ki cogunlukla turk kullanicisi , o zaman gitsin alsin turkiyenin btc sitesinden bitcoinleri.. gorunume bakinca btcturkteki fiyat piyasanin neredeyse yuzde 10 altinda su an..

fiyatin bizim borsamizda, en azindan bir sure daha (pazartesi sabah eft/havale saatine kadar) yukselmesini istemeyen bir takim kullanici cakallar, o yuzden o forum senin bu forum benim, "bu haberlere kanmayin, bitcoin yalan , haberler yalan, fiyat cikisi yalan habere dayali sakin ha ALMAYINN!!" notlari ile ortami susleme telaşesi icerisinde olabilirler mi acaba?

legendary

affola.

member
Activity: 68
Merit: 10

affola.
legendary

ayni not olacak ama yazayim yinede :

"
su an yurtdisi 630-635 TL civarinda islem goruyor, btcturkte fiyatin yuzde 8 lere varan sekilde dusuk kalmasinin sebebi, hafta sonu sisteme para girememesinden kaynaklaniyor

kisacasi, ben su an 100.000 lira gondermeye kalksam btcturke eft ancak pazartesi gunu sabahleyin ulasabiliyor.. dolayisi ile pazartesi sabahina kadar fiyatlarin yukselmesini aslinda yukselmesini degil normallesmesini pek  beklemeyin

ancak icerde parasi olan arkadaslar durumu firsata cevirebilirler, ceviriyorlardir da buyuk ihtimalle.. benim nacizane tavsiyem, satistaki emirlerinizi ucuza kaptirmayin arkadaslar.. su an gecerli fiyatin ne oldugunu yukarda yazdim zaten..

alicilara da tavsiyem var : onlar mecbur saticilardan satis beklesinler.. belki haftasonu acil tl ye donmek isteyen arkadaslar olabilir. "

tabii pazartesi gunu de, yine btcturk bolumunde , bir takim arkadaslar yine " yok benim eftmi once isleme almadin, yok inside trading yaptiniz, yok almam gerekenden daha pahaliya almak zorunda kaldim " gibi tatavalar ile karsi karsiya kalabiliriz. tabii bunlarinda hepsine mantikli yanitlar verilmisti..

sonuc $ 258 ve cikiyoruz hala.. masaallah diyinn.. bitcoinin fiyatinin artmasi ve yayginlasmasi, bu foruma girip icten bir sekilde yazi yazan herkesin temennisidir..
full member
Activity: 141
Merit: 100
Polemik yapmaya gerek yok. Önemli olan btcnin son hız yükselmesidir. Eğer atışmak istiyorsanız özel mesaj denen bir icat var ordan atışmanız daha iyi olur Smiley

Bu arada btcturk rekor şekilde geride kaldı. Yurtdışı exchangeler btcturke toz yutturdu Smiley Ahh btcturkte biraz nakit olsaydı keşke ama yok işte..
hero member
Activity: 840
haberin yalan olduğunu söyleyen kişi zaten benim. evet yerinde tespit yaptım.
neden/nasıl yalan olduğunu da şu konuda yazdım: https://bitcointalksearch.org/topic/google-bitcoin-kabul-etmeye-basliyor-954303

bu haberin gerçek olduğunu iddia edenler ve/veya bu haberi savunanlar çıksın "bir tanecik" link koysun şuraya google ve bitcoin arasında bir bağ olduğunu gösteren...

araştırma yapmadan yalan dolan şeyleri paylaşmayın...

oncelikle, cumlelerinize dikkat edin, sen neyi arastirdin da neyi paylasiyorsun? ben yalan dolan ne paylastim?

neyin yalan neyin dolan olduguna nasil kanaat veriyorsunuz??

bahse konu linkindeki sitenin neyin dogru neyin yanlis haber yaptigina nasil kanaat veriyorsunuz? yalan dolan seyleri paylasan kisinin o site, veyahut o site araciligi ile sizin olmadiginizi nereden bilelim? O sitede her yazilana inaniyormusunuz?

kamuda calismiyorum ancak soyle bir soz vardir, " beyan esastir, aksini ispatlamak KAMUnun gorevidir" sizin dediginiz de ona benziyor.

Her soylenti halka aciklansaydi, soylenti olmazdi zaten..

NOT: son notumdur, karsi taraf gibi tahrik etmeyecegim..
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
haberin yalan olduğunu söyleyen kişi zaten benim. evet yerinde tespit yaptım.
neden/nasıl yalan olduğunu da şu konuda yazdım: https://bitcointalksearch.org/topic/google-bitcoin-kabul-etmeye-basliyor-954303

bu haberin gerçek olduğunu iddia edenler ve/veya bu haberi savunanlar çıksın "bir tanecik" link koysun şuraya google ve bitcoin arasında bir bağ olduğunu gösteren...

araştırma yapmadan yalan dolan şeyleri paylaşmayın...

EFS
staff
Activity: 3780
Merit: 2120
Crypto Swap Exchange
tek soru: haberin yalan ve scam oldugunu soyleyen sitenin veya kisinin, yalan veya scam olmadigini bana nasil ispatlayabilirsiniz ? yerinde tespit mi yaptiniz??

Sorunuzun cevabı için bu konudaki son mesajıma bakınız.
hero member
Activity: 840

tek soru:

haberin yalan ve scam oldugunu soyleyen sitenin veya kisinin, yalan veya scam olmadigini bana nasil ispatlayabilirsiniz ? yerinde tespit mi yaptiniz??

CANLI YAYIN:

bitstamp 256 $  , huobi 1605 yuan

Jump to: