Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 752. (Read 1107734 times)

sr. member
Activity: 266
Merit: 250
Bitcoin'i "ima eden" B harfli bir google doodle.

Google'ın Bitcoin kullanacağı bir ödeme sistemi yalanı (ki yalancı olduğu defalarca ispatlanmış ve kaynak veremeyen bir site tarafından)

Bu arada "Rasgele seçilmiş bir google doodle" şu mesajla da alakası yok zaten:
https://bitcointalksearch.org/topic/m.10458964

bu doodle'ın google'ın bitcoin kabul edeceğini ima etmesine destek amaçlı kullanılmadığını da yedik zaten.

bitcoin'i bu şekilde yalan yanlış (afedersiniz g*tten uydurma) haberlerle tanıtmaya çalışmak bitcoin'e zarar verir, hele şunu bir anlayın.

bitcoin'den ve onun doğasından hiç anlamayan birisi çıksa "oo google bitcoin kabul edecekmiş dur bakayım ben de alayım bir iki tane" dese 260$ dan satın alsa, yarın öbürgün fiyatı 220$'a düştüğünde bu adam ne diyecek? "vay mk bitcoin yalanmış, hani google'da bitcoin ile alış veriş yapacaktım? fiyatı da zaten düştü bana para kaybettirdi bu bitcoin bir scamdır, bitcoin topluluğu yalancıdır" diyecek. eşine dostuna bu şekilde bahsedecek.

yalana dolana prim veren kişiler benim gözümde apaçık birer dolandırıcıdır ve amaçları bellidir: "yeni gelenleri kandırıp, yüksek fiyattan onlara bitcoin satmak ve bu kişilerin umutları tükendiğinde daha ucuza onların bitcoinlerini ellerinden almak".

romantik triplere hiç cevap vermiyorum bile...
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
255 dolar hacimli gecildi, hem de haftasonu para transferlerinin olmadigi bir gunde...

cin 1600 yuani gorecek nerdeyse, su an 1589 yuan, buyrun burdan yakin , sevgili bitcoin kardesligi..

hero member
oncelikle neyi..? yanlis anlamayalim??

ben google haberine bir doodle ekledim,  futboldu dunya kupasina hic girmedim bile..

google in haberi zaten baska kanallarda bile sur-mansetten veriliyor.. google in binlerce doodle i var..

ben bravo google dedim bu kadar..otesi yok.

ben de şunu diyorum: ortada kocaman bir yalan dönüyor ve bu yalanı başlatan CCN'dir (gaw scamının yardakçısı site)
bu yalana ortak olmayın ve bu yalanı yaymayın.

eğer bunun yalan olmadığını iddia ediyorsanız buyrun ispatlayın.

ben de sunu diyorum, yalana inanmayin kendi dogrunuza inanin, eger bitcoinin ve bitcoinin cikisina/yayginlasmasina (ileride olabilecek olan cikisina/yayginlasmasina)  inanmiyorsaniz zaten, bu forumda bulunmaniza gerek yok...

eger inaniyorsaniz, yukardaki notlarinizin dayanaklarina iyice bakmanizi oneririm..

ortada bir haber var nokta mi NOKTA ... ortada baska olmayan HABERLER de var beyler... neyi bildiginizi bilmek degil beyler, bazen neyi bilmediginizi bilmek de onemlidir..

EFS
staff
Activity: 3780
Merit: 2120
Crypto Swap Exchange
Cryptocoinsnews hit almak için yalan yanlış haberler yapan bir sitedir. Türkiye'deki (genel) haber sitelerinden bir farkları yok.

bu sitenin yaptigi haberlerin tamami icin bunu soyleyebilirmisiniz?

yoksa 1/10 mu?

google haberi, sadece Cryptocoinsnews e gore mi dayandiriliyor, baska veren yok mu???

bir de amac ne burada??? onu yildir, bunu yoket, birbaskasini kotule vs.. haberi itimat etme, yeri geldiginde bitcoine inanma...

yaw o zaman vakit harcamayin, olumsuz dusuncede olan herkese soruyorum ? niye bu forumdasiniz..? aha simdi huobi 1560 yuani gecti , hadi bakalim Huh? google doodlee haber yalan, he ya oyle..

CCN mesajlarının çoğu spam nedeniyle bu forumdan siliniyor. İlgi çekmek için haber yaptıklarını biliyoruz. Gerçek/yalan haber oranında istatistiki bir veri tutmadım, gerek de duymadım.
Mesajınızın geri kalanının benim alıntılanan mesajımla bir alakası yok sanırım. Zira Bitcoin fiyat artışının bu haberle hiçbir organik bağı bulunmuyor. Teknik olarak bu artışı zaten bekliyorduk.
hero member
Activity: 826
Google'ın Bitcoin ile ilgili bir çalışmasın olduğunu sanmıyorum eğer öyle bir şey olsaydı bu tek bir site üzerinde haber yapılmazdı. Bu tür haberler öncelikle reddit gibi kaynaklardan daha bilindik adamların ağzından çıkıyorsa arkasından etkisi geliyor yoksa balon.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Cryptocoinsnews hit almak için yalan yanlış haberler yapan bir sitedir. Türkiye'deki (genel) haber sitelerinden bir farkları yok.

bu sitenin yaptigi haberlerin tamami icin bunu soyleyebilirmisiniz?

yoksa 1/10 mu?

google haberi, sadece Cryptocoinsnews e gore mi dayandiriliyor, baska veren yok mu???

bir de amac ne burada??? onu yildir, bunu yoket, birbaskasini kotule vs.. haberi itimat etme, yeri geldiginde bitcoine inanma...

yaw o zaman vakit harcamayin, olumsuz dusuncede olan herkese soruyorum ? niye bu forumdasiniz..? aha simdi huobi 1560 yuani gecti , hadi bakalim Huh? google doodlee haber yalan, he ya oyle..
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
bende simdi bakinca,google haberini sekillendiren,bir forum uyesi gordum o kadar,

dunyaydi kupaydi hic dusunmedim bile.bu arada neyi yanlis bilgilendirme yapmis kullanici arkadasimiz onu anlayamadim?

GOOGLE odeme sistemi olarak,bitcoini alacak, uc gun once buranin yabanci forumlarinda belirtilen linklerindeki haberlerin dogrultusunda, bu haber yayiliyor..

EFS
staff
Activity: 3780
Merit: 2120
Crypto Swap Exchange
sr. member

ben google haberine bir doodle ekledim,  futboldu dunya kupasina hic girmedim bile..

google in haberi zaten baska kanallarda bile sur-mansetten veriliyor.. google in binlerce doodle i var..

ben de şunu diyorum: ortada kocaman bir yalan dönüyor ve bu yalanı başlatan CCN'dir (gaw scamının yardakçısı site)
bu yalana ortak olmayın ve bu yalanı yaymayın.

eğer bunun yalan olmadığını iddia ediyorsanız buyrun ispatlayın.
hero member

sr. member
bu google in bitcoini odeme sistemi olarak getirmesi isi ciddilesiyor gibi

resim
öncelikle: yanlış bilgilendirme yapmayın.

bu resim 2014 dünya kupasından. orijinal adres: http://www.google.com/doodles/world-cup-2014-27

olay şu: g,o,o,g,l,e harfleri futbol maçı izliyor, B harfi (yani BOSS, patron) gelirken kanalı değiştirip çalışıyormuş gibi görünüyorlar.

bu doodle'ın bitcoinle hiçbir bağlantısı yoktur.
hero member
bu google in bitcoini odeme sistemi olarak getirmesi isi ciddilesiyor gibi

resim
full member
Activity: 141
Merit: 100
Btcturkte bazen böyle bir tıkanma takılma oluyor. Btcturk yatırımcıları nedense yurtdışı yükselişlere bazen pek ayak uyduramıyor. Bazende düşüşlerde takılma oluyor fiyat ciddi düşmesine rağmen bizim yatırımcıların umurunda olmuyor ve yüksek kalıyor. Bu sebeple dikkatli olmak gerekiyor. Fiyat şu an baya aşağıda yurtdışına göre. %5 kadar bir fark var. Yükseliş yakalanamadı ama düşüşlere aynı veya daha hızlı şekilde tepki veriliyor gibi. Hem yükselişi kaçırıp hemde düşüş olursa elde btc ile bakakalmayın derim Smiley
hero member
Activity: 938
BTCTurk'de hafif yükseliş trendinde
570 tl civarına çıktı
Alım için fırsat sayılabilir..
hero member
btcturktte cok shortcu var, btc basina 3 lira kar gordu mu satis koyuyorlar, ama bu tur yukselislerde en cok da shortcular dokulur..

dun, 560 dan aldiklarini , 565 den satanlar, bugun 570 den alip 575 den satma derdindeler.. cikisi iyi yakalayamadiklari gibi, bir ustune bir kac kere komisyon oduyorlar..
full member
Activity: 238
Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...
Bitstamp: 250 dolar= 612 TL

Huobi: 1570 yuan = 615 TL

Bitfinex: 249 dolar = 610 TL

BTCTürk: 576 TL

işte bundan bahsediyorum. bitfinexden dolares nasıl çekiliyor? arbitraj yapayım. ecocard var bende.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
en son işlem neredeyse 1 saat önce yapılmış. eğer piyasa bu seviyelerde kalırsa yakında yukselişe geçer
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Btcturk te fiyat 50 tl düşük.Haftasonu ve sabah olmasının payı vardır.Alım için fırsat.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
yine tl piyasası geriden geliyor alıştık artık birbakıma iyi de oluyor
full member
Activity: 141
Bitstamp: 250 dolar= 612 TL

Huobi: 1570 yuan = 615 TL

Bitfinex: 249 dolar = 610 TL

BTCTürk: 576 TL

Btcturkte bazen böyle olur. Normaldir..