Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 825. (Read 1107570 times)

full member
Activity: 218
Merit: 100
Bu arada, bu zamana kadar genellikle gördüğüm, Bitstamp ve Bitfinex gibi exchangelerden işlem hacmi daha az olmasına rağmen, tüm piyasa Btc-e deki fiyatları takip ediyor ve Btc-e tüm dünya borsalarına yön veriyor ve vermeye de devam edecek gibi. Geçmişten gelen alışkanlıklar galiba bunun sebebi.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Dün 395 ten 418 e fırlamıştı.Ufak çıkışlar bana göre düşüş trendinin devam ettiğini gösterir ki birkaç gün daha düşmeye devam etmesini görüyorum.
hero member
Activity: 840
Merit: 1000

ben almak zorundasiniz demiyorum, btc almak istiyorsaniz en iyi saticinin fiyatindan almak zorundasiniz diyorum, ikisi arasinda fark var. mesajlarinizdan da anlasilan odur ki, btc almaya calisiyorsunuz ama satis fiyatlari yuzundende saticilari bilgisizlikle sucluyorsunuz.

Burada herkesin bir stratejisi var. Su an da btcturkun tablolarin bakip okudugum durum su, piyasa ha dondu, ha donecek, ancak su an en iyi alis olan 903 tl ye yapilacak satis icin, zarar etmemek icin en iyi olarak 895 TL veya daha asagisindan almak gerekiyor, piyasa da sig oldugu icin, yurtdisi tepkiyi verdiginde, birak 895 tl, 920 TL lerden bile alis emirleri gerceklesmeyebilir.

Turk piyasasinin kimyasi bu, dususte de cikista da geriden gider hep.

Ben sizi gayet iyi anliyorum basindan beri lakin benim takildigim nokta saticilar degil alicilar, lutfen saticilari 2 saniye kenara koyun sadece alim yapanlara odaklanin.

Hocam turk piyasasinda alis da zor satis da zor, cikisi hisseden alici, mecbur saticinin fiyatindan aliyor, yoksa bir baskasi gelip aliveriyor, bu arada tren kaciyor, bizzat kendim cok yasadim ben bunlari, bu sadece sig piyasalarda degil, likit olan exchange sitelerinde de olabiliyor, tersi de gecerli bunun, yani satis icin de. su an dondu gibi, btc turk alicisi donecegi sezdi bir sekilde, fiyatlar cok dusmedi, ben buna yoruyorum. o yuzden bu tur durumlarda en iyi kipirdamamak, ben dun geceden bu yana, 50 % fiat 50 % btc portfoyumu koruyorum.
hero member
Fiyat Alış    Miktar
918.00   0.20000000
915.05   0.10000000
910.05   0.20000000
905.09   0.32027806
905.08    2.40979336
Fiyat Satış    Miktar
938.00    1.36308400
945.00    2.00000000
950.00    2.00000000
979.00    0.78505290
994.98    1.2167915

evet yurtdisi hafiften donmeye basladi, simdi yukardaki notumda belirtmis oldugum gibi, bir heyecanla (bazi kesimin iddia ettigi yurtidisina gore yuksek olan 903TL lik fiyatta satis yaptigi varsayarsak) su an hangi noktadan alim yapabilecegini gormus oluyoruz
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001

ben almak zorundasiniz demiyorum, btc almak istiyorsaniz en iyi saticinin fiyatindan almak zorundasiniz diyorum, ikisi arasinda fark var. mesajlarinizdan da anlasilan odur ki, btc almaya calisiyorsunuz ama satis fiyatlari yuzundende saticilari bilgisizlikle sucluyorsunuz.

Burada herkesin bir stratejisi var. Su an da btcturkun tablolarin bakip okudugum durum su, piyasa ha dondu, ha donecek, ancak su an en iyi alis olan 903 tl ye yapilacak satis icin, zarar etmemek icin en iyi olarak 895 TL veya daha asagisindan almak gerekiyor, piyasa da sig oldugu icin, yurtdisi tepkiyi verdiginde, birak 895 tl, 920 TL lerden bile alis emirleri gerceklesmeyebilir.

Ben sizi gayet iyi anliyorum basindan beri lakin benim takildigim nokta saticilar degil alicilar, lutfen saticilari 2 saniye kenara koyun sadece alim yapanlara odaklanin. Ha birde beni unutun o iki saniye icinde Smiley
hero member
Btcturk te fiyatlar olması gerektiğinin üzerinde 860tl civarında olması lazım şu anki kurla.

btc-e ye gore dahada asagida olmali bence, su alim emri verenler bunu bilmiyormu 60 kusur lira daha fazla odemeye razilar.

Enteresan bir şekilde 930'dan satış var, daha enterasanı bu fiyattan alış da var Smiley Yurt dışına göre yaklaşık 80-90 lira fark var. Buradan çıkarılacak sonuç, şu anki durum için Türk kullanıcılar müthiş derecede optimist, bu da iyi bir şey.

Lutfen yanlis anlamayin, sozum meclisten disari ama bence optimist degilde bilgisiz olduklarini gosterir bu.

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaten sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..

Oyle bir zorunlulugum oldugunu dusunmuyorum, sadece goz gore gore insanlarin BTC alabilmek icin verdigi alim emirlerinin yuksek oldugunu ve bosuna zarar niye ettilerini anlamaya calisiyorum, lakin benim gozden kacirdigim altcoin mevzusunu bir onceki mesajda arkadas belirtmis.

legendary
Activity: 1484
Btcturk te fiyatlar olması gerektiğinin üzerinde 860tl civarında olması lazım şu anki kurla.

btc-e ye gore dahada asagida olmali bence, su alim emri verenler bunu bilmiyormu 60 kusur lira daha fazla odemeye razilar.

Enteresan bir şekilde 930'dan satış var, daha enterasanı bu fiyattan alış da var Smiley Yurt dışına göre yaklaşık 80-90 lira fark var. Buradan çıkarılacak sonuç, şu anki durum için Türk kullanıcılar müthiş derecede optimist, bu da iyi bir şey.

Lutfen yanlis anlamayin, sozum meclisten disari ama bence optimist degilde bilgisiz olduklarini gosterir bu.

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaman sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..

evet hakılısınız zaten piyasayı belirleyen bu yani bu olayın 2 2 4 ü gibi bişi Cheesy
legendary

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaten sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..

Oyle bir zorunlulugum oldugunu dusunmuyorum, sadece goz gore gore insanlarin BTC alabilmek icin verdigi alim emirlerinin yuksek oldugunu ve bosuna zarar niye ettilerini anlamaya calisiyorum, lakin benim gozden kacirdigim altcoin mevzusunu bir onceki mesajda arkadas belirtmis.
hero member

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaman sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver

Bilgisizlikle ilgili olduğunu düşünmüyorum. TR piyasasının yüksek seyretmesini normal buluyorum çünkü TR'de altcoin/TL değişimi litecoin harici mevcut değil, onun da etkinliği tartışılır. Altcoin yatırımı yapmak isteyenler haliyle ilk olarak BTC/TL'den giriş yapıyorlar.
full member

Bu tartışılır, şu an fiyat düştü diye varını yoğunu satan adam, haftaya Bitcoin 600 dolar olduğunda da oturup ağlayabilir, herkesin kendince bir stratejisi olabilir.
legendary

full member

Enteresan bir şekilde 930'dan satış var, daha enterasanı bu fiyattan alış da var Smiley Yurt dışına göre yaklaşık 80-90 lira fark oluşuyor. Buradan çıkarılacak sonuç, şu anki durum için Türk kullanıcılar müthiş derecede optimist, bu da iyi bir şey.
legendary

legendary
legendary
Benim anlamadığım neden Türkiye'de kimse arbitraj yapmıyor?
takascoin'de: 989.90 TL'den 4.99823733 BTC satılıyor

BTC Türk'te 1000 TL'ye kadar 3 BTC alım emri var Smiley

(Gerçi 3 btc'den 30 lira kar yapılabilir maksimum ya neyse Grin )

daha önce de belirttim tekrar edeyim.
btcturk te son fiyatta hiç komisyon ödemiyor olabilirsiniz ama takascoin %1 ile çalışıyor yani 1000 tl lik işlemde 10 tl zaten gidiyor adı parite marite ama komisyon işte
yani arbitraj hesaplarken komisyonları da katmanız lazım.
senin hesaba göre sıfıra yakın fark var.

Son fiyatta komisyon odemedigini kim dedi ? piyasa emrinden satis verdiginde sirasi ile son fiyattan satmis oluyorsun pasa pasada oduyorsun komisyonu, adamlar biizmle dalga geciyor.

18/09/2014 22:33:40    Komisyon       -4.29       0.00000000    2,033.70
18/09/2014 22:33:40    Satış    -1.11371406    1,070.27    961.00    0.00000000    2,037.98
18/09/2014 22:33:40    Komisyon       -3.89       1.11371406    967.70
18/09/2014 22:33:40    Satış    -1.00917262    971.02    962.20    1.11371406    971.58
legendary
Muhtemelen Cumartesi gecesine kadar biraz daha dusecektir, yuklu alim yapmayi planliyorsaniz bugun dogru gun degil.
full member
Diğer başlıklar altında farklı görüşler tartışılıyor. Ben bir kaç şeye bu ana başlık altında, maddeler halinde cevap verip, açıklık getirmeye çalışacağım.

1- Neden Düşüyor? Düşüşlerin bir çok farklı sebepleri olabileceği gibi herhangi bir sebebi olmayabilir de. Şu anda yaşanan, 650 dolar seviyesinden başlayan ve 3 aylık süre boyunca devam eden düşüşün insanların algısıyla ilişkili olduğunu düşünüyorum. Bu düşüş trendinin de kullanıcıların yatırım yapılabilecek taban fiyata gelene kadar devam edebileceğini söyleyebilirim, bu taban fiyat çoğu kişiye göre 400 dolardı; fakat onunda kırıldığını görüyoruz. Şu anda piyasalar çok hassas ve çıkacak olumsuz bir haber, önceki durumlardan çok daha fazla bir etki yapabilir; ama aslı olan şu ki, yaşanan düşüş uzun bir süredir (Haziran ayından bu yana) devam eden bir trend ve herhangi bir olaya bence bağlı değil. Taban fiyat yatırımcılarda, yatırım yapılabilecek algısı yarattığı anda çıkış ivmesi başlayacaktır, ama bu taban fiyatı kestirmek kolay iş değil.

2- E-ticaretin etkisi. Kimilerince Bitcoin kabul eden şirketlerin ellerinde Bitcoin tutuğu algısı oluşmuş, bu kesinlikle yanlış bir kanı. İşlem sürecinde Coinbase ve Bitpay gibi servis sağlayıcıları şirket yerine Bitcoin kabul eder ve o anki kurla exchange işlemini yapar, euro ve dolar gibi para birimleriyle de toplam tutarı işletmenin hesabına havale eder. İşletme eğer kendi arayüzünden Bitcoin kabul etmiyorsa Bitcoinle veya onun değeriyle ilgilenmez. Ne kar, ne de sermayeyi Bitcoin'de tutmaz, servis sağlayıcılarıyla çalışan tüm şirketler için bu geçerlidir ki, zaten dünya çapında 100,000'lerce işletme (en büyüklerin de bulunduğu) bu yolla Bitcoin kabul eder. Bazı arkadaşlarda şöyle bir algı oluşmuş, şirketler kabul ettikleri Bitcoin'i birden ellerinden çıkardıklarında bu fiyatı düşürüyor diye, aslında bu süreç servis sağlayıcılarıyla 2 yıldır devam etmekte, yeni yaşanan bir olay değil yani.

3-Bitcoin yatırım aracı değil mi? Son konu Bitcoin'in yatırım aracı olmadığıyla ilgili. Burada net olarak söyleyebilirim ki, Bitcoin bir çok özelliğinin yanında aynı zamanda bir yatırım aracıdır. Yine bazı arkadaşlarda oluşan kanı, Bitcoin'in yalnızca değişim aracı olduğu. Eğer Bitcoin'in bir değeri olmaz ise, değişim veya alış veriş aracı da olamaz. Elektronik para birimi olarak kullanmak için 1 dolar bile olsa, bir değerinin olması gerekir. Değerinin olması için de yatırımcı ve yatırımın olması şarttır. Bir an için düşünelim, tüm yatırımcılar aynı anda sistemden çıksa, Bitcoin'in değeri koca bir SIFIR olur! Değeri olmayan bir metayı da hiç bir yerde kullanamazsınız. Özetle, Bitcoin'in kalıcı olması için alışverişinin yapılması ve değiş tokuş aracı olarak kullanılması gerekir, bunu sağlamak için ise, sistemde yatırım ve yatırımcının olması şarttır.

L.Kurt
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
Benim anlamadığım neden Türkiye'de kimse arbitraj yapmıyor?
takascoin'de: 989.90 TL'den 4.99823733 BTC satılıyor

BTC Türk'te 1000 TL'ye kadar 3 BTC alım emri var Smiley

(Gerçi 3 btc'den 30 lira kar yapılabilir maksimum ya neyse Grin )

daha önce de belirttim tekrar edeyim.
btcturk te son fiyatta hiç komisyon ödemiyor olabilirsiniz ama takascoin %1 ile çalışıyor yani 1000 tl lik işlemde 10 tl zaten gidiyor adı parite marite ama komisyon işte
yani arbitraj hesaplarken komisyonları da katmanız lazım.
senin hesaba göre sıfıra yakın fark var.
legendary
382 $ btcturkte 900 tl bandı kırılmak üzere.
Jump to: