Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 828. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
hanımla arayı açtım şu bitcoşn yüzünden varsa yoksa bitcoin diyor  Grin
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
Bende gördüm bu haraketi demişken sormak istedim, arkadaşlar siz nasıl takip ediyorsunuz? Bende hastalık oldu sanki bir monitör devamlı bitcoinwisdom ve benzeri şeyler açık, yolda, okulda , işte devamlı bitcoinwisdom üzerinden takip ediyorum. Bu hastalık sırf bende mi var acaba? Smiley

valla takip etmek istersen , takip ediliyor bir sekilde,

cep telefonu, tablet, laptop, desktop , her daim acik bir sekilde..

yalniz teletextte vermiyorlar ona bozuluyorum Smiley
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Bende gördüm bu haraketi demişken sormak istedim, arkadaşlar siz nasıl takip ediyorsunuz? Bende hastalık oldu sanki bir monitör devamlı bitcoinwisdom ve benzeri şeyler açık, yolda, okulda , işte devamlı bitcoinwisdom üzerinden takip ediyorum. Bu hastalık sırf bende mi var acaba? Smiley

Yalniz degilsin, ticker widget doldu her cihaz  Wink
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
hero member
Bitstamp'de 475.42$'dan tek emirle birisi 750 BTC aldı az önce, bu akşam 485$ seviyesine tekrar çıkabilir. Şu anda bu kadar olumlu haberlere rağmen çıkış olmaması ASIC'ler yüzünden oluşan satış baskısından kaynaklanıyor bencede.

bende gordum bu hareketi, bir kac gundur bu noktalarda yuksek miktarda satis koyanlari, tek kalemde urkutmeden (piyasayi cok hizli yukari cekmeden) aliyorlar, yada aliyor birisi..

satan kisiler, zarar etmeyim diyen madenciler gibi geliyor bana,

alan kisiler ise, maden ile ugrasmayan, isin hammalligi ile ilgilenmeyen, temiz temiz borsada ucuzda ne varsa aliyim diyen kisiler gibi..
legendary
Activity: 1424
Birkaç aya yön yukarı devam eder aceleye gerek yok.
legendary
Sevgili Gurol,

bu ay sonuna kadar bu boyle devam edecek. Cunku Asic ureticileri ve onlara urun saglayanlar boyle istiyor. Daha evvelde boyle idi, bu ay ellerindeki son parti cihazlarida cikarsinlar ( urettikleri ama kendilerinin kazdigi) sen o zaman gor . Bu kural hic degismedi ki.

legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Alıcı yok demek para girişi olmuyor demek çok doğru değil.Uzun zamandır 25$ bandında dönüp duruyor btc.Apple ve paypal gelişmesi bile bu bandın dışına çıkaramadı btc yi.Hal böyle olunca para bağlayıp hareketsiz durması benim gibi yatırımcılar için pek cezbedici değil.Dahası bu olumlu gelişmeye rağmen ve btc nin önünde bir engel kalmamasına rağmen yatay seyir,hatta düşmesi benim için bir risk göstergesidir.Ben bir yatırımcı olarak en az 20 btc almak için btcturke para gönderdim,kaç gündür alım için fırsat kolluyorum.Aşağı düşse bekleyip alıcam ,yükselmeye başlasa  hemen alıcam.Dananın kuyruğunun koptuğu yer de bu,yatay seyir.Düşsün-çıksın önemli değil ama hiçkimse para bağlayıp aylarca çıkacak mı acaba diye belirsizlik içine girmez.Sonuçta ticaret bu zaman=para demek.
legendary
2014 sonu fiyat tahmini ile ilgili Ilginc bir anket
Gorunuse gore Bitcoin erkeklerin dunyasina ozgu gibi  Smiley
https://www.dropbox.com/s/4yznxg22005v5kq/Bitcoin-Survey.xls
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
Para olsa BTC alırız, neden almayalım? Smiley
legendary
BTCTurkun hacmi az ama oradaki 24 saatlik rakam sizi aldatabilir, mesela 3 4 saat evvel o rakam 74 lerde idi, anlik 24 saat gecmisi gosteriyor.
Mesela dun oldukca hareketli idi, oldukca ucuza ve oldukca pahaliya alim satimlar gerceklesti, bugun birde sitenin cokmesi buna tuz biber ekti tabi.  Fakat genelde tersine gidiyor dogru , hani su meshur ataszumuz gibi millet gider mersine bizimki gider tersine.
legendary
Activity: 1106
Bitstamp 460$ altını test ederken, dolar kuru 2.15lerdeyken 1060 TL civarında satış baskısı daha azdı, şimdi 485$ fiyat var, dolar kuru 2.20ye dayanmış sadece 1060 TL civarında 10 btc satış bekliyor, anlayan varsa beri gelsin..
Türkiye piyasası tepki vermekte geç kalıyor,  fiyatlar aşağı düştüğünde de Türkiye'den kimse alım yapma cesareti gösteremiyor ve fiyat TR'de sabit kalıyor Grin

bunu tr de alım yapacak kimse kalmadı diye de yorumlayabiliriz. bitcoinle ilgilenenlerin zaten büyük bölümü elinde bitcoin tutuyor, dolayısıyla bitcoin almaya ihtiyaç duymuyor. e piyasaya pek yeni gelen de para girişi de bitcoin satışı da olmuyor. he keza günlük piyasayı da zaten traderlar sürdürüyor. bu nedenden bitcoin fiyatında hep baskı oluşuyor.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Bitstamp 460$ altını test ederken, dolar kuru 2.15lerdeyken 1060 TL civarında satış baskısı daha azdı, şimdi 485$ fiyat var, dolar kuru 2.20ye dayanmış sadece 1060 TL civarında 10 btc satış bekliyor, anlayan varsa beri gelsin..
Türkiye piyasası tepki vermekte geç kalıyor,  fiyatlar aşağı düştüğünde de Türkiye'den kimse alım yapma cesareti gösteremiyor ve fiyat TR'de sabit kalıyor Grin

tersi de gecerlidir..

fiyatlar ciktiginda kimse satis yapma cesareti gosteremiyor   Cool

Anlamadım, şu an yaşanan örnek senin tezini çürütmüyor mu? Eleman 1061 TLden 7.32 btc koymuş satışa, 24 saatlik hacim 40 btc yok ?
hero member

tersi de gecerlidir..

fiyatlar ciktiginda kimse satis yapma cesareti gosteremiyor   Cool
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
full member
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
25$ bandında gidip geliyor uzun zamandır.İpini aşağıya ya da yukarıya doğru koparsa da önümüzü görsek.
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
btc için btc-e yi takip diyorsunuz bitstampi mi işlem hacimleri birbirine yakın ama sanki btc-e daha piyasa belirleyici gibi geliyor bana

btc-e, çok nadiren piyasa belirleyici, orada daha ziyade botların savaşı var.
okcoin şu anda baya bi belirleyici gibi duruyor.
full member
btc için btc-e yi takip diyorsunuz bitstampi mi işlem hacimleri birbirine yakın ama sanki btc-e daha piyasa belirleyici gibi geliyor bana

Btc-e'de fiyatlar biraz daha düşük seyrediyor ama birbirlerine yakınlar. Benim verdiğim değerler bitstampten..
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Jump to: