Pages:
Author

Topic: Ce mai e bun de minat? - page 13. (Read 43831 times)

sr. member
Activity: 378
Merit: 250
March 09, 2014, 08:34:22 AM
da, dar aia nu au internet Smiley.

ei trimit catre server hash-urile scrise pe hartie, cu porumbei calatori.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
March 09, 2014, 07:48:56 AM
 Grin 2.4 Gh pe scrypt inseamna peste 3300 de placi 280x...si sa le scoti din cutie singur dureaza o vesnicie  Cheesy
Insa este posibil sa aibe colegul ASIC-scrypt ...dar tot apare in sistemul energetic national un spike acolo, cat de mic  Grin

Glumim, glumim...insa asta ma face sa ma gandesc care este tara/locul de pe glob unde energia electrica este cea mai ieftina?
In fond un om hotarat si potent financiar ar alege o astfel de tara pentru o investitie amarnica in minerit, nu?  Smiley

...cautat: wiki zice Kuwait, un cent de $ pe kWh, phuai, inca o blagoslovire pe capu` seicilor.
sr. member
Activity: 467
Merit: 250
March 09, 2014, 07:39:03 AM
e mai plauzibil...cre ca vroia sa zica Mh Smiley
hero member
Activity: 541
Merit: 500
March 09, 2014, 07:36:46 AM
 Grin A gresit 2.4 Gh pe LTC...altfel vuia presa ca a aparut un mare investitor care papa tot ce produce Cernavoda  Cheesy Grin
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
March 09, 2014, 07:25:55 AM
gigahash pe ltc sau vtc? pai asa faci 10.000 dolari pe zi.

fratilor, aveti 1000 de gpu-uri?
member
Activity: 63
Merit: 10
March 09, 2014, 03:31:43 AM
Momentan m-am saturat + imi ocupa foarte mult timp, plimbarile astea intre monezi, asa mai las 2.4 Gh pe LTC, pana creste diff, si 1.3 Gh pe middlecoin.
Adevarul e ca nu m-am axat f tare numai pe o moneda, am de multe feluri si astept o noua explozie a preturilor. (poate ca o sa trebuiasca sa astept mult si bine la cum merg lucrurile)
Din colectia personala fac parte: AMC, AUR, CGB, DGC, Doge DGB,  IC, IXC, EMC2, FST, FTC, NMC, PPC, MEC, MAX, LTC, WDC, UTC, DVC, FTC, XPM, TIPS etc cate putin din fiecare...
newbie
Activity: 7
Merit: 0
March 08, 2014, 10:10:53 PM
Si eu minez Vertcoin...ma dispera Rejecturile .La 100.000 de Accepturi am 10.000 Rejecturi.Puterea mea ii de  1.2 Gh.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
March 08, 2014, 04:06:59 PM
e doar o intuitie.

ultracoin nu-mi place! premine, pump& dump, ipo - a avut de toate.
member
Activity: 70
Merit: 10
March 08, 2014, 02:13:09 PM
vand tot ce am (cu exceptia wolf Cheesy) si cumpar vertcoin. nu vand VTC decat daca stiu cand cumpar inapoi Smiley

De ce tocmai vertcoin? Stiu ca e o moneda serioasa, dar mai sunt si altele la fel de serioase (imi vin asa, in graba: darkcoin, memorycoin, ultracoin, mint, riecoin, chiar myriadcoin pe care-l mentionezi si tu etc). Ce consideri ca are in plus VTC, ca sperante de viitor?
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
March 08, 2014, 12:30:34 PM
vand tot ce am (cu exceptia wolf Cheesy) si cumpar vertcoin. nu vand VTC decat daca stiu cand cumpar inapoi Smiley

eu nu m-am bagat pe aurora/maza si monezile pentru diverse comunitati. eu nu inteleg de ce sunt valoroase.

pentru flappy vad un maxim de 7. Daca trece de 8-10, atunci sky is the limit; daca nu, maxim 7.


PS. nici mie nu-mi place ca ne-a mutat aici. Asta e un thread de interes maxim, trebuie sa stea in forumul principal!

Am vandut VTC si cu 0.005, cand se dadea lejer cu 0.0035  Am pus ordin la plesneala si peste noapte s-a dat.
Acum am pus VTC la vanzare la 0.01 Sa indraznesc mai sus ? 0.02 / 0.03 / 0.05 ?

eu nu am curaj sa-mi tin vtc pe niciun exchange. ii retrag instant in wallet, criptat, cu backup.
newbie
Activity: 41
Merit: 0
March 07, 2014, 06:50:10 PM
eu mi-am recuperat banii, acum poate sa scada la zero. tin diferenta doar pentru profit.

apropo de minat: cu 1.5 mh acum se poate mina 1 LTC pe zi din TIPS, la dif. actuala.


mihai ce zici de flappycoin? are perspectiva? te intreb asta pt ca vad ca te pricepi in domeniul asta Smiley

imi place, e foarte profi prezentarea, daca dev-ii sunt cinstiti atunci e ok. O singura chestie: deja diff e 28 si in realitate e o clona de doge, si la rewards si la nr. de monezi. deci trb sa ne intrebam ce face in plus fata de doge? (in afara de diff mai mica Cheesy).

ma cam da pe spate (in sens rau) numele, dar asta e o chestie subiectiva Smiley

Dupa ce termin cu tips, o iau in calcul pentru minat, la diff sub 50 totusi.


v-am zis ca mi-a placut flappy coin si mare atentie la pret, cel putin pe termen scurt.

eu am iesit de pe flappy pentru ca nu am reusit sa reintru la 2 satoshi dar pe termen scurt ma astept la pump & dump. Insa daca fac jocul in wallet si leaga jocul de blockchain (ca huntercoin) ma astept la crestere solida, mai ales pe termen scurt.

V-am zis ca mi-a placut mult si myriad coin, a crescut foarte solid de la 100 satoshi la 500 satoshi si se tine foarte bine, este cea mai tare moneda pe care am vazut-o. Faci profit switching intre algoritmii monedei.

Si personal fac loading de vertcoin la greu.
am minat si eu pe flappy vreo 1 saptamana cand era dificultatea mai mica ... ii am in stoc momentan astept sa creasca pretul.. mam gandit ca sa il dau la 0.00000007-8 daca va ajunge odata.. pacat ca numai e flappy pe fb ca asa mult mai cunoscut..

am postat acuma vreo 2 saptamani sa minati pe UTC ... pana pe 28 feb.. cine mi-a ascultat sfatul a avut numai de castigat.... prevad o creste a UTC pe termen mediu-lung in urmatoarele 3-6 luni si UTC sunt buni de stocat
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
March 07, 2014, 06:21:37 PM
vand tot ce am (cu exceptia wolf Cheesy) si cumpar vertcoin. nu vand VTC decat daca stiu cand cumpar inapoi Smiley

eu nu m-am bagat pe aurora/maza si monezile pentru diverse comunitati. eu nu inteleg de ce sunt valoroase.

pentru flappy vad un maxim de 7. Daca trece de 8-10, atunci sky is the limit; daca nu, maxim 7.


PS. nici mie nu-mi place ca ne-a mutat aici. Asta e un thread de interes maxim, trebuie sa stea in forumul principal!

Am vandut VTC si cu 0.005, cand se dadea lejer cu 0.0035  Am pus ordin la plesneala si peste noapte s-a dat.
Acum am pus VTC la vanzare la 0.01 Sa indraznesc mai sus ? 0.02 / 0.03 / 0.05 ?
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
March 07, 2014, 05:57:40 PM
vand tot ce am (cu exceptia wolf Cheesy) si cumpar vertcoin. nu vand VTC decat daca stiu cand cumpar inapoi Smiley

eu nu m-am bagat pe aurora/maza si monezile pentru diverse comunitati. eu nu inteleg de ce sunt valoroase.

pentru flappy vad un maxim de 7. Daca trece de 8-10, atunci sky is the limit; daca nu, maxim 7.


PS. nici mie nu-mi place ca ne-a mutat aici. Asta e un thread de interes maxim, trebuie sa stea in forumul principal!
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
March 07, 2014, 05:46:47 PM
Ne-a mutat adminul aici si nu ne mai vede nimeni...  Angry

+1 nu imi place nici mie

@mmihai1978

Salut !

Ai scris ca faci "loading de VTC" ca sa te citez. Asta insemna ca ii pastrezi ?
Am si eu ceva si nu ma indur sa ii dau la pretul actual. Vad ca si DOGE a picat in nas, AURORA a cazut spectaculos de ieri la 0.03 , BTC iarasi o ia in jos de la $650 ..
Are cineva idee ce se intampla ??
 
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
March 07, 2014, 05:23:39 PM
eu mi-am recuperat banii, acum poate sa scada la zero. tin diferenta doar pentru profit.

apropo de minat: cu 1.5 mh acum se poate mina 1 LTC pe zi din TIPS, la dif. actuala.


mihai ce zici de flappycoin? are perspectiva? te intreb asta pt ca vad ca te pricepi in domeniul asta Smiley

imi place, e foarte profi prezentarea, daca dev-ii sunt cinstiti atunci e ok. O singura chestie: deja diff e 28 si in realitate e o clona de doge, si la rewards si la nr. de monezi. deci trb sa ne intrebam ce face in plus fata de doge? (in afara de diff mai mica Cheesy).

ma cam da pe spate (in sens rau) numele, dar asta e o chestie subiectiva Smiley

Dupa ce termin cu tips, o iau in calcul pentru minat, la diff sub 50 totusi.


v-am zis ca mi-a placut flappy coin si mare atentie la pret, cel putin pe termen scurt.

eu am iesit de pe flappy pentru ca nu am reusit sa reintru la 2 satoshi dar pe termen scurt ma astept la pump & dump. Insa daca fac jocul in wallet si leaga jocul de blockchain (ca huntercoin) ma astept la crestere solida, mai ales pe termen scurt.

V-am zis ca mi-a placut mult si myriad coin, a crescut foarte solid de la 100 satoshi la 500 satoshi si se tine foarte bine, este cea mai tare moneda pe care am vazut-o. Faci profit switching intre algoritmii monedei.

Si personal fac loading de vertcoin la greu.
member
Activity: 99
Merit: 10
March 07, 2014, 04:23:57 PM
Ne-a mutat adminul aici si nu ne mai vede nimeni...  Angry
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
March 04, 2014, 03:42:41 PM
MAZACOIN e in crestere
Pretul la VTC e sub 0.003, nu se merita vandut.
A crescut pretul la BTC  Smiley iese pana la urma si soarele !  Cool
newbie
Activity: 14
Merit: 0
March 04, 2014, 03:41:06 PM
Vertcoin e destul de rentabil si vad ca se mentine bine
member
Activity: 63
Merit: 10
March 04, 2014, 01:47:16 PM
si eu am minat pe http://aur.pool.mineabit.com/ m-am oprit din minat acum 30 de ore si inca am neconfirmat. pana sa se confirme se prabuseste pretu de vedem aurora boreala.
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
March 04, 2014, 01:39:22 PM
Mineaza aurora pe multipool.us nu pe pooluri fantoma

+1 de acord cu ce zici, dar asa cum am scris mai sus am minat culmea, pe un pool listat pe pagina de Announcement de la AURORA, de aici de pe forum..
Pages:
Jump to: