Pages:
Author

Topic: Ce mai e bun de minat? - page 19. (Read 43831 times)

member
Activity: 116
Merit: 10
February 24, 2014, 01:32:44 PM
Eu am minat VTC in ultima perioada. Am incercat sa mai minez diverse shit-coins cate putin din fiecare la lansare dar nu pare sa fie rentabil. Dimineata am minat BlackCoin si am facut 2000 dar nu cred ca o sa fac vreo branza cu ele.
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
'All that glitters is not gold'
February 24, 2014, 01:07:34 PM
Salut !

Am gasit un nou pool pt DOGE: http://77z.co/index.php

Are Stratum, VarDiff, PROP, 0% fee, 0.001 DOGE withdraw.

E cam micut, se merita sa te bagi ?
member
Activity: 99
Merit: 10
February 24, 2014, 12:40:20 PM
Vad ca profitul minerului scade, chiar tare, de la 25-30$/zi la 15$/zi.
Acu' din doua una:
-ori si-a luat tot Dorelu' rig si a crescut mineriada, in timp ce nr celor care investesc bani reali sa cumpere monede e la fel sau mai mic,
-ori sunt interese mari de "shakeoff", adica se scad artificial preturile, ca cei panicosi sa vanda, apoi va urma un bubble in care doar cei rabdatori castiga.

In functie de cauza se poate lua decizia corecta:
-vinzi imediat
-tii cat de mult poti

Voi ce parere aveti?
full member
Activity: 140
Merit: 100
February 24, 2014, 11:58:45 AM
Intrebare de 1000 de puncte: Ce parere aveti de Coino si asa zisa agentie de publicitate de 8 mil eur/an care cica ar fi in spatele monedei?
un alt shitcoin cu o alta mare vrajeala - parerea mea
member
Activity: 95
Merit: 10
February 24, 2014, 08:48:07 AM
Intrebare de 1000 de puncte: Ce parere aveti de Coino si asa zisa agentie de publicitate de 8 mil eur/an care cica ar fi in spatele monedei?
member
Activity: 84
Merit: 10
February 24, 2014, 08:45:21 AM
eu deocamdata minez MINT
member
Activity: 99
Merit: 10
February 24, 2014, 08:32:33 AM
Pai de asta am facut topicul asta. Dar asa cum ziceam mai sus, azi chiar sunt in pana de inspiratie, VTC imi aduce 14$/zi, alte monede promitatoare nu vad, am zis sa testez switching pool pana apare merged mining mai ok.
Cine are un pont e rugat sa ne zica si noua  Wink
newbie
Activity: 56
Merit: 0
February 24, 2014, 07:56:11 AM
executivul : misto ideea, din pacate au inchis inregistrarile.
ramane multipool.us care in principiu se ocupa cu aceeasi chestie dar are comision 1.5%

Mai sunt si http://www.clevermining.com/ , http://wafflepool.com/ care sunt mai bune decat multipool.us din ce am observat.

Oricum nu mi se pare rentabil.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
February 24, 2014, 07:20:30 AM
Daca il faci sa scoata 800kh …. 0.008BTC/zi aproximativ 4-5$

Din care se reduce din consumul electric, nu ?
member
Activity: 67
Merit: 10
February 24, 2014, 07:12:47 AM
executivul : misto ideea, din pacate au inchis inregistrarile.
ramane multipool.us care in principiu se ocupa cu aceeasi chestie dar are comision 1.5%
member
Activity: 99
Merit: 10
February 24, 2014, 06:32:05 AM
Daca il faci sa scoata 800kh …. 0.008BTC/zi aproximativ 4-5$
newbie
Activity: 14
Merit: 0
February 24, 2014, 06:24:05 AM
Momentan sunt zapacit de cate monede sunt, toate cu un profit cat berea desfacuta  Angry
Asa ca va recomand cu caldura trademybit.com, pt 0.5% comision scapati de grija alegerii monedei, daca sunteti mai econom (zgarcit) puteti seta singurei cele 30 de monede cu autotrade pe Captsy, daca nu pt 2% dl. merc va face asta pt dvs si va veti primi direct BTCeii in portofel.
In medie 0.01BTC/zi/Mh, deci cu un rig "normal" de 3.X MH scoateti cam 15-17$/zi la cursul actual.

PS. daca gasiti vre-un sistem de referral la TmB ziceti-mi si mie sa pun link si sa ma imbogatiti, e prea luni azi ca sa mai caut singur  Grin

cu un r9 280x cat as scoate pe zi ?
member
Activity: 99
Merit: 10
February 24, 2014, 05:31:30 AM
Momentan sunt zapacit de cate monede sunt, toate cu un profit cat berea desfacuta  Angry
Asa ca va recomand cu caldura trademybit.com, pt 0.5% comision scapati de grija alegerii monedei, daca sunteti mai econom (zgarcit) puteti seta singurei cele 30 de monede cu autotrade pe Captsy, daca nu pt 2% dl. merc va face asta pt dvs si va veti primi direct BTCeii in portofel.
In medie 0.01BTC/zi/Mh, deci cu un rig "normal" de 3.X MH scoateti cam 15-17$/zi la cursul actual.

PS. daca gasiti vre-un sistem de referral la TmB ziceti-mi si mie sa pun link si sa ma imbogatiti, e prea luni azi ca sa mai caut singur  Grin
member
Activity: 70
Merit: 10
February 24, 2014, 04:07:48 AM
in duminica asta dev-ul a facut masacru pe piata, wolong e mic copil Cheesy

In timpul actiunii mi-am imaginat ca face manevre mult mai complicate, de-abia cand am vazut trade list-ul am fost surprins de cat de simplu a manipulat totul.
A fost in pur stil Hitchcock: nu prea multa actiune, scene explicite sau efecte speciale, totul se petrece mai mult in imaginatia spectatorilor, care sunt impinsi cu maiestrie spre psihoza Cheesy
Iar aseara psihoza a lucrat din plin, oamenii au ajuns sa vanda la preturi ridicole doar ca sa scape de presiune!

Sunt curios, ce s-ar fi intamplat daca toti s-ar fi coordonat sa vanda la 0,005 (de exemplu)? Ce ar fi putut inventa dev-ul?

devul are mult mai mult de castigat tinand cont ca are vro 6k coinuri puse deoparte.. decat cei 79BTC.. ptr el e o investitie pe termen lung pana o sa va lase pe voi sa tineti plasa - cuvintele lui nu a le mele

Si asta nu inseamna ca are cu atat mai mult interesul sa ridice valoarea wolfilor, lucru de care ar profita toti cei care ii detin? Pe mine nu ma deranjeaza sa-mi tin blocati pe termen lung cei... 0,2 BTC investiti Smiley si sa stau cu ochii pe miscarile devului.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
February 23, 2014, 04:52:49 PM
nu cunosc, nu sunt trader, doar amator.  Cool


cat despre dev care se tine de cuvant.. devul are mult mai mult de castigat tinand cont ca are vro 6k coinuri puse deoparte.. decat cei 79BTC.. ptr el e o investitie pe termen lung pana o sa va lase pe voi sa tineti plasa - cuvintele lui nu a le mele

ma consider avertizat   Wink
full member
Activity: 140
Merit: 100
February 23, 2014, 04:49:46 PM
e adevarat ce ai zis, si vezi ce spune martisor-sobru mai sus.

cine se baga in asta o face de bunavoie. Smiley

ia-o ca pe o scoala de trading.

spre deosebite de toate rahaturile de scam-coins, de la top-coin la panda, totul despre wolf este spus pe fata si 100% corect.

in engleza este o vorba despre traderi: "bulls make money, bears make money, pigs get slaughtered"

cat despre dev care se tine de cuvant.. devul are mult mai mult de castigat tinand cont ca are vro 6k coinuri puse deoparte.. decat cei 79BTC.. ptr el e o investitie pe termen lung pana o sa va lase pe voi sa tineti plasa - cuvintele lui nu a le mele
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
February 23, 2014, 04:45:51 PM
e adevarat ce ai zis, si vezi ce spune martisor-sobru mai sus.

cine se baga in asta o face de bunavoie. Smiley

spre deosebire de toate rahaturile de scam-coins, de la top-coin la panda, totul despre wolf este spus pe fata. pana la proba contrarie, dezvoltatorul putea sa fuga cu 79 bitcoin. nu a facut-o si s-a tinut 100% de cuvant.
full member
Activity: 140
Merit: 100
February 23, 2014, 04:44:44 PM
Quote
What happens after 9 weeks?
At that time there is a coin with a fairly large market cap, which pays a 10% destructive fee on every transaction. People will trade it, hold it, dump it, and ultimately in a year or so coins will either have a ridiculously high value and be traded regularly, or somebody will be left holding the bag. For the first few months, it will be fun for all involved though.
nu imi place cum suna treaba ce o spune dev-ul, suna ca si o schema de a deveni bogat peste noapte.. peste spatele altora bineinteles
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
February 23, 2014, 04:42:59 PM
corect. te joci doar cu bani pe care iti permit sa-i pierzi.

e doar un joc de trading. poti invata despre trading si daca ai noroc - faci ceva bani sau pierzi.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
February 23, 2014, 04:36:33 PM
E o idee, nimic de zis.  Cheesy
Ce sa zic? Pentru destui si Caritasu` a fost giugiuc, pentru altii...aman, aman.

Eu am invatat ca lucrurile simple darama totul. Inventia asta nu e simpla...cumparari, distrugeri, scheme, trestii... Roll Eyes
Ramane doar: Bafta curajosilor!
Pages:
Jump to: