Pages:
Author

Topic: Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın: Türk yargısına teslim olacağım - page 2. (Read 919 times)

sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
Mehmet Aydın’ın ifadesinden yeni ve çok önemli detaylar ortaya çıktı. Mehmet Aydın, Çiftlik Bank’tan raporlarda yazıldığı gibi 1 milyar 139 milyon lira değil 1.5 milyar lira topladığını söyledi. Aydın “Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” dedi ve kazandığı paranın raporda belirtilen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini söyledi.

"Çiftlik Bank oyununun net bir kazanç vaadi bulunmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda belirtilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık rakama sistemin bugünden itibarıyla kapatılarak tüm üyelere kazançlarıyla birlikte anaparalarının bir yıl boyunca ödenmesi neticesinde ulaşılmaktadır. Sözleşmemizde sistem kapatıldıktan sonra kazançtan elde edilen gelirin ödenmeyeceğine, sadece anaparanın ödeneceğine dair bir husus bulunmaktadır. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin üretim tesislerini kayda almamıştır. Hatta o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içerisinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin üretim tesisine davet ettiğim halde gelmemişlerdir. Ayrıca yatırım yaptığım Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Ancak üyelere kesinlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım."

Adam gerçekten bitcoin ile parayı katlamış, çıkan haberler gerçekmiş. Adama tosuncuk dedik balina çıktı Cheesy

Bundan sonraki süreç nasıl olacak merak ediyorum. Dosyaya gizlilik getirmişlerdi, söylendiği gibi alacaklıların parasını verirse bir sonraki aşamada 3-5 yıla kalmaz içerden çıkar. Sonra da bir yerlere zulaladığı paraların devamını ortaya çıkarıp milyoner yaşantısına devam eder. Güzel iş Smiley

Valla kafası rahat o zaman, neden gelip teslim olduğu da şimdi anlaşıldı. Adam hayatının sonuna kadar yiyebileceği bir paraya ulaşmış. Fazla fazla geri ödese bile yine şaka gibi bir paraya sahip olacak. Dediğiniz gibi çok içerde yatmaz da böyle yaparsa. Sonrasında da istediği gibi hayatını yaşamaya devam eder.

Geri dönme sebebini ben kafamda başka bir şey olarak kurmuştum da, o değil görünüşe göre sebep.  Grin  Köşeyi çoktan dönmüş bile fazlasıyla zaten.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Geçenlerde tosunun ağzından sosyal medyada yazılı bir şeyler anlatılmış sonuna da

"Bunu Yapan Tosun, Parayı Yatırana Geri Ödesin"

demişti birisi. Aslında yazmak istediği bu değildi tabiki.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Adam ne güzel taşak geçiyor şimdide diyor ki kardeşim param yok benim ozaman ne bok yemeye geldin?

Bu adamda birşey çıkacak bakalım ne çıkacak göreceğiz

Bir patlak verecek hocam ama ne zaman beraber bekleyip göreceğiz yargı süreci Türk milletinin takibinde olduğu için şimdilik serbest kalacağını düşünmüyorum üç beş sene yatıp çıkabilir zaten bu cümleyi de kendisi kurmuştu ulan tosun Türkiye’yi sağdın bir de kripto balinası oldun ha vay davar Grin
hero member
Yargı önünde 750 yıl civarı bir ceza isteniyor. Yarın bizim yargımız sonucunda iyi hali görülür geri ödeme yapılırsa 75 gün bile yatmaz. Elindeki deli parayı birileri alır. Dünya küçük eskiden büyükmüş.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Ya hocam 1.5 milyarı yesin 2020'nin başından 2021 nisan mayıs aylarına kadar zaten 10 kat değerlendi o geçen sene 300 milyonluk alsa zaten 3 milyar yapar tüm mağdurların mağduriyetini giderir ancak olan mağdurlara olur o kadar zaman sıkıntıya giren oldu kredi çekip girenlere o zaman giren girdi belki intihar eden, ailesi dağılan oldu şimdi birde o zaman ki kaybını karşılasa zaten enflasyondan kayıpta giden gitti. Karşılasa dahi ne olursa olsun ciddi bir cezayı hakediyor.

Zaten bunun gibi davalarda aradaki enflasyon değeri ve faizi ödeme sırasında yansıtılıyor. Borç aldığı zaman 2 milyarsa şimdi 4 milyar öder yani her türlü.
Hiç bu tarz bir şekilde dolandırılmadım ama dolandırılmış olsam ve aradan 2 sene geçtikten sonra verdiğim parayı geri alsam bütün kırgınlığım biter ve şikayeti bile geri çekerdim muhtemelen. Böyle yapmasam bile böyle yapacak milyonlar var Cheesy
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Mehmet Aydın’ın ifadesinden yeni ve çok önemli detaylar ortaya çıktı. Mehmet Aydın, Çiftlik Bank’tan raporlarda yazıldığı gibi 1 milyar 139 milyon lira değil 1.5 milyar lira topladığını söyledi. Aydın “Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” dedi ve kazandığı paranın raporda belirtilen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini söyledi.

"Çiftlik Bank oyununun net bir kazanç vaadi bulunmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda belirtilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık rakama sistemin bugünden itibarıyla kapatılarak tüm üyelere kazançlarıyla birlikte anaparalarının bir yıl boyunca ödenmesi neticesinde ulaşılmaktadır. Sözleşmemizde sistem kapatıldıktan sonra kazançtan elde edilen gelirin ödenmeyeceğine, sadece anaparanın ödeneceğine dair bir husus bulunmaktadır. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin üretim tesislerini kayda almamıştır. Hatta o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içerisinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin üretim tesisine davet ettiğim halde gelmemişlerdir. Ayrıca yatırım yaptığım Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Ancak üyelere kesinlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım."

Adam gerçekten bitcoin ile parayı katlamış, çıkan haberler gerçekmiş. Adama tosuncuk dedik balina çıktı Cheesy

Bundan sonraki süreç nasıl olacak merak ediyorum. Dosyaya gizlilik getirmişlerdi, söylendiği gibi alacaklıların parasını verirse bir sonraki aşamada 3-5 yıla kalmaz içerden çıkar. Sonra da bir yerlere zulaladığı paraların devamını ortaya çıkarıp milyoner yaşantısına devam eder. Güzel iş Smiley

Ya hocam 1.5 milyarı yesin 2020'nin başından 2021 nisan mayıs aylarına kadar zaten 10 kat değerlendi o geçen sene 300 milyonluk alsa zaten 3 milyar yapar tüm mağdurların mağduriyetini giderir ancak olan mağdurlara olur o kadar zaman sıkıntıya giren oldu kredi çekip girenlere o zaman giren girdi belki intihar eden, ailesi dağılan oldu şimdi birde o zaman ki kaybını karşılasa zaten enflasyondan kayıpta giden gitti. Karşılasa dahi ne olursa olsun ciddi bir cezayı hakediyor.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Aslı astarı varmıdır bilmiyorum ama benim param yok. Mal varlığıma el koydular eğer el konulan paramı verirlerse tüm mağdurlara olan borcumu ödeyeceğim demiş.
Bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum doğrusu.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
Adam ne güzel taşak geçiyor şimdide diyor ki kardeşim param yok benim ozaman ne bok yemeye geldin?

Bu adamda birşey çıkacak bakalım ne çıkacak göreceğiz
hero member
Ee devlet sormayacak mı btc hesabını göster diye sonuçta artık devlet borsadaki hesaba bile icra gönderiyor.

Bu elde ettiği kar nasıl sonuçlanacak sonuçta milletin parasından elde edilmiş bir kar.

Ben devletin yerinde olsam alırım o paranın tamamını alcaklayı yasal faizi ile öder geri kalan parayı da aktarırım havuza.

Devlet sorana kadar o bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin çoğunu nakde çevirip, varlık barışıyla bir şekilde başka biri aracılığıyla ülkeye sokmuş bile olabilir, ülkeye soktuğu parayıda kenarda tutuyordur, bitcoin olarak ödeyeceğim veya bitcoin değerlendiği için borcumu ödeyebilecek durumdayım derse, devlet onun ödemesinden önce vergilendirme kanunu çıkarıp, geçmişe yürütür bize bile girer,
Doğru söylüyorsunuz. Bu tür adamların zararı topluma çok yönlü dokunuyor. Bundan alacakları paranın çok olacağı ortaya tam çıksın çıkacak yasa bizi de kapsaya bilir. Bir kararnameye bakar iş.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Ee devlet sormayacak mı btc hesabını göster diye sonuçta artık devlet borsadaki hesaba bile icra gönderiyor.

Bu elde ettiği kar nasıl sonuçlanacak sonuçta milletin parasından elde edilmiş bir kar.

Ben devletin yerinde olsam alırım o paranın tamamını alcaklayı yasal faizi ile öder geri kalan parayı da aktarırım havuza.

Devlet sorana kadar o bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin çoğunu nakde çevirip, varlık barışıyla bir şekilde başka biri aracılığıyla ülkeye sokmuş bile olabilir, ülkeye soktuğu parayıda kenarda tutuyordur, bitcoin olarak ödeyeceğim veya bitcoin değerlendiği için borcumu ödeyebilecek durumdayım derse, devlet onun ödemesinden önce vergilendirme kanunu çıkarıp, geçmişe yürütür bize bile girer,
legendary

legendary

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
1 takım elbise
pişmanım, amacım zarar vermek değildi beyanı
etkin pişmanım derse x2
o bu falan filan derken devlet borçlu falan çıkabilir.

Adalet çok iyi olunca her şey mümkün. Kadın döven, öldüren dolaşır; dolandırıcı dolaşır. Biri aç kalıp bir bisküvi çalsa yemediği dayak kalmaz.

Bu ülkede bebek bezlerine alarm falan takıldı çalmasınlar diye. Hala da öyle belki de bilmiyorum şu an. İnsanların ne kadar çaresiz olduğunu o kadar iyi biliyorlar ki böyle bir faaliyette bulunuyorlar. Böyle insanlara daha iyi bir ülke inşa etmek yerine hep böyle tiplerle uğraşıp vakit kaybediyorlar. Her geçen yıl daha da kötüye gidiyor bu durum. Görün artık şu çaresiz insanları da bir şeyler yapın.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Sonunda teslim olmaya geldi tosuncuğumuz.İyi de savunma hazırlamış haberlerde gördüm kaç sayfaydı hatırlamıyorum ama maşallah dediğim oldu görünce.

ne olur ne olmaz sonucunda bilmiyorum ama borcumun tamamını ödeyeceğim mi ne demiş heralde ne kadar doğru bilmiyorum.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Tosunumuz tutuklandı. Abisini de uruguayda gözaltına almışlar. Bugün yarın ülkeye girer onlarda. Ne kadar dolandırıcı varsa özgürlük ülkesine geri geliyor. Üç beş sene yatar çıkarım demiş ya Tosuncuk, bakalım üç sene sürecek mi macerası.

Eğer suç örgütü kurmak ve yönetmek suçundan ceza alırsa en az 20 yılı var diğer davadan beraat etse bile suç örgütü suçlaması ağır suçlama ve yüksek cezaları var

1 takım elbise
pişmanım, amacım zarar vermek değildi beyanı
etkin pişmanım derse x2
o bu falan filan derken devlet borçlu falan çıkabilir.

Adalet çok iyi olunca her şey mümkün. Kadın döven, öldüren dolaşır; dolandırıcı dolaşır. Biri aç kalıp bir bisküvi çalsa yemediği dayak kalmaz.
legendary
@RaltcoinsB adam öldürmenin cezası yokmu?  suç örgütü kurmanın cezası olsa ne olacak siyasi gücü olduğuna inanıyorum o yüzden birkaç yıl içinde sürekli siyasilerden af söylmi duyarız hemencecik çıkar.

Acaba cidden örgüt kuranlar 20 yıl yattımı bu ülkede geçenki affın kimin için çıktığını zaten biliyoruz.
Çoğu suçlu gibi buda elini kolunu sallaya sallaya çıkacak.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Tosunumuz tutuklandı. Abisini de uruguayda gözaltına almışlar. Bugün yarın ülkeye girer onlarda. Ne kadar dolandırıcı varsa özgürlük ülkesine geri geliyor. Üç beş sene yatar çıkarım demiş ya Tosuncuk, bakalım üç sene sürecek mi macerası.

Eğer suç örgütü kurmak ve yönetmek suçundan ceza alırsa en az 20 yılı var diğer davadan beraat etse bile suç örgütü suçlaması ağır suçlama ve yüksek cezaları var
copper member
Activity: 644
Merit: 269
legendary
Bence ödeme falan yapma değil olay. Yurtdışında kırmızı bülten falan derken epey sıkıştırdılar. Dünya kadar mal varlığına da gittiği ülkeler el koymuş. Orada perişan olacağına burada hapisi göze aldı bence. Ayrıca bu adamın görüntüsü, duruşu falan bu işi kendi başına yaptığına beni ikna edemiyor. Hiç dış görünüşle adam yargılamam ama bu adamın geçmişi, görüntüsü falan hiç bu işleri organize edeceğine inandırmıyor.

Dediğiniz gibi olma olasılığı da var tabi ki, olayın detaylarını öğrenene kadar birkaç yıl geçecektir. 10 yıl sonra bununla ilgili belgeselleri çekmeye başlarız Cheesy

Dış görünüşe göre yargılamayı doğru bulmuyorum ama gerçekten tek başına iş yapabilecekmiş gibi bir havası yok. Çocukluk arkadaşlarına çok güvendiğinden bahsetmişti, sağlam bir avukat arkadaşı falan vardır belki olayların beyni odur ya da ailesinden biridir. Önündeki kağıdı nasıl okuduğunu gördük, sanki yabancı bir dilden anlık çeviri yapıyormuş gibi duraksıyordu Cheesy
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Mehmet Aydın'ın ilk icraati galiba abisi Fatih Aydın'ın yerini söylemek olmuş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Fatih Aydın Uruguay'da gözaltına alınmış.

https://twitter.com/pusholder/status/1413182024836333570

İyi bir imaj yaratmak için yalan söylenmemiştir diye umuyorum. Gerçekten abisi yakalandıysa Türkiye'ye tutuklanmak üzere getirilirse tamam derim. Abisinin de işin içinde olduğunu bilmiyordum ayrıca, ilk defa duymuş oldum. Bakalım bunun sonucunda ilginç şeyler yaşanacak mı. Zaten daha ne yaşanabilir ki diyesi geliyor insanın. Almaları gereken cezayı alsınlar da en başta.
Pages:
Jump to: