Pages:
Author

Topic: Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın: Türk yargısına teslim olacağım - page 3. (Read 919 times)

sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Mehmet Aydın'ın ilk icraati galiba abisi Fatih Aydın'ın yerini söylemek olmuş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Fatih Aydın Uruguay'da gözaltına alınmış.

https://twitter.com/pusholder/status/1413182024836333570
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
64 milyon çok ciddi bir borç değil bence, ne şirketler ne dolandırıcılar var üstü kapalı bir şekilde zaten bundan kat kat fazlasını yapıyor. Adam milleti tokatladı ama karşılığını verecekse ciddi bir suç kalmıyor bence, sonuçta bu adama para verenler yatırım olarak düşünerek para verdi. Tosuncuk da parayı katlayıp geri veriyorsa içeri girmesi için sebep yok. Yatırımlar karşılığını bulmuş demektir.

Gelmeden önce en ince hesaplar yapılmış masaya oturulmuş ve alacağı ceza zaten ayarlanmıştır. Dosyaya keyiflerinden gizlilik kararı çıkartmadılar, işin sonunda siyasi bir lider ile bağlantı olduğu ve pazarlıkların yapıldığı açık bence.

Zaten ben burada suçlu arıyor olsam dolandıranı değil dolandırılanı suçlu olarak görürdüm Cheesy

O paraları ödeyeceğine zerre kadar inanmıyorum. Yaklaşık 2-3 yıl oldu sanırım olay olalı. TR'deki enflasyonu ve yasal faizleri hesaplasan o para yaklaşık 2 katına çıktı. 3 yıl önceki 1000TL ile şu andaki 1000TL arasında fark var çünkü.

Bence ödeme falan yapma değil olay. Yurtdışında kırmızı bülten falan derken epey sıkıştırdılar. Dünya kadar mal varlığına da gittiği ülkeler el koymuş. Orada perişan olacağına burada hapisi göze aldı bence. Ayrıca bu adamın görüntüsü, duruşu falan bu işi kendi başına yaptığına beni ikna edemiyor. Hiç dış görünüşle adam yargılamam ama bu adamın geçmişi, görüntüsü falan hiç bu işleri organize edeceğine inandırmıyor.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
64 milyon çok ciddi bir borç değil bence, ne şirketler ne dolandırıcılar var üstü kapalı bir şekilde zaten bundan kat kat fazlasını yapıyor. Adam milleti tokatladı ama karşılığını verecekse ciddi bir suç kalmıyor bence, sonuçta bu adama para verenler yatırım olarak düşünerek para verdi. Tosuncuk da parayı katlayıp geri veriyorsa içeri girmesi için sebep yok. Yatırımlar karşılığını bulmuş demektir.

Gelmeden önce en ince hesaplar yapılmış masaya oturulmuş ve alacağı ceza zaten ayarlanmıştır. Dosyaya keyiflerinden gizlilik kararı çıkartmadılar, işin sonunda siyasi bir lider ile bağlantı olduğu ve pazarlıkların yapıldığı açık bence.

Zaten ben burada suçlu arıyor olsam dolandıranı değil dolandırılanı suçlu olarak görürdüm Cheesy
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Tosuncuğun teslim oluş şekline baktığımda paraları yedi bitirdi teslim oldu demenin biraz basit kaçtığını düşünüyorum mutlaka kafasında bir şeyler kurmuştur zaten polislerin sorularına oldukça hazırlıklı olduğu söyleniyor.

Şöyle düşünmek lazım hocam. Hatalarıyla çok mecbur kalmadıkça yüzleşmezmiş insanlar. Misal hayatını kumardan kaydıranları düşünün kaybettiklerini toplamak için kimseye birşey söylemeden götü toplamaya çalışır ancak ardında bıraktığı yığın git gide büyür de büyür. Taaa ki daha fazla sırtlayamayacağı bir zamana kadar. O anda da öyledir ki birilerine anlatıp kurtulmak rahatlamak ister. O zaman da çorap söküğü gibi dökülür gider. Birşeyleri artık saklayamayacağını ve dayanacak gücü kalmadığını düşünür. Düşünsenize milyonlar dolandırmışsınız yemişssiniz bitirmişsiniz artık elin gevurunun memleketinde harcayacak bir dolarınız bile kalmamıştır. Zaten giderken de mağdur edebiyatı yapıp basında çıkanlara kulak asmayın diyerek gitmiştir ve bir bakıyorsun o kadar şey hazırlamış lakin bunlar kendini masum çıkartmaya çalışmak için düzmeceden ibarettir. Ben bu insanları birkere kandırdım neden bir daha olmasın diye düşünebilir. Bana artık bu konuyla ilgili hiçbirşey mantıklı gelmiyor mantıksızların arasında en az mantıksızını seçiyorum yani Cheesy Birilerine bu konumda sırtını dayayamaz hadi dayadı suçtan kurtuldu öyle ya da böyle bir kör kurşuna bir arabanın çarpmasına gider yani. Sıfırı tüketti artık oynayabileceği en kötü kumarı oynuyor bana göre.
full member
Activity: 854
Merit: 113
Bu arada bu adama tosuncuk diye hitap edilmesi body shaming'e giriyor ama kendisi büyük dolandırıcı olduğu için artık ben bile tosuncuk diyorum ayrıca tosuncuk lakabı adamı masumlaştırıyor suçun ciddiyetini azaltıyor.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
Tosuncuğun teslim oluş şekline baktığımda paraları yedi bitirdi teslim oldu demenin biraz basit kaçtığını düşünüyorum mutlaka kafasında bir şeyler kurmuştur zaten polislerin sorularına oldukça hazırlıklı olduğu söyleniyor.

Polisler diyince aklıma bugün gördüğüm bir şey geldi. Tosuncuğumuz Türk yemeklerinden istemiş ama oradaki halihazırda kumanyalardan vermişler. Yüzsüz bir şekilde bi de şöyle taleplerde bulunuyor ya bitiyorum.  Grin

Ayrıca dediğiniz gibi zaten illa ki her şeyi hazırlayıp ondan sonra gelmiştir Türkiye'ye. Aksini yapması için aklını kaçırmış olması lazım.
member
Activity: 756
Merit: 17
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Baktı artık aç açık kalacak ne kadar bitcoini varsa yedi yedi düşük meblağlardan bir yere kadar dayandı artık harcayacak bitcoinde kalmayınca buralarda sürüneceğime en kötü döneyim 3-5 ay linç yerim dedi avukatıda hayati güvencenden tek kişilik hücre tarzı bir yer sağlamaya çalışırım dedi geldi. Başka da birşey gelmiyor aklıma. Çünkü 2017 de fiyatın zıplamasıyla naneyi yiyip topuklamış hatta ekşi sözlükte mi ne bir yerde bir entry görmüştüm buranın açığını nasıl felaket şekilde kullandığına dair. Yani velhasılı kelam artık para bitmiştir kızlar eve dönmüştür tosuncuğunda artık kurbanlıkların arasında yerini alma vakti gelmiştir Cheesy
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Fifty fifty kırışacaklardır. Birileri aracı olmuştur. Yurt dışındaki halk düşmanı olan hırsız uğursuz ne var ise parası ile burada yapmayacakları iş yok. Bunlara güzel bir söz verilmiş demekki. Adam diyor ki şirketimin mal varlığı 200 milyon lira. Nerde bu şirket. Şirket burada ise diğer paralar nerde. Diğer paralar burada ise bunun elinden hayatı karşılığında her şeyini almış olmalılar.
legendary
Activity: 1946
Merit: 1310
Evet arkadaşlar tosuncugun abiside yakalanmış bulunuyor bunlar nasıl bir söz verildiyse boncuk gibi sırasiyla dökülmeye başladılar adamlar demekki öyle böyle değil sağlam güvenceler vermiş olmalılar ki bu kadar süre bekleyip peş peşe teslim oldular
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
https://twitter.com/pusholder/status/1413018146164903936?s=20

64 milyon TL'lik bir mağduriyet söz konusu olarak belirtilmiş. Ancak sadece şikayet edenlerin kaptırdığı paraya göre bu tabi. Daha şikayet etmeyenler de var, kim bilir ne kadar para kaldırdı. Bu kadarlık bir mağduriyeti öğrenince tosuncuk da "200 milyonum var, borçlarımı öderim." demiş. Tabi bu haberin asıl kaynağı Hürriyet imiş. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Ancak Bitcoin sayesinde parasını ciddi şekilde katladığı söylentisi dolanıyordu. Belki de doğrudur.

Sadece 3000 küsür kişinin şikayetlerine göre 64 bin lira tabi evet. Bir de bunun hesabını yaparak teslim olması falan ilginç geliyor. Normal şartlarda bu kadar kolay sıyrılamaması lazım. Ancak ülkemizde birilerinin tanıdığı falan olunca işler değişebiliyor. Tosuncuğun da birileriyle ilişkisi çıkar elbet.
full member
Activity: 546
Merit: 154
Kesin arkasini dayadigi bir dayisi var bu tosuncugun. Bukadar ozguven olamaz yoksa adam bir aciklamalar yapiyor akillara zarar ben dolandirmadim kacmadim malvarligim zaten borcumdan fazla herkesin parasini verecegim vs vs . Korundugu asikar.
sr. member
Activity: 2100
Merit: 413
https://twitter.com/pusholder/status/1413018146164903936?s=20

64 milyon TL'lik bir mağduriyet söz konusu olarak belirtilmiş. Ancak sadece şikayet edenlerin kaptırdığı paraya göre bu tabi. Daha şikayet etmeyenler de var, kim bilir ne kadar para kaldırdı. Bu kadarlık bir mağduriyeti öğrenince tosuncuk da "200 milyonum var, borçlarımı öderim." demiş. Tabi bu haberin asıl kaynağı Hürriyet imiş. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem.

Ancak Bitcoin sayesinde parasını ciddi şekilde katladığı söylentisi dolanıyordu. Belki de doğrudur.
legendary
Bu adam bu söylemleri kafasından uydurmuyor birileri besliyor o yüzden bu adama birşeycik olmaz büyük ihtimalle kendisine yardımcı olanlar bu adama birşeylerin garantisini verdi hep millet şikayetci olsa ne olacak birşeycik olmaz.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Adam kendini güzel savunmuş resmen adam diyorki ben suçsuzum onlar suçlu. Borcumu ödeyeceğim diyor btcden nasıl bir para kazandıysa bu dünyadaki dünyalığını yapmış bunun ceza evine gireceğini düşünmüyorum göstermelik yatıp çıkacaktır.

Ama hesaplamadığı şöyle bir şeyde var şuan gözüken borç miktarı 60 milyon tl adam bu sebeble  teslim olmuş öderim diye, şöyle bir ayrıntı var şikayetçi olmayan daha çok insan varmış bunları hesaba katmamış borçları ödemeye başlar ise daha çok kişi şikayetçi olup borçlarını aldırabilir.
Dokunurmu diye sorarsan o da dokunmaz bitcoinden katlamıştır katlayacağını zaten öder her türlü.
legendary
Adam kendini güzel savunmuş resmen adam diyorki ben suçsuzum onlar suçlu. Borcumu ödeyeceğim diyor btcden nasıl bir para kazandıysa bu dünyadaki dünyalığını yapmış bunun ceza evine gireceğini düşünmüyorum göstermelik yatıp çıkacaktır.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Dava devam ediyor sanırım ilk ifadesi poliste yaklaşık 20 saat sürmüş paşam Türk yemekleri istemiş polis reddetmiş klasik kumanyalardan gelmiş kendisine ama kilodan bir şey kaybetmemiş kendini çok iyi beslemiş Tosuncuk
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Mehmet Aydın ne oldu da teslim oldu olayın perde arkası var elbette bunu biz öğrenemeyeceğiz öğrenmememiz için için şimdiden davaya gizlilik konulmuş. Kesinlikle ortada dönen oyunlar var gizli tutulacak bu kişi durduk yere neden teslim olsunki mantıklı değil ben az bir ceza ile tahliye edileceğini düşünüyorum bu ülkede ekmek çalanlar ceza alıyorlar hamutuyla götürenlere bir şey olmuyor. Adalet sistemimiz ekmek çalana ceza veriyor demiyorki bunu ekmek çalacak kadar fakir yapan kim?

Hocam gizlilik kararı davanın seyrinin etkilenmemesi için iyi bir şey ayrıca gizlilik dediği de dışarıdan duruşmaya seyirci basın mensubu vs alınmaması olarak basitçe söyleyebilirim öyle çok gündem olunacak bir şey değil kaldı ki kaç kişi dolandırıldı tedbiren böyle olması lazımdı

Hocam dedikleriniz de haklı olabilirsiniz ama ülkemizde ucu ir yerlere dokunacak her dava gizlilik ile görüldüğü için ya da erişim engeli geldiği için bu davaya da gizlilik gelmesi bana garip geldi. Bu Mehmet Aydın birilerinin desteği olmadan çıkmadığı gibi yine birilerinin desteği olmadan geri gelmedi.

Durum aynen dediğiniz gibi. Adamın geçen paylaştığı videoda, adam daha önündeki kağıdı okuyamıyordu ya.  Cheesy  Böyle birisinin güçlü birilerinin desteğini almadan böyle bir işe kalkışması imkansız bence. Ona güvenerek girdi, milleti dolandırdı ve kaçtı. Uzun bir aradan sonra belli ki birtakım konuşmalar döndü aralarında ve geri gelmesini sağladı. Ancak burada ona kötü şartlar sunulmayacağından eminim. Ceza almadan kurtarmayı göze alamazlar ama göstermelik bir ceza alır.

Gizlilik kararının arkasındaki nedenin de, bu bahsettiğim güçlü kişilerin adı ortaya çıkmasın diye olduğunu düşünüyorum.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Mehmet Aydın ne oldu da teslim oldu olayın perde arkası var elbette bunu biz öğrenemeyeceğiz öğrenmememiz için için şimdiden davaya gizlilik konulmuş. Kesinlikle ortada dönen oyunlar var gizli tutulacak bu kişi durduk yere neden teslim olsunki mantıklı değil ben az bir ceza ile tahliye edileceğini düşünüyorum bu ülkede ekmek çalanlar ceza alıyorlar hamutuyla götürenlere bir şey olmuyor. Adalet sistemimiz ekmek çalana ceza veriyor demiyorki bunu ekmek çalacak kadar fakir yapan kim?

Hocam gizlilik kararı davanın seyrinin etkilenmemesi için iyi bir şey ayrıca gizlilik dediği de dışarıdan duruşmaya seyirci basın mensubu vs alınmaması olarak basitçe söyleyebilirim öyle çok gündem olunacak bir şey değil kaldı ki kaç kişi dolandırıldı tedbiren böyle olması lazımdı

Hocam dedikleriniz de haklı olabilirsiniz ama ülkemizde ucu ir yerlere dokunacak her dava gizlilik ile görüldüğü için ya da erişim engeli geldiği için bu davaya da gizlilik gelmesi bana garip geldi. Bu Mehmet Aydın birilerinin desteği olmadan çıkmadığı gibi yine birilerinin desteği olmadan geri gelmedi.

Artık davanın seyrinden sonra alınacak kararlara bakarak bu konu hakkında yorum yapacağız hocam bakalım serbest kalacak mı serbest kalmazsa ve 75 bin yıl gibi bir ceza yerse o zaman adalet var deriz
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256

Pages:
Jump to: