Pages:
Author

Topic: Circle! Μια νέα εποχή στις συναλλαγές με Bitcoin! - page 2. (Read 9686 times)

hero member
Activity: 773
Merit: 528
Ενδιαφερον πολυ.

Εαν θελεις ομως συναλλαγη με μεγαλυτερο ποσο.

Οπως δυο η τρια χιλιαρικα τι γινεται?

Έχει όριο $5000 ανά βδομάδα.
Δεν χρειάζεται κάποια πιστοποίηση, πλην του αριθμού λογαριασμού τραπεζης στην Αμερικη.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Ναι όντος. Πάντως δεν είναι ακόμα και τόσο εύκολο. Πήγα να το κάνω και στο coinbase και μόνο dna δεν ζητάνε Tongue Θέλουν διαβατήρια που 99/100 απλά δεν θα τα δέχεται το σύστημα και άλλα τέτοια. Πάντως το coinbase υπερτερεί με τα υπόλοιπα ανταλλακτήρια λόγο του vault του καθώς εκεί έχεις εσύ όλα τα κλειδιά διαχείρισης του πορτοφολιού συν ότι δέχεται κανονικά και όλες τις πιστωτικές κάρτες. Το θέμα εκεί είναι μέχρι να περάσεις τον σκόπελο πιστοποίησης.
hero member
Activity: 728
Merit: 500
Παντως την θεωρω πολυ θετικη εξελιξη να μπορεις πλεον τοσο  ευκολα να ανταλλασεις bitcoins.

Ποιος θα το περιμενε αυτο πριν εναμιση χρονο.

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μου φαίνεται δεν γίνετε η τουλάχιστον δεν το έχω ψάξει μήπως ενεργοποιεί μεγαλύτερα ποσά συναλλαγών όταν τους δώσεις περισσότερα στοιχεία για το ποιος είσαι. Πάντως από τι φαίνεται το target group πελατών τους είναι ποιο casual
hero member
Activity: 728
Merit: 500
Ενδιαφερον πολυ.

Εαν θελεις ομως συναλλαγη με μεγαλυτερο ποσο.

Οπως δυο η τρια χιλιαρικα τι γινεται?
hero member
Activity: 773
Merit: 528
Πάντως αν κάποιος θέλει να μεταφέρει χρήματα σε λογαριασμό στην Αμερικη
.....

Εννοείται σε λογαριασμό στην Αμερική σε USD
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
To θέμα είναι που θα τα μεταφέρεις μετά αυτά τα δολάρια αν ενοείς δλδ τράπεζα. Γιατί μεταφορά αξίας στην Αμερική ήδη κάνουμε και μέσω άλλων ανταλακτηρίων όπως του kraken και ας τα εμφανίζει σε δολάρια η ακόμα και του bitreserve που εκέι τα μετατρέπεις σε ότι νόμισμα θέλεις ακόμα και σε commodities όπως χρυσό, πετρέλαιο κτλ
hero member
Activity: 773
Merit: 528
Πάντως αν κάποιος θέλει να μεταφέρει χρήματα σε λογαριασμό στην Αμερικη βολεύει πολύ..
€€€ - > kraken.com - > bitcoins - > circle.com - > $$$
και όλα αυτά με μηδενική προμήθεια και τιμή συναλλαγματος fixing
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν είναι οι προπληρωμένες είναι οι κανονικές κάρτες που σου δίνουν όταν ανοίγεις λογαριασμό για τις αναλήψεις και λειτουργούν κανονικά σαν visa electron και έχω κάνει ήδη συναλλαγές με αυτή την κάρτα με το circle χωρίς κανένα πρόβλημα όπως έχω γράψει.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Προσπάθησα να συνδέσω μία κάρτα (συγκεκριμένα τη webuy της Πειραιώς) και δεν τη δέχτηκε...

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία?

Δεν είχα πρόβλημα να συνδέσω την prepaid της alpha, αλλά δεν έχω αγοράσει για να σου πώ αν δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί η συναλλαγή

Χμμμ Alpha, ε? Τι κάρτα είναι η prepaid που έχεις? Visa ή Mastercard? Και είναι άυλη ή πλαστικό?

Αν κάνεις κάποια συναλλαγή τελικά plz ρίξε μια ενημέρωση να ξέρουμε αν είναι να ανοίξουμε κάνα λογαριασμό εκεί. Θνξ.

http://www.alphabankcards.gr/?TabID=384&xmid=10306
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Η κάρτα των αναλήψεων είναι που σου δίνουν με την δημιουργία του λογαριασμού. Αυτές πιάνονται σαν electron visa δλδ χρεώνει μόνο όσα χρήματα έχεις μέσα. Το ίδιο και με αυτήν την eurobank που έχω την δέχθηκε και αυτήν κανονικά.

Μόλις δοκίμασα και την κάρτα αναλήψεων. Το ίδιο πρόβλημα, error billing inormation παρότι έχω συμπληρώσει τα πάντα, 3 προσπάθειες και μετά μήνυμα "You have exceeded the number of attempts allowed. Please start again"

Κρίμα. Υπομονή μέχρι να αναβαθμιστούν και εκτός ΗΠΑ.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Η κάρτα των αναλήψεων είναι που σου δίνουν με την δημιουργία του λογαριασμού. Αυτές πιάνονται σαν electron visa δλδ χρεώνει μόνο όσα χρήματα έχεις μέσα. Το ίδιο και με αυτήν την eurobank που έχω την δέχθηκε και αυτήν κανονικά.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Προσπάθησα να συνδέσω μία κάρτα (συγκεκριμένα τη webuy της Πειραιώς) και δεν τη δέχτηκε...

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία?

Δεν είχα πρόβλημα να συνδέσω την prepaid της alpha, αλλά δεν έχω αγοράσει για να σου πώ αν δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί η συναλλαγή

Χμμμ Alpha, ε? Τι κάρτα είναι η prepaid που έχεις? Visa ή Mastercard? Και είναι άυλη ή πλαστικό?

Αν κάνεις κάποια συναλλαγή τελικά plz ρίξε μια ενημέρωση να ξέρουμε αν είναι να ανοίξουμε κάνα λογαριασμό εκεί. Θνξ.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Τελικά δεν δέχεται καμιά από τις 2. Δοκίμασα και με άυλη της Eurobank, τα ίδια.

Βασικά δεν μου βγάζει error σχετικά με την κάρτα, αλλά μου λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει billing details (παρότι έχω συμπληρώσει). Κάθε φορά που ξαναβάζω τα στοιχεία μου βγάζει το ίδιο μήνυμα και μου λέει ότι έχω άλλες 2 προσπάθειες, μία κ.λπ μέχρι που την τρίτη φορά  με κόβει και μου λέει να ξαναδοκιμάσω από την αρχή.

Το έκανα και με Mastercard (Πειραιώς) και με VISA (Eurobank).

Κρίμα πάντως γιατί φαίνεται καλή ιδέα και εξυπηρετική. Μπορεί κάποια στιγμή στο μέλλον να το κάνουν και για όλους εμάς που είμαστε εκτός USA.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν νομίζω να χρειάζεται να την φορτώσεις για να δεις αν την δέχεται. Πάντως που είχα πάρει την eurobank και την είχα ρωτήσει γιατί μου απορρίπτουν την κάρτα μου είχαν πει ότι για να την ελέγξουν κάνουν μηδενικές χρεώσεις που δεν τις αποδέχεται η τράπεζα. Τώρα με τις άλλες πιστωτικές πως τις αποδέχονται δεν το γνωρίζω. Πάντως το πρόβλημα δεν είναι μόνο στην Ελλάδα. Και στο εξωτερικό διαβάζω στο reditt ότι έχουν τα ίδια προβλήματα με αρκετές τους πιστωτικές κάρτες με το circle.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
αν στην δεχθεί μπορείς να κάνεις και συναλλαγή.

ωραία, οπότε να το έχουμε ως μπούσουλα για να ξέρουμε αν θα δουλέψει η κάρτα που θα συνδέσουμε χωρίς να κάνουμε απαραιτήτως κάποια συναλλαγή άμεσα.

Όπως έγραψα και παραπάνω την άυλη webuy της Πειραιώς δεν την δέχτηκε, θα δοκιμάσω μια άυλη της Eurobank και θα δούμε πώς θα πάει. Αλλά πρώτα θα πρέπει να τη φορτώσω με μερικά ευρώ, οπότε μόλις πληρωθώ.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
αν στην δεχθεί μπορείς να κάνεις και συναλλαγή.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Προσπάθησα να συνδέσω μία κάρτα (συγκεκριμένα τη webuy της Πειραιώς) και δεν τη δέχτηκε...

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία?

Δεν είχα πρόβλημα να συνδέσω την prepaid της alpha, αλλά δεν έχω αγοράσει για να σου πώ αν δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί η συναλλαγή
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Εγώ αν και τις πιστωτικές δεν τις παίρνει η από τι έχω διαβάσειν όχι όλες. Σύνδεσα όμως μια visa electron της Πίστεως μια χαρά και μια αντίστοιχη της eurobank δλδ αυτές των αναλήψεων. Μια πιστωτική που είχα πάει να συνδέσω δεν την δεχόταν.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Προσπάθησα να συνδέσω μία κάρτα (συγκεκριμένα τη webuy της Πειραιώς) και δεν τη δέχτηκε...

Έχει δοκιμάσει κανείς με επιτυχία?
Pages:
Jump to: