Pages:
Author

Topic: Circle! Μια νέα εποχή στις συναλλαγές με Bitcoin! - page 3. (Read 9686 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Και εγώ είχα επιχειρήση σύνδεση της πιστωτικής eurobank αλλά δεν την δέχθηκε. Αντιθέτως δέχθηκε την κάρτα τους την αναλήψεων που λειτουργεί και σαν χρεωστική. Το ίδιο έγινε και με την alpha bank. Είχα πάρει και το support της eurobank να τους ρωτήσω και μου είπαν ότι κάνανε απόρριψη την συναλλαγή γιατί προσπαθούσαν να κάνουν μηδενική ανάληψη. Γενικά από τι βλέπω και στο reddit έχουν αρκετοί τέτοια προβλήματα με το ποια κάρτα θα δεχθεί το circle.
full member
Activity: 165
Merit: 100
Δοκιμαζω το Circle,
σε προσπαθεια συνδεσης του με eurobank και mastercard της ιδιας τραπεζας
ειχα αποτυχια στην συνδεση και στις 2 περιπτωσεις.
εχω στειλει mail στο support , αναμενω νεα.

απο οτι ειδα παντως μεχρι σημερα δε υποστηριζουν συνδεση με ελληνικη τραπεζα
μονο επιλεκτικα συνδεση με πιστωτικες.




legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Η eurobank είδα ότι σου χρεώνει 2.5 ευρώ και τα δικαιολογεί σαν μετατροπή συναλλάγματος. Δεν ξέρω αν πηγαίνει με ποσοστό αυτό ανάλογα τα χρήματα που θα δαπανήσεις. Η Alpha bank αντιθέτως δεν σου χρεώνει τίποτα. Με λίγα λόγια για μεγάλα ποσά σε μεταφορές συμφέρει το old school sepa σε κάποιο παραδοσιακό ανταλλακτήριο.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Στην ουσία η διαδικασία δεν είναι σαν αγορά όπως ας πούμε στο kraken. Απλά μεταφέρεις κάποια χρήματα εκεί η σε fiat money η σε bitcoin και απλά μετά μπορείς να τα πάρεις πίσω είτε στον τραπεζικό σου λογαριασμό σαν fiat money η σε μια διεύθυνση bitcoin.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Φυσικά και όχι μόνο αυτό.

OK, ρωτάω γιατί απο το βίντεο που είχαν στο site τους στην αρχή νόμιζα ότι δεν μπορούσες να τα κάνεις withdraw
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Φυσικά και όχι μόνο αυτό. Μπορείς να τα στείλεις όπου θέλεις ακόμα και συνημμένα με email η με κάποιο μήνυμα στον παραλήπτη ενώ υπόσχονται και ακόμα περισσότερες δυνατότητες για το μέλλον. Σε όλα αυτά βάλτε ότι είναι ασφαλισμένοι από μια από τις μεγαλύτερες χρηματιστηριακές ασφαλιστικές εταιρείες. Το όλο πράγμα φαίνεται αρκετά επαγγελματικό αν και εδώ που τα λέμε στον κόσμο του bitcoin ακόμα τα πράγματα παραμένουν αρκετά ρευστα και χρειαζόμαστε περισσότερες εταιρείες με αξιοπιστία.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
στα 30 δολάρια που αγόρασα πριν λίγο μου κράτησαν 0.70. Προτού κάνεις την αγορά σου βγάζει τον ποσό αναλυτικά. Το πολύ θετικό με αυτό το site είναι η ασφάλεια που παρέχει καθώς πριν κάθε αγορά μεταφορά χρημάτων σου έρχεται κωδικός στο τηλέφωνο για να την επιβεβαιώσεις.

Μετά όμως μπορείς να κάνεις withdraw τα bitcoin σε δικό σου πορτοφόλι αφού τα αγοράσεις;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
στα 30 δολάρια που αγόρασα πριν λίγο μου κράτησαν 0.70. Προτού κάνεις την αγορά σου βγάζει τον ποσό αναλυτικά. Το πολύ θετικό με αυτό το site είναι η ασφάλεια που παρέχει καθώς πριν κάθε αγορά μεταφορά χρημάτων σου έρχεται κωδικός στο τηλέφωνο για να την επιβεβαιώσεις.
member
Activity: 63
Merit: 10
παω να συνδεσω τραπεζα λοιπον αλλα δεν ζηταει το ΙΒΑΝ παρα ενα routing και acount !!!!

Αμερικάνικα κόλπα  Tongue Tongue

Από το FAQ:
Quote
Connecting a bank account: Currently only US bank accounts can be linked.
Quote
Connecting a credit/debit card: Some non-US customers have been successful linking credit cards issued through Visa or MasterCard, but at the moment Circle officially supports only US credit/debit cards. Further, while some international cards may be successful, please note that these can carry additional cross-border fees when used with Circle.

Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω να αγοράσω με πιστωτική αλλά αν κάποιος έχει αγοράσει ήδη
ας μας πει λίγο τα fees πόσο ήταν.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το account που ζητάει είναι νομίζω ο τραπεζικό αριθμός λογαριασμού σου.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
DDOS
διαθεσιμο για ολους  Grin
ισα που προλαβα να εγγραφω

EDIT: μαλλον καποιο update εκαναν.
παω να συνδεσω τραπεζα λοιπον αλλα δεν ζηταει το ΙΒΑΝ παρα ενα routing και acount !!!!
τρεχα γυρευε
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πλέον το circle έγινε διαθέσιμο για όλους.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μόλις και παρουσίασαν app για κινητά android και apple

http://newsbtc.com/2014/09/15/circle-demos-iphone-android-app-london/

τέλος 14 θα είναι διαθέσιμο από τι λένε.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Απλά αρκετοί email provider ότι έχει σχέση με το bitcoin το χαρακτηρίζουν junk. Μου έχει συμβεί με αρκετά site αυτό. Τώρα αν είναι scum η όχι εμένα δεν μου κάνει πάντως για απάτη συν την δημοσιότητα που έχει πάρει από καταξιωμένα site του χώρου όπως το coindesk. Πάντως για τον πρώτο καιρό ας το χρησιμοποιήσει όποιος θέλει μόνο για άμεσες και γρήγορες αγορές.
Να τονίσω ότι έχουν και άθλιο support. Τους έχω στείλει email γιατί δεν μου δέχονται μια πιστωτική visa και ακόμα να απαντήσουν. Πάω δλδ να συνδέσω άλλη μου μια κάρτα πιστωτική στον λογαριασμό μου στο circle αλλά δεν την δέχονται. Από την εδώ τράπεζα που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι κάνουν απόρριψη γιατί από το circle προσπαθούν να κάνουν μηδενική χρέωση.
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_

Λιγο παράξενο τόσο σοβαρός ιστότοπος και να στέλνει JUNK mail invitation

Quote
From:    Circle.com ([email protected]) Microsoft SmartScreen classified this message as junk.

Επιπλεον τους τα έχεις δώσει όλα email, credit card, birth date, mobile....

PS:
Απλα θυμίζω την απάτη του inputs.io όπου εχασα προσωπικά ενα μικροποσό ευτυχώς.  Cry
https://bitcointalksearch.org/topic/m.3522352
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
ωραια αν ειναι με χρεωστικη ειναι καλη φαση!
θα το δοκιμασω. λογικα τα SMS δεν χρεωνονται στον παραληπτη οπως γινεται και με το gmail 2FA Wink
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Αυτά που με φοβίζουν ποιο πολύ είναι τα sms που έρχονται στο κινητό. Δεν ξέρω αν τα χρεώνεσε λόγο ότι έρχοναι από εξωτερικό η τα έχουν αυτοί όλα τα έξοδα. Το ποιο πιθανό φυσικά είναι το δεύτερο.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
εγω εκανα request invitation και μου λενε απο αυριο διοτι ειναι
ειναι λιγα τα ινβιτεσιον που δινουμε...οποτε εισαι VIP ...LOL
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν ξέρω πως μου ήρθε η πρόσκληση και γιατί σε μένα και όχι σε αρκετούς άλλους αλλά απλά μου ήρθε Smiley
Στην ουσία δεν χρησιμοποίησα πιστωτική αλλά μια χρεωστική electron visa που έχω σε λογαριασμό τραπέζης καθαρά γιαυτές τις δουλειές και την δέχτηκε κανονικά. Νομίζω για μικροαγορές bitcoin είναι ότι πρέπει το circle. Θέλω τώρα να δω αν πουλήσω bitcoin πόσο κάνει να μου τα φορτώσει στον λογαριασμό.
Α και ξέχασα να αναφέρω ότι με το που δημιουργείς τον λογαριασμό σου δίνουν και δώρο 10 δολάρια σε bitcoin Tongue
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
πολυ καλο ομως χρεωστικη δεχεται?
με πιστωτικες δεν τα παω καλα.
το κακο με αυτον τον τροπο αγοραπωλησιας ειναι οτι παλι φακελωνονται οι συναλλαγες σου
ενω με τα ΑΤΜς παραμενεις ανωνυμος!
Pages:
Jump to: