Pages:
Author

Topic: İco saçmalığı sayesinde bu piyasa patlar - page 3. (Read 2108 times)

full member
Activity: 238
Merit: 105
Sisteme gelecek yeni parayı etkilemediği sürece icoların zararlı olduğunu düşünmüyorum. Güzel projeler ile insanları Bitcoin, eth vs gibi alış veriş yapmasını sağlayarak sisteme dahil edebilir. Ama burada önemli olan doğru projeyi ve doğru dev team ekibi yakalamak. Yoksa dedikleri gibi para çöp olur gider. Hayatımda 1 kere ICO'ya katıldım ve yaklaşık %50 zarardayım. O yüzden ben şahsen uzak duruyorum.
full member
Activity: 532
Merit: 151
Bence icolar olmadan bu piyasaya nakit girişi azalır bir balon olduğu doğru fakat yeni yatırımcılarda gerekli
rdy
member
Activity: 70
Merit: 10
Kickico tarzı 2-3 global marka ile sanırım bu sorun çözülecektir. Bu arada piyasanın yayılması, bilinçlenmesi için ico'ların olması gerektiğini düşünenlerdenim.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
En son changeye gırdım ıco bıtmeden hesapladım stacklerımı 200 dolar almam gerekırken minimum, ben 16 dolar aldım ,benım 2 katım stacklı adam full memer dıye 340 dolar aldı pekı burdakı adalete ne dıyorsunuz

Anladığım kadarıyla  Bitcointalk rank ı yüzünden bu şekilde almışsın sen de bunu söylüyorsun. Bitcointalk Rank ı önemli bountyler de o yüzden insanlar burda hem post hem zaman kasıyorlar. Sen birde hero ları yada legendary leri görsen o zaman Smiley . Önce girenin devamlı bir avantajı oluyor şimdi düşünüyorum da forumda bu kadar multi olduktan sonra da hemen hemen her rütbenin getirisi düştü. Eskiden daha az insan daha az rütbeye daha fazla stake kasabiliyor muş.
full member
Activity: 196
Merit: 578
kedim çilek şeker çiçek !
En son changeye gırdım ıco bıtmeden hesapladım stacklerımı 200 dolar almam gerekırken minimum, ben 16 dolar aldım ,benım 2 katım stacklı adam full memer dıye 340 dolar aldı pekı burdakı adalete ne dıyorsunuz

demedin mi -siz ne ayaksınız lan?- diye ?

açaydın başlığı globalde translate falan yardıraydın adamlara yiğidim
full member
Activity: 406
Merit: 102
full member
Activity: 770
Merit: 103
Icolar olacaktır ve muhtemelen de olmak zorunda gibi bişey aslında. Kripto dünyasına adım atar atmaz aldığınız riskten daha az risk barındırıyor bence icolar. ama seçmeyi bilene tabiki Smiley
ico seçimi yaparken kullandığınız kriterler çok önemli Smiley ekibi araştırdınız mı , projenin amacı nedir , muadili bir proje varmı varsa ne halt etmiş şimdiye kadar vs vs bir sürü katman var.
Yoksa ağzı olan konuşur tabi yok ico şöyle yok ico böyle Smiley
member
Activity: 202
Merit: 10
katılıyorum. sabah erken kalkan ico açıyor. bu işler zaten teknik olarak da iyice kolaylaştı . artık hazır komple token basıp yönetebileceğiniz platformlar da oluştu. isteyen istediği coini çıkarabilir. Eli yüzü düzgün bir websitesi, kopya whitepaper, yalandan team fotoları ile para toplayıp kaçacak çoğu.

belki 50 ico'dan 1'i uzun vadede kazandırabilir ve gerçekten işe yarar rekabetçi birşey çıkabilir. Diğerleri hemen borsalarda dumplanıyor zaten.
sr. member
Activity: 364
Merit: 258
Joy Token - Smarter Games for Smarter Players
ICO Olmadan kripto olmaz hocam,yeni projeler belki btc nin yerini alacak projeler buralardan çıkacak . 3 4 yıl sonra çok farklı şeyler görebiliriz .
member
Activity: 252
Merit: 11
icolara yatırım kişiler ya köküne kadar araştırıyor yada güvendikleri insanlardan tio alıyorlar.
amaç piyasayı düzeltmekse girilen icoların çok iyi araştırılması gerek.
amaç kar etmekse bu konular hakkında bilgisi olmayanların zaten icolara bulaşması hata olur
full member
Activity: 756
Merit: 104
Bence piyasa patlamaz, saçma alt yapılı ico lar patlar. Yada adam akıllı projelere yönelir ciddi işler yaparlar. Kimse parasının ziyan olmasını istemez. Hatta bu durumda piyasa daha da güçlenebilir.
newbie
Activity: 18
Merit: 0
diyelim ki ben bir ico oluşturdum ve belli bir miktar etheri adresimde topladım. bunun karşılığı insanlara x miktar token verdim. etherdeltada listelenen bu fiyatlar neye göre belirleniyor. yani ben etherlerimi bozsam o fiyat devam eder mi? etherleri garantör olarak bırakmak zorunda mısın sistem nasıl dönüyor bilen varsa sevinirin
sr. member
Activity: 364
Merit: 252
Bu piyasa patlamaz ama bu icolar ciddi anlamda sıkıntı çıkartacak birgün. Çoğu beş para etmez, işe yaramaz projeler. Sırf insanlar bir kaç kat daha fazla kazanmak için icolara rağbet gösteriyor ve çoğu da avucunu yalıyor. Ama bu gidişle insanlar yatırım yapmaktan korkacak ve o zaman gerçek projeler ortaya çıkmaya başlayacak ama bu seferde insanlar önceki deneyimlerinden ötürü çekimser kalacaklar ve bir çok kayda değer proje yok olup gidecek.
full member
Activity: 630
genelde sorun cafcaflı gözüken her icoya aldanıp yatırım yapan kullanıcılar oluyor. Adam sırf burda konusunu gördüğü için yatırım yaptım diyor yorumları bile okumadan  Smiley
full member
Activity: 168
Merit: 100
İcoları saçmalık haline getiren de insnların aç gözlülüğü oldu, çoğu projenin hayata geçmesinde rol oynuyor ama birçok projede milletin para kaldırıp bir halt yapmadığı copluk projelere donuyor. Amacına uygun kullanılsa icolar bu piyasa için gerekli ve olmalı.
Gerçek hayattada öyle değil mi hocam? Hibeleri alıp bi halt yapmadan şirket açıyorlar sonrada batıyorlar. Bi kaç tanesi tutuyor. İcolarda öyle.
full member
Activity: 378
İcoları saçmalık haline getiren de insnların aç gözlülüğü oldu, çoğu projenin hayata geçmesinde rol oynuyor ama birçok projede milletin para kaldırıp bir halt yapmadığı copluk projelere donuyor. Amacına uygun kullanılsa icolar bu piyasa için gerekli ve olmalı.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
piti kardeş çok güzel yazmış yukarıda az araştırın da girin icolara.burda duyulmayan birçok proje 2x 10x 20x yapan bile var ama tr forumda adı bile geçmiyor.geçenlerede bilerek yorum yapmıyor heralde millet.piti bi konu açta herkes kıyıda köşede kalmış icoları görsün amk.merak etme satacak çok adam bulursun yine elindekileri.aktif adamsın forumda bi faydan dokunsun  Cheesy
member
Activity: 112
Merit: 11
Patlamaz bence nasıl olsa çin yasakladı bunun diger ulkelerden de sınırlamalar getirilerek ico lar daha iyi bir yola girecektir
full member
Activity: 420
Merit: 105
Ico saçmalığı demek yanlış icolar olmasa başka nerden bulacaktık böyle şeyleri
full member
Activity: 154
Merit: 100
arada boyle uyari gibi patlamalar aslinda piyasaya ceki duzen vermek icin iyi oluyor bence. yoksa en sacma projelerin bile sadece whitepaper ile cilgin paralar toplamasi piyasanin guvenilirligi acisindan cok tehlikeli. boyle zamanlarda projeler para toplayamayinca daha ciddi calismalar ile yatirimcilarin onune cikmaya dikkat edecektir. yatirimcilarda daha dikkatli hareket edecektir ince eleyip sik dokuyarak.
Pages:
Jump to: