Pages:
Author

Topic: Concursuri/tombole pe bitcointalk (sau pe aprope) - page 5. (Read 12448 times)

legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
Un nou concurs:

[FREE RAFFLE] 1 ERINNOPHILI FULL SHEET By ArtiKando (12/20)
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-1-erinnophili-full-sheet-by-artikando-1220-5476021

Organizator: bitbollo

Se poate castiga: o coala cu timbre (fara valoare postala) din colectia Cryptoverse (sper ca am tradus rezonabil)



Participare: se alege un numar pana la 50 care nu a fost ales. Cei care au facut afaceri cu organizatorul vor alege 2 numere.
Ca reguli: doar de la Member in sus, trebuie ales neaparat un numar (fara "da-mi orice"), fara rating negativ.. reguli normale.
Livrarea este gratuita.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]539th - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-539th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5475646

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[Free Raffle] Balletcrypto 2022 Litecoin Summit wallet - 16 slots
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-balletcrypto-2022-litecoin-summit-wallet-16-slots-5475402

Se pot castiga urmatoarele: doua portofele Ballet.


Organizator: The_Crypto_Kid

Poate participa oricine. Nu este permisa inregistrarea cu conturi alternative.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 0 la f (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: se va achita la MJ.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.

Woah, superbe concursuri!
Initial am intrat de pe telefon (ieri) la tombola lui Mopar, iar acum ca am citit mai clar cu ce se mananca si concursul Satochip, am intrat si acolo.

Ca nota: parerea ceruta la concursul Satochip nu este atat "despre card", ci mai mult/mai degraba despre designul cardului. DEpinde cum te uiti, ai putea sa zici ca nu e mare diferenta, dar eu cand citisem prima data am crezut ca e vorba de concurs mai degraba pentru cei care deja l-au folosit...  Grin
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE Raffle] SATOCHIP - Exclusive 14th Years Bitcointalk Special Edition 1
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-satochip-exclusive-14th-years-bitcointalk-special-edition-1-5474907

Se pot castiga urmatoarele: un portofel hardware Satochip care are formatul unui card. Este o editie speciala, cu ocazia aniversarii de 14 ani a forumului.


Organizator: dkbit98

Poate participa oricine, daca are rang minim de Full Member si daca este utilizator activ. Nu este permisa inregistrarea cu conturi alternative.
Modalitate de inscriere: participantii trebuie sa exprime o parere referitoare la cardul pus ca premiu.
Transportul: gratuit.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

2023 Holiday giveaway Raffle 100 slots 21 prizes
https://bitcointalksearch.org/topic/2023-holiday-giveaway-raffle-100-slots-21-prizes-rolling-with-block-818420-5474780

Se pot castiga urmatoarele: cafea columbiana Lightning, moneda scoasa la imprimanta 3D de catre krogoth, 5 portofele VOYR Tangem, timbre, set de 3 monede Stellar Lumens, deschizator de capace Litecoin HODL, bomboane, cuburi de gheata metalice Balletcrypto (nu stiam ca exista asa ceva Oo), portofel Balletcrypto pentru LTC gravat pe spate in onoarea celui de-al treilea halving al Litecoin, 2 pachete cu niste carti de joc Bitcoin, doua suporturi magnetice pentru carti de vizita, 2 portofele Lynx Black Monero, portofel Lynx Ethereum DIY.


Organizator: MoparMiningLLC

Poate participa oricine, daca are contul inregistrat inainte de 01.01.2023 (cu exceptia celor care au mai achizitionat produse de la organizator). Nu este permisa inregistrarea cu conturi alternative.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat). Cei care au achizitionat produse de la utilizator pot rezerva 2 locuri in cadrul rombolei.
Transportul: se achita de catre castigator.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]538th - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-538th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5474683

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.



Mie mi se pare mult mai OK/accesibila varianta electronica, dar asta's eu. Cartea chiar trebuie citita, asadar e o tombola foarte faina.

Eu sunt mai de moda veche... Imi place sa tin cartile in maini, sa dau paginile cu degetele... sa le simt mirosul de hartie...  Roll Eyes

Multa bafta!

Sa fie Smiley



O sa fac un pic de curatenie printe concusrurile de pe prima pagina si:

* "Test our new Bitcoin wallet (iOS) and earn $20 in Bitcoin" l-am sters ca nu mai are activitate din septembrie
* "Utopia P2P Ecosystem 💎 Poker Client - Review Campaign 🔎" l-am sters ca este pe pauza de aproape o luna
* "[Competition]: The Signature End... - Prize: 2mBTC" se pare ca s-a terminat fara castigator

De acord cu toate propunerile.

Sunt in dubiu daca la cardul Unijoin ultima "ridicare de mana" este o inscriere valida sau nu (cred ca nu).

Nu e eligibil si nici nu cred ca va fi selectat... doar daca nu s-o fi saturat UniJoin sa astepte sa se umple locurile Smiley
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
[free raffle] Mastering Bitcoin book

Mie mi se pare mult mai OK/accesibila varianta electronica, dar asta's eu. Cartea chiar trebuie citita, asadar e o tombola foarte faina. Multa bafta!



O sa fac un pic de curatenie printe concusrurile de pe prima pagina si:

* "Test our new Bitcoin wallet (iOS) and earn $20 in Bitcoin" l-am sters ca nu mai are activitate din septembrie
* "Utopia P2P Ecosystem 💎 Poker Client - Review Campaign 🔎" l-am sters ca este pe pauza de aproape o luna
* "[Competition]: The Signature End... - Prize: 2mBTC" se pare ca s-a terminat fara castigator

Sunt in dubiu daca la cardul Unijoin ultima "ridicare de mana" este o inscriere valida sau nu (cred ca nu).
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[free raffle] Mastering Bitcoin book
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-mastering-bitcoin-book-5474667

Se pot castiga urmatoarele: o editie tiparita in limba engleza a cartii Mastering Bitcoin, autor Andreas Antonopoulos (cartea nu este noua).


Organizator: iwantmyhomepaidwithbtc2

Poate participa oricine daca are contul inregistrat inainte de 1 septembrie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 1 la 6 (care nu a fost deja rezervat)..
Transportul: gratuit in UE.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[free to join] Ready for my new wonderful contest ? Win 3 great prizes
https://bitcointalksearch.org/topic/free-to-join-contest-of-the-gods-zeus-cryptotag-for-the-winner-5474335

Se pot castiga urmatoarele: un pachet Cryptotag, constand intr-un dispozitiv Zeus, din titan, pentru pastrarea frazelor de recuperare, o husa pentru acest dispozitiv si o sticla Hodl Bodl.


Organizator: Becassine

Poate participa oricine daca are rang minim de Member, cu conditia sa fi aiba minim 10 postari amuzante sau interesante.
Modalitate de inscriere: participantii trebuie sa citeze o remarca despre Bitcoin a unei persoane celebre. Postarile pot fi submise pana la data de 10 decembrie, 0:00:00 ora Parisului.
Transportul: nespecificat (in unele tari nu se poate livra, iar in altele se livreaza cu dificultati, insa Romania nu se afla in aceste situatii).
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
[FREE RAFFLE] 537th ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-537th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5473828



Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.
Castigatorul alege care dintre cele doua carduri il doreste: cel cu rasaritul si 1$ pe el sau celalalt, cu 0.00005BTC

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
Din ciclul nu e pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste, acel card o sa ajunga, pana la urma, la... mine Smiley
Castigatorul e din Bangladesh, tara care a interzis Bitcoin si activitati asociate, si nu poate primi cardul respectiv prin posta, intrucat ar risca sa fie prin incalcand legea. M-a intrebat daca il doresc eu si am spus ca da. Asteptam acum sa spuna si MixTum ca este de acord.

Maama, ce noroc! Te invidiez Cheesy si in acelasi timp ma bucur pentru tine! Foarte bine, felicitari!
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Multumesc, dar nu a fost sa fie, a castigat altcineva.

Din ciclul nu e pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste, acel card o sa ajunga, pana la urma, la... mine Smiley
Castigatorul e din Bangladesh, tara care a interzis Bitcoin si activitati asociate, si nu poate primi cardul respectiv prin posta, intrucat ar risca sa fie prin incalcand legea. M-a intrebat daca il doresc eu si am spus ca da. Asteptam acum sa spuna si MixTum ca este de acord.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
M-am trezit (la propriu) prea tarziu Oo Imi faceam "Somnul de frumusete" cand a fost postat concursul... Sper ca la cele viitoare sa fiu pe faza Smiley

Mai multa bafta data viitoare!

Succes, NeuroticFish!

Multumesc, dar nu a fost sa fie, a castigat altcineva.



O noua saptamana incepe in forta!

[FREE RAFFLE] 536th ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-536th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5472962



Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
M-am trezit (la propriu) prea tarziu Oo Imi faceam "Somnul de frumusete" cand a fost postat concursul... Sper ca la cele viitoare sa fiu pe faza Smiley
Succes, NeuroticFish!
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
Concurs rapid, 16 locuri: https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-exclusive-mixtum-collectible-card-2-5472945.new#new
Se castiga card MixTum



Pe larg:

[Free Raffle] Exclusive MixTum collectible card №2
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-exclusive-mixtum-collectible-card-2-5472945



Este o reluare a concursului, intrucat Ratimov nu si-a ridicat premiul.

Organizator: [banned mixer]

Poate participa oricine, dar organizatorul isi rezerva dreptul de a respinge oricare participant.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 0 la f (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit.
Dupa primirea cardului, castigatorul va confirma acest lucru, iar atunci cardul va fi si incarcat cu 0.001BTC


Actualizare: toate locurile s-au umplut.
Actualizare 2: concursul s-a incheiat.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
Hehe, asa sa fie! Intre timp, tin sa te felicit pentru castigarea concursului organizat de philipma! Demonstrezi inca o data ca ai un talent aparte cand e vorba de prognoze Smiley Cred ca e deja al... patrulea pe care il castigi? Ma refer la concursuri unde trebuie sa ghicesti ceva in viitor -- preturi, dificultati, blocuri... Smiley

Ei.. am participat la destul de multe concursuri in ultima vreme.. cred ca e mai mult noroc decat stiinta totusi.
Cel putin la acest concurs erau sanse foarte mari pentru oricare din vreo 5 intervale de dificultate. Cu 2-3 ore inainte cred ca inca era altcineva castigator virtual.
Dar multumesc!

Gata, m-am inscris! Sa fie cu noroc!

La Sinbad au fost alti castigatori pana la urma...

Imi pare rau ca a trecut "pe langa tine". Poate o fi cu noroc cel pe noiembrie. Bafta!
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Gata, m-am inscris! Sa fie cu noroc!

La Sinbad au fost alti castigatori pana la urma...
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Farewell LEO, you *will* be missed.
Pe scurt: concursul cu dificultatea de minat este deschis din nou: https://bitcointalksearch.org/topic/--5431167
Nu pot acum să scriu frumos, mă ocup poate mâine.

Se pare că Phil va lua o pauză după această ediție...



Acum hai sa o scriu ca lumea:

2023 Diff thread now opened. Picks are open!
https://bitcointalksearch.org/topic/--5431167

Se pot castiga urmatoarele: 0.001 BTC.

Organizator: philipma1957

Participantii trebuie sa ghiceasca variatia de dificultate a retelei Bitcoin. Membrii cu rang Newbie nu au voie sa participe; restul participantilor trebuie sa fi obtinut minim 10 merite in ultimele 90 zile.
In caz ca pretul BTC va creste foarte mult, valoarea premiului va fi limitata la 100$.
Modalitate de inscriere: se alege varianta nealeasa de altcineva, dintre cele puse la dispozitie.
legendary
Activity: 1638
Merit: 6273
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Merci, NeuroticFish!

Vazusem concursul dar nu am mai apucat sa il postez, ca am fost cam prins...



Adaug aici, sa nu fac postare noua: Gazeta, s-ar putea sa fii castigator la concursul SinBad.io. Sper sa fie intr-adevar asa. Felicitari!

Hehe, asa sa fie! Intre timp, tin sa te felicit pentru castigarea concursului organizat de philipma! Demonstrezi inca o data ca ai un talent aparte cand e vorba de prognoze Smiley Cred ca e deja al... patrulea pe care il castigi? Ma refer la concursuri unde trebuie sa ghicesti ceva in viitor -- preturi, dificultati, blocuri... Smiley
Pages:
Jump to: