Pages:
Author

Topic: Concursuri/tombole pe bitcointalk (sau pe aprope) - page 9. (Read 12796 times)

copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Mamă ce concurs am ratat ..
Mersi de postare, dar nu îl mai pun pe prima pagină că s-a și terminat.

Am facut acum ceva timp un bot pe canalul de discord (neoficial) bitcointalk care posteaza de fiecare data cand apare un thread nou in scetiunea de collectibles. Deci daca sunt pe faza le vad usor.

Mai are cateva bug-uri vizuale dar nu mi-am mai facut curaj sa mai lucrez la el de ceva timp  Tongue
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Mamă ce concurs am ratat ..
Mersi de postare, dar nu îl mai pun pe prima pagină că s-a și terminat. Felicitări Gazeta pentru premiu! Văd că îți crește colecția de portofele hardware, orice încerci să faci Cool
copper member
Activity: 763
Merit: 692
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
[FREE RAFFLE] - Wallet Keep Key! The number of slots is limited

Alegi un slot si spui ce calitati ar trebui sa aibe un mixer.
Se poate castiga un hardware wallet de la keepkey.

Bafta !
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]524th - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-524th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5463120

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Interesant concurs! Plus că mă bucur că apare ceva nou în această perioadă mai... monotonă.
Sper să nu uit să particip peste vreo o săptămână, că vreau să mai găsesc idei de manageri. Wink
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]⚔️ Game of Thrones ⚔️ Campaign Manager Challenge ⚔️ Round 1
https://bitcointalksearch.org/topic/game-of-thrones-campaign-manager-challenge-round-1-5462583

Se pot castiga urmatoarele: 50$ in BTC.

Organizator: notblox1

Poate participa oricine, daca este utilizator activ, daca nu posteaza doar in sectiunea Games and rounds si daca nu este manager de campanie. Participantii trebuie sa voteze (1) managerul de campanie care ofera cele mai mari plati, (2) numele campaniei cu cele mai mari plati per post, per saptamana si numarul de postari saptamanale, (3) primii 3 manageri de campanie care ofera cele mai mari plati. Cine voteaza cu "Yes" poate adauga o suma ca premiu si are sansa unui castig mai mare. Predictiile se pot face pana la data de 25 august.

Participantii trebuie sa se inscrie folosind urmatorul formular:

Code:
1. Predict ONE Bitcointalk Campaign Manager with Highest Paying Campaign in bitcointalk forum.
2. Predict exact name of campaign, amount of money users will be paid per post, per week, and max number of posts per week.
3. Predict first three campaign managers in exact order of highest paying campaigns.
4. Post YES if you want to place additional bet and send more BTC for big reward fund.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]523rd - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-523rd-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5462261

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

Avem re-editarea concursului in 2 pasi al Sinbad.io, cel cu ghicitul pretului Bitcoin:

SINBAD.IO Mixer August Bitcoin Price Prediction Challenge
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/sinbadio-mixer-august-price-prediction-challenge-5461992

Organizator: SinBad.io

Se castiga: 5, 3 sau 2 mBTC (primele 3 locuri).

Neaparat pana in 12 august vei scrie (o singura data) cat crezi ca va fi pretul Bitcoin (in $, CoinMarketCap) in 30 august la ora 10 GMT. Formatul este:
Code:
Prediction 1: $xx,xxx.xx
bech32 address:

Neaparat intre 13 si 24 august vei scrie (o singura data) cat crezi ca va fi pretul Bitcoin (in $, CoinMarketCap) in 30 august la ora 10 GMT. Formatul este:
Code:
Prediction 2: $xx,xxx.xx
bech32 address:

Cele mai bune 3 predictii vor fi premiate in bani (5, 3 respectiv 2 mBTC)
Pentru a participa, un cont trebuie sa aiba cel putin 50 de postari inainte de 30 iulie.
Nu este permisa/acceptata editarea predictiilor.

Din pacate, in continuare nu scrie nimic de cei cu conturi multiple, din pacate nu scrie nimic despre suprapunerea predictiilor.



Vezi ca ai pastrat referinta catre concursul anterior (dar se poate ajunge unde trebuie plecand de la citatul cu imaginea).

Merci, am corectat.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem concurs nou!

Vezi ca ai pastrat referinta catre concursul anterior (dar se poate ajunge unde trebuie plecand de la citatul cu imaginea).

Din pacate nu m-am inselat si organizatorul a fost tepar. A trecut aproape o saptamana de la expirarea termenului si nu si-a mai facut aparitia (si nici nu cred ca o va mai face). Ca urmare, i-am dat o recenzie negativa pentru inselaciune.

Mda, unii cred ca asa vor primi usor merite. De preferinta pe gratis.

Aditional, concursurile saptamanale organizate de Utopia au fost sistate. Organizatorul a anuntat insa ca va urma o alta campanie. Sa vedem despre ce va fi vorba.

Intr-un fel e pacat, ca era destul de usor de intrat si Utopia este fainut. Dar cumva acel chat/lobby a cam fost preluat de vorbitori de limbi slave si era cand liniste, cand texte de neinteles, iar engleza.. aproape doar pentru concurs. Nu era rentabil...
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]522nd - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-522nd-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5461592

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.



Organizatorul nu prezinta prea multa incredere, fiind un utilizator nou care are doar 3 postari pe forum. Cumva, imi aminteste de "concursul teapa" cu premiu de 25$, premiu neplatit pana in prezent, sau de cealalta teapa, organizata de Rbah. Sper sa ma insel insa...

Din pacate nu m-am inselat si organizatorul a fost tepar. A trecut aproape o saptamana de la expirarea termenului si nu si-a mai facut aparitia (si nici nu cred ca o va mai face). Ca urmare, i-am dat o recenzie negativa pentru inselaciune.



Aditional, concursurile saptamanale organizate de Utopia au fost sistate. Organizatorul a anuntat insa ca va urma o alta campanie. Sa vedem despre ce va fi vorba.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

[FREE RAFFLE]521st - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-521st-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5460903

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 februarie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concursuri noi!

I'm making a 50$ contest
https://bitcointalksearch.org/topic/im-making-a-50-contest-5460812

Se pot castiga urmatoarele: 50$ in BTC.

Organizator: FASTPROFITTRADER

Trebuie ghicit pretul BTC la data de 25.07.2023, ora 00:00 UTC. Participantii se pot inscrie pana la data de 24.07.2023, ora 00:00 GMT. Poate participa oricine.
Organizatorul nu prezinta prea multa incredere, fiind un utilizator nou care are doar 3 postari pe forum. Cumva, imi aminteste de "concursul teapa" cu premiu de 25$, premiu neplatit pana in prezent, sau de cealalta teapa, organizata de Rbah. Sper sa ma insel insa...



Avem re-editarea concursului Utopia, cel cu postarea in aplicatie:

[RAFFLE] Utopia - P2P Ecosystem | Free Bitcoin Raffle Weekly 💎 Round 22
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-utopia-p2p-ecosystem-free-bitcoin-raffle-weekly-round-22-5460878

Organizator: joeperry

Se castiga: 60$, 40$, 20$ in BTC.

Ca de obicei, se alege un numar intre 00-99, trebuie descarcat softul Utopia, facut cont si intrat in sistemul lor de chat. Trebuie scris ceva care nu este spam, trebuie postat link la ce ai discutat.
Termen limita: 30 iulie 23:59:59 ora forumului.
Sunt acceptati doar utilizatori cu cel putin 5 merite in ultimele 120 de zile.
Nu sunt acceptati cei cu recenzii negative sau neutrue legate de incercari de a fenta diferitele campanii sau legate de conturi multiple.
Nu sunt acceptate conturi care au postat aproape numai in sectiunile de campanii / bonificatii.
Editarea postarii nu este acceptata.

Participantii trebuie sa se inscrie folosind urmatorul formular:

Code:
[b]Bitcointalk Username[/b]:
[b]Utopia Username[/b]:
[b]Utopia Public Key[/b]:
[b]BTC Address:[/b]
[b]Message Deep Link (Chat link):[/b]
[b]Slot No:[/b]
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem concurs nou!

Random BTC($12) AI-Giveaway #2!
https://bitcointalksearch.org/topic/random-btc12-ai-giveaway-2-5460468

Se pot castiga urmatoarele: 12$ in BTC.

Organizator: 3kpk3

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 iulie si daca a castigat minim 3 merite in ultimele 120 zile.
Modalitate de inscriere: se posteaza o imagine sau un text generate de AI (este permisa copierea din surse existente) si adresa BTC. Vor fi selectate postarile care vor fi pe placul organizatorului si, dintre acestea, va fi extras un castigator.
Inscrierile se pot face pana pe 30 iulie, ora 11.30 AM (ora Pacificului).
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Topicul despre care am discutat este aici

Acum, ca am si vazut respectivul topic, sunt si mai convins de necesitatea de a-l pastra pe al nostru. Acela ara bine, nu zic nu, cu tabelas frumos, colorat, cu lista a schimbarilor... e cumva similar cu Overview of Bitcointalk Signature-Ad Campaigns (cred ca de acolo s-a si inspirat autorul). Insa ce-i lipseste sunt tombolele din sectiunea Collectibles. Si, cum noi le postam mereu si pe acelea, topicul nostru este mai amplu decat acela.

OK. Și mulțumesc pentru suport!

Oricand Smiley

Chiar interesant! M-am înscris, deși s-ar putea să fie cam târziu. Mulțumesc!

Sa fie cu noroc!
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Ummm... nu am vazut topicul respectiv... poti sa postezi aici un link?

Topicul despre care am discutat este aici: https://bitcointalksearch.org/topic/overview-bitcointalk-contests-and-giveaways-5448924

In orice caz, cred ca topicul nostru este util totusi intrucat, cum ai spus si tu, romanii ar vedea mai usor astfel de postari daca sunt facute in sectiunea romaneasca (eu, de pilda, nici nu stiam de existenta acelui topic). Pe langa aceasta, existenta topicului nostru nu contravine regulilor forumului, asa ca parerea mea este sa il pastram. Mie, personal, de multe ori mi s-a intamplat sa nu vad unele concursuri si, multumita tie, care ai postat aici, le-am vazut si am participat la ele.

OK. Și mulțumesc pentru suport!

Avem un concurs nou o oportunitate de a castiga, prin munca cinstita, ceva cascaval!

Chiar interesant! M-am înscris, deși s-ar putea să fie cam târziu. Mulțumesc!
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou o oportunitate de a castiga, prin munca cinstita, ceva cascaval!

[OPEN] Mixin Safe - Decentralized Bitcoin Custody Solutions | Review Campaign
https://bitcointalksearch.org/topic/cfnp-mixin-safe-decentralized-bitcoin-custody-solutions-review-campaign-5460259

Se pot castiga urmatoarele: 0.003 BTC, pentru scrierea unei recenzii

Organizator: Royse777

Sunt acceptati doar cei care cu rang mai mare sau egal cu Full Member. Vor fi acceptati doar 100 de participanti, pe principiul primul venit, primul servit. Participantii trebuie sa scrie o recenzie despre Mixin Safe. Aceasta presupune crearea unui depozit si realizarea unei tranzactii. Intrucat serviciul foloseste multi-semnatura, participantii trebuie sa utilizeze si un program de mesagerie numit Mixin Messenger, unde vor trebui sa se adauge unii pe ceilalti la contacte. De asemenea, trebuie setat si un contact de urgenta. Aditional, din ce observ, trebuie creat si un cont pe site-ul Mixin Safe.

Participantii trebuie sa se inscrie folosind urmatorul formular:

Code:
Bitcointalk Rank:
Lifetime earned merit:
Bech32 address:
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Dacă ar fi mai multă activitate, aș supune la vot. Dar așa... fă cum crezi. Eu cel puțin până în toamnă nu voi participa la acelea cu încă un cont.

Nici eu nu am sa particip la cele unde este necesar un cont pe site-ul respectiv... Asa ca o sa le postez doar pe cele care permit participarea "simpla", fara alte obligatii

Am și eu o întrebare. Am văzut că mai nou a apărut și pe secțiunea internațională un topic asemănător acestuia. Într-un fel ni-l face redundant. Pe de altă parte.. dacă apar români pe forum probabil că le-ar vedea mai ușor pe acestea.
Și întrebarea: crezi că ar trebui să ne oprim din a menține acest topic?

Ummm... nu am vazut topicul respectiv... poti sa postezi aici un link? In orice caz, cred ca topicul nostru este util totusi intrucat, cum ai spus si tu, romanii ar vedea mai usor astfel de postari daca sunt facute in sectiunea romaneasca (eu, de pilda, nici nu stiam de existenta acelui topic). Pe langa aceasta, existenta topicului nostru nu contravine regulilor forumului, asa ca parerea mea este sa il pastram. Mie, personal, de multe ori mi s-a intamplat sa nu vad unele concursuri si, multumita tie, care ai postat aici, le-am vazut si am participat la ele.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Umm... vazusem si eu acest concurs, dar nu l-am postat aici intrucat credeam ca le postam doar pe cele care nu necesita conturi pe alte site-uri... Ca acesta mai exista si altele, cum ar fi cele organizate de Sportsbet, de pilda sau altele organizate de diverse cazinouri... Vrei sa le postam si pe acestea de acum incolo?

Sincer, nu știu ce să zic. Nu le-am prea urmărit, iar acesta îmi sărise în ochi.
Din câte îmi amintesc, am mai postat uneori și de astea...
Dacă ar fi mai multă activitate, aș supune la vot. Dar așa... fă cum crezi. Eu cel puțin până în toamnă nu voi participa la acelea cu încă un cont.

Am și eu o întrebare. Am văzut că mai nou a apărut și pe secțiunea internațională un topic asemănător acestuia. Într-un fel ni-l face redundant. Pe de altă parte.. dacă apar români pe forum probabil că le-ar vedea mai ușor pe acestea.
Și întrebarea: crezi că ar trebui să ne oprim din a menține acest topic?
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem re-editarea concursului Utopia, cel cu postarea in aplicatie:

[RAFFLE]Utopia - P2P Ecosystem | Free Bitcoin Raffle Weekly 💎 Round 21
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-utopia-p2p-ecosystem-free-bitcoin-raffle-weekly-round-21-5460086

Organizator: joeperry

Se castiga: 60$, 40$, 20$ in BTC.

Ca de obicei, se alege un numar intre 00-99, trebuie descarcat softul Utopia, facut cont si intrat in sistemul lor de chat. Trebuie scris ceva care nu este spam, trebuie postat link la ce ai discutat.
Termen limita: 23 iulie 23:59:59 ora forumului.
Sunt acceptati doar utilizatori cu cel putin 5 merite in ultimele 120 de zile.
Nu sunt acceptati cei cu recenzii negative sau neutrue legate de incercari de a fenta diferitele campanii sau legate de conturi multiple.
Nu sunt acceptate conturi care au postat aproape numai in sectiunile de campanii / bonificatii.
Editarea postarii nu este acceptata.

Participantii trebuie sa se inscrie folosind urmatorul formular:

Code:
[b]Bitcointalk Username[/b]:
[b]Utopia Username[/b]:
[b]Utopia Public Key[/b]:
[b]BTC Address:[/b]
[b]Message Deep Link (Chat link):[/b]
[b]Slot No:[/b]



[FREE RAFFLE]520th - ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL LOADED BALLET
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-520th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-loaded-ballet-5460080

Se pot castiga urmatoarele: un card Cypher Hodl incarcat cu 0.00005 BTC.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine, daca s-a inregistrat inainte de 1 februarie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cele anterior realizate de OP.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6520
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Umm... vazusem si eu acest concurs, dar nu l-am postat aici intrucat credeam ca le postam doar pe cele care nu necesita conturi pe alte site-uri... Ca acesta mai exista si altele, cum ar fi cele organizate de Sportsbet, de pilda sau altele organizate de diverse cazinouri... Vrei sa le postam si pe acestea de acum incolo?
Pages:
Jump to: