Pages:
Author

Topic: Covid-19 Genel - page 10. (Read 21067 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
February 03, 2022, 12:06:58 PM
Bugünün verileri henüz kesinleşmedi ancak dünkü tabloya bakarak test sayısının 1/4’ünün pozitif olması kadar endişe verici başka bir veri görmüyorum.Gerçek tabloda muhtemelen bu 3/4’tür.Artık çevremizdeki herkeste bir “salgın” söylemi aldı başını gidiyor.Sanki başka bir şeyden bahseder gibiler.Halbuki ortadaki salgının ana sebebi koronavirüs.

Gribim, grip diye direten arkadaşımı zorla hastaneye gönderdik koronavirüs pozitif çıktı.Temaslı muhabbeti de üç aşı olanlar için kaldırıldığı için yerimizde tırsa tırsa bekliyoruz.Bu aşamada okulların ikinci dönemiyle beraber rekor seviyelerin açıklamaları gelir.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
February 03, 2022, 07:31:13 AM
Test sayıları ne kadar artarsa günlük koronavirüs vaka sayıları da hızla artıyor. Şu an en son kayda alınmış günlük veri 110 bin olarak gözükse de bence gerçek vaka sayısı kesinlikle 200 binin üzerindedir. Bunlar çok ciddi değerler aslında çünkü süreci yönetmeyi bırakın kendi haline bıraktık artık. Hatırlarsanız koronavirüsün ilk zamanlarında durumu en iyi idare eden ülkelerden birisiydik çünkü zamanında doğru aksiyonlar alınmıştı. Fakat nedense bir süre sonra salındı ve mevcut durum çok kötü.

Artık toplumda covid olmamış kişi kaldığına çok fazla ihtimal vermiyorum herkes ya haffi ya ağır bu hastalığı atlatmıştır ancak bu illet bir kişiye bulaştığında olay bitmiyor tekrardan aynı kişiye bulaşabiliyor bundan dolayı vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor.
member
Activity: 588
Merit: 10
$CYBERCASH METAVERSE
February 03, 2022, 06:21:03 AM
Test sayıları ne kadar artarsa günlük koronavirüs vaka sayıları da hızla artıyor. Şu an en son kayda alınmış günlük veri 110 bin olarak gözükse de bence gerçek vaka sayısı kesinlikle 200 binin üzerindedir. Bunlar çok ciddi değerler aslında çünkü süreci yönetmeyi bırakın kendi haline bıraktık artık. Hatırlarsanız koronavirüsün ilk zamanlarında durumu en iyi idare eden ülkelerden birisiydik çünkü zamanında doğru aksiyonlar alınmıştı. Fakat nedense bir süre sonra salındı ve mevcut durum çok kötü.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
February 03, 2022, 05:09:41 AM
110 bin test verip de açıklanan tabiki. Grip geçiriyorum veya hafif geçiriyorum diyip test vermeyenlerde illaki vardır. Yaklaşık 250-300 bin vaka vardır şuan. Çünkü artık komple saldı herkes.
Sürü bağışıklığı bir an önce kazanılır da artık normal yaşamımıza dönebiliriz. Bunu bekler olduk bu tedbirler ve takipsizlik yüzünden. Ne yapalım biz önlemimizi alsak da bir şekilde bulaşabiliyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 03, 2022, 02:36:05 AM
Bu serbesti içinde bir Türk varyantı çıkaramadık ya. Hep ithal hep ithal. Biraz daha gayret ile muhtemelen bunu başarırız. Bakın dün 110k bugün muhtemelen 120k açıklanacak ne gam. Her gün bir bölük kadar insan kaybı kimin umurunda. Ben hastalığın olduğuna inanmıyorum diyenlerin acillerde sıra beklediği yok bu biraz daha hasta etmeli Akciğeri mahvetmeden şöyle 1 hafta kafa ağrısı falan olacak bizim halkımız o zaman bu hastalığın varlığı konusunda kendini biraz düzeltir belki.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 02, 2022, 04:04:21 PM
Bugünün vaka sayısı 110 bin, günden güne katlanarak gidiyor, artık virüs olmaktan da çıktı sayılır, grip gibi geçiriyor çoğunluk, çalıştığım yerde 2 kişi covid oldu 2-3 gün önce durumları normal herhangi bir sıkıntıları yokmuş, sadece sırt ağrıları varmış.

Sağlık bakanı vakaların tamamına yakını omicron varyantı kaynaklı dedi ve bundan dolayı yoğun bakımlarda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını da sözlerine ekledi.Dünya sağlık örgütü daha zafer için erken dedi bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
February 02, 2022, 03:33:05 PM
Bugünün vaka sayısı 110 bin, günden güne katlanarak gidiyor, artık virüs olmaktan da çıktı sayılır, grip gibi geçiriyor çoğunluk, çalıştığım yerde 2 kişi covid oldu 2-3 gün önce durumları normal herhangi bir sıkıntıları yokmuş, sadece sırt ağrıları varmış.
sr. member
Merit: 271
February 02, 2022, 02:54:36 PM
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca covid-19'un artık grip gibi bir hastalık olduğunu Giresunda halka yaptığı konuşmada duyurdu ancak bilim kurulunun bazı üyeleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aynı görüşte değil.Ben yine de kış ayı bittikten sonra önlemlerin daha da hafifleyeceği görüşündeyim.

Önlem var mıydı hafifleyecek? Siz bir önlem görebiliyorsanız çok iyi. Eğer önlem dediğiniz şey avm girerken HES kodu sorgusuysa artık o da olmuyor arkadaşlar. Herkes elini kolunu sallaya sallaya geziyor, giriyor. Grip gibi bir hastalık olarak Omicron varyantına katılıyorum ancak grip etkileriyle aynı değil. İnsanın akciğerlerinde kalıcı hasarlar bırakabilen bir hastalık nasıl grip gibi sıradan olabilir ki?

Aşısızlar için hayatı zorlaştıran birkaç unsur var belki onları kaldırabilirler bildiğim kadarıyla aşısız olunca vapur dahil şehirlerarası toplu ulaşımları kullanamıyorsunuz.Ben bu önlemleri hala destekliyorum umarım bunlarda bir gevşeme olmaz.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
February 02, 2022, 02:35:07 PM
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca covid-19'un artık grip gibi bir hastalık olduğunu Giresunda halka yaptığı konuşmada duyurdu ancak bilim kurulunun bazı üyeleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aynı görüşte değil.Ben yine de kış ayı bittikten sonra önlemlerin daha da hafifleyeceği görüşündeyim.

Önlem var mıydı hafifleyecek? Siz bir önlem görebiliyorsanız çok iyi. Eğer önlem dediğiniz şey avm girerken HES kodu sorgusuysa artık o da olmuyor arkadaşlar. Herkes elini kolunu sallaya sallaya geziyor, giriyor. Grip gibi bir hastalık olarak Omicron varyantına katılıyorum ancak grip etkileriyle aynı değil. İnsanın akciğerlerinde kalıcı hasarlar bırakabilen bir hastalık nasıl grip gibi sıradan olabilir ki?
full member
February 02, 2022, 06:41:51 AM
hero member
February 02, 2022, 02:32:46 AM
Ekonomik sıkıntılardan dolayı özel sektörde çalışanlar gerçekten durumları ciddileşince hastaneye baş vurur durumdalar. İzin alsalar para kaybı. Almasalar hastalığı sevdiklerine de bulaştırıyorlar. Mevcut mutasyon hızını kesmeden gönül rahatlığı ile bulaşıyor. Pek çok kişi bunu gerçekten anlamıyor. Hafif bir kırgınlık ile atlatıyor. Akşam açıklanan günün vaka tablosundaki ölüm sayıları olmasa sorun yok. Ama her gün pek çok can kaybediliyor.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 02, 2022, 12:15:25 AM
Artık normal grip gibi anılıyor belkide aşılama oranını arttırmayı bu sebeple istediler. Vaka sayıları eskiye göre çok fazla ama daha hafif grip gibi atlatılıyor genelde. Ayrıca ekonomik olarak kötü bir dönemden geçtiğimiz için kimse kısıtlamadan bahsetmiyor bile. Hiç test yaptırmayıp covid olduğunu dahi bilmeden atlatanlarda var. Mesela bir tanıdığım 2. Kez pozitif çıkmıştı ama hiç bir belirti yoktu sadece ameliyat olacağı için test vermişti.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
February 01, 2022, 08:51:57 PM
Eskiden ne kadar çok fazla covid salgınını düşünüyor ve tartışıyormuşuz, bir de şimdiki halimize bakıyorumda geçen yıl ki bizden eser kalmamış  Grin ;

Çok normal bu durum artık alıştırıldık. Bir insanı siz içinde bulunduğu koşullara belirli süre maruz bırakırsanız insanlar buna alışırlar. Biz de koronavirüs ile o kadar içli dışlı olduk ki artık çok kişi normal hayatta bunu unutma noktasına geldi. İlk ülkeye geldiği zamanı hatırlıyorum eve kapanmalar sokağa çıkma yasakları maske denetimleri vardı. Ancak şimdi vaka sayısı 100 bini geçti ses seda yok. Türkiye’de durum biraz terse işler ya hani burada da böyle oldu.
member
Activity: 103
Merit: 19
February 01, 2022, 08:39:52 PM
Eskiden ne kadar çok fazla covid salgınını düşünüyor ve tartışıyormuşuz, bir de şimdiki halimize bakıyorumda geçen yıl ki bizden eser kalmamış  Grin ;
copper member
Activity: 644
Merit: 269
February 01, 2022, 08:20:18 PM
Son 1 hafta içerisinde vaka sayılarında inanılmaz bir patlama gerçekleşti. Hızlı bir yükseliş sonrası günlük vaka sayısı 100 bini geçmiş durumda. Test sayısının artması ile doğrudan orantılı bir veri bu zaten. Koronavirüsün ciddiyetinin farkına varmak çok önemli bu noktada. Çünkü Omicron varyantının da ülkemizde ne kadar fazla yayıldığını ve aşılara karşı daha etkili bir varyant olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Devlet genelinde bu konuyla ilgili özel önlemler alınacak gibi de durmuyor malesef. Akışına bırakılmış her şey artık bu konuda.

Artık hastanelere gittiniz mi bilmiyorum ama test yaptırmak bile güçleşti. Bir kardeşimiz temaslı olmasaydım test yaptırmayacaklardı dedi. Belirti gösteren kişilere gripsindir deyip grip ilacı verip gönderiyorlarmış test isteyene test yapılmıyormuş şu an vaka sayılarının patladığını gösteren bir emare görmek istemiyorlar herhalde. Gribim diyenlerden de uzak durun arkadaşlar size tavsiyem.
full member
Activity: 686
Merit: 104
February 01, 2022, 06:08:23 PM
Son 1 hafta içerisinde vaka sayılarında inanılmaz bir patlama gerçekleşti. Hızlı bir yükseliş sonrası günlük vaka sayısı 100 bini geçmiş durumda. Test sayısının artması ile doğrudan orantılı bir veri bu zaten. Koronavirüsün ciddiyetinin farkına varmak çok önemli bu noktada. Çünkü Omicron varyantının da ülkemizde ne kadar fazla yayıldığını ve aşılara karşı daha etkili bir varyant olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Devlet genelinde bu konuyla ilgili özel önlemler alınacak gibi de durmuyor malesef. Akışına bırakılmış her şey artık bu konuda.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
February 01, 2022, 05:58:27 PM
Aşıların koruyuculuğu hala tartışma konusuyken Avustralya'da 18 yaş üstü herkese covid-19 aşısı olma zorunluluğu getirilmiş.Açıkcası ben aşı karşıtı değilim ve üç doz aşı oldum aşı karşıtlarını biraz paronayak bulsam bile insanların vücut dokunulmazlığını ihlal eden bu kararı oldukça tehlikeli buluyorum.

Avustralya aşı konusunda hiç taviz vermiyor sporla ilgilenenler bilir Grand Slam düzenlendi geçtiğimiz ay Avustralya'da ve dünyaca ünlü tenisçi Novak Djokovic ülkeye gelmesine rağmen aşısız olduğu için sınır dışı edildi.

Ona çok iyi yaptılar gram üzülmedim de acımadım da, adam ülkeye girdikten sonra bile yalan söylüyor karantina konusunda, yalan beyandan içeri bile atılma durumu vardı diye hatırlıyorum.
Avustralya gibi olacaksın abi adamlar en alt tabakadan en üst tabakaya kadar herkesi eşit tutuyorlar.
sr. member
Merit: 271
February 01, 2022, 05:53:55 PM
Aşıların koruyuculuğu hala tartışma konusuyken Avustralya'da 18 yaş üstü herkese covid-19 aşısı olma zorunluluğu getirilmiş.Açıkcası ben aşı karşıtı değilim ve üç doz aşı oldum aşı karşıtlarını biraz paronayak bulsam bile insanların vücut dokunulmazlığını ihlal eden bu kararı oldukça tehlikeli buluyorum.

Avustralya aşı konusunda hiç taviz vermiyor sporla ilgilenenler bilir Grand Slam düzenlendi geçtiğimiz ay Avustralya'da ve dünyaca ünlü tenisçi Novak Djokovic ülkeye gelmesine rağmen aşısız olduğu için sınır dışı edildi.
hero member
February 01, 2022, 01:48:53 PM
Kısa bir süre önce kaldırılan test zorunlu olma durumunun ardından hastalar ortalıkta dolanmaya başlayınca günlük vaka sayıları şimdi 100k durumunda. Yaplan günlük test 350k civarında. Ev içindeki bulunanlar hasta yanında olmalarına rağmen eğer 3 doz aşıları var ise gönlünce gezerek hastalığı bulaştırmaya devam ediyorlar. Çünki temaslı sayılmıyorlar. Yakın bir gelecekte virüste bir değişiklik olmaz ise nüfusu sürü bağışıklığı ile aşılamış olacağız.
full member
February 01, 2022, 12:31:11 PM
Pages:
Jump to: