Pages:
Author

Topic: Covid-19 Genel - page 6. (Read 21067 times)

sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
May 31, 2022, 11:27:28 AM
Günlük vakaların 1000'in altına inmesiyle beraber toplu taşıma araçlarında da maske yasağı kalktı artık diye biliyorum. Bence doğru bir karar değil ama sonuçlarını ilerleyen günlerde görürüz. Böyle düşünüyorum çünkü bence hala toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımı zorunlu tutulmalı. Koronavirüs hala hayatımızdan çıkmış değil sonuçta ve henüz doğal bağışıklık kazanma durumu da söz konusu değil. Yaz mevsiminde etkisi az olur gibi düşünüp buna kapılmamak lazım bence.

Toplu taşımalarda ne olursa olsun maske kullanımı zorunlu tutulmalıydı bence, ancak bu zorunlu tutulmadığı gibi maskeler ile tüm bağlarımız da koparıldı, bence de doğru bir karar değil bu, toplumsal bağışıklık kazanmış olabiliriz ancak koronavirüs hala riskli, etkisi ne kadar azaldı yada yeni varyant çıkar mı koca bir bilinmez,
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
May 31, 2022, 09:38:28 AM
Günlük vakaların 1000'in altına inmesiyle beraber toplu taşıma araçlarında da maske yasağı kalktı artık diye biliyorum. Bence doğru bir karar değil ama sonuçlarını ilerleyen günlerde görürüz. Böyle düşünüyorum çünkü bence hala toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımı zorunlu tutulmalı. Koronavirüs hala hayatımızdan çıkmış değil sonuçta ve henüz doğal bağışıklık kazanma durumu da söz konusu değil. Yaz mevsiminde etkisi az olur gibi düşünüp buna kapılmamak lazım bence.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
May 31, 2022, 09:29:37 AM
Babam hala covid yüzünden sıkıntı çekiyor. Zamanında çok ağır geçirdi 3 aşısı olmasına rağmen. Şimdi ise iyileşmesi için verilen kortizon yüzünden ameliyat olacak yarın. Uzun süre kullandığı için kemik erimesi yaşadı. Ağrıdan dolayı hareket bile etmekte zorlanıyor. Yarin riskli bir ameliyat olacak. Dualarınızı bekliyorum sevgili forum sakinleri.
Şimdiden Allah hepinizden razı olsun.

Allah babanıza şifa versin inşallah.Dualarımız sizinle ve ailenizle olacak.Kortizonun ne kadar zararlı bir ilaç olduğunu herkes duydu.Özellikle bazı hastalıklarda mecburen veriliyor.O halde bile böyle yan etkilere sebep olabilecek ağırlıkta bir ilaç hocam.

Bu arada bu başlık bayağı pasif kaldı.Koronavirüs hayatımızdan çıkmak üzere.Dilerim ki bir daha gelmemek üzere yaşamımızı terk eder.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
May 31, 2022, 08:41:32 AM
Babam hala covid yüzünden sıkıntı çekiyor. Zamanında çok ağır geçirdi 3 aşısı olmasına rağmen. Şimdi ise iyileşmesi için verilen kortizon yüzünden ameliyat olacak yarın. Uzun süre kullandığı için kemik erimesi yaşadı. Ağrıdan dolayı hareket bile etmekte zorlanıyor. Yarin riskli bir ameliyat olacak. Dualarınızı bekliyorum sevgili forum sakinleri.
Şimdiden Allah hepinizden razı olsun.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
March 21, 2022, 07:57:26 AM
İki yıldır süren covid mücadelesinde yer yer evden çıkmadığım, kapandığım dönemler oldu. Sosyal hayatımı sıfırladığım dönemler oldu. Maske-mesafe-hijyen derken covid virgin olarak bu süreci atlatacağım derken covid oldum. O kadar kaç kaç covidden ama yine olduk covid.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
March 21, 2022, 07:53:28 AM
Mevcut olan covid19 omicron mutasyonu büyük bir hız ile bulaşıyor. Ama bulaşma hızı oranında da daha hafif hasta ediyor. Hastalığı taşıyan pek çok kişi doktora bile gitmiyor. Vaka sayıları düşüyor. Güzel. Gerç olan sorun ölüm sayılarının halen 100 civarında olması. Bu sayıların yok olması yada gerçekten çok ama çok azalması gerekli. Halen pandemi devam ediyor.
full member
Activity: 308
Merit: 124
Volare.network
March 20, 2022, 07:17:54 PM
Eski yaşam stiline yavaştan geri dönmek ne yalan söyleyeyim beni de sevindiren gelişmelerden birisi. Ama şu gerçek de hala devam ediyor. Koronavirüs hala aramızda ve yeni varyantlar da çıkıyor zaman zaman. Aşılarımızı düzenli bir şekilde yaptırdığımız sürece en azından yakalanmamız durumunda hafif atlatabiliriz. Ama koronavirüsten kötü şekilde tetiklenebilecek rahatsızlığı olan insanların çok dikkatli olması gerekli tabi. Bu arada ben hala kapalı alanların hepsinde maske yasağının kalkmış olması olayına tam alışamadım. Korkutucu geliyor bazı yerlerde bu durum.  Grin
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
March 20, 2022, 02:46:08 PM
Açık alanda maskeden kurtulmuş olmamız gerçekten iyi oldu ancak insanlarımız bunu biraz yanlış anladılar.Sanki her yerde maske serbest gibi düşünüyorlar.Ben artık market zincirlerde bile maske takan görmüyorum.Galiba kamuda da serbest oldu.İki gün önce bir işlem için valiliğe uğramam gerekti ve maske takmayan kişiler gördüm.Görevliler de uyarmadılar.
Hocam görevliler uyarmadı demişsiniz. O görevliler takıyor muydu? Onlar da takıyor ise acayip şaşırırım. Memurlar çoğu yerde zaten uzun zamandır takmıyordu. Ölen öldü kalan kaldı, kalan bizler güçlüyüz diye düşünüyorlar herhalde.

Bugün markete maske ile gittim ve millet bana öcü gibi baktı. Şaka gibi gerçekten. Marketler toplu taşıma gibi insan devirdaiminin çok olduğu yerlerde kesinlikle ama kesinlikle takılmalı. İnsanların umursamama seviyesi inanılmaz gerçekten.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
March 20, 2022, 11:24:32 AM
Bunda vakalar için gerekli test sayılarının düşüşü etkili. Artık herkes istediği gibi test yaptıramıyor. Koronavirüs için eskiden istediğimiz zaman test yaptırabiliyorduk şimdi şartlar daha zor. Bu yüzden test sayılarının düştüğünü ve vakaların düştüğünü doğal olarak görebiliriz.

Bir süredir güncellemeleri takip etmiyorum. Daha önce 2 kere sırf etrafımdaki arkadaşlar pozitif çıktı diye test vermeye gitmiştim. Doktora durumu söylediğimde birkaç dakika içerisinde testi verip hastaneden ayrılmıştım. Şu anda böyle bir durum yok mu, istesem test veremiyor muyum?

Umarım test verme ihtiyacı hissetmem, o ayrı konu ama test yaptırma özgürlüğümüzü elimizden aldılarsa bilelim Cheesy semptom göstermeden de pozitif çıkılabiliyor sonuçta
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
March 20, 2022, 08:07:09 AM
Son günlerde test sayıları ciddi şekilde düşerken günlük vakalarda da aynı ciddilikte bir düşüş gözlemledik. Günlük vaka sayısı 17 bine kadar geriledi en son. Her ne kadar yanıltıcı gibi dursa da umarım vakalarda gerçekten önemli bir düşüş olmuştur. Hala bana zor bir ihtimal gibi geliyor tabi. Artık maskesiz her yere girilebiliyor çünkü.

Bunda vakalar için gerekli test sayılarının düşüşü etkili. Artık herkes istediği gibi test yaptıramıyor. Koronavirüs için eskiden istediğimiz zaman test yaptırabiliyorduk şimdi şartlar daha zor. Bu yüzden test sayılarının düştüğünü ve vakaların düştüğünü doğal olarak görebiliriz.
hero member
March 20, 2022, 05:35:14 AM
Yakın birini kaybetmeyen ya da bu rahatsızlığı ağır olarak atlatan biri yok ise hastalık hakkındaki düşünceleri yalan geliyor insanlara. Akşamları haberlerde de artık önceliğini yitirtmek için yapılan açıklama şekli de başarılı oldu hastalık artık biraz vaka biraz kayıp biraz mesafe biraz maske. Ölen ölür aşı olsalardı diyip çıkıyorlar. Kendinizi koruyun. Bu rahatsızlık sonradan ne yapacak bilen yok.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
March 20, 2022, 04:30:33 AM
Yunanistan Sivil Koruma bakanlığı yaptığı açıklamada her sene bir milyondan fazla ziyaretçi çeken adada müziğin yasaklandığını ve yalnızca iş veya sağlık nedenleri ile 01.00 ile 6.00 saatleri arasında hareketliliğe izin verileceğini söyledi.
https://www.haberturk.com/yunanistan-in-mikonos-una-muzik-yasagi-3136965

Yunanistan da böyle bi uygulama yapmıştı. Oranın salakları siyasal islam faşizmi demiş midir acaba. Grin

Açık alanda maskeden kurtulduk. İyi oldu.

Açık alanda maskeden kurtulmuş olmamız gerçekten iyi oldu ancak insanlarımız bunu biraz yanlış anladılar.Sanki her yerde maske serbest gibi düşünüyorlar.Ben artık market zincirlerde bile maske takan görmüyorum.Galiba kamuda da serbest oldu.İki gün önce bir işlem için valiliğe uğramam gerekti ve maske takmayan kişiler gördüm.Görevliler de uyarmadılar.
full member
Activity: 700
Merit: 134
March 20, 2022, 03:35:19 AM
Son günlerde test sayıları ciddi şekilde düşerken günlük vakalarda da aynı ciddilikte bir düşüş gözlemledik. Günlük vaka sayısı 17 bine kadar geriledi en son. Her ne kadar yanıltıcı gibi dursa da umarım vakalarda gerçekten önemli bir düşüş olmuştur. Hala bana zor bir ihtimal gibi geliyor tabi. Artık maskesiz her yere girilebiliyor çünkü.

Vaka sayılarına bakmayalı çok zaman oldu zaten maske kullanımı tamamen kalktı insanlar eski sosyal yaşamlarına geri döndü artık sokakta maske takanlara garip gözle bakıyorlar bütün kalabalık ortamlar son sürat eski temposuna dönüyor. Dün birkaç cafeye baktım sokakta gezdim eskisinden beter olmuş herkes kalabalık gruplar olarak toplanıyor (: artık bu iş tamamen bitti en azından eski hayatlarımıza bir şekilde döneceğiz vaka sayıları gerçek olsun olmasın Smiley
member
Activity: 560
Merit: 57
March 19, 2022, 08:54:57 PM
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
March 15, 2022, 08:31:38 AM
Bugün Migros'ta 10'a yakın kişi vardı. Yaklaşık 5'i maske takmıyordu. Komik olan şu ki mağaza yöneticisi dahil çalışanlar da maskeyi çenelerinde takmışlardı. Açık havada maske zorunluluğu bence baştan beri yanlıştı ve bunun bilimsel gerekçeleri var ama kapalı alanda maske kesinlikle takılmalı. Hele şu anda yerler karlı ve havalar çok soğuk. Ama herkes tamamen koyvermiş gözüküyor. Biz covirginler bakalım eninde sonunda olacak mıyız?

Kesinlike katılıyorum hocam burada en başından beri maskenin dışarıda takılmasına gerekli olmadığına hatta zararlı olduğunu söylüyordum. Kapalı alanlarda önlem alınması gerekiyor kendi sağlınız ve başkalarının sağlığını düşünerek bir markete girdiğiniz zaman ortalama 15-20 dk içerisinde alışveriş yapılır çıkılır bu durumda maske takmak çokta zor olmamalı.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
March 15, 2022, 02:58:37 AM
Nefes darlığımsı bir durum yaşıyorum. Bunu içtiğim sigaranın yan etkisi gibi görüyorum covidi geçirmeden önce de vardı ama bu kadar belli etmiyordu bu illete yakalanmamla iyice coştuğunu düşünüyorum onun dışında bir etki görmüyorum.
@meser# hocam nefes darlığı gibi yada yol yürürken dizlerde yorgunluk hissi çoğalıyorsa mutlaka bir göğüs hastalıkları bölümü ile görüş. Covid19 sonrası oluşan buzlu cam görünümlü alanlar sende de var olma ihtimali var. Bunun için bir müddet tedavi alman gerekecektir. İhmal etme. Geçmiş olsun.

Valla hocam bende düz tabanlık var o yorgunluk hissi ağrıyla beraber covidden öncede vardı genellikle fazla yürüdüğümde . Ama dediğiniz gibi bir görünmek şart şakaya gelmeyecek bu durum dediğiniz gibiyse.
hero member
March 15, 2022, 01:54:17 AM
Nefes darlığımsı bir durum yaşıyorum. Bunu içtiğim sigaranın yan etkisi gibi görüyorum covidi geçirmeden önce de vardı ama bu kadar belli etmiyordu bu illete yakalanmamla iyice coştuğunu düşünüyorum onun dışında bir etki görmüyorum.
@meser# hocam nefes darlığı gibi yada yol yürürken dizlerde yorgunluk hissi çoğalıyorsa mutlaka bir göğüs hastalıkları bölümü ile görüş. Covid19 sonrası oluşan buzlu cam görünümlü alanlar sende de var olma ihtimali var. Bunun için bir müddet tedavi alman gerekecektir. İhmal etme. Geçmiş olsun.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
March 14, 2022, 05:26:27 PM
Bugün Migros'ta 10'a yakın kişi vardı. Yaklaşık 5'i maske takmıyordu. Komik olan şu ki mağaza yöneticisi dahil çalışanlar da maskeyi çenelerinde takmışlardı. Açık havada maske zorunluluğu bence baştan beri yanlıştı ve bunun bilimsel gerekçeleri var ama kapalı alanda maske kesinlikle takılmalı. Hele şu anda yerler karlı ve havalar çok soğuk. Ama herkes tamamen koyvermiş gözüküyor. Biz covirginler bakalım eninde sonunda olacak mıyız?

Artık bim A101 Migros gibi zincir mağazalarda da maske takmıyorlar hocam bugün benim de işim oldu ve Migros’a uğradım çalışan arkadaş düzgün takıyordu ancak müşterilerin neredeyse hiç biri takmıyordu galiba maske serbestisi yanlış anlaşılmış maskeyi hiç takmayın demiyorlar açık alanda takmayın diyorlar
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
March 14, 2022, 04:56:42 PM
Covidi geçirip de hala yan etkilerini gören var mı ?

Özellikle ağır geçirenler bir süre daha yan etkilerini görüyormuş.

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
March 14, 2022, 02:59:29 PM
Pages:
Jump to: